OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 8. kolo 11. – 12.10. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

VRHAVEČ SE VRÁTILA ZE ŽELEZNÉ  RUDY S PRÁZDNOU

Třetího  vítězství za sebou na domácím hřišti dosáhla Železná Ruda . V 8.kole okresního přeboru se z hřiště exúčastníka 1B třídy se bez bodů a s nepříjemnou prohrou vrátil druhý celek tabulky Sokol Vrhaveč. Na zasloužené výhře Železné Rudy má velký podíl obávaný střelec  Greiner , který si připsal do své statistiky další hattrick. Z prohry Vrhavče nejvíce vytěžil vedoucí Měčín. Ten sice hrou o svém výsostním postavení na čele tabulky nepřesvědčil, ale přesto po tomto kole náskok na druhého v pořadí navýšil na rozdíl osmi bodů , což je vzhledem na počet odehraných kol bodový odstup  více než slibný! Nečekanou sprchou začal zápas pro domácí Mochtín na jehož konto padla bezesporu nejrychlejší branka v tomto ročníku. Ve 12 vteřině utkání s Hrádkem chyboval domácí obránce a po přihrádce od Libora Kutila Adamec poprvé skóroval.  Duel dvou celků ze spodních pater o šest bodů se hrál v Dešenicích. Ten  skončil i přes výraznou převahu domácích vítězstvím hostů z Veřechova na kterém velkou měrou podílel autor   hattricku  čtyřicetiletý kanonýr   Pavel Raška. Další zklamání připravila svým příznivcům Dukla Janovice  , když opět nezvládla doma závěr zápasu Dukla inkasovala branku v nastaveném čase a místo zisku bodu  si plný počet bodů domů odvezly Nezamyslice a bodově se dotáhly na druhou Vrhaveč.

Sokol Mochtín "B" - Svatobor Hrádek 1 : 4 (0:1).

Hosté byli lepší, vyhráli zaslouženě. Ujali se vedení nejrychlejší brankou v historii mochtínského fotbalu. Ve 12 sekundě "namazal" domácí stoper J. Pavlík  L. Kutilovi, ten přihrál před branku Adamcovi, který pohodlně skóroval - 0:1. Celý poločas se ale hrál vyrovnaný fotbal, bez šancí na obou stranách. V 51.minutě se z VPK přesně trefil k tyči Radek Holeček,Hrádek vedl 2:0 a byl na koni. Kontaktní gól na 1:2 vsítil v 65.minutě domácí L.Nový, ale další chyby v domácí obraně pomohly hostů k hladkému vítězství. V 69.minutě doklepával na 1:3 opět R. Holeček, v 77. minutě pak uzavřel skóre po samostatném úniku na 1:4 Petr Lariš. Hrálo se slušně, ŽK 1:2, s přehledem zápas řídil mladý rozhodčí Petr Bošek ze Sušice,

Branky: 65.Nový Luboš – 51.(PK) a 69.Holeček Radek , 1. Adamec, 77. Lariš Petr; Rozhodčí: Bošek Petr; ŽK: 1:2

Dešenice -  Veřechov   3: 4 ( 2: 2)

Domácí měli v průběhu zápasu trvalou převahu , ale na body přesto nedosáhli. O jejich neúspěch u rozhodly hrubé chyby brankáře a bez viny na neúspěchu není ani celá obrana. Po brankové přestřelce v v prvních deseti minutách kdy padly tři branky z toho dvě do sítě Ve 4.minutě po rohovém kopu otevřel brankový účet zápasu domácí Jiří Poupa. V 7.minutě po přišla prvníé chyba domácího brankáře a bylo vyrovnáno. O minuto po té to již neplatilo, když Hvězda střelou z přímého kopu zajistil Startu opět vedení. Ve 22.minutě hostující Šatra vyrovnal 2:2 a tento stav se do konce první půle nezměnil.

V 53.minutě se poprvé v tomto duelu ujali hosté ujali vedení po chybě domácí obrany  Raškou vedení. V 66.minutě měly Dešenice výhodu pokutového kopu  po faulu  na Michala Poupu který Radek proměnil 3:3. Poslední slovo měl opět kanonýr hostů Pavel Raška kterému daroval dosažený hattrick hrubou chybou a ztrátou míče domácí gólman a překvapení na účet domácích bylo na světě.

Branky: 4.Poupa Jiří , 8.Hvězda Jiří, 66.Toman Radek(PK) – 7., 54. a 76. Raška Pavel , 22. Šatra Roman; Rozhodčí: Balák; ŽK: 3:4 . Diváků : 50

Bezděkov  - Měčín   1: 4 ( 0: 1)

Výsledek je pro domácí krutý a neodpovídá skutečnému průběhu utkání. Lídr tabulky v Bezděkově nijak domácí herně nepřehrál, ale byl na rozdíl od Bezděkova maximálně úspěšný v proměňování vytvořených brankových příležitostí. O výsledku první půle rozhodla 18.minuta kdy fauloval brankář domácích pronikajícího útočníka  a hosté Němcem z penalty dali vedoucí gól. Autor dosud jediné branky čtyři minuty po přestávce vyslal na domácí svatyni krásnou střelu a ta vymetla pavučiny jejím v horním růžku 0:2. Pro Bezděkov svitla naděje v o dvě minuty na to, kdy přímo z rohového kopu dal kontaktní branku Hořejší. Vše bylo opět jinak po hodině kdy, kdy střelou z dálky zvýšil Korčík na 1:3  a v 80.minutě Král hlavou upravil  na konečných 1:4.

Branky: 51. Hořejší Luděk – 18.(PK) a 49. Němec Dušan , 60. Korčík Petr, 80.Král Milan; Rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 2:3 . Diváků :30

Janovice  - Nezamyslice   1: 2 ( 1: 0)

Domácí mužstvo mělo po celé utkání převahu,ale po hrubých chybách v obraně darovalo vítězství  soupeři.

Branky: 27. Plíhal Martin – 48. a 92. Mašek Petr; Rozhodčí: Habada; ŽK: 3:2; ČK: 1:0 . Diváků :  80.

Železná Ruda  - Vrhaveč   4: 0 ( 2: 0)

Hosté přijeli na hřiště exúčastníka 1.B třídy posílena sebevědomím z předcházejících dvou vítězstvích na hřištích soupeřů v Sušici a Bezděkově. Domácí  po vítězství v minulém kole na svém hřišti nad Mochtínem  nenechali nic náhodě a druhému celku tabulky uštědřili čtyřbrankovou prohru. Třemi góly se blýskl. Ten vedoucí dal v 18.minutě a v  27.minutě upravil na poločasový výsledek Hanzlík . Greiner byl ještě úspěšný dvakrát v druhé půli, v 66 minutě  z levé strany přehodil brankáře  a na 4:0   upravil na konečných  v 76.minutě. Za stavu 3:0 ještě Železnorudští neproměnili  pokutový kop , který jim gólman Vrhavče zneškodnil.

Branky: Greiner David 3, Hanzlík Pavel; Rozhodčí: Kurc; ŽK: 1:2. Diváků : 80.

Sušice B  - H. M. Boží 3: 2 ( 2: 0)

Po vydařeném prvním poločase domácí ve druhém poločase polevili a chybami v obraně se mohli připravit o vítězství. Vítěznou branku vstřelil před koncem utkání po centru z pravé strany hlavou Kočí.Hosté si zaslouží pochvalu za bojovný výkon.

Branky: Kočí Radek 2, Kodýdek Pavel - Bernard Luděk, Probst Tomáš; Rozhodčí: Špindlerová, Brůha, Bošek; ŽK: 3:3; ČK: 0:1 . Diváků: 100

Horažďovice B  - V. Hydčice 2: 5 ( 2: 2) 50

Branky: , 4. Nauš Josef , 20. Forman Michael ml. – 64. a 88. Hejpetr Zdeněk , 8. Tyrpekl Vladimír, 18. Svoboda Pavel, 67. Korda Pavel; Rozhodčí: Bureš; ŽK: 2:0. Diváků: 50.

1. Měčín               9   9   0   0   33:  9    27  ( 15)

2. Vrhaveč             9   6   1   2   23: 13    19  (  7)

3. Nezamyslice         9   6   1   2   22: 12    19  (  7)

4. Hrádek              9   6   1   2   21: 12    19  (  7)

5. Bezděkov            9   5   0   4   29: 26    15  (  0)

6. V. Hydčice          9   4   0   5   15: 13    12  (  0)

7. H. M.  Boží         9   4   0   5   18: 21    12  (  0)

8. Janovice            9   3   2   4   16: 19    11  ( -4)

9. Železná Ruda        9   3   1   5   21: 25    10  ( -5)

10. Veřechov            9   3   1   5   10: 16    10  ( -2)

11. Mochtín  B          9   3   1   5   14: 23    10  ( -5)

12. Sušice B            9   2   2   5   18: 25     8  ( -7)

13. Dešenice            9   2   1   6   16: 27     7  ( -8)

14. Horažďovice B       9   1   1   7   21: 36     4  (-11)

III.   T Ř Í D A

NA ČELE TABULKY JE TANDEM CHANOVICE B - ŽIHONCE

Po celkově devíti odehraných podzimních kolech se na čele tabulky vytvořila dvojice se stejným počtem bodů Chanovice B a Žihobce. Tento tandem tvoří týmy které  III.třídu v minulém ročníku nehrály.  Žihobce se do ní  vrátily po té , když se neudržely  jako nováček v okresním přeboru . Chanovická rezerva se rovněž do III.třídy  po suverénním  vítězství ve IV.třídě vrátila.

Kolinec – Myslív  3 : 4 (2 : 0)

Kohout František

Domácí začali náporem, ale vytvořené šance ke gólu nevedly. Následovala neurovnaná mezihra. Tu ukončil domácí Hájek prudkou střelou ke vzdálené tyči. Uběhlo deset minut a stejný hráč, po krásně načasované přihrávce od Javorského, navýšil skóre na dvoubrankový rozdíl. Na začátku druhé půle byli aktivnější hosté a párkrát v šancích zahrozili. Herní výpadek domácích byl tedy zákonitě potrestán, když z přímého kopu hosté prostřelili zeď a gólman na míč nedosáhl. Domácí hráče inkasovaný gól i nadále dostatečně nenabudil. Proto hosté opět udeřili a skóre vyrovnali. V dramatickém závěru se skóre ještě třikráte měnilo po standardních situacích. Smutnější zůstali domácí a hostům se tak povedl zápasový obrat.

Branky : 32., 43. Ondřej Hájek, 84. Jan Kul - 51. Krátký, 58., 82., 87. Bláha

Rozhodčí : Husník Václav, diváků 100, ŽK : 4:2

Žihobce -  Hradešice B   2 : 0 (2:0)

Domácí si cenné tři body zajistili už v prvním poločase.

Rozhodčí: Abraham Josef, ŽK: 3:1. Diváků: 100.

Branky: 23. Nemrava Oldřich, 33.Lemberger Martin.

ARBO Velhartice - TJ Chanovice B  2 : 2 (0 : 0)

Petr Pavlík

Domácí začali nebojácně a dostali hosty pod tlak, ale vetší příležitost ke skórování si nevytvořili. Hosté o sobě dali také vědět několika úniky do obrany domácích, rovněž však neskórovali.Branek se diváci dočkali až ve druhé půli. První dal Pilík po rohovém kopu Beneše hlavou v 50 minutě. Domácí Beneš pak v 58 minutě orazítkoval břevno branky hostí. V zápětí 59 minuta hosté Brejchou vyrovnali. V 61 minutě Bejvl Také hlavou rozvlnil síť hostí podruhé. A tentýž hráč odmítl přidat v 78 minutě dvougólovou pojistku.A tak v 85 minutě osamocený Brejcha vyrovnal, když domácímu brankaři vypadl míč, na konečných 2 : 2.

Branky : 50. Pilík, 61. Bejvl –  59. a 85. Brejcha Václav

Rozhodčí : Cihlář. Diváků: 60. ŽK 0:2

Bolešiny -  Týnec 0: 0 ( 0: 0)

Smolný zápas pro domácího nováčka po té, když ve  druhém poločase  nastřelili Kovandou  tyč a  hlavička Mazance po rohovém kopu skončila  na břevnu.

Rozhodčí: Vondráček, ŽK: 0:1, diváků 60.

Kvasetice  - Malý Bor    0: 1 ( 0: 1)

Již podruhé  se na podzim museli domácí o body s hosty dělit. PO Nalžovwských Horách si bod odvezl domů rovněž Malý Bor. Hostům se podařilo vrátil domácím jarní prohru 1:0. Ani nečekali, že to budou mít tak snadné, neboť se o výsledku se rozhodo již v úvodu utkání. V  6.minutě  rozehrávali z autového vhazování ,  k míči dostal Václav Melka a pohotovou nečekanou střelou překvapil i domácího gólmana 0:1.Zaskočení domácí pak celý první poločas tahali za kratší konec. Druhý poločas se vzpamatovali, ale  úsilí alespoň zachránit bod tentokráte nepodpořili jejich střelci,  kteří byli v koncovce hodně nepřesnění.

Branky: 6. Melka Václav; Rozhodčí: Šafránek; ŽK: 2:2. Diváků 30.

Nalž. Hory  - Měcholupy    6 : 4 ( 1: 2)

Branky: 38.,56. a 71.Štěch Petr , 70. a 90. Jedlička Antonín, 64.  Štěpánek Jindřich – 21. Valečka Jan 45. Novák Petr, 76. Kanta Michal, 82. Kaňák Jan; Rozhodčí: Dolejš. Diváků: 40.

Luby B  - Neznašovy    1 : 2 ( 0: 0)

Branky: 67. Švec Radek – 76. a 91. Mundl Martin ; Rozhodčí: Habada; ŽK: 1:0. Diváků: 80.

1. Chanovice B         9   7   1   1   30: 12    22  (  7)

2. Žihobce             9   7   1   1   22: 12    22  ( 10)

3. Kvasetice           9   5   2   2   18: 11    17  (  2)

4. Luby B              9   5   1   3   28: 15    16  (  1)

5. Malý Bor            9   4   1   4   13: 15    13  (  1)

6. Kolinec             9   4   0   5   22: 25    12  ( -3)

7. Měcholupy           9   3   2   4   19: 19    11  ( -1)

8. Myslív              9   3   2   4   15: 19    11  ( -1)

9. Týnec               9   3   2   4   13: 18    11  ( -1)

10. Hradešice  B        9   3   1   5   11: 22    10  ( -2)