OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 7. kolo 4. – 5.10. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

OBĚ REZERVY KLESLY KE  DNU TABULKY

Osmé kolo okresní přeboru mužů přinesly změny na konči tabulky. Na samé dno tabulky klesly dvě rezervy Horažďovická a Sušická. Naopak si druhým vítězstvím na domácím hřišti polepšila Železná Ruda výhrou nad další rezervou z Mochtín a také Nezamyslice , které si až nečekaně hladce doma poradily s dosud třetím Bezděkovem.

Železná Ruda - Mochtín B   1 : 0 (0 : 0)

V Železné Rudě se hrál oboustranně otevřený útočný fotbal dobré úrovně . Domácí si vytvořili více šancí ke skórování . Tři z nich Chalupským  a dvakrát Mácou nebyly využity. Prosadil se ke spokojenosti domácích příznivců až osm minut před koncem  Černý, který se nejlépe orientoval v závaru před hrankou mochtínské rezervy a dorazil míč do sítě hostů.

Branky: 82. Černý Tomáš, rozhodčí Abraham , diváků 40, hráno bez karet.

Vrhaveč – Janovice    4 : 1 (2 : 1)

Hosté se v prvním poločase v duelu s favorizovanými domácími hráči drželi. V 9. minutě po centru David Hrach přehozením brankáře otevřel skóre 1:0. Hosté po skrumáži před domácí svatyní  Plíchalem ve 22.minutě vyrovnali. Spokojenější do kabin k přestávce přesto odcházela Vrhaveč, když David Hrach hlavou vstřelil svojí druhou branku 2:1. Po změně  s  přibývajícími minutami druhé půle jim začali docházet fyzické síly a góly již padaly jen do jejich branky.

Branky: 9. a  43. Hrach David, 54. Potužník Jan, 69. Minařík Michal - 22. Plíhal Martin ;  rozhodčí  Bošek , diváků 40, ŽK 1 : 1.

Nezamyslice - Bezděkov   7 : 0 (4 : 0)

Za řízení rozhodčího laika kterým byl zkušený dlouholetý hráč hostů Josef Dulka  proběhlo utkání které slibovalo vzhledem k dosavadnímu postavení obou týmů v tabulce vyrovnaný souboj zcela za režie domácích. Oba týmy nastoupily v kombinovaných sestavách . Hostům chyběli tři hráči, domácím oba útočníci Soutor s Aschenbrenerem , ale také  František Ritter a Kořán .S  tímto handicapem   se lépe vyrovnali domácí . Přestože hráli bez útočníků dařilo se jim střelecky a když je v rozhodujících chvílích podržel skvělými zákroky brankář Martin Ritter nebylo o vítězi pochyb.

Branky: 40., 67. a 90.  Kopačka Josef, 13. a 74. Vinický Aleš, 28. Pánek Jaromír,  85. Vinický Radek; rozhodčí laik , diváků  30, hráno bez karet.

Měčín - Horažďovice B   6 : 1 (4 : 1)

Utkání skončilo podle papírových předpokladů vítězstvím lídra tabulky , který o zisku třech bodů rozhodl již v prvním poločase. Hosté se sice ujali vedení ve 12.minutě po vydařené  z trestného kopu kanonýrem Miroslavem Lávičkou proti které byl brankář  Šůs bezmocný . Po třech minutách zamířil z velkého vápna Čejka a bylo vyrovnáno. Ve 22.minutě  vystřelil Suchan z dálky 2:1, ve 36.minutě  tentýž hráč dorážkou zvýšil na 4:1 když ještě tři minuty před tím zkušený Němec přidal třetí branku Měčína. . V 55.minutě po závaru  dal Král pátý úspěch domácích a v poslední minutě upravil Šlais na konečných 6:1.

Branky: 15. Čejka Lukáš, 22. a 36. Suchan Kamil, 33. Němec Dušan,  55. Král Milan, 90. Šlais František - 12. Lávička Miroslav ; rozhodčí: Habada , diváků 60, ŽK 1 : 0.

H. M. Boží - Dešenice   2 : 1 (1 : 0)

Ing.Josef Hoffmann

Za chladného počasí se hrál na Horách zajímavý fotbal.Již od počátku to byl vyrovnaný zápas. Domácí zahrozili již v 5. minutě zápasu, když P. Halas neproměnil velmi slibnou šanci. Soupeř následně 2x vystrašil domácí mužstvo , ale L. Waldmann v brance Horáky podržel.Přišla 30. minuta utkání, kdy R.Horejš (brankař improvizovaně  na hrotu útoku) krásným volejem z 20. metrů rozvlnil sít v brance hostí.Do konce poločasu byly šance na obou stranách, ale oběma soupeřům se gól vsítit nepodařilo. Druhý poločas byl oboustranně vyrovnaný. V 52. minutě , po centru L.Bernarda pohotově zvýšil na 2:0 domácí P. Halas.Přišla 84. minuta utkání a po faulu domácího stopera L. Svobody na hranici pokutového území byla nařízena penalta, kterou R.Toman snížil na konečných 2:1.Domácí tak získali důležité 3 body a setrvají v klidném středu tabulky.

Branky: 30. Horejš Radek , 55. Halas Pavel, - 84. Toman Jindřich; rozhodčí Javorský , diváků 50, ŽK  1 : 2.

Velké Hydčice - Sušice B  2 : 1 (0 : 0)

Petr Kotrba

Ve Velkých Hydčicích bylo k vidění vyrovnané utkání, které rozhodli ve svůj prospěch domácí ve druhém poločase proměněním pokutového kopu po faulu na domácího Hejpetra, Kropáčkem Martinem a v 77.min. krásnou střelou z voleje  Jiřím Šatrou. Hostům se podařilo snížit po vyloučení domácího střelce druhé branky v 90.min Mrázem. Po vyloučení hostujícího Potužáka se na stavu již nic neměnilo.

Branky: 63. Kropáček Martin(PK), 77. Šatra Jiří - 90. Mráz Martin;  rozhodčí   Cihlář, diváků 40, ŽK 4:4, ČK 1:1 (Šatra Jiří - Potužák Radek)

Veřechov - Hrádek 0 : 2 (0 : 1)
Domácí trápí velká marodka . Ze základního kádru jim chybělo šest hráčů včetně opory týmu brankáře Rašky. První poločas patřil favorizovaným hostům kteří získali do přestávky jednobrankové vedení p úspěšné střele Libora Kutila z přímého kopu . Na obdržené brance není bez viny ani náhradní gólman domácích.Veřechov  po přestávce přiložil pod kotel, snažil se o vyrovnání, ale Hrádek změnu skóre připustil.  Pojistku k zisku třech bodů pro hosty přidal čtyři minuty před koncem   Radek Holeček, který rychlý brejk zakončil střelou k tyči.

Rozhodčí: Bureš Jiří Diváků: 70. ŽK: 2:0. Branky: - 32. Kutil Libor, 86. Holeček Radek

1.  Měčín              8   8   0   0   29:  8    24 ( 12)

2.  Vrhaveč            8   6   1   1   23:  9    19 (  7)

3.  Nezamyslice        8   5   1   2   20: 11    16 (  4)

4.  Hrádek             8   5   1   2   17: 11    16 (  4)

5.  Bezděkov           8   5   0   3   28: 22    15 (  3)

6.  H. M.  Boží        8   4   0   4   16: 18    12 (  0)

7.  Janovice           8   3   2   3   15: 17    11 ( -1)

8.  Mochtín  B         8   3   1   4   13: 19    10 ( -2)

9.  V. Hydčice         8   3   0   5   10: 11     9 ( -3)

10.  Veřechov           8   2   1   5    6: 13     7 ( -5)

11.  Železná Ruda       8   2   1   5   17: 25     7 ( -5)

12.  Dešenice           8   2   1   5   13: 23     7 ( -5)

13.  Sušice B           8   1   2   5   15: 23     5 ( -7)

14.  Horažďovice B      8   1   1   6   19: 31     4 ( -8)

FAVORITÉ NEZAVÁHALI

Výsledky 8.kola III. třídy je třeba rozdělit na dvě části. V sobotních pěti zápasech  nedošlo k žádným překvapením. Týmy které aspirují na druhé postupové místo nezaváhaly . Žihobce jsou za další překážkou , když nedaly na hřišti v Měcholupech domácím šanci a Kvasetice si v domácím prostředí poradily s nováčkem z Bolešin. S horšími výsledky dopadly favorizované týmy Chanovic B a Malého Boru v nedělním odpoledni. Vedoucí chanovická rezerva poprvé v tomto ročníku ztratila body prohrou na domácím hřišti s dalším aspirantem na postup posílenou rezervou Startu Luby . Malý Bor  po oslnivém výkonu před týdnem v Lubech tentokráte doma v duelu s dosud posledním celkem Velhartic doslova vyhořel a hosty zisk třech bodů konečně posunul v tabulce z úplného dna o stupánek výš .

Myslív - Nalžovské Hory  3 : 2 (3 : 1)

Ve slušně hraném utkání týmů z konce tabulky měl nakonec navrch domácí Myslív, jehož střelci měli tentokrát větší štěstí v zakončení.

Branky : 40., 44. Matas, 41. Novák Václav - 7. Štěch, 78. Podlešák; rozhodčí  Václav Husník, diváků  50.

Kvasetice - Bolešiny   2 : 0 (0 : 0)
Zasloužené vítězství  domácích . Obě branky dal Pavel Ballý ,  v 77.minutě zakončil kombinační akci a v  nastaveném čase kdy hosté hráli vabank při odkopu od vlastní branky získal míč na půlící čáře a své sólo zakončil druhou trefou do sítě hostů.

Branky:  77. a 92.  Ballý Pavel ; rozhodčí  Veverka , diváků 60

Neznašovy - Kolinec   0 : 1 (0 : 1)
O výsledku rozhodl již úvod zápasu kdy  hostující Flosman využil skulinky v obraně domácích a střelou podle brankáře  vsítil jedinou branku tohoto klání.

Branky: - 2. Flosman Jan, rozhodčí  Pastyřík, diváků: 30, ŽK 3:1

Měcholupy - Žihobce   1 : 5 (0 : 2)

Hosté se předvedli v Měcholupech jako kvalitní soupeř který nedal domácím šanci  na lepší výsledek. Domácí korigovali nečekaně vysokou prohru  až dvě minuty před koncem. Po faulu na Petra Nováka snížil z nařízené penalty  Lukáš Jakubec.

Branky: 88. Jakubec Lukáš(PK)  - 5. a 16. Lemberger Martin, 69. a 82. Staněk Václav, 80. Drobný Milan ; rozhodčí  Vondráček, diváků 40.

Hradešice B - Týnec   2 : 1 (1 : 1)
Hosté vedli po rohovém kopu kdy  ze skrumáže skóroval Havránek a jeho  dorážka  skončila pod břevnem v hradešické brance . Za domácí vyrovnal Fořt a vítěznou branku dal po samostatné akci zakončenou střelou k tyči Kopal. Hosté zbývajících deset minut hry dohrávali bez vyloučeného Havránka.

Branky: 28. Fořt Ondřej, 64. Kopal Jiří - 19. Havránek Lukáš ; rozhodčí  Šafránek , diváků: 50, ŽK 2:5, ČK  0 : 1( Havránek Lukáš)

Malý Bor - Velhartice  0 : 3 (0 : 3)

Faltys

Domácím se zápas vůbec nevyvedl.  Po parádním výkonu v minulém kole se domácí marně snažili zkrotit míč ale dnes byl pro domácí až příliš kulatý. Hosté skórovali po hrubých chybách domácích hráčů a jejich procento úspěšnosti bylo téměř stoprocentní. Velmi dobře utkání řídi rozhodčí Veverka.

Branky: 31.Antonovics Andrej, 36.Pilík Luboš, 43.Poledník Pavel.Rozhodčí : Veverka Jan, diváků 100, hráno bez karet.

Chanovice B - Luby  B    2 : 3 (0 : 2)

V duelu dvou rezerv posilněná  hostující  vstoupila do zápasu lépe a do šestnácté minuty si získala dvoubrankový náskok. Zaskočení domácí se po přestávce vzchopili, vytvořili si tlak a bylo jen otázkou času kdy se jim podaří náskok soupeře vyrovnat. V 72 . minutě Skuhravý snížil a v 84.minutě kdy již hráli domácí o deseti  bez vyloučeného Davida Pavlovského vyrovnal Pícka. Hosté našli rychlou odpověď , kdy parádní střelou vymetl pavučiny v horním růžku domácí branky 2:3. Snaha domácích ještě přinesla šance k vyrovnání, ale když ani střela kanonýra Václav Brejchy cestu do branky nenašla(zastavilo jí břevno) hosté si odvážejí cenné tři body.

Rozhodčí: Hájek.  Diváků: 60. ŽK  2:3, ČK 1 : 0(78. Pavlovský David)
Branky: 72. Skuhravý Ladislav, 84. Pícka - 10. Hála Vladimír, 16. Hodl Petr(PK) , 86.