Krajský přebor, 1.A třída 9. kolo 4. – 5.10. 2008

V DERBY ZŮSTALY BODY DOMA

Ostře sledované derby v krajském přeboru dvou soupeřů z Horažďovicka přinesl těsné vítězství domácích Horažďovic. Domácí tým se na rozdíl od hostů z Chanovic konečně dočkal první podzimní výhry na domácím hřišti  a rovněž prvních bodů získaných na hřišti, které by mělo být pro ně do dalších bojů v nejvyšší krajské soutěži doménou.

Horažďovice – Chanovice   2 : 1 ( 2 : 0)

Domácí začali velmi dobře a již v 5.minutě Šafanda zakončuje přízemní střelou po přihrávce od Sovy a poprvé přinutil brankáře Chanosu lovit míč ze sítě své branky. V 7.minutě byl velmi blízko k tomu, aby byl překonán podruhé, když po hlavičce Janouškovce na zadní tyč  chybělo  Šafandovi půl kroku k tomu, aby mohl poslat míč do odkryté části branky.Přesto se domácí diváci druhé branky záhy dočkali. Ve  13.minutě  se uvolnil na velkém vápně  Pavlík a prostřeli gólmana Růžičku 2:0.  V dění první půle stojí za zmínku ještě  šance Janouškovce ve 32.minutě, ale z ostrého úhlu se mu nepodařilo  zakončit.

Hosté do druhého poločasu  provedli malé korektury v sestavě , byli aktivnější  a výsledkem jejich snahy o zvrat ve vývoji zápasu byla branka Švehly, který se dostal k odraženému míči a střelou překvapivou střelou z 25 metrů  pod břevno snížil na 2:1. Chanos mohl po dalších čtyřech minutách vyrovnat po té, když se ocitl sám před brankářem domácích Charvátem Kučera, ale gólman Horažďovic toto nebezpečí bravurně zlikvidoval.

Obraz hry se do konce zápasu nezměnil. Hosté se stále tlačili do útoku, domácí  vycházeli ze zajištěné obrany, dařilo se jim kouskovat hru  a své těsné vedení udrželi. Výhra v derby jim vynesla první tři body získané na domácím hřišti .

Branky : 5. Šafanda, 13. Pavlík – 65. Švehla.Rozhodčí : Homr,  Diváků: 150, ŽK 2:3.

Sestavy :  Horažďovice : Charvát – Stulík, Mirvald, Janouškovec,(63.Lávička), Mourek, Šafanda, Pavlík(90. Mach), Jiřík, Kupec, Jůda, Sova (88.Michálek)

Chanovice :  Růžička  - Šedivý, Hnídek, Švehla, Strakoš, Prchlík(46.Nový), Kučera, Toman, Černohorský, Krch(Polena), Zdeněk.

Rokycany    - Koloveč      2 :  0  (  1 :  0)

Nýřany      - Přeštice     2 :  3  (  0 :  2)

Rapid Plzeň - SK ZČE Plzeň 6 :  0  (  2 :  0)

Manětín     - Zbůch        0 :  2  (  0 :  1)

Staňkov     - Holýšov      1 :  5  (  0 :  0)

Horažďovice - Chanovice    2 :  1  (  2 :  0)

Doubravka   - M. Touškov   5 :  1  (  2 :  0)

Bolevec     - Chrást       3 :  0  (  1 :  0)

1.  Doubravka          9   8   1   0   35: 10    25 ( 13)

2.  Rokycany           9   7   0   2   12:  6    21 (  6)

3.  Holýšov            9   6   1   2   24: 11    19 (  4)

4.  Chrást             9   5   3   1   24:  8    18 (  6)

5.  Bolevec            9   6   0   3   23: 12    18 (  6)

6.  M. Touškov         9   6   0   3   16: 13    18 (  6)

7.  Rapid Plzeň        9   5   0   4   16: 11    15 (  0)

8.  SK ZČE Plzeň       9   3   2   4   17: 17    11 ( -4)

9.  Přeštice           9   3   2   4   12: 16    11 ( -4)

10.  Koloveč            9   3   1   5   24: 18    10 ( -2)

11.  Manětín            9   3   1   5   10: 27    10 ( -5)

12.  Chanovice          9   2   2   5    9: 14     8 ( -4)

13.  Zbůch              9   2   1   6    6: 30     7 ( -8)

14.  Horažďovice        9   2   0   7    9: 28     6 ( -6)

15.  Nýřany             9   1   2   6   15: 19     5 (-10)

16.  Staňkov            9   1   2   6   11: 23     5 ( -7)

V DERBY PORAZILA SUŠICE NÝRSKOU OKULU

Po třech zápasech na hřištích soupeřů nastoupili sušičtí fotbalisté na domácím trávníku s cílem získat po dlouhé době 3 body v derby s dosud velice úspěšnou na hřištích soupeřů  Okulou Nýrsko. Sušice po zásluze zvítězila a připsala si tolik očekávané druhé podzimní vítězství.

Devět kol čekali fotbalisté divizní rezervy Klatov na radost z prvního vítězství . Výhra nad nováčkem z Rozvadova  jim mimo premiérové podzimní výhry přineslo i další radost, odpoutání ode dna tabulky!

Do dalšího zápasu na hřišti Blovic, proti kterým Blovicím v minulé sezóně dařilo, nastoupily Žichovice na rozdíl od domácích nekompletním složení bez čtyř hráčů základní sestavy. Přesto jejich odhodlání  neprodat svou kůži lacino před zraky poměrně početného publika vyšlo , hráči  zabojovali a posléze i zabodovali .

Blovice -  Žichovice  1 : 1 (1 : 1)

Autorem článku převzatého z webových stránek TJ Žichovice  je Mgr. Radim Šiška.

Od úvodních minut jsme se snažili kontrolovat střed hřiště. To se nám rychlou kombinací po zemi poměrně dařilo, avšak do vyložených příležitostí nás domácí příliš nepouštěli. V zakončení nám totiž chyběl důraz a odvaha. Nejnebezpečněji ohrozil branku domácích Zbyněk, jehož povedenou střelu z třiceti metrů gólman s námahou vytáhl na roh. To už však bylo za stavu 1:0 pro domácí. Jejich první roh totiž skončil nešťastně v naší síti. Pišta pouštěl míč na první tyč do autu. Ten však změnil názor a zamířil přímo do branky. Tam jsem ho z čáry vykopl pouze do vnitřní tyče, odkud ten kulatý nesmysl zákonitě odrazil do sítě. Přesto jsme pokračovali v aktivní hře a snaze o ohrožení branky domácích. Mé dva pokusy skončily mimo tyče a Fandovo gól po standartce rozhodčí Duda neuznal kvůli předchozímu kontaktu s brankářem, který zkušený arbitr posoudil jako faul. Pak nás Štěpán poprvé podržel, když ve vyložené šanci vychytal domácího střelce Žežulu. Vyrovnání jsme se dočkali těsně před přestávkou. Stoper domácích Davídek kickboxersky zastavil pronikajícího Fandu, který i v útoku potvrzoval dobrou formu z minulého týdne. Přímý kop Václava Turka pak brankář nedokázal kontrolovat a společným úsilím ho za brankovou čáru dotlačili Pepa s Frantou. A jelikož má dnes František svátek a navíc je pokladník, gól jsme po právu připsali právě jemu.

Ve druhém poločase jsme se na polovinu domácích dostávali sporadicky. Domácí brankář musel řešit jen několik odkopů a mojí střelu z úhlu po rychle rozehraném přímém kopu. Jinak si bohužel na nic nevzpomínám. Když navíc musel z útoku odstoupit Olda (a chvíli po něm i Franta) bylo jasné, že bod je pro nás dnes maximum. Zaměřili jsme se tedy na obranu, avšak přesto jsme domácím nezabránili dostat se do minimálně pěti gólovek. Buď čaroval Štěpán (viz gólová hlavička Žežuly+několik střel a dorážek), nebo domácí hráči nevyřešili jasnou šanci efektivně (viz naše branka prázdná, útočník domácích na malém vápně, holeň a střela vedle) a nebo když už se zdálo vše ztraceno, odkudsi se zjevila Turčínova noha a s pomocí břevna vykopla míč z opuštěné branky. Deus ex machina (turčína), učili nás na základní škole a možná by měli změnit osnovy. V závěru jsme se dostali pod velký tlak, ale (a-kupodivu, b-s přehledem, vyberte si) jsme ubránili všechny domácí standardní situace a mohli slavit první letošní plusový bod ze hřiště soupeře.

Takže to jde, nemusíme venku dostat bůra ani inkasovat v poslední minutě. Zodpovědným přístupem jsme šli bodu naproti, i když si nemyslím, že by domácí (a především impulzivní trenér Daněk) uznali, že jsme si ho dnes zasloužili. Ale na to se historie neptá. Oproti předcházejícím zápasům nám dnes o poznání lépe vyšla první půle, ale ani ve druhé jsme především defenzivě nepropadli, i když to bylo na úkor našich ofenzivních choutek. Ale bod chutná dobře a doufejme, že za týden si proti našemu dalšímu „oblíbenému“ soupeři z Chlumčan užijeme všechny tři.

Sestava TJ Žichovice: Kouba, Harenčák, Malík, Brož, Turek J., Chalupný, Turek V., Šiška, Lávička, Chod (65. Šimáček), Švehla (75. Bala, 88. Frýzek)

Branka: Švehla

Luby – Nepomuk  1 : 2 (0 : 2)

Podrobnosti  nehlášeny !

Branky: Švec - Vosyka 2; ŽK: 2:1; ČK: 1:0. Diváků 100:

Klatovy B - TJ Rozvadov  3 : 2 (3 : 1)

Další podrobnosti  nehlášeny !

Branky: 30.Mirga, 31.Votípka, 33. Rendl - 3.77. Chada. Rozhodčí : Malinčák Lukáš, diváků 50, ŽK 4:0.Sestava Klatov:Herman-Kološ,Popelka,Hromada,Rendl,Fait,Pavlík,Ježek, Votípka, Mirga, Kraus

TJ Sušice - SKP Okula Nýrsko  1 : 0 (0 : 0)

Petr Kodýdek

Po třech zápasech na hřištích soupeřů nastoupili sušičtí fotbalisté na domácím trávníku s cílem získat po dlouhé době 3 body.Od počátku si vytvořili územní převahu, ovšem bez gólového vyjádření. Rozuzlení utkání tak muselo počkat až na 77. min. hry, kdy se po krásném pasu Pavla Kodýdka trefil hlavou do odkryté nýrské svatyně Radek Kočí.Sušice po zásluze zvítězila a připsala si tolik očekávané druhé podzimní vítězství.

Branky : 77.Radek Kočí. Rozhodčí : Havel , diváků 100, ŽK 2:2.

Sestava domácích:Kindelman - Junek,Marek T.,Sládek,Kodýdek - Budil(70.Kysilka),Hrach, Hubáček,  Melka(90.Šablatura) - Pohořal(55.Hupka),Kočí (91.Goby)

Blovice     - Zichovice      1 :  1  (  1 :  1)

Křimice     - Bezdružice     2 :  0  (  1 :  0)

Sušice      - Nýrsko         1 :  0  (  0 :  0)

Příkosice   - Stříbro        2 :  3  (  0 :  2)

Klatovy B   - Rozvadov       3 :  2  (  3 :  1)

Luby        - Nepomuk        1 :  2  (  0 :  2)

Žákava      - Horní Bříza    0 :  2  (  0 :  1)

Zbiroh      - Chlumčany      2 :  1  (  1 :  0)

1.  Horní Bříza        9   9   0   0   23:  3    27 ( 15)

2.  Stříbro            9   6   2   1   21:  9    20 (  5)