KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 6. kolo 27. – 28.9. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ŽÁCI MAJÍ ZA SEBOU NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ VÍKEND

Nejúspěšnější víkend mají za sebou žákovské týmy z Pošumaví v krajském přeboru . Lídr tabulky TJ Sušice splnil svůj úkol povinného vítězství v Horšovském Týně a udržel si lepším skóre své vedení. Nýrsko pokračovalo ve výborných podzimních výsledcích , které potvrdilo plným ziskem šesti bodů doma s Košutkou. Po té kdy mladší žáci TJ Klatovy B   v Přešticích uhráli bezbrankovou remízu zůstali před brankou zisku bodů pouze starší žáci klatovské rezervy , kteří  podlehli na stejném hřišti v Přešticích tím nejtěsnějším rozdílem.

STARŠÍ       ŽÁCI

Nýrsko – Košutka    3 : 1 (1 : 1)

Zápas nezačal pro domácí dobře. Ve 13.minutě mohlo Nýrsko  po akci Györgyho s Kvítkem jít do vedení, při zakončení Kvítek nastřelil pouze brankáře hostů. V zápětí domácí brankář po té  kdy zahrával po přihrávce od obránce míč do hry nastřelil při odkopu  útočníka Košutky Liseka , od něho se odrazil  a skončil v domácí svatyni. Další dva pokusy domácích o vyrovnání brankou v síti hostů neskončily. V 17.minutě György  našel před brankou volného Balíčka ,  jeho muška byla vychýlená a míč skončil vedle branky. V 27.György nejdříve nastřelit tyč a odražený míč Holobradý při dorážce  poslal do brankáře. O dvě minuty po té to již Okule vyšlo, když György uvolnil Kvítka a ten s jistotou vyrovnal na 1:1. Ve 49.minutě se domácím podařilo jít do vedení . Kvítek rozehrál přímý kop a Lepší hlavou  upravil na 2:1. V 60.minutě  po spolupráci Györgiho s Kvítkem Okula zvýšila zásluhou Kvítka na 3:1.  Pojistku dvoubrankového vedení  mohl ještě provést  v 66. a 70.minutě  Aleš Presl, ale jednou byl proti gólman hostů a  ani z druhé šance odchovance strážovské kopané se skóre nezměnilo.

Branky:   29.a  60. Kvítek, 49. Lepší  - 13. Lisek.  Rozhodčí: Rozhodčí: Blaheta . Diváků: 40.

Sestava Nýrsko : Němec- Lepší, Potužník, Kalivoda, Presl, Poláček, , György, Kvítek, Holobradý ,Tykal , Hamžič, Jílek, Janovký .

HORŠOVSKÝ TÝN – SUŠICE  0 : 8 (0 : 4)

Branky : Matějka 2, Kliment, Petráš, Kutil, Petřík, Skuhra, Staněk

TJ Přeštice - TJ Klatovy "B" 1 : 0 (0 : 0)

Petr Ulrych

Hosté byli po většinu zápasu lepším a fotbalovějším týmem, ale bohužel s velice bázlivou a nedůraznou koncovkou. O výsledku utkání pak rozhodla obrovská hrubka klatovské obrany, kterou domácí dokázali využít a získat tím 3 důležité body do tabulky. Co klatovské žákovské záloze asi nejvíce chybí je více bojovnosti, sebevědomí a odvahy ve hře dopředu.

Branky : Tykvart. Rozhodčí : Žumpách. Diváků: 50. ŽK: 2:0.

Sestava Klatov: Mazanec, Hofmann, Boublík, Ráb, Matoušek V., Matějka, Vrbecký, Hajžman, Pavlík, Diviš, Chasin, Hanus, Tomaier

1.  Sušice             5   5   0   0   31:  1    15 (  9)

2.  Domažlice          5   5   0   0   20:  4    15 (  6)

3.  Rokycany           5   4   0   1   25:  3    12 (  3)

4.  SK ZČE Plzeň       5   4   0   1   24:  4    12 (  6)

5.  Nýrsko             5   3   1   1   11:  7    10 (  1)

6.  Stříbro            5   3   0   2   10:  8     9 (  0)

7.  Přeštice           4   1   1   2    4: 11     4 ( -2)

8.  Nepomuk            5   1   0   4    3: 12     3 ( -3)

9.  Klatovy B          5   1   0   4    4: 17     3 ( -3)

10.  Košutka            5   0   1   4    2: 18     1 ( -5)

11.  Dyn.H.Týn          4   0   1   3    1: 21     1 ( -8)

12.  Smíchov Plzeň      5   0   0   5    5: 34     0 ( -6)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Nýrsko – Košutka    5 : 1 (3 : 1)

Domácí se již podruhé za sebou na vlastním hřišti předvedli ve velmi dobrém světle a po Nepomuku se i plzeňská Košutka vrátila z jejich hřiště s pětigólovým přídělem. Od úvodních minut se do svého soupeře zakousli. Již od první minuty vedli brankou Kotlana a nedali mu šanci na zvrat ve vývoji zápasu.

Branky:  1. Kotlan , 17. a 45. Janovský, 26.a 55. Smolík – 25. Kroščen (PK).  Rozhodčí: Blaheta . Diváků: 40.

Sestava Nýrsko : Penc – Kucharik, Bejvl, Fiala, Kněz, Novotný, Janovský , Smolík, Záň, Kotlan, Trefanec ( Žiak, Kaas).

HORŠOVSKÝ TÝN – SUŠICE´  0 : 6 (0 : 3)

Branky: Medveděv 3,Svoboda H.,Sedláček, Vachuška

Další podrobnosti nehlášeny !

TJ Přeštice - TJ Klatovy "B" 0 : 0 (0 : 0)

Podrobnosti  nehlášeny !

1.  Sušice             5   5   0   0   29:  1    15 (  9)

2.  Domažlice          5   5   0   0   28:  1    15 (  6)

3.  Rokycany           5   5   0   0   23:  2    15 (  6)

4.  Nýrsko             5   3   0   2   15:  9     9 (  0)

5.  Smíchov Plzeň      5   3   0   2   15: 13     9 (  3)

6.  Přeštice           4   2   1   1   12:  3     7 (  1)

7.  SK ZČE Plzeň       5   2   0   3   10:  5     6 (  0)

8.  Nepomuk            5   1   0   4    4: 19     3 ( -3)

9.  Dyn.H.Týn          4   1   0   3    2: 20     3 ( -6)

10.  Stříbro            5   1   0   4    1: 31     3 ( -6)

11.  Klatovy B          5   0   1   4    4: 11     1 ( -5)

12.  Košutka            5   0   0   5    1: 29     0 ( -6)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1.  Sušice            10  10   0   0   60:  2    30 ( 18)

2.  Domažlice         10  10   0   0   48:  5    30 ( 12)

3.  Rokycany          10   9   0   1   48:  5    27 (  9)

4.  Nýrsko            10   6   1   3   26: 16    19 (  1)

5.  SK ZČE Plzeň      10   6   0   4   34:  9    18 (  6)

6.  Stříbro           10   4   0   6   11: 39    12 ( -6)

7.  Přeštice           8   3   2   3   16: 14    11 ( -1)

8.  Smíchov Plzeň     10   3   0   7   20: 47     9 ( -3)

9.  Nepomuk           10   2   0   8    7: 31     6 ( -6)

10.  Klatovy B         10   1   1   8    8: 28     4 ( -8)

11.  Dyn.H.Týn          8   1   1   6    3: 41     4 (-14)

12.  Košutka           10   0   1   9    3: 47     1 (-11)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

MÍSTNÍ DERBY PRO SVÉRADICE

V posledním kole krajské soutěže žáků došlo na místní derby ve Svéradicích. Domácí po výhře  svým rivalem z Horažďovic  předstihli v tabulce sušickou rezervu která prohrála v Postřekově  . Svéradice  jsou s devíti body páté, Sušice má  na 6.místě o bod méně , 8.místo patří FK Horažďovice  a 9.místo mezi dvanácti účastníky patří dosud Svatoboru Hrádek.

Sv.Hrádek -  Staňkov 1 : 1 ( 0: 0)

Svéradice – Horažďovice   3 : 2 (2 : 2)

Branky : 12. Prokopius Filip  , 32. a 55. Kliment Ladislav – 15. Hlaváč Milan, 25. Zdychynec Lukáš

Rozhodčí: Hájek Zdeněk, ŽK: 0 : 2. Diváků: 30.

Sestava Svéradic: Lukeš P.- Hájek M., Brokeš P.,Makovec J.- Kába R.- Jedlička M.,Nováček F., Hájek J.( Valach T.), Červený V.- Kliment L., Prokopius F.

Postřekov – Sušice B  3 : 0 (2 : 0)

1.  Mrákov             5   5   0   0   18:  1    15 (  6)

2.  Holýšov            5   4   1   0   30:  5    13 (  7)

3.  Postřekov          5   4   0   1   32:  3    12 (  3)

4.  Sl. Kvíčovice      5   3   0   2   24: 16     9 (  0)

5.  Svéradice          5   3   0   2   11: 17     9 (  0)

6.  Sušice B           5   2   2   1   18: 12     8 (  2)

7.  St. Bělá           5   2   1   2   24: 17     7 (  1)