KPD - 6.kolo, KSD – skupina A - 8.kolo 27. – 28.9. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

LÍDR V SUŠICI NEZAVÁHAL

V sobotu na domácím hřišti nastoupili sušičtí starší dorostenci  proti nejlepšímu celku tabulky. Vejprnice po svém smolném sestupu z divize dělají vše pro to, aby se do této soutěže opět vrátili . Vítězstvím  Sušici přesvědčili, že k tomu mají největší ambice ze všech účastníků krajského přeboru.

STARŠÍ   DOROST

TJ Sušice - Slavia Vejprnice  1 : 3 (1 : 1)

Jaroslav Staněk

Proti prvnímu celku měli zápas domácí dobře rozehraný. Hned v úvodu měli dvě šance na vstřelení branky, chyběl důraz před brankou. Nedáš dostaneš se opět potvrdilo, když hned z prvního protiútoku dali hosté vedoucí gól ve 3 min. O pět min. později bylo vyrovnáno. Postupem času měli více ze hry hosté a měli i šance, které neproměnili. Hned na začátku druh pol. udělali domácí hrubou chybu, když se nedomluvili a tak se k míči lehce dostal hostující hráč a bylo 1 : 2. Třetí branku hosté přidali 15 min před konce. Hosté si výhru zasloužili, byli lepší týmem. Domácí nestačili herně a ani bojovností.

Branka za domácí : Fusch. Diváků: 50.

1. Vejprnice           7   6   1   0   36:  4    19  ( 10)

2. Prazdroj Plzeň B    7   4   2   1   28:  8    14  ( -1)

3. Sušice              7   3   2   2   13: 12    11  ( -4)

4. Doubravka           7   2   3   2   14: 16     9  (  3)

5. Smíchov Plzeň       6   3   0   3   13: 25     9  (  0)

6. Přeštice            6   2   0   4    5: 18     6  (  0)

7. Košutka             7   2   0   5    6: 21     6  (  0)

8. Horní Bříza         7   0   2   5    6: 17     2  (-13)

MLADŠÍ  DOROST

TJ Sušice - Slavia Vejprnice 0 : 0

Utkání začalo ve velkém tempu, celkem vyrovnané po celou dobu. Domácí však měli daleko více brankových příležitostí. Matějka hlavou minul branku jen těsně. Po TK Szedmáka Jech trefil  tyč a míč putoval k brankáři po brankové čáře. O pět min později po stejné situaci zachraňoval výborně hostující brankář. I ve druhé půli pokračoval fotbal ve velkém tempu, postupem času se vytrácela přesnost na obou stranách. A když další závar po TK domácí neproměnili. Branky se domácí nedočkali ani po úniku Klímy. A tak skončilo utkání velmi dobré úrovně, bojovnosti i pěkných fotbalových akcí nerozhodně.

Diváků: 50.

1. Doubravka           7   5   2   0   14:  6    17  ( 11)

2. Vejprnice           7   5   1   1   21:  3    16  (  7)

3. Prazdroj  B         7   5   0   2   25:  6    15  (  0)

4. Sušice              7   4   1   2   16:  7    13  ( -2)

5. Přeštice            6   2   0   4    6: 15     6  (  0)

6. Smíchov Plzeň       6   1   1   4    5: 20     4  ( -5)

7. Košutka             7   1   1   5    3: 20     4  ( -2)

8. Horní Bříza         7   1   0   6    9: 22     3  (-12)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1.  Vejprnice         14  11   2   1   57:  7    35 ( 17)

2.  Prazdroj Plzeň B  14   9   2   3   53: 14    29 ( -1)

3.  Doubravka         14   7   5   2   28: 22    26 ( 14)

4.  Sušice            14   7   3   4   29: 19    24 ( -6)

5.  Smíchov Plzeň     12   4   1   7   18: 45    13 ( -5)

6.  Přeštice          12   4   0   8   11: 33    12 (  0)

7.  Košutka           14   3   1  10    9: 41    10 ( -2)

8.  Horní Bříza       14   1   2  11   15: 39     5 (-25)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

VÝHRA V DERBY POSUNULA MĚČÍN NA TŘETÍ MÍSTO

Nejúspěšnějším týmem z Pošumaví v krajské dorostenecké soutěži je Měčín. Vítězstvím nad nováčkem v Pošumavském derby z Hrádku se sice rodilo těžce, ale podařilo se a Měčín je po sedmi odehraných kolech v tabulce na třetím místě. Druhým neúspěšnějším jsou na 8.místě Svéradice , které měly v tomto kole volno. Další kolektivy již na body nedosáhly . Pačejov sehrál smolné utkání v Blovicích a Luby v domácím prostředí podlehli vysoko suverénu soutěže vedoucími Postřekovu .

Blovice – Pačejov  4 : 1 (0 : 0)

Zdeněk Voska

Utkání hráno za krásného podzimního počasí s nepatrnou hrstkou diváků. Vstup do zápasu měli lepší hosté. Hned v úvodu mohli jít do vedení po střele kapitána Cihláře, ale střela bohužel minula branku domácích. Domácí hrozili pouze z brejků a ztrestných kopů, kterým dokázala hostující obrana a brankář odolávat. Další šance hostů, přišla ve 20. minutě, kdy po pravé straně unikl Sládek a na razil na nabíhajícího Kodýdka. Bohužel střela neměla patřičnou razanci a tak si s ní domácí brankář bez problémů poradil. Hosté byli kombinačně fotbalovější a snadno se dostávali za obranu domácích. V závěru poločasu se mohl trefit hostující Kodýdek, ale z úhlu nedokázal brankáře prostřelit. V druhém poločase domácí hru zkvalitnili. V 56. minutě domácí zahrávali nepřímý kop na který si naběhl Fischer a hlavou umístil za záda brankáře. Hosté mohli odpovědět o pět minut později, ale střela Štípka se odrazila do tyče. Bohužel pravidlo nedáš dostaneš přišlo v 71. minutě, kdy po faulu na

pronikajícího útočníka byl zcela po právu nařízen pokutový kop. Domácí Žák se nemýlil 2:0. Hosté zápas nevzdávali. V 77. minutě se po rohovém kopu trefil Kodýdek a snížil na 2:1. Domácí po vstřeleném gólu znovu odpověděli, kdy po špatném odkopu z obrany se k míči dostal Raus a střelou k tyči zvýšil na 3:1. V 90. minutě po přísně nařízené penaltě upravil domácí Bratko na konečných 4:1. Hosté se za předvedený výkon nemusí stydět, jen výsledek je příliš krutý.

Branky: 56. Fischer Jakub, 71. Žák Patrik (PK), 79. Rous Jan, 90. Bratko Jan (PK) - 77. Kodýdek Jan

Rozhodčí : Lehečka Josef. Diváků: 30. ŽK: 1:3.

Měčín- Sv.Hrádek   3 : 2 (3 : 1)

Branky : David Šlajch,Martin Malán,vlastní -  David Schmirler,Ondřej Matělka

Rozhodčí : Sedláček´. Diváků: 70. ŽK: 1:1.

Luby – Postřekov   1 : 6  (0 : 5)

Branky : Kovařík – Polák 5, Linc, Baborák.

Rozhodčí: Duchek. ŽK: 3:1. Diváků: 30.

1.  Postřekov          8   7   0   1   46:  8    21 (  9)

2.  Holýšov            7   5   1   1   19:  7    16 (  1)

3.  Měčín              7   5   1   1   18: 11    16 (  1)