Krajský přebor, 1.A třída 8. kolo 27. – 28.9. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR

PO HUBENÉM VÍKENDU SI TO ROZDAJÍ V DERBY

Po série těžkých zápasů se nabízela  pro Horažďovice šance znovu zvednout hlavu a pokusit se bodovat na hřišti soupeře.  Touškov na svém hřišti na podzim vyhrál všechny dosavadní podzimní zápasy  vyhrál a ani v tomto klání nezaváhal a Horažďovice se vracely domů s tříbrankovou prohrou. Daleko za očekáváním jsou rovněž podzimní  výsledky Chanovic . Ani na další pokus se Chanosu doma nepodařilo vyhrát a získat tak  teprve první výhra na svém hřišti v podzimní části . Po hubeném víkendu  tentokráte čeká oba zástupce Pošumaví v krajském přeboru vzájemné derby v neděli v Horažďovicích. Zde se již bodů dočkáme. Kdo je získá, to je  otázka na kterou přinese odpověď až samotný výsledek tohoto derby.

.

Chanos Chanovice - Staňkov  1 : 1 (1 : 1)

Jiří Štěrba

Domácí Chanovice sehrály nešťastný zápas, ve kterém byly celý zápas lepší. Ve 12. minutě si po rohovém kopu hostů a podběhnutí centru domácího brankáře srazil míč do vlastní sítě Picka. Potom domácí doslova obléhali branku hostů a vyrovnat se podařilo až ve 45. minutě po pěkné akci Tomanem. Do druhého poločasu domácí vlítli ale druhý gól se jim nepodařilo dát. Stoprocetní  šance  zahodili Prchlík, Kučera, Strakoš a Picka. Hosté zlobili z brejků, ale brankář domácích Růžička dvakrát šanci hostů zlikvidoval. V 80 minutě Švehla nastřelil břevno branky hostů a v 88 minutě Toman zazdil tutovku , když ze 12 metrů bombou přestřelil.

Branky: 45. Toman – 12. vlastní Picka

Rozhodčí : Čermák. Diváků: 60. ŽK : 1:1.

Sestava domácích: Růžička, Nový, Hnídek, Strakoš, Prchlík /67. min. Švehla/, Kučera, Toman, Černohorský, Krch, Zdeněk, Picka,

M.Touškov -  Horažďovice  3 : 0 ( 0: 0)

Horažďovice sehrály  na hřišti soupeře  v prvním poločase vydařenou partii . Vycházeli ze zajištěné obrany, hráli disciplinovaně a domácí  k vážnější akci nepřipustili . Naopak sami několikrát  domácí branku nebezpečně ohrožovali, když  zejména Jůdova vydařená střela ze 30 metrů hodně vyplašila brankáře Daňka. Ten měl ve 40.minutě velké štěstí, po střele  Lávičky z 25 metrů která orazítkovala břevno jeho branky. O bodech se rozhodovalo v úvodu druhé půle. Přestože trenér Vašica své svěřence upozorňoval maximální koncentraci na hru s důrazem  na prvních patnáct minut druhé půle , nevzali si jeho rady hráči příliš k srdci . Ve 49.minutě nechali nestřeženého střídajícího Královce a  ten přízemní střelou k tyči nedal Charvátovi šanci 1:0. Tato branka na několik minut vyvedla hosty z tempa . Po té  když se vzpamatovali a sami se nadechovali k náporu přišla  v 69.minutě další sprcha .Po centru ze strany hlavičkoval Kalčík a zvýšil na  2:0. Vzápětí přišel třetí slepený gól který dal znovu nestřežený Královec  a upravil na konečných 3:0.

Rozhodčí: Šlapák. Branky: Královec 2, Kalčík; ŽK: 1:2 . Diváků: 150

Sestava FK Horažďovice: Charvát – O. Stulík, J. Mirvald, Mourek, M. Lávička – M. Šafanda (83. O. Michálek), J. Pavlík, J. Jiřík, L. Kupec – J. Sova (60. J. Janouškovec), T. Jůda.

Branky: Daňhel, Schejbal - Hucl; ŽK: 4:3; ČK: 0:2

1.  Doubravka          8   7   1   0   30:  9    22 ( 13)

2.  Chrást             8   5   3   0   24:  5    18 (  6)

3.  M. Touškov         8   6   0   2   15:  8    18 (  6)

4.  Rokycany           8   6   0   2   10:  6    18 (  6)

5.  Holýšov            8   5   1   2   19: 10    16 (  1)

6.  Bolevec            8   5   0   3   20: 12    15 (  6)

7.  Rapid Plzeň        8   4   0   4   10: 11    12 (  0)

8.  SK ZČE Plzeň       8   3   2   3   17: 11    11 ( -4)

9.  Koloveč            8   3   1   4   24: 16    10 ( -2)

10.  Manětín            8   3   1   4   10: 25    10 ( -2)

11.  Chanovice          8   2   2   4    8: 12     8 ( -4)

12.  Přeštice           8   2   2   4    9: 14     8 ( -7)

13.  Nýřany             8   1   2   5   13: 16     5 ( -7)

14.  Staňkov            8   1   2   5   10: 18     5 ( -4)

15.  Zbůch              8   1   1   6    4: 30     4 (-11)

16.  Horažďovice        8   1   0   7    7: 27     3 ( -6)

1. A  T Ř Í D A

ZACHRAŇOVALI  BOD  V HODINĚ DVANÁCTÉ

V osmém kole 1.A třídy  měli dva zástupci Pošumaví výhodu domácího prostředí. Zatím co tvrdit, že u Žichovice doma získají  tři body  se soupeřem ze Zbirohu by znamenal o  uštědřit hostům první podzimní porážku. Ono se to Žichovicím ale skutečně podařilo a jejich soupeř odjížděl z Pošumaví s prázdnou. Ostatně stejně tak jako další tři zástupci Pošumaví kteří hráli na hřištích soupeřů. V Nepomuku si domácí v zápase s klatovskou divizní rezervou vylepšovali na úkor Klatovanů skóre,  což se jim soudě  podle výsledku 8:0 skutečně podařilo. Další dva týmy  byly hosty na hřištích exúčastníků  krajského přeboru. Luby určitě na trávníku vedoucího týmu soutěže v Horní Bříze nepropadly , přestože po bezbrankovém poločase prohrály  tím nejtěsnějším rozdílem 1:0.  Bezbrankový průběh měl první poločas také v duelu Sušice ve Stříbře. Ve druhé půli viděli diváci tři branky z toho dvě v síti Sušice , která se tak vrátila s prázdnou. Výhodu domácího prostředí měla Okula Nýrsko. Opět se potvrdilo, že Křimice to na domácí umí . Ti byli nakonec rádi za zisk bodu, když vyrovnali na konečných 2:2 v poslední minutě tohoto duelu.

I přes tuto dvoubodovou ztrátu je Nýrsko i nadále v tabulce na 8.místě a  nejvýše umístěným týmem z Pošumaví. Luby mají na 10.místě o čtyři  body méně . Žichovice s osmi body předstihly šestibodovou Sušici a bezkonkurenčně poslední s jedním bodem jsou Klatovy B.

Nýrsko -  Křimice 2 : 2 ( 0: 0)

Milan Bílý

Domácí začali zápas sice koncentrovaněji než minulé domácí utkání, ale první šanci měli v 10.minutě hosté, když po hlavičce Tauše domácí brankář Pudlo vyrazil na roh. V 16.minutě měl na hlavě vedoucí gól domácí Tykal ale přestřelil nad. Ve  27.minutě mohl domácí Šlehofer po pěkném centru Smolíka otevřít skóre, ale i on přestřelil nad bránu hostí. V 29.minutě po centru Presla trefil domácí Rubáš hlavou jen brankáře hostů. Ten samý hráč po TK Presla opět hlavou netrefil bránu. Naopak ve 43.minutě mohl hráč hostů Šváb přivést hosty do vedení, když šel sám na brankáře, ale domácí gólman jeho střelu vyrazil. V poslední minutě poločasu po TK Šteinera trefil Malý opět nad. Poločas tak skončil 0:0. Po přestávce začali domácí náporem a ve 48.minutě po přihrávce Rubáše obešel Loos i brankáře a dal vedoucí gól domácích do prázdné branky 1:0. Jenomže hned po rozehrávce ve 49.minutě srovnal Klement na 1:1. V 54.minutě hráč hostů Rada poslal zvýšil po střele z velkého vápna na 1:2 pro hosty. Domácí se pak snažili o vyrovnání, ale jejich snaha končila většinou nepřesnou přihrávkou nebo zbytečnou ztrátou míče. V 61.minutě zahrávali hosté TK a pěknou střelu Klementa vyrazil Pudlo na roh. V 70.minutě měli hosté další vyloženou šanci, ale hráč Zapomněl netrefil. Až v 80.minutě měl domácí kapitán šanci, ale ani on netrefil bránu. V 82.minutě po chybě domácího obránce Pacovského měli hosté opět gólovou příležitost, ale Rada netrefil. V 88.minutě přestřelil domácí J.Kadlec z velkého vápna branku hostů. Snaha se nakonec domácím vyplatila, když po akci J.Kadlece a centru Souška kapitán Šteiner v 90.minutě skluzem před brankáře upravil na konečných 2:2. Domácí tak byli nakonec za zisk bodu rádi.

Branky: Loos, Steiner - Klement, Rada; ŽK: 1:2. Diváků: 110.

HorNÍ  Bříza  - VD Luby   1 : 0 ( 0: 0)

Branky: Janka; ŽK: 1:3 . Diváků: 220.

Nepomuk - Klatovy B  8 : 0 (0 : 5 )

Branky: Vosyka 4, Slach 2, Racek, Václavek; ŽK: 1:3; ČK: 0:1

Sestava Klatov:Herman - Hromada,Lukeš,Fajt,Ježek-Čipera,Votípka,Zahradník, Kotáb - Voráček, Popelka

Žichovice -  Zbiroh   3 : 2 ( 1: 2)

Branky: Turek, Šimáček, Švehla - Karfiol, Křišťan; ŽK: 2:3 . Diváků: 140.

Sestava Žichovice:  Kouba, Harenčák, Malík, Frýzek, Lávička, Šimáček, Turek V., Šiška, Chalupný, Chod, Brož