KPD - 5.kolo, KSD – skupina A - 7.kolo 20. – 21.9. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

PODCENĚNÍ SOUPEŘE STÁLO BODY

Nečekanou sprchu připravili starší dorostenci TJ Sušice v 6.kole krajského přeboru .  V domácím utkání s plzeňským Smíchovem nepotvrdili roli favorita. Svého soupeře podcenili a když k tomu přidali hrubé chyby body si odvezli do Plzně hosté. Daleko v lepším světle se přestavili jejich mladší kluboví vrstevníci kteří přesvědčivě Smíchov porazili.

STARŠÍ   DOROST

TJ Sušice - Smíchov Plzeň  0 : 2 (0 : 1)

Ostudný výkon domácího mužstva. Domácí podcenili soupeře, jejich hře bylo spousta nepřesností a hrubých chyb.

1. Vejprnice           6   5   1   0   33:  3    16  (  7)

2. Prazdroj Plzeň B    6   3   2   1   24:  8    11  ( -1)

3. Sušice              6   3   2   1   12:  9    11  ( -1)

4. Smíchov Plzeň       6   3   0   3   13: 25     9  (  0)

5. Doubravka           6   2   2   2   12: 14     8  (  2)

6. Košutka             6   2   0   4    6: 17     6  (  0)

7. Přeštice            6   2   0   4    5: 18     6  (  0)

8. Horní Bříza         6   0   1   5    4: 15     1  (-11)

MLADŠÍ  DOROST

TJ Sušice - Smíchov Plzeň  5 : 0 (1 : 0)

Domácí byli po celé utkání lepším týmem. V první půli však byli málo důrazní a zbrklí v koncovce. Ve druhém pol zlepšili kombinaci, důraz i klid v koncovce.

Branky: Reitmaier 2, Kalný, Klíma, Matějka

Sestava TJ Sušice : Gill, Kalný, Beránek (55 Kolář), Kodýdek, Koryťák, Halas, Reitmaier, Jech, Chudý (41 Králík), Varga (41 Matějka), Klíma

1. Vejprnice           6   5   0   1   21:  3    15  (  6)

2. Doubravka           6   4   2   0   11:  5    14  (  8)

3. Prazdroj  B         6   4   0   2   21:  6    12  (  0)

4. Sušice              6   4   0   2   16:  7    12  (  0)

5. Přeštice            6   2   0   4    6: 15     6  (  0)

6. Košutka             6   1   1   4    3: 16     4  ( -2)

7. Smíchov Plzeň       6   1   1   4    5: 20     4  ( -5)

8. Horní Bříza         6   1   0   5    8: 19     3  ( -9)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Vejprnice          12  10   1   1   54:  6    31  ( 13)

2. Prazdroj  B        12   7   2   3   45: 14    23  ( -1)

3. Sušice             12   7   2   3   28: 16    23  ( -1)

4. Doubravka          12   6   4   2   23: 19    22  ( 10)

5. Smíchov Plzeň      12   4   1   7   18: 45    13  ( -5)

6. Přeštice           12   4   0   8   11: 33    12  (  0)

7. Košutka            12   3   1   8    9: 33    10  ( -2)

8. Horní Bříza        12   1   1  10   12: 34     4  (-20)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

MĚČÍN OPĚT VYHRÁL, SVÉRADICE V DERBY DEKLASOVALY LUBY

Dorostenci v krajské soutěži měli v tomto týdnu napilno. Ve středu dohrávali nesehrané druhé kolo , Svéradice a Hrádek své zápasy tohoto kola dohrávali až v pátek. Nejúspěšnější byl Měčín , který si přivezl výhru z Nýřan . Nováček  soutěže  Hrádecký Svatobor na hřiště do Blovic. Před utkáním by hosté jeden bod brali, ale průběh utkání ukázal, že vlastně přišli o dva body špatným bráněním celého mužstva a brankář nebyl v tomto výjimkou .

O víkendu pokračovala tato soutěž dalším 6.kolem . Ten kdo přišel ve Svéradicích  na Počumavské derby domácích se Startem Luby  tak se určitě nenudil. Viděl šest krásných  branek a vysoké vítězství ozdobil hattrickem kanonýr Michal Poledna. Spokojenost tradičně zavládla v Měčíně kde si domácí poradili s další překážkou kterým představovala hostující  Slavoj Koloveč . Po vloženém kolu kdy ve středu Pačejov doma inkasoval do lídra tabulky z Postřekova půl tuctu branek obdrželi  Pačejovští v 6.kole  stejný dárek od hostů z Mrákova s tím, že tentokráte nevstřelili ani čestný gól.

Výsledky  6.kola

Měčín – Koloveč  3 : 1 (0 : 0)

Branky : 54.Malán Martin,64.,70.Štampach Jakub  - 84.Krumc V.

Rozhodčí : Pressl. Diváků : 60. ŽK : 1:2

Pačejov  -  Postřekov   1 : 6  (0 : 2)

Podrobnosti nedošly.

FK Svéradice – Start VD Luby     5 : 1 (3 : 0)

Dušek Václav st.

Začátek zápasu určitě nenasvědčoval tomu, že by některé z mužstev výrazně gólově převýšilo to druhé, hrál se vyrovnaný zápas a mírnou převahu měli hosté z předměstí Klatov. Těm se však skórovat nepodařilo a pak přišla rozhodující pětiminutovka v rozmezí od 15. až 19 minuty, v té době  taktovku převzal kapitán domácích Michal Polena. Nejdříve prošel hostující obranou jako nůž máslem a s přehledem skóroval podél vybíhajícího brankáře, pak prošel z levé strany a místo přihrávky volil střelu z úhlu a mezi brankáře a tyčku trefil naprosto přesně, poté následoval slalom v pokutovém území, který zbrzdil faul obrany hostů a z nařízené penalty se nemýlil Petr Prokopec – 3:0. Hosté tímto představením naprosto zmrzli a do konce poločasu se už nevzpamatovali. Začátkem druhé půle se sice snažili o zvrat, ale brankář domácích Honza Krejčí se několikrát vyznamenal a svůj tým v rozhodujících chvílích podržel. Nápor hostů pak dokonale zmrazil nejlepší hráč utkání Michal Polena, když nejdříve zakončil svůj únik gólem na 4:0  dokončeným hatrickem a v závěru pak  dorazil vyražený trestný kop když střelou do prázdné branky ukončil střelecké hody . Mezitím sice hosté snížili problematickým gólem ze signalizované ofsajdu na 4:1, ale to na vývoj utkání nemělo žádný vliv. Domácí hráči již v závěru vše kontrolovali  a nepřipustili žádné komplikace.

Branky: Polena Michal 4, Prokopec Petr  -  Kovařík

Diváci: 40 . ŽK: 3:3

Sestava domácích: Krejčí – Skuhravý, Polena Josef, Jedlička Karel, Skuhravý – Kába  (76.min. Dufek), Kandra, Prokopec, Chaloupka – Polena Michal, Šmat

Výsledky vloženého  2.kola

Blovice - Hrádek 5:5 (3:1)

Hána

Dorostenci z Hrádku přijeli do Blovic s tím, že nemají co ztratit. Ale již v 6. minutě po střele z 25 metrů se brankář hostí musel červenat. Slabá střela ho na malém vápně přeskočila a skončila v síti 1:0. Poté se hosté zlepšili a zatlačili domácí do obrany. V 19. minutě po rychlém protiútoku a výborné přihrávce Lišky vyrovnal zblízka Schmirler na 1:1. O 7 minut později poslali domácí dlouhý balon za obranu hostů a stoper Rada dával hlavou malou domů, ale přehodil Skýpalu, který vyběhl z branky 2:1. V 35. minutě to bylo již 3:1 pro domácí po vyšachování celé obrany hostí. Tím skončil první poločas.

O přestávce byla v kabině hostů bouřka a od úvodních minut druhého poločasu hosté domácí přehrávali. V 60. minutě po výborné akci Lišky snížil Schmirler na 2:3. O pět minut později si role hostující dorostenci vyměnili a Liška s přehledem vyrovnal na 3:3.V 74. minutě opět po skvělé akci Lišky přivedl hosty do vedení Kodýdek 3:4. Hosté ale o vedení za 4 minuty přišli, po dlouhém centru do pokutového území a po zaspání celé obrany i brankáře 4:4. V 85. minutě pak hosté opět vedli po výborné samostatné akci Marka Peny, který přešel přes čtyři protihráče včetně brankáře a zvýšil na 4:5 pro hosty. Vítězství hostům však nebylo souzeno. V nastaveném čase, po faulu na půlící čáře, zahrávali domácí přímý kop. Dlouhý balon do pokutového území obrana hostí opět neodvrátila a útočník domácích za přispění vlastní ruky zblízka vyrovnal.

ŽK : 2:4.

Sestava hostů: Skýpala, Lísa, Rada, Rendl, Koníř, Pena, Kodýdek, Křížek R., Liška (C), Schmirler, Matějka

Pačejov  -  Postřekov   1 : 6  (0 : 2)

V dalším středečním vloženém kole KS dorostu přivítali domácí na svém hřišti lídra soutěže celek Postřekova, který ještě na jaře dokázali porazit. Utkání ukázalo, že vyšší počet celků v KSD, z toho plynoucí větší zápasová zátěž, problémy s uvolňováním hráčů z internátů na vložené středeční zápasy většině týmů nemohou  vyhovovat. Plně se to projevilo u celku Pačejova, kde trenéři jen horko těžko dávali dohromady 11 hráčů. Někteří dorazili na hřiště od vlaku jen těsně před začátkem utkání. Toto však vůbec nesnižuje kvalitu postřekovského týmu, který předváděl vynikající hru, plně potvrdil roli favorita  a po zásluze si odvezl tři body. Jedná se o oddíl s velmi širokou hráčskou základnou a vyrovnaným hráčským kádrem. Domácí měli v utkání také světlé momenty, dokázali si v určitých fázích vytvořit tlak i šance, ale to dnes na Postřekov nestačilo. /. Za domácí korigoval krásnou střelou

přes hlavu Michael Forman.
Branky: Michale Forman -  Adam Polák 2, Baborák Vlastimil, David Steinberger a vlastní (J. Kodýdek)

Utkání s přehledem řídil rozhodčí Václav Pressl.

Holýšov – Luby   3 : 1 (1 : 1)

Branky : Valachovič  2,  Marienko – J. Voráč

Rozhodčí: Kastl. ŽK: 2:1.

Nýřany – Měčín  1 : 3 (0 : 1)

Branky : 58.Štýs – 7.Touš Jan,83.Šlajch David,88.Valeš Roman

Rozhodčí : Maroušek. Diváků: 30. ŽK: 3:3. ČK: 1:0.

Mrákov  - Svéradice   4 : 2 (1 : 0)

V prvním poločase byli domácí aktivnějším mužstvem a zaslouženě šli do kabin s jednobrankovým náskokem. Ve druhém poločase se hosté zlepšili, vyrovnali hru a hned po pěti minutách zásluhou Šmata i skóre. Hned vzápětí však domácí po rychlém protiútoku znovu vedli. O další chvilku později zahrávaly Svéradice nepřímý volný kop z malého vápna po malé domů domácích a Prokopec se Šmatem ho proměnili ve vyrovnávací branku. Utkání dobré úrovně pokračovalo jako na houpačce a lámalo se dvacet minut před koncem, když nejdříve domácí promarnili pokutový kop a hosté vzápětí dvě slibné šance. Do vedení šli pak opět domácí a tentokrát již definitivně. V závěru přidali do otevřené obranu pojišťující čtvrtou branku.

Branky: Dufek 2, Růžek, Konopík - Šmat 2

Rozhodčí: Červený Václav, ŽK: 1:1, Diváků: 50

Sestava FK Svéradice: Krejčí - Skuhravý, Polena Josef, Sova, Jedlička Karel - Prokopec, Kandra, Jedlička Radek, Chaloupka - Šmat, Polena Michal

1. Postřekov           7   6   0   1   40:  7    18  (  6)

2. Holýšov             6   4   1   1   16:  7    13  (  1)

3. Měčín               6   4   1   1   15:  9    13  (  1)

4. Mrákov              7   3   2   2   22: 17    11  (  2)

5. Nepomuk             6   3   1   2   15:  9    10  (  4)

6. Svéradice           7   3   1   3   17: 15    10  ( -2)

7. Blovice             7   3   1   3   16: 21    10  (  1)