IV. TŘÍDA - skupina A, B 5. kolo 20. – 21.9. 2008

IV. TŘÍDA  - skupina  A

JEDINÝM NEPORAŽENÝM JE DLAŽOV

Po  pátém kole  IV.třídy ve skupině A je jediným týmem   který dosud nebyl poražen je Sokol Dlažov. Překvapením tohoto kola  je vysoká prohra Křenic doma od Sokola Plánice na kterém má nemalý podíl autor čtyř branek  David Novák. Nejkvalitnější zápas viděli diváci v Bezděkově ve kterém oba týmy domácí rezerva a hostující Běšiny předvedly oboustranně otevřenou útočnou hru .  Utkání kterému by více slušela remíza rozhodl úspěšnou trefou čtyři minuty před koncem domácí Jelínek .

Křenice - Plánice 2 : 6 (0 : 2)
Rozhodčí: Vondráček. Diváků: 20.
Branky: 61. Rejthar Vlastimil, 84. Roneš Pavel - 20.,501. 53. 60. Novák David, 34. a 81. Opatrný Martin.

Strážov B -   Ježovy  2 : 0 (1 : 0)

Domácí měli v úvodu neplodnou převahu. Poprvé ohrozili branku Ježov v 15.minutě střelou Molnára která skončila těsně nad břevnem. Ve 22.minutě  prošel obranou hostůˇjako nůž máslem Čermák a svůj průnik zakončil vedoucím gólem.  O minut poději po kombinační spolupráci s Kalistou již Čermák tak úspěšný nebyl a jeho střela mířila mimo branku. Dvě minuty před koncem první půle se dostal po přihrávce od Kalista Čermák opět do šance, ale míč mu v rozhodující chvíli  kdy se chystal zakončit odskočil od nohy. V úvodu druhé půle byli aktivnější hosté. V jejich snaze vyrovnat stál v 53.minutě brankář Nový , který zlikvidoval  téměř jistý gól a nebezpečí odvrátil na rohový kop. V 58.minutě měli domácí štěstí , když po rohovém kopu  míč z hlavy Pfluga jen olízl břevno Nového svatyně.Domácí opakovali první poločas kdy první střela na branku po přestávce mířila z kopačky Kalisty  po patnácti minutách hry, která však gólmana hostů nemohla ohrozit. V 66.minutě obrana Ježov zachraňovala  jen za cenu rohového kopu ze kterého domácí nic nevytěžili. V 69.minutě centr téměř od rohového praporku brankář Petrák stačil pouze nadzvednout a dobíhající Janda již věděl co s míčem 2:0. Gólman hostů se představil v lepším světle v 77.minutě kdy zneškodnil bravurním zákrokem další šanci Strážova. V 79.minutě byl opět v akci  gólman Ježov, který  reflexivně vyrazil střelu Čermáka k tyči.V 83.minutě na druhé straně po rokovém kopu hostů stálo při domácích znovu štěstí. Míč neudržel Nový v rukavicích a ten ze závaru putoval z kopačky hostů těsně vedle vzdálenější tyče do autu.Minutu před koncem mohli domácí ještě zvýšit po centru Kreibicha z ideální pozice poslal Šlégl míč po zemi těsně vedle pravé tyče. Do listiny střelců se mohl  v nastaveném čase zapsat  Molnár, z vyložené šance bránu však netrefil.

Velmi dobře řídil zápas rozhodčí Simbartl.

Branky : 22.  Čermák, 70. Janda .

Rozhodčí: Simbartl. Diváků: 80. ŽK : 2:2

Sestava SK Strážov B: J. Nový – L. Molnár, , K. Kreibich, V. Paleček, M. Kolář(71.Kalista K.)  -  Janda ,Holar (15. Šlégl). Kolloross(57.Hosnedl M.), R. Kalista (Kolář J.) - Čermák(ČK), Švůgr(ŽK)

Zavlekov - Dlažov 2 : 2 (2 : 0)
V prvním poločase domácí nevyužili několik šancí a to je nakonec stálo body.

Rozhodčí: Dolejš Diváků: 60. ŽK: 2:0.
Branky: 28. a 40. Jiříček Petr, - 65. Beltram Viktor, 59. Charouz Josef

Vrhaveč B - Měčín B 2 : 1 (0 : 0)
Utkání bylo zahájeno z viny hostů 28 minut po úředním začátku . Proto jestli výsledek zůstane v platnosti nebo bude mít jinou podobu  tak o tom se rozhodne u zeleného stolu.

Rozhodčí: Kurc Diváků: 60. Hráno bez karet.
Branky: 0. Lorenc Marek, 0. Hošek Zdeněk - 0. Tureček Jiří

Bezděkov B - Běšiny 1 : 0 (0 : 0)
Vyrovnaný souboj ve kterém oba týmy hrály otevřený , útočný  fotbal rozhodl čtyři minuty před koncem vítěznou trefou domácí Jelínek.

Rozhodčí: Habada Diváků: 50. ŽK: 3:2.
Branky: 86. Jelínek Pavel

1. Strážov  B          5   3   1   1    9:  3    10  (  4)

2. Dlažov              4   3   1   0   11:  7    10  (  4)

3. Běšiny              5   3   0   2   11:  7     9  (  3)

4. Ježovy              5   2   1   2   11:  9     7  (  1)

5. Plánice             5   2   1   2   10: 11     7  (  1)

6. Bezděkov  B         5   2   1   2    5:  6     7  (  1)

7. Křenice             4   2   0   2   12: 12     6  ( -3)

8. Měčín   B           5   2   0   3    8:  9     6  ( -3)

9. Vrhaveč B           4   1   2   1    6:  7     5  ( -4)

10. Spůle               4   1   0   3    3: 10     3  ( -3)

11. Zavlekov            4   0   1   3    7: 12     1  ( -5)

IV. TŘÍDA  - skupina  B

MILČICE SE KONEČNĚ DOČKALY

Fotbalisté Sokola Milčice patři mezi ty týmy které by mohly zkomplikovat cestu  velkému favoritu na postup rezervě Svatoboru Hrádek za splnění tohoto cíle. Na podzim sehrály doma již třetí zápas, ale až tento s TJ Kašperské Hory byl vítězný. A ani toto vítězství nebylo lehké, neboť Kašperské Hory se prezentovaly velmi kvalitní útočnou hrou a proto jejich domácí výhra nad lídrem tabulky v minulém kole nebyla z tohoto pohledu zase tak velkým překvapením.

Milčice – Kašperské  Hory    2 : 1 (1 : 0)

Branky: 17. Hami  - 4.,63.,66.Melka Roman, 55. Andrle Richard

Nezamyslice B - Svéradice B 0 : 3 (0 : 1)
Rozhodčí: Bošek Diváků: 30. ŽK : 1:0.
Branky: 23. Vaněček Václav, 68. Vanduch Marcel, 71. Brynda Viktor

Pačejov B - Soběšice 8 : 1 (2 : 0)
Hosté přijeli k utkání pouze s 9 hráči, přesto během prvního poločasu dokázali uhrát přijatelný stav. V závěru poločasu dokonce nastřelili břevno. Po změně stran však odpadli fyzicky a silně omlazený domácí celek si doslova otevřel střelnici. V samotném závěru pak dokázali hosté vstřelit alespoň čestný gól, když si Sellnerův roh srazil domácí brankář Kučera do vlastní sítě. Mezi střelce branek se zapsal rovněž nejmladší a nejmenší hráč na hřišti domácí Pavel Štěpánek.

Rozhodčí: Lecjaks Ladislav. Diváků: 40. ŽK 1 : 0.
Branky: Korda Václav 3, Cihlář Jan 2 , Rohlíček Milan, Jirovec Jakub(PK), Štěpáník Pavel - vlastní

Hrádek B - Velký Bor 3 : 1 (0 : 0)
Rezerva Svatoboru měla více ze hry i příležitostí ke skórování. Výsledek odpovídá průběhu hry.

Rozhodčí: Jarka Diváků: 30. ŽK: 0:1.
Branky: Pánek Matěj, Prexl Jaroslav, Šebesta Václav -  Špeta Karel

1. Hrádek   B          5   4   0   1   23:  5    12  (  3)

2. Milčice             5   3   1   1   10:  5    10  (  1)

3. Pačejov  B          4   3   0   1   17:  5     9  (  3)

4. Zichovice  B        4   2   1   1   13:  9     7  (  1)

5. Rabí                5   2   1   2   10: 14     7  (  1)

6. Kašp. Hory          4   2   0   2    9:  6     6  (  0)

7. Hartmanice          4   2   0   2    9:  8     6  (  0)