OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 5. kolo 20. – 21.9. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

MĚČÍN SE DOČKAL , STŘÍDÁ NA ČELE TABULKY BEZDĚKOV

V šestém podzimním kole  došlo ke změně na čele tabulky nejvyšší soutěže mužů v Pošumaví. Měčín využil klopýtnutí  dosud vedoucího Bezděkova který nechal body v Železní Rudě a vyšvihl se na první příčku tabulky.  Tým který v jarní části minulého ročníku musel bojovat o záchranu nyní úročí na metu nejvyšší . V zádech má ale Měčín  několik soupeřů kteří  mu  nic nedarují a naopak se budou chtít v dalších zápasech na nového lídra vytáhnout a to je dobře, neboť  o to bude přebor zajímavější! Kladem tohoto kola bylo, že v něm žádný hráč neviděl červenou kartu.

Janovice - Mochtín B 2 : 0 (0 : 0)

Petr Abel

Velmi slušně hrané utkání,kde domácí hráči měli již tradičně na domácím hřišti více ze hry.Od úvodních minut měli domácí herní převahu,ale opět ve vyložených šancích selhali Sydorenko, Keřlík, Hájek.V závěru prvního poločasu se dostali do šance i hosté,kdy Břečka z úhlu netrefil prázdnou bránu domácích. Druhý poločas byl obrazem prvního,domácí tlačili ale chybělo přesné zakončení.

Domácí se dočkali v 60.minutě,kdy hostující brankář vyrazil Slivoňovi hlavičku přímo k M.Hájkovi a ten již přesně zakončil.Druhá branka padla v 80.minutě kdy na rohový kop si dobře naskočil M.Plíhal . Vstřelená branka domácí již uklidnila a zápas se již dohrával v klidném tempu.

Rozhodčí: Bošek Diváků: 50. ŽK: 1 : 3
Branky: 60. Hájek Matěj, 80. Plíhal Martin

Železná Ruda - Bezděkov 3 : 2 (2 : 0)
Hosté měli více ze hry, byli fotbalovější, ale gólové příležitosti si vytvářeli domácí kteří je také dokázali proměnit a vedli již o tři branky. Dosud vedoucí tým tabulky korigoval nepříznivý stav a v samotném závěru.

Rozhodčí: Pressl. Diváků: 50 . ŽK: 2 : 3.
Branky: 26. a 42.  Hájek Vítězslav, 71. Máca Věroslav - 85. Tuček Jindřich, 93. Bače Petr

Vrhaveč - Horažďovice B 4 : 3 (0 : 1)

Horažďovická rezerva přijela s několika mladičkými dorostenci   a domácí zaskočila v prvním poločase , kdy byla na hřišti lepším týmem. Po přestávce domácím prospěl příchod střídajícího Davida Hracha. Tento hráč svým gólem v 71.minutě otočil výsledek ve prospěch  domácích, hrál s chutí a  výrazně domácím dopomohl k vydřenému vítězství. Jemu úspěšně sekundoval také autor hattricku domácích Minařík. Stejným husarským kouskem ještě vyzdobený čistým hattrickem  se blýskl v dresu hostů jejich tradiční střelec Miroslav Lávička.

Rozhodčí: Cihlář J. Diváků: 60. ŽK: 3:1.
Branky: 55.,81. a 86.  Minařík Michal, 71. Hrach David – 17.,83., a 90. Lávička Miroslav

Nezamyslice - Sušice B 2 : 2 (1 : 1)

Vyrovnané derby  ve kterém domácí za stavu 1:2  po faulu na Josefa Burdu neproměnili pokutový kop jehož exekutorem byl sám faulovaný. U hostů byl v 52.minutě naopak ze značky pokutového kopu úspěšný nestárnoucí matador fotbalových trávníků  Jaroslav Macháček , kterému bude o vánocích 54 let a stále pravidelně nastupuje ve dresu sušické rezervy ! Zápas nakonec skončil spravedlivou dělbou bodů.

Rozhodčí: Dušek Diváků: 30. ŽK: 5 : 4.
Branky: 11. Burda Josef, 84. Vinický Radek - 39. Blažek Lukáš, 52. Macháček Jaroslav

Měčín - Dešenice 6 : 2 (4 : 0)

Měčín do zápasu  vstoupil suverénně , v prvním poločase ovládl hru, vytvořil si dostatek brankových příležitostí z nichž čtyři skončily v síti hostů. Ve druhém poločase po té kdy své vedení po dvou minutách hry domácí své vedení ještě zvýšili  polevili a dovolili hostům v závěru korigovat výsledek.

Rozhodčí: Pastyřík Diváků: 70. ŽK:  2 : 2.
Branky: 6. a 10.  Suchan Kamil, 16. a 38. . Korčík Petr, 47.. Čejka Lukáš, 72. Vladař Martin - 70. Poupa Michal, 80. Hvězda Jiří

V. Hydčice - Hrádek 2 : 0 (1 : 0)

Kotrba P.

Domácí potřebovali konečně bodovat a to se jim dnes podařilo. V prvním poločase byli aktivnější a vytvořili si několik příležitostí ke skórování, ale vstřelit branku se jim podařilo ve 20 min. po kombinační akci Hejpetrem Ladislavem, hosté se k zakončení dostali jen zřídka. Druhý poločas měli hosté převahu, vytvořili si několik brankových příležitostí, z níž největší měl Kutil Libor, který neproměnil pokutový kop. Domácí v 88 min. dokázali po úniku dnes výborně hrajícího Hejpetra Ladislava strhnout dnes šťastné, ale i zasloužené vítězství na svoji stranu.

Rozhodčí: Balák Michal.  Diváků: 40. ŽK: 2:3.
Branky: 20. a 88.  Hejpetr Ladislav

H. M. Boží - Veřechov 3 : 1 (2 : 0)
Radek Bernard

Za chladného počasí se hrál v sobotu na HMB zajímavý fotbal. Domácí nastoupili s určitými změnami a již od začátku utkání měli více ze hry. V 5.minutě se ocitl V. Vojta sám před Veřechovskou brankou po krásném pasu od Karáska, ale branku netrefil. Již za 5 minut byl ovšem přesnější a pohotově, po pěkném uvolnění od P. Halase, zakončil - 1 : 0. Hosté ovšem také hráli útočný fotbal, a tak musel několikrát zasahovat L. Waldmann. Ve 20. minutě dokonce zachránil 100% šanci hostujícího hráče, který pohotově vystřelil po chybě stopera, ale brankář domácích vytáhl zázračný reflexivní zákrok a vytlačil střelu těsně vedle své branky. Horští fotbalisté jistili výsledek v 37. minutě, kdy po zatažení útoku po levé straně od agilního Z. Hoffmanna, byl M. Ostádal před hostující brankou důrazný a přesně zakončil - 2 : 0. Ve II. poločase si domácí počínali takticky a hráli úsporně, to co jim stačilo se zabezpečenou obranou a rychlými útoky. Když se v 80. minutě pěkně trefil M. Chmelík, tak to již vypadalo s domácími velmi nadějně - 3 : 0. Hosté vsítili svůj čestný úspěch těsně před koncem, když se po rohovém kopu hlavou trefil Otáhal - 3 : 1. Domácí, tak získali důležité 3 body se sousedem v tabulce OP a vyhoupli se do první poloviny tabulky.

Rozhodčí: Kurc Diváků: 60. ŽK: 3:3.
Branky: 10. Vojta Václav, 37. Ostádal Miroslav, 80. Chmelík Martin - 88. Otáhal Vlastimil

1. Měčín               6   6   0   0   21:  7    18  (  9)

2. Bezděkov            6   5   0   1   27: 12    15  (  6)

3. Vrhaveč             6   4   1   1   16:  7    13  (  4)

4. Nezamyslice         6   3   1   2   12: 11    10  (  1)

5. Hrádek              6   3   1   2   11: 10    10  (  1)

6. H. M.  Boží         6   3   0   3   13: 13     9  (  0)

7. Mochtín  B          6   3   0   3   12: 17     9  (  0)

8. Janovice            6   2   2   2   11: 11     8  ( -1)

9. Dešenice            6   2   1   3   12: 18     7  ( -2)

10. Veřechov            6   2   0   4    5: 10     6  ( -3)

11. Sušice B            6   1   2   3   14: 19     5  ( -4)

12. Horažďovice B       6   1   1   4   18: 24     4  ( -5)

13. Železná Ruda        6   1   1   4   14: 22     4  ( -5)

14. V. Hydčice          6   1   0   5    5: 10     3  ( -6)

KVASETICE ÚSPĚŠNĚ ZAUTOČILY NA DRUHÉ MÍSTO

Podzimní výsledky Sokola Kvasetice slibovaly, že jejich domácí zápas s exúčastníkem okresního přeboru a jedním s horkých kandidátů na návrat do nejvyšší soutěže v Pošumaví  Startem Luby B bude  středem pozornosti tohoto kola. To se také potvrdilo a Kvasetice naznačily, že s nimi favorité musí počítat. Smolný zápas sehrál Týnec v Myslívě kde nechal všechny body. Přestože domácí ani jednou neskórovali skončil dvakrát míč v síti Týnce které tam poslali hosté sami! Dát si dva vlastence jistě zamrzí. V této souvislosti je třeba připomenout, že ten fotbalový Bůh je často spravedlivý. V minulém kole stálo naopak štěstí na straně Týneckých kteří  vyhráli  doma s přispěním vlastní branky Kalivody z týmu hostů z   Neznašov.

Velhartice - Bolešiny   2 : 2 (1 : 1)

Petr Pavlik

V úvodu půle se domácí ujali vedení po hlavičce Prunera. Hosté však byli dopředu hodně nebezpeční a po půlhodině se jim podařilo vyrovnat. Do konce poločasu byli lepším týmem a domácí doslova přikovali před branku. Po přestávce domácí zlepšili hru a opět se dostali do vedení, když z penalty dal opět Pruner na 2:1. Hosté ale dokázali odpovědět a vyrovnali tvrdou střelou, kterou vyslal Hess. Těsně před koncem domácí neproměnili několik tutovek a uhráli pouze bod.

Rozhodčí: Veverka Diváků: 50. ŽK: 1:0.
Branky: 2. a 54. Pruner Milan,  - 29. Zahálka Pavel, 75. Hess Martin

Kvasetice - Luby B   2 : 0 (0 : 0)

Vyrovnané utkání ve kterém domácí své šance na rozdíl od soupeře využili. Kvasetice se ujaly vedení v 70.minutě  zásluhou svého nejlepšího podzimního střelce Michala Balýho. Minutu před koncem jistil tři nečekané body nad exúčastníkem okresního přeboru  Josef Hanzlík netradičně hlavou , a to se tak často u jinak výborného kanonýra  nestává.

Rozhodčí: Husník Diváků: 40. ŽK: 2:0.
Branky: 70. Ballý Michal, 89. Hanzlík Josef

Neznašovy - Žihobce   0 : 2 (0 : 2)

Domácí nastoupili do zápasu se zbytečně velkým respektem ze soupeře . Po přestávce  kdy prohrávali o dvě branky se do svého soupeře zakousli a byli v této části lepší. Mohou litovat toho, že v 72.minutě nevyužili výhody pokutového kopu který Mundl neproměnil. Případná kontaktní branka ještě mohla tento duel značně zdramatizovat.

Rozhodčí: Petržilka J. Diváků: 40
Branky: - 0. Šikl René, 0. vlastní

Myslív – Týnec   2 : 1 (2 : 1)
Smolný zápas pro hosty kteří prohráli dvěma vlastními góly !

Rozhodčí: Šafránek Diváků: 50. ŽK: 1:3.
Branky: 8. a 24.vlastní - 7. Václavíček Zdeněk

Měcholupy - Hradešice B    4 : 0 (1 : 0)
Ve vyrovnaném zápase rozhodla o třech  bodech  daleko úspěšnější koncovka domácího fotbalistů.

Rozhodčí: Lažánek K. Diváků: 40
Branky: 0. Jakubec Lukáš, 0. Jakubec Lukáš, 0. Valečka Jan, 0. Novák Petr

Chanovice B - Nalž. Hory  4 : 1 (3 : 0)
Rozhodčí: Veverka Diváků: 100. ŽK: 2:0. ČK: Klásek Vojtěch - Král Václav
Branky: 3. Klásek Ondřej, 27. Bártík David, 36. Hermanchak Ivan(PK), 87. Vivatenko Jurij - 52. Štěpánek Jindřich

Malý Bor – Kolinec  4 : 1 (1 : 0)

Faltys

Pohledné utkání, ve kterém domácí předčili hosty z Kolince jak v důrazu, tak ve střelecké potenci. V týmu domácích se po delší době opět prosadil kanonýr Malého Boru Luděk Vaněk, autor třech branek v síti soupeře. Velmi dobrý výkon v dresu domácích podali opět dorostenci, Vaškové Melka a Dvořák.

Branky : 43.Heřman Josef, 58.(PK),63. a 93.Vaněk Luděk – 80.Joza Ladislav (PK).

Rozhodčí : Hájek Zdeněk. Diváků: 110. ŽK : 3:1.

1. Chanovice B         6   6   0   0   22:  6    18  (  6)

2. Kvasetice           6   4   2   0   16:  6    14  (  5)

3. Žihobce             6   4   1   1   13: 10    13  (  7)

4. Luby B              6   4   0   2   24: 11    12  (  3)

5. Měcholupy           6   3   1   2   12:  6    10  (  1)

6. Kolinec             6   3   0   3   17: 17     9  (  0)

7. Malý Bor            6   3   0   3   12: 12     9  (  0)

8. Týnec               6   3   0   3   10: 14     9  (  0)