Krajský přebor, 1.A třída 7. kolo 20. – 21.9. 2008

NIC NOVÉHO , CHANOVICE S MANĚTÍNEM JIŽ POČTVRTÉ NEUSPĚLY

Nic  nového se v 7.kole krajského přeboru pod zataženou oblohou v Manětíně  kde hrály Chanovice se nedělo. Pokud někdo snad z příznivců chanovické kopané snad doufal , že zde budou svěřenci trenéra Miroslava Rambouska bodovat,  tak ten se opět mýlil ! Manětínští  jen dokázali, že umí celkům z Pošumaví odebírat body . Po vysokém vítězství v Horažďovicích uspěli i duelu s Chanovicemi a poslali  svého sobotního soupeře v tabulce na 12.místo na kterém byli dosud sami. A pokud je  ještě něco  nového pak jen to, že Manětín již zvýšil počet výher ze vzájemných  klání s Chanosem ze tří na  čtyři zápasy!

Nic nového nebylo ani z tábora druhého účastníka krajského přeboru FK Horažďovice. Zápasem s hostujícím Chrástem na svém hřišti Horažďovičtí  sice neudělali průlom v dosavadní neúspěšnosti, ale mohli si již z části odechnout , že mají za sebou velmi náročnou sérii  zápasů s kvalitními soupeři. Prohra s favorizovaným Chrástem který se může pyšnit s daleko lepším hráčským materiálem  nebyla velkým propadákem, nicméně  předposlední místo v tabulce není ničím na co by mohli být v tomto klubu pyšní.

Manětín -  Chanovice 2 : 1 ( 1: 0)

Branky: Bobák, Pleyer - Kučera; ŽK: 2:4 . Diváků: 100.

Sestava Klatov:Lorenc(35 min.Herman)Fait,Rendl,Hromada(70min.Popelka),Jotáb,Voráček, Beneš (56 min.Čipera),Havránek(46 min.Votípka,)Ježek,Pavlík,Kraus

Horažďovice – Chrást   0 : 2 (0 : 1)

Hosté byli po celé utkání herně lepší. O výsledku jak se nakonec ukázalo rozhodl závěr první  půle. V jeho závěru nejdřívě domácí nevyužili dvě velké šance  kdy Jiřík nepropálil míč po závaru před brankou Chrástu a vzápětí šel sám na branku hostů z úhlu Janouškovec, ale vysoko přestřelil. Hned z protiútoku po levé straně  následoval centr před Charvátovu branku a hlavičkující Kovařík nedal strážci domácí branky šanci 0:1. Ve druhé poločase hosté mohli zvýšit . Nejdříve Charvát jejich tutovku chytil a po faulu Stulíka kopali pokutový kop, ale něho trefili pouze tyč. V 69.minutě po závaru před domácí brankou osamocený Sadílek zvýšil  a po té si hosté své vedení pohlídali.

Branky: 43. Kovařík, 68. Sadílek; ŽK: 3:1. Diváků: 110.

Rozhodčí: Žáková.

Sestava domácích : Charvát – Stulík, Mirvald, Mourek , Wurczel - Šafanda, Pavlík, Jiřík ,Kupec (28.Janouškovec) – Jůda, Sova.

Branky: Šimr 2, Král, Švec - März; ŽK: 3:3

1. Doubravka           7   7   0   0   28:  7    21  ( 12)

2. Chrást              7   5   2   0   22:  3    17  (  8)

3. Holýšov             7   5   0   2   18:  9    15  (  3)

4. M. Touškov          7   5   0   2   12:  8    15  (  6)

5. Rokycany            7   5   0   2    8:  6    15  (  3)

6. Bolevec             7   4   0   3   16: 10    12  (  3)

7. Rapid Plzeň         7   4   0   3    9:  9    12  (  0)

8. Koloveč             7   3   1   3   22: 12    10  (  1)

9. SK ZČE Plzeň        7   3   1   3   16: 10    10  ( -2)

10. Manětín             7   3   0   4    9: 24     9  ( -3)

11. Přeštice            7   2   2   3    9: 12     8  ( -4)

12. Chanovice           7   2   1   4    7: 11     7  ( -2)

13. Nýřany              7   1   1   5   12: 15     4  ( -8)

14. Staňkov             7   1   1   5    9: 17     4  ( -5)

15. Horažďovice         7   1   0   6    7: 24     3  ( -6)

16. Zbůch               7   0   1   6    2: 29     1  (-11)

NÝRSKO DOVEZLO DALŠÍ BOD, ZISKEM BODU PŘEKVAPILA I SUŠICE

Tři zástupci Pošumaví v 1.A třídě zajížděli v 7.kole na hřiště soupeřů.

Utkání Sušice – Rozvadov bylo sehráno  oproti původnímu rozlosování v obráceném pořadí v Rozvadově.  Domácí nováček  výsledky v předchozích zápasech si vynutil u soupeřů kteří na jejich hřiště zajíždí dostatečný respekt.  V minulém kole na něm  rozdrtil Křimice  8:3 a  na body myslel i v duelu s dosud s nevýraznou Sušicí. Tentokráte se  brankové hody na úkor hostů nekonaly a hráči z města na Otavě přivezli  do Pošumaví cenný bod. Na něm se podíleli střelci branek zkušený František Hrach a mladíček v sestavě Sušice , odchovanec kašperskohorské  kopané šestnáctiletý Jakub Szedmák.

Okula Nýrsko první soutěžní hody přivezla po svém návratu z 1.B třídy do této soutěže z Nepomuku, v dalším duelu venku se ještě polepšila  ziskem tří bodů ve Stříbře a do třetice se nevrátila s prázdnou, když cenný bod vydolovala v tomto kole v Blovicích.  Tato úspěšná bilance a neporanitelnost na hřištích soupeřů vynesla Nýrsko do první tabulky. Součastné 7.místo je v 1.A třídě nejlepším umístěním ze zástupců Pošumaví .

Žichovice  hrály na hřišti nováčka v Bezdružicích o šest bodů. Úspěšnější byly Bezdružice které se vítězstvím nad žichovickými fotbalisty dostaly z posledního místa tabulky a se soupeřem z Pošumaví sousedí v tabulce , když Žichovice jsou s pěti body  na 14.místě a Bezdružice mají na předposledním místě o jeden bod méně.

Lubský Start  měl jediný výhodu domácího prostředí. Ta je  tomuto týmu v případě že hraje s keramikou Chlumčany  málo platná. Keramika si jezdí pravidelně do Lub pro body a  ne jinak tomu bylo i tentokrát. Hosté si vylepšili vzájemnou bilanci o jedno vítězství navíc. Soubotní klání na hřišti v Lubech skončilo stejně jako to minulé před rokem na tomto hřišti výsledkem  1:2 pro Chlumčany !

Bezdružice  - Žichovice 3 : 2 ( 1: 2)

Branky: Bastl, Gengel, Korynta - Chod, Šimanovský; ŽK: 1:3; ČK: 1:0. Diváků: 150

Podrobnosti nedošly.

Rozvadov  - Sušice   2 : 2 ( 2: 1)

Branky:  Hanka, Horáček -  Hrach, Szedmák; ŽK: 2:2. Diváků: 200.

VD Luby  - Chlumčany 1 : 2 ( 1: 1)

Yvetta Musílková

Všechny body si za vítězství 2:1 odvezli v sobotu v podvečer po utkání I.A třídy z Lub fotbalisté Chlumčan.Na lubském trávníku se dost jiskřilo, sudí museli při dvou strkanicích uklidňovat horké hlavy hráčů. Pak v posledních dvaceti minutách představení na lubském trávníku nemělo s fotbalem už příliš společného. Vřelo to i mezi diváky.

„Rozhodčí zbytečně pouštěli tvrdou hru a pak se jim to vymklo z rukou. Vždyť se máme fotbalem bavit a ne se při něm mrzačit,“  rozčiloval se trenér Lub Karel Šůs, kterého prohra před domácím publikem hodně mrzela. „Kluci bojovali, ale hráli jsme zbytečně příliš nervózně. Také víc musíme na hřišti přemýšlet, některé slibné akce jsme uchvátali,“ připomněl kouč. Luby – Chlumčany 1:2. Poločas: 1:1. Branky: 25. Hodl – 15. Milota, 71. Tomášek. Rozhodčí: Dusil – Hanilec, Horáček. ŽK: 0:3. Diváků: 100.

Sestava Lub: Kalaš – Turner. Papay (81. Švec), T. Voráček, Vejskal, V. Smolík (65. Krýsl), Krotký, Hodl (65. Vandrovec), P. Smolík, Havlovic (81. J. Voráček), Šůs.

Blovice  -  Nýrsko 2 : 2 ( 1: 1)

Branky: Žežula 2 - Rubáš 2; ŽK: 1:3. Diváků: 50.

Klatovy B -  HorNÍ Bříza  0 : 4 ( 0: 2)

Branky: Kožíšek 2, Fráz, Krůs; ŽK: 3:2. Diváků: 80.

Křimice  - Stříbro 0: 3 ( 0: 3)

Branky: Dyk 3; ŽK: 4:2

Příkosice -  Nepomuk 1: 1 ( 0: 0)