KPŽ (starší , mladší) , KSŽ – skupina B 4. kolo 13. – 14.9. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   ŽÁKŮ

NA PRVNÍ MÍSTO BUDE VELKÁ  TLAČENICE

Krajský přebor žáků po sestupu dvou týmů Rokycan a Sušice z divize  bude v novém ročníku velká tlačenice na první místo které zaručí návrat do divize. Vedle uvedených exdivizních kolektivů jsou spolufavority přeboru žáci z Domažlic a SK ZČE Plzeň.  Velkou vyrovnanost dokazují tabulky starších žáků kde jsou v obou věkových kategoriích srovnána za sebou čtyři družstva se stejným počtem bodů a  k naší radosti starší žáci TJ Sušice jsou druzí, mladší žáci jsou na místě prvním a  první je Sušice , ale ve všech případech jen rozdílem skóre i ve společné tabulce .   Střed tabulky si drží žákovské talenty Okuly Nýrsko a nováček TJ Klatovy B ziskem třech bodů ve Stříbře , které jsou také prvními body v tomto ročníku si drží mezi dvanácti startujícími deváté místo.

STARŠÍ       ŽÁCI

Nýrsko – Nepomuk   0 : 2 (0 : 0)

Hosté měli lepší vstup do utkání . Ve 3. a 6 minutě měli možnost získat dvoubrankové vedení když šli sami na brankáře Okuly,  ale vždy zakončili vedle jeho branky.  Domácí s přibývajícími minutami hru vyrovnali a byli to oni kteří mohli strhnout vedení na svojí stranu, když ve 28. a 32. minutě měl dvě možnosti skórování po samostatných akcích Ivoš György, který obě zakončil , ale jeho pěkné střely vždy neméně pěkně brankář hostů vyrazil. Hostům vyšel opět začátek druhé půle  a v 51. minutě Primasem šli do vedení. V 61.minutě po nedorozumění brankáře Nýrska s obráncem hostující Tomaka přímo z rohového kopu zvýšil na 0:2.Hosté byli  fotbalovější , byli důraznější  a s větším nasazením šli  vstříc úspěchu který se jim v podobě tří bodů  naplnil.

Branky:   57. Primas, 61. Tomka.  Rozhodčí: Brůha. ŽK: 1:1. Diváků: 30.

Sestava Nýrsko : Němec- Drobílek, Lepší, Potužník, Valdman, Poláček, Balíček, György, Presl, Kalivoda, Kurc, Kvítek  (Hamžič, Raiser, Holobradý,Precht, Tykal).

Stříbro – Klatovy B   1 : 2 (0 : 1)

V poli vyrovnaný zápas dopadl šťastně pro hosty z Klatov,pro které je vítězství velkým povzbuzením do dalších zápasů.Domácí vyhráli sice na šance,ale velkou překážkou jim byl výborný brankář Mazanec.Klatovští hráči oproti předešlým zápasům příkladně bojovali a nakonec přivezli důležité body.

Branky: Matějka,Matoušek. Rozhodčí : Komanec. Diváků: 50.

Sestava Klatov:Mazanec,Hanus,Boublík,Ráb,Hofman,Matějka,Nešpor,Vrbecký, Pavlík,Diviš,Svůgr, Matoušek,Valešaa ,Beneš.

Sušice – Košutka  4 : 0 (1 : 0)¨

Branky : Tonner 2, Petřík, Matějka,

Rozhodčí: Pressl Václav

1. SK ZČE Plzeň        3   3   0   0   22:  1     9  (  6)

2. Sušice              3   3   0   0   21:  1     9  (  3)

3. Rokycany            3   3   0   0   19:  1     9  (  3)

4. Domažlice           3   3   0   0   16:  4     9  (  3)

5. Nýrsko              3   1   1   1    3:  4     4  ( -2)

6. Stříbro             3   1   0   2    6:  7     3  ( -3)

7. Nepomuk             3   1   0   2    3:  8     3  (  0)

8. Klatovy B           3   1   0   2    4: 15     3  (  0)

9. Přeštice            3   0   1   2    3: 11     1  ( -2)

10. Košutka             3   0   1   2    1: 10     1  ( -2)

11. Dyn.H.Týn           3   0   1   2    1: 13     1  ( -5)

12. Smíchov Plzeň       3   0   0   3    2: 26     0  ( -3)

MLADŠÍ  ŽÁCI

Nýrsko – Nepomuk   5 : 0 (1 : 0)

Domácí podali v tomto zápase velmi dobrý výkon korunovaný  vysokým vítězstvím . Na něm se  výrazně podílel Trefanec , který během osmi minut dosáhl čistého hattricku!

Branky:  38.,42. a 46. Trefanec, 8. Kotlan a 36. Smolík.  Rozhodčí: Brůha. Diváků: 30.

Sestava Nýrsko : Penc – Kucharik, Vacovský, Fiala, Kněz, Záň, Janovský , Smolík, Hájek, Kotlan, Trefanec ( Hána,Hach, Šveňha a Novotný).

Stříbro – Klatovy B   1 : 0(1: 0

Sestava Klatov:Harmady,Bláha,Povolný,Kozel,Pitel,Kalista,Čabrada,Bruner,Matějka,Vlach,Kozák, Mareš,Šilha,Chaloupka

Sušice – Košutka  13 :0 (9 : 0)

Branky: Svoboda Heřman 6, Sedláček 3, Medveděv 2, Skrbek, Lintner.

1. Sušice              3   3   0   0   22:  1     9  (  3)

2. Domažlice           3   3   0   0   20:  0     9  (  3)

3. Rokycany            3   3   0   0   14:  2     9  (  3)

4. Přeštice            3   2   0   1   12:  3     6  (  3)

5. SK ZČE Plzeň        3   2   0   1   10:  2     6  (  3)

6. Nýrsko              3   2   0   1    9:  6     6  (  0)

7. Smíchov Plzeň       3   1   0   2    4: 12     3  (  0)

8. Dyn.H.Týn           3   1   0   2    2: 14     3  ( -3)

9. Stříbro             3   1   0   2    1: 18     3  ( -3)

10. Klatovy B           3   0   0   3    3:  9     0  ( -3)

11. Nepomuk             3   0   0   3    0: 13     0  ( -3)

12. Košutka             3   0   0   3    0: 17     0  ( -3)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Sušice              6   6   0   0   43:  2    18  (  6)

2. Domažlice           6   6   0   0   36:  4    18  (  6)

3. Rokycany            6   6   0   0   33:  3    18  (  6)

4. SK ZČE Plzeň        6   5   0   1   32:  3    15  (  9)

5. Nýrsko              6   3   1   2   12: 10    10  ( -2)

6. Přeštice            6   2   1   3   15: 14     7  (  1)

7. Stříbro             6   2   0   4    7: 25     6  ( -6)

8. Dyn.H.Týn           6   1   1   4    3: 27     4  ( -8)

9. Klatovy B           6   1   0   5    7: 24     3  ( -3)

10. Nepomuk             6   1   0   5    3: 21     3  ( -3)

11. Smíchov Plzeň       6   1   0   5    6: 38     3  ( -3)

12. Košutka             6   0   1   5    1: 27     1  ( -5)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  ŽÁKŮ -  skupina  „B“

ZEŠTÍHLENÁ ŽÁKOVSKÁ SOUTĚŽ  NABÍRÁ NA OTÁČKÁCH

Krajská žákovská soutěž  oproti předcházejícím ročníkům zeštíhlela počtem účastníků z původních 14 a 12 týmů. Důvod není pro růst nové fotbalové generace příliš optimistický, neboť tato soutěž je jednak pro celou řadu potencionálních předních týmů z okresních přeborů kraje finančně nejen náročná a i úroveň v okresních soutěží značně za tou krajskou zaostává. Navíc ne každý má to štěstí získat  na střídavý start z jiných týmů dostatek kvalitních hráčů aby mohl v této konkurenci obstát. Možnost startovat  v KS  si také jen za cenu  uplatňování střídavých  startů  využívají čtyři  týmy z Pošumaví Svéradice, Hrádek , Horažďovice a TJ Sušice B.

´

SUŠICE "B" - HORAŽĎOVICE  6 : 0 (1 : 0)

Branky: Tonner 2, Kratochvíl 2, Kubec a Sedláček.

SVÉRADICE- BĚLÁ nad RADBŮZOU 4 : 2 (2 : 1)

Miroslav Chaloupka

Slušně hrané utkání ve kterém byli domácí o něco lepší a po pěkných akcích vstřelili hezké góly. Hosté hrozili z nebezpečných protiútoků.

Branky : 3. a 15. Nováček František,30. a 55. Kliment Ladislav -  22. a 60.  Kubík

Rozhodčí : Abraham Josef. Diváků: 30.

Sestava Svéradic: Lukeš P.- Makovec J., Brokeš P., Kába R., Hájek M.- Červený V., Hájek J., Nováček F., Jedlička M.(Vasko A.)- Kliment L., Prokopius F.

Hrádek – Holýšov    0 : 3 (0 : 0)

1. Holýšov             3   2   1   0   16:  4     7  (  4)

2. Postřekov           2   2   0   0   18:  1     6  (  3)

3. Sl. Kvíčovice       3   2   0   1   16:  7     6  (  0)

4. Mrákov              2   2   0   0    9:  1     6  (  3)

5. Svéradice           3   2   0   1    8:  6     6  (  0)

6. Sušice B            3   1   2   0   14:  8     5  ( -1)

7. St. Bělá            3   1   1   1   13:  9     4  (  1)