KPD - 4.kolo, KSD – skupina A - 6.kolo 13. – 14.9. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

DUEL O DRUHÉ MÍSTO SKONČIL REMÍZOU

Prvních pět odehraných kol v krajském přeboru dorostu jen potvrdilo, že o čelo tabulky budolu svádět vedle exdivizních Vejprnic a obou plzeňským klubů Prazdrojem a Doubravkou k naší radosti i zástupce z Pošumaví které je reprezentován TJ Sušice.  V posledním odehraném kole hráči z města na Otavě hráli těžké utkání v Plzni na Prazdroji ve kterém se hrálo o druhé místo. Jelikož tento zápas neměl vítěze domácí lepším skóre zůstali druzí a Sušici nadále zůstala na  třetím místě. Totožné pořadí je i ve společné tabulce obou věkových kategorií  s tím, že Sušice ztrácí na vedoucí  Vejprnice pět bodů.

STARŠÍ   DOROST

Prazdroj Plzeň B – Sušice   3 : 3 (1 : 1)¨

Jaroslav Staněk

Utkání pro sušický začalo výborně, když ve 3´ kolmou přihrávkou našel Lašek Chmelíka a ten sám před brankářem vstřelil první branku utkání. Další šanci měl Lašek a Bešta, ale ani jeden branku nevstřelili. A tak přišel trest. Domácí srovnali z trestného kopu z 22 m. V té době měli více ze hry už domácí. Druhý pol. byli domácí lepším týmem. Hosté hrozili z rychlík protiútoků. Jeden využil ke vstřelení branky Lašek a o pár min. později Varga. Domácí se tlačili před sušickou branku, měli tlak i šance, které obrana hostů odolávala.  Když už tlak domácích oslaboval přišla hrubá chyba hostů a po něm proměněná penalta v  80´.  Ta vlila domácím sílu a pět min na to bylo vyrovnáno. Domácí byli lepším týmem, ale opět nekoncentrovaností v konci utkaní přišli hosté o vítězství.

Branky za Sušici: 2. Chmelík ,53.  Lašek , 70. Varga
Sestava TJ Sušice :  Ludvar, Novosad ( Kalný 75´), Goby, Mataše, Málek, Tuček, Šablatura, Lašek ( Szedmák 60´), Bešta, Varga (Klíma 75´), Cmelík,

Smíchov Plzeň     - Doubravka              2 :  4  (  1 :   1)

Přeštice          - Košutka                3 :  0  (  2 :   0)

Horní Bříza       - Vejprnice              0 :  5  (  0 :   1)

Prazdroj Plzeň B  - Sušice                 3 :  3  (  1 :   1)

Dohrávka 1.kola : Prazdroj Plzeň – Přeštice  3 : 0 (0 : 0)

1. Vejprnice           5   4   1   0   31:  3    13  (  7)

2. Prazdroj Plzeň B    5   3   2   0   24:  6    11  ( -1)

3. Sušice              5   3   2   0   12:  7    11  (  2)

4. Přeštice            5   2   0   3    5: 15     6  (  0)

5. Smíchov Plzeň       5   2   0   3   11: 25     6  ( -3)

6. Doubravka           5   1   2   2    9: 14     5  (  2)

7. Košutka             5   1   0   4    4: 16     3  (  0)

8. Horní Bříza         5   0   1   4    3: 13     1  (-11)

MLADŠÍ  DOROST

Prazdroj Plzeň B – Sušice   3 : 2 (1 : 1)¨

Vývoj utkání byl hodně podobný utkání staršího dorostu v obráceném pořadí.  Domácí šli do vedení ve 20´. Hosté srovnali z trestného kopu v poslední min poločasu, když střela Szedmáka skončila v sítí domácích. V úvodu 2 pol. šli domácí rychle do vedení. Hosté 2x za sebou ponechali volné hráče před brankou a bylo z toho vedení domácích 3 : 1. Hosté pak hráli na 3 útočníky a podařilo se jim snížit 7´před koncem. Chvilku před koncem měli velkou šance na vyrovnání. Matějka se dostal za obranu domácích, brankář domácích vyběhl mimo velké vápno, ale lobovaný míč, který směřoval do branky trefil brankáře do obličeje. Upřímně řečeno hosté si však za předvedený výkon více nezasloužili.

Branky za Sušici : 40. Szedmák , 73. Varga .
Sestava TJ Sušice :  Gill, Trčan, Kalný, Kodýdek ( Beránek 50´), Kolář ( Koryťák 52), Reitmaier, Szedmák, Halas ( Varga 55) Chudý, Matějka, Klíma

Smíchov Plzeň     - Doubravka              1 :  1  (  1 :   1)

Přeštice          - Košutka                1 :  0  (  0 :   0)

Horní Bříza       - Vejprnice              1 :  3  (  0 :   1)

Prazdroj  B       - Sušice                 3 :  2  (  1 :   1)

Dohrávka 1.kola : Prazdroj Plzeň – Přeštice  5 : 0 (3 : 0)

1. Vejprnice           5   4   0   1   20:  3    12  (  6)

2. Prazdroj  B         5   4   0   1   21:  5    12  (  0)

3. Doubravka           5   3   2   0    9:  4    11  (  8)

4. Sušice              5   3   0   2   11:  7     9  (  0)

5. Přeštice            5   2   0   3    5: 13     6  (  0)

6. Smíchov Plzeň       5   1   1   3    5: 15     4  ( -5)

7. Horní Bříza         5   1   0   4    7: 16     3  ( -9)

8. Košutka             5   0   1   4    0: 15     1  ( -2)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Vejprnice          10   8   1   1   51:  6    25  ( 13)

2. Prazdroj  B        10   7   2   1   45: 11    23  ( -1)

3. Sušice             10   6   2   2   23: 14    20  (  2)

4. Doubravka          10   4   4   2   18: 18    16  ( 10)

5. Přeštice           10   4   0   6   10: 28    12  (  0)

6. Smíchov Plzeň      10   3   1   6   16: 40    10  ( -8)

7. Horní Bříza        10   1   1   8   10: 29     4  (-20)

8. Košutka            10   1   1   8    4: 31     4  ( -2)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

V POŠUMAVSKÉM DERBY ZŮSTALY BODY V LUBECH

Nejtěsnějším  vítězstvím  v pošumavském derby skončilo utkání krajské soutěže dorostu v Lubech . O tom , že body zůstanou v Lubech rozhodl autor jediné branky Jan Voráč. Pačejov po výhře v předcházejícím kole  v Dobřanech tentokráte již tak úspěšný nebyl a prohrál zaslouženě svůj duel v Kolovči.  Velmi silného soupeře , druhého v tabulce Holýšova měly   venku Svéradice  a výsledek skončil podle papírových předpokladů úspěchem domácích . Poslední reprezentant Pošumaví v krajské soutěži Sokol Měčín měl v tomto kole volno. V tabulce jsou naše celky poskládány od sedmého do desátého místa mimo hrádeckého Svatoboru , ten je zatím se dvěma body na předposledním místě

Luby – Hrádek      1 : 0 (1 : 0)

Branky : Jan Voráč.

Rozhodčí: Blaheta Josef

Koloveč – Pačejov     4 : 2 (2 : 0)

Zdeněk Voska

Utkání hráno na velmi kvalitním terénu, za silného větru. Domácí byli od prvních minut aktivnější. Gólově se prosadili v 10. minutě, kdy zpětnou přihrávku hostujícího záložníka zachytil dobře hrající Šlais a nedal brankáři šanci. Pak přišel festival promarněných šancí, které si domácí vytvořili. Velkou zásluhu na tom měl hostující brankář Lád, který se zaskvěl několika pěknými zákroky. Hosté se nemohli herně prosadit. Domácí zvýšili ve 27. minutě, kdy po lajně utekl domácí Toman a zvýšil na 2:0. Druhý poločas domácí v tlaku pokračovali a odměnou jim byla branka ve 47. minutě, kterou vsítil Šlais. Svůj hatrick završil v 65. minutě. Hosté se těžko dostávali do zápasu. Probudili se až v úplném závěru. V 67. minutě se prosadil hostující Kolařík a chytře přehodil vybíhajícího brankáře. Pak se do šance dostal Kodýdek, ale jen lízl levou tyč domácího brankáře. V 88. minutě byl odpískán pokutový kop na pronikajícího Krejčího. Balón si postavil Kolařík a snížil na konečných  4:2. Domácí zaslouženě zvítězili a připsali si cenné tři body do tabulky.

Branky : 10.,47. a 65. Šlais František, 27. Toman Dominik - 67. a 88.minuta Kolařík Adam

Rozhodčí:  Hájek Zdeněk

Holýšov - Svéradice 2:0 (0:0)

Na půdě jednoho z favoritů soutěže hosté poločas vzdorovali, ve druhém se pak projevila větší fotbalová vyspělost domácích, kteří se dokázali střelecky prosadit.

Rozhodčí: Komanec

Sestava FK Svéradice: Krejčí - Prokopec, J.Polena, Sova, Skuhravý - Sivák, Kandra, R.Jedlička, Chaloupka - Šmat, M.Polena

1. Postřekov           5   4   0   1   32:  5    12  (  3)

2. Holýšov             4   3   1   0   12:  4    10  (  1)

3. Nýřany              4   3   0   1   13:  6     9  (  3)

4. Blovice             5   3   0   2   10: 12     9  (  3)

5. Dyn.H.Týn           5   2   1   2   14:  8     7  (  1)

6. Nepomuk             5   2   1   2   11:  9     7  (  1)

7. Měčín               4   2   1   1    9:  7     7  ( -2)

8. Pačejov             5   2   1   2   10:  9     7  (  4)