OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 4. kolo 13. – 14.9. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

SVATOBOR POPRVÉ NA BODY NEDOSÁHL

Ostře sledovaným utkáním  tohoto kola okresního přeboru byl duel v Hrádku  mezi dosud druhým Měčínem a třetím  Svatoborem. Domácí po překvapivém vítězství v minulém kole v Nezamyslicích se usadili na třetím místě a v případě výhry mohli Měčín v tabulce předstihnout a dostat se minimálně na druhé místo. Měčín  svou pozicí na čele tabulky nechtěl opustit  a dokázal  důležitý souboj dotáhnout do vítězného konce. Na Horažďovicku došlo na očekávané místní derby ve Veřechově ve kterém domácí hostili svého rivala z Velkých Hydčic. Jediná branka padla již ve třetí minutě do sítě hostů a byl pro Veřechov velmi důležitá, neboť od 26.minuty dohrával v oslabení bez vyloučeného Otáhala a od té doby musel své těsné vítězství úporně bránit. To se jim s velkým štěstím podařilo a proto jejich následná oslava 40.narozenin svého nejlepšího střelce a opory Pavla Rašky , který ve svých 395 utkáních za Veřechov nastřílel úctyhodných 229 gólů!

Veřechov - V. Hydčice 1 : 0 (1 : 0)

Ve 3.minutě  unikl obraně hostů Jan Želízko , své sólo zakončil střelou z úhlu kterou  prostřelil brankáře hostů Šípka a dal důvod vstřelením vedoucí branky k rozjásání domácích příznivců. Místo další gólové přestřelky se  diváci již brankové úrody nedočkali. Domácí od 26.minuty kdy jim byl vyloučen Vlasta Otáhal  museli své jednobrankové vedení jen bránit . Aby to neměli tak snadné, zranil se jim v druhém poločase brankář Pavel Janda a na jeho místo musel hráč z pole Zerzán. Náhradnímu brankáři se podařilo uhájit nulu a  Veřechov mohl oslavovat zisk bodů i 40.narozeniny svého kanonýra Pavla Rašky!

Rozhodčí: Dušek Diváků: 100. Branky: 3. Želíska Jan. ŽK: 3 : 4 ČK: Otáhal Vlastimil - Melíšek Vojtěch

Hrádek - Měčín 1 : 2 (0 : 1)

Domácím  citelně chyběl v tomto důležitém zápase pro zranění Radek Holeček. V opatrném začátku byl Svatobor aktivnější , naopak hosté byli velice nebezpečí v útočné činnosti, hrozili z brejků  a čekali na chybu  soupeře. Tu domácí udělali ve 12.minutě kdy se míče zmocnil Čejka , brankář Svatoboru byl v té době mimo svojí svatyni ,  útočník hostů nezaváhal  a lobem  dopravil míč za jeho záda 0:1. V další části zápasu se domácí snažili o vyrovnání, ale brankář hostů  Martin Šůs prokázal , že je výraznou posilou lídra tabulky a byl pro střelce Svatoboru výraznou překážkou. Po změně stran tlak Hrádku narůstal. Přesto se opět měnilo skóre ve prospěch Měčína. Po   hodině hry střelou  ze 30 metrů kterou vyslal ze své kopačky zkušený Dušan Němec to bylo 0:2. Domácím se podařilo hned po rozehrání z půlící čáry založit po křídle útok, následoval  centr  na  Libora Kutila a ten snížil na 1:2. Ve zbývající půlhodině hry již gól nepadl . Přestože by si tento duel vzhledem k jeho průběhu zasluhoval dělbu bodů , rozhodly branky a těch dali hosté víc. V nervózním závěru kdy hosté drželi těsné vedení za každou cenu uviděli  v nastaveném čase domácí Průša a  Měčínský Němec za vzájemné napadení červenou kartu.

Rozhodčí: Simbartl Diváků: 100. Branky: 62. Kutil Libor - 12. Čejka Lukáš, 61. Němec Dušan
ŽK : 5 : 5. ČK: 1 : 1 (92. Průša  - Němec)

Dešenice - Nezamyslice 3 : 2 (2 : 0)

Překvapivé vítězství  domácích na kterém má nemalý podíl výborně hrající a střílející mladíček v dresu Dešenic Karel Haas , který přišel posílit tento tým z Okuly Nýrsko . Když k tomu přidáme i vydařený výkon nestárnoucího matadora fotbalových trávníků Václava Kubalíka v brance domácích bylo úspěšné dílo dokonáno . Vedoucí branku dal v 10.minutě již zmiňovaný Haas, na 2:0 zvýšil krásnou střelou do šibenice z přímého kopu Hvězda, a tříbrankový náskok domácích  jistil po ideální přihrávce  od Michala Poupy opět Haas.Toto vedení domácí ukolébalo a nakonec z toho bylo zbytečné drama po té, když  v 66.minutě  ze závaru hostující Mašek snížil na 3:1 a 80.minutě po faulu Radka Tomana byli hosté úspěšní opět Maškem z pokutového kopu.

Rozhodčí: Lecjaks Diváků: 80. ŽK 3:2.

Branky: 10. Haas Karel, 35. Hvězda Jiří, 55. Haas Karel - 55. Mašek Petr, 80. Mašek Petr

TJ Sušice "B" - Sokol Vrhaveč  1 : 4 (0 : 1)

Herně vyrovnané utkání ve kterém hosté udělili domácím lekci v produktivitě

Branky : 58.Šlais – 25.Pacner´, 53. a 77.Minařík, 90.Václav Hrach

Rozhodčí : Petržilka. Diváků: 70. ŽK: 2:5

Horažďovice B - Železná Ruda 6 : 2 (4 : 1)

Hosté sehráli na hřišti v Horažďovicích kam přijeli bez náhradníků sehráli v prvním poločase vyrovnaný duel . Ve 30.minutě musel pro zranění odstoupit autor vyrovnávající branky Duda a zbytek zápasu odehrávali  pouze s deseti hráči. Domácím se podařilo prosadit až v závěru poločasu kdy dvakrát skórovali  . Střelecky se prosadil mladíček Michael Forman který  se zapsal do střelecké tabulky hattrickem. Na konečných 6:2 upravil další z mladíků v dresu domácí rezervy šestnáctiletý Greger.

Rozhodčí: Javorský Diváků: 20. ŽK: 2:0.
Branky: 9. Lávička Miroslav, 44. Nauš, 35.,45. a 73. Forman Michael ml., 79. Greger Martin - 20. Duda Jaroslav, 50. Greiner David

Bezděkov - Janovice 4 : 2 (3 : 2)
Místní  derby ze strany obou soupeřů hrané pěkně od podlahy  přineslo zasloužené vítězství favorita které okořenil hattrickem do sítě Dukly Václav Valečka.

Rozhodčí: Bureš Diváků: 60. ŽK : 1:1
Branky: 10. Valečka Václav, 24. Ouda Jan, 34. Valečka Václav, 80. Valečka Václav - 12. Hájek, 35. Gaborik Luboš

Mochtín B - H. M. Boží 3 : 1 (0 : 0)
Bojovné utkání dotáhli do vítězného konce domácí fotbalisté. Hosté ztratili nejen body ale i klíčového hráče Jiřího Brabce , který se ve 35.minutě smolně zranil a zápas nedohrál.

Rozhodčí: Bošek Diváků: 60. ŽK: 1:3.
Branky: 53. Nový Luboš, 63. Nový Luboš, 90. Švátora Petr (PK)- 64. Probst Tomáš

1. Bezděkov            5   5   0   0   25:  9    15  (  6)

2. Měčín               5   5   0   0   15:  5    15  (  9)

3. Vrhaveč             5   3   1   1   12:  4    10  (  4)

4. Hrádek              5   3   1   1   11:  8    10  (  1)

5. Nezamyslice         5   3   0   2   10:  9     9  (  3)

6. Mochtín  B          5   3   0   2   12: 15     9  (  0)

7. Dešenice            5   2   1   2   10: 12     7  ( -2)

8. H. M.  Boží         5   2   0   3   10: 12     6  (  0)

9. Veřechov            5   2   0   3    4:  7     6  ( -3)

10. Janovice            5   1   2   2    9: 11     5  ( -1)

11. Horažďovice B       5   1   1   3   15: 20     4  ( -5)

12. Sušice B            5   1   1   3   12: 17     4  ( -5)

13. Železná Ruda        5   0   1   4   11: 20     1  ( -5)

14. V. Hydčice          5   0   0   5    3: 10     0  ( -6)

KOLINEC OPĚT DOMA NA BODY NEDOSÁHL

Již podruhé za sebou si z kolineckého hřiště odvážejí body hosté. Domácí  tak prohospodařili získané body za výhry v Nalžovských Horách a ve Velharticích  po prohře s lubskou rezervou i další body doma s ambiciózním Sokolem Kvasetice ve kterém se opět prosadil jeden z nejlepších střelců této soutěže Pavel Ballý. První domácí prohru  si připsal v derby se Sokolem Měcholupy  nováček z Bolešin . Smolné utkání sehrály neznašovy na Týnci kde sice dali o branku více než domácí, ale ta druhá byla do vlastní sítě.

Bolešiny - Měcholupy 0 : 3 (0 : 0)

K prvnímu vzájemnému derby  ve III.třídě nastupovali domácí citelně oslabeni bez nejlepšího střelce Petra Hesle a Romana Juřince. O  výsledku  a zisku bodů se rozhodovalo až v závěrečné čtvrt hodině tohoto duelu. Prvního gólu se domácí diváci dočkali až v 78.minutě , ale k jejich neprospěchu v síti Bolešin, když po rohovém kopu skončila střela Michala Kanty v domácí brance.  V 81.minutě  střelu ze strany  Lukáše Jakubce ještě stačil domácí gólman Zdeněk Sýkora vyrazit, ale  to nezabránilo Jakubcovi aby míč vrátil zpět do prázdné branky 0:2. Smolný závěr pro domácí završil chybující obránce Valeš ,  kterému vypíchl míč  středopolař hostů Petr Novák  bez problémů své sólo  zakončil třetí brankou .Přestože do  vedoucího gólu hostů to byl duel vyrovnaný , jejich vítězství bylo nakonec zasloužené, neboť na rozdíl od domácích si vytvořili brankové příležitosti které dokázali proměnit.

Rozhodčí: Šafránek Diváků: 70
Branky: - 78. Kanta Michal, 81. Jakubec Lukáš, 90. Novák Petr

Hradešice B - Myslív -1 : -1

Týnec - Neznašovy 2 : 1 (0 : 1)
V derby se obrátilo štěstí kteří přestože dali o branku méně než soupeř přesto vyhráli, neboť ta druhá v síti Neznašovy byla po zásahu Kalivody vlastní.

Rozhodčí: Pastyřík Diváků: 50
Branky: Pytel Tibor – vlastní(Kalivoda) . Mareš Michal

Kolinec - Kvasetice 0 : 2 (0 : 0)

První poločas, hraný ve vyrovnaném tempu a po šanci na každé straně, skončil bezbrankovou remízou. V půli druhé hráli domácí techničtější fotbal, ale vstřelit branku nedokázali. Zato hostujícím hráčům se osvědčila taktika nakopávaných balónů na rychlonohého a střelecky velmi potentního útočníka Ballýho, který dvěma góly zápas rozhodl.

Rozhodčí: Abraham Diváků: 120
Branky: - 50. Ballý Pavel, 86. Ballý Pavel

Chanovice B - Žihobce 6 : 2 (3 : 0)
Rozhodčí: Husník Diváků: 190
Branky: 16. Skuhravý Ladislav, 28. Vivatenko Jurij, 43. Patsch Robert, 80. Klásek Vojtěch, 82. Klásek Vojtěch, 86. Patsch Robert - 63. Drobný Milan, 75. Drobný Milan

Nalž. Hory - Malý Bor 3 : 4 (0 : 3)
Rozhodčí: Pressl Diváků: 80
Branky: 76.  a 81. Štěch Petr, 46. Jedlička Antonín – 9. a 12. Heřman Josef, 54.. Heřman Pavel,34. vlastní(Racek)´

Luby B - Velhartice 10 : 2 (4 : 1)
Zasloužené vítězství favorita kterému hosté ještě usnadnili úlohu zbytečným vyloučením Hrdličky , když od  34.minutě hráli o deseti.

Rozhodčí: Koura Diváků: 60
Branky: 5. Havlovic Marek, 7. Voráček Josef, 25. Havlovic Marek, 26. Krýsl Alois, 55. Voráček Tomáš, 69. Hála Vladimír, 77. Švec Radek, 79. Javorský Josef, 81. Javorský Josef, 83. Javorský Josef - 15. Pilík Luboš, 63. Antonovics Andrej
ČK: 0 : 1(35. Hrdlička Petr)

Hradešice B - Myslív 2 : 0 (1 : 0)
Hradešická rezerva se tentokráte vyvarovala zbytečných chyb v obraně které je v předcházejících zápasech stály body . Jejich vítězství mohlo být ještě výraznější , ale  koncovka Františka Melky ani Oldy Sterech nebyla v tomto zápase jejich silnou zbraní.

Rozhodčí: Kurc Diváků: 60
Branky: 43. Šmrha Miroslav, 67. Pivnička Karel

1. Chanovice B         5   5   0   0   18:  5    15  (  6)

2. Luby B              5   4   0   1   24:  9    12  (  3)

3. Kvasetice           5   3   2   0   14:  6    11  (  5)

4. Žihobce             5   3   1   1   11: 10    10  (  4)

5. Kolinec             5   3   0   2   16: 13     9  (  0)

6. Týnec               5   3   0   2    9: 12     9  (  0)

7. Měcholupy           5   2   1   2    8:  6     7  (  1)

8. Malý Bor            5   2   0   3    8: 11     6  (  0)