KPD - 3.kolo, KSD – skupina A - 5.kolo 6. – 7. 9. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

Z POVINNÉHO VÍTĚZSTVÍ BYLO NAKONEC DRAMA

Nečekaně si zkomplikovali cestu za povinným bodovým ziskem  doma starší dorostenci TJ Sušice. Po jednoznačném průběhu prvního poločasu  a nevyužití dalších šancí udělali ze závěru zápasu drama ve kterém se museli  hájit hubené jednobrankové vítězství.  Zcela bez problémů dotáhli do vítězného konce svůj zápas mladší dorostenci  z města na Otavě a přispěli k tomu že oba týmy jsou ve společné tabulce KP po čtyřech kolech na prvním místě..

STARŠÍ   DOROST

TJ Sušice  - Horní Bříza   2 : 1 (1 : 0)

První poločas  byl jednoznačně v režii domácích, hráli aktivně, dobře kombinovali.  Zbrklou koncovkou však  získali jen jednobrankové vedení. Po pěkné přihrávce Fusche skóroval z 5 m  Chmelík.  Domácí pak neproměnili ani PK Chmelíkem, po falu na Tučka. Hned v úvodu druhého pol. domácí dali na 2 : 0, a dál zahazovali střelecké příležitosti. Přišla však v 72´ lehkovážná chyba domácí obrany a hosté z první střeli na bránu snížili na 2 : 1. Od té doby byli hosté lepším týmem a měli i příležitosti. Ale skóre se naštěstí pro domácí, neměnilo.

Branky : 18. a 50. Chmelík

Sestava TJ Sušice : Ludvar, Kodýdek, Goby, Mataše (75´ Kalný), Szedmák  (C), Lašek, Málek, Šablatura, Fusch, Tuček ( 80´Jech), Chmelík,

1.  Vejprnice          4   3   1   0   26:  3    10 (  4)

2.  Sušice             4   3   1   0    9:  4    10 (  1)

3.  Prazdroj Plzeň B   3   2   1   0   18:  3     7 (  1)

4.  Smíchov Plzeň      4   2   0   2    9: 21     6 (  0)

5.  Košutka            4   1   0   3    4: 13     3 (  0)

6.  Přeštice           3   1   0   2    2: 12     3 (  0)

7.  Doubravka          4   0   2   2    5: 12     2 ( -1)

8.  Horní Bříza        4   0   1   3    3:  8     1 ( -8)

MLADŠÍ  DOROST

TJ Sušice  - Horní Bříza   4 : 0 (2 : 0)

Sušičtí od začátku utkání byli jasně lepším týmem a v jejich prospěch hrála i výšková převaha. I když se jim utkání ve velikém horku moc nepovedlo, vyhráli jednoznačně. Hosté ohrozili branku domácích pouze jedinou střelou z 20 metrů.

Branky : 3. Matějka, 35.Kalný, 52.Chudý, 67. Klíma

Sestava TJ Sušice: Gill, Trčan (41. Brejcha, Kalný (C), Kodýdek L, Koryťák ( 55.Kolář), Chudý, Reitmaier, Jech, Halas,  Matějka (41 .Varga), Klíma.

1.  Doubravka          4   3   1   0    8:  3    10 (  7)

2.  Vejprnice          4   3   0   1   17:  2     9 (  3)

3.  Sušice             4   3   0   1    9:  4     9 (  0)

4.  Prazdroj  B        3   2   0   1   13:  3     6 (  0)

5.  Přeštice           3   1   0   2    4:  8     3 (  0)

6.  Horní Bříza        4   1   0   3    6: 13     3 ( -6)

7.  Smíchov Plzeň      4   1   0   3    4: 14     3 ( -3)

8.  Košutka            4   0   1   3    0: 14     1 ( -2)¨

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1.  Vejprnice          8   6   1   1   43:  5    19 (  7)

2.  Sušice             8   6   1   1   18:  8    19 (  1)

3.  Prazdroj  B        6   4   1   1   31:  6    13 (  1)

4.  Doubravka          8   3   3   2   13: 15    12 (  6)

5.  Smíchov Plzeň      8   3   0   5   13: 35     9 ( -3)

6.  Přeštice           6   2   0   4    6: 20     6 (  0)

7.  Horní Bříza        8   1   1   6    9: 21     4 (-14)

8.  Košutka            8   1   1   6    4: 27     4 ( -2)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

HRÁDEK DOMA DVAKRÁT REMIZOVAL

Dvě kola měli na programu účastníci krajské soutěže dorostu. Ve středu  se hrálo kompletní první kolo a o víkendu pokračovala tato soutěž 5.kolem. První dva body si do tabulky připsali dorostenci Svatoboru Hrádek kteří v obou domácích zápasech remizovali. Daleko blíže byli k vítězství  v páteční dohrávce 1.kola s Holýšovem ve kterém přišli o své jednobrankové vedení až v závěru zápasu.

5.kolo    - 6.-7.9.

Měčín – Luby   1 : 1 (1 : 1)

Branky : 18. Štampach Jakub - 21. Lávička (PK)

Rozhodčí : Velíšek. Diváků: 50. ŽK 1:0.

Dobřany - Pačejov    1 : 4 (1 : 1)

Zdenek Voska

Hosté přijeli bez dvou opor Formana a Melky. Domácí po nešťastném zápase v Postřekově, chtěli na domácím hřišti určitě bodovat. Úvod  utkání se lépe vyvíjel pro hosty. Ve 20.minutě měli hosté výhodu pokutového kopu. Po faulu na pronikajícího Hlůžka se penalty ujal kapitán Cihlář, který bohužel trestuhodně netrefil branku. I po neproměněné penaltě zůstala iniciativa na straně hostů. Gólu se dočkali ve 29.minutě, kdy se trefil po rozehrání standartní situace nováček v dresu Pačejova Sládek. Na tvrdou střelu k tyči domácí brankář nedosáhl. Domácí, v závěru poločasu hru vyrovnali a několikrát z dálky prověřili hostujícího brankáře. Poločasovou tečku udělal ve 38.minutě domácí Vaňous, který si zaběhl za obranu a z nulového úhlu prostřelil brankáře. Začátek poločasu patřil beze sporu domácím, kteří herní projev zkvalitnili. Bohužel co je zradilo byla koncovka. Ve vyložených šancích nedokázali najít klid a rozvahu v zakončení. Zlomový okamžik pro domácí přišel v 71.minutě   kdy po střele Cihláře tečoval střídající Kodýdek. Další studená sprcha přišla v 82.minutě, kdy se hlavou trefil Cikán. V závěru ještě upravil Kába na konečných 1:4. Výsledek je více než krutý pro domácí mužstvo.

Branky za Pačejov: Vaňous Jiří -  Sládek Milan, Kodýdek Jan, Cikán Jiří, Kába František

Rozhodčí: Houdek. ŽK: 1:2

Hrádek - Holýšov  1 : 1 (1:0)

Václav Hána

Utkání začalo jako v pátek, úvodní šancí hostů, kterou útočník spálil střelou vedle. Poté domácí převzali iniciativu a svého soupeře zatlačili před branku. Výsledkem byla branka v 30. minutě po krásné akci Schmirlera, Peny a zakončujícího Matějky, který si naběhl před branku a z první výborně zakončil. Poté ještě domácí zahodili vyloženou šanci, jmenovitě dobře hrající Schmirler. Po přestávce se hra obrátila. Domácí dorostenci se začali obávat o výsledek a zbytečně bránili vedení 1:0. Až přišla 72. minuta a špatný odkop Rady. Z následujícího rohového kopu, po zaváhání obrany domácích, hosté srovnali na konečných 1:1.Pak už utkání spělo do remízového konce. Za zmínku stojí snad jen 80. minuta, kdy se hosté dožadovali pokutového kopu, ale ten velmi dobře pískající rozhodčí Blaheta nenařídil.

Branka za Hrádek : 30. Matějka .

Rozhodčí : Blaheta Josef. ŽK 2:2.

Svéradice – Nepomuk  2 : 2 (1 : 1)

1.kolo    - 3.9.

Měčín – Blovice  5 : 2 (2 : 2)

Branky : 43,,64.,72. Šlajch David,10.Štampach Jakub(PK),82. Malán Martin -  3.,9. Rous

Rozhodčí : Blaheta. Diváků: 120. ŽK 0:2.

SVÉRADICE – Pačejov  3 : 0 (2 : 0)

Tradiční derby začalo velkými šancemi na obou stranách, které zůstaly nevyužity. V 10.min však hrubku hostujícího stopera Kolaříka, potrestal úspěšným zakončením domácí kapitán Michal Polena. Svéradice vstřelená branka nabudila a zaslouženě přidali gólovou pojistku opět z kopačky Poleny. Hosty do druhého poločasu oslabil odchod kapitána Cihláře, nicméně příchozí Forman hýřil aktivitou a po jeho akcích mohli hosté snížit. Všechny jejich naděje však uhasila branka střídajícího Vonáška. Zbytek zápasu pak už domácí tým kontroloval.

Branky: 10.Polena Michal, 30.Polena Michal, 58.Vonášek Daniel

Rozhodčí: Petržilka Jiří, ŽK: 1:2, Diváků: 60

Sestava: Krejčí - Dom.Vonášek, J.Polena, Sova, Dufek (46.Dan.Vonášek) - Kába, Prokopec, R.Jedlička, Chaloupka - Šmat, M.Polena

LuBY – NEPOMUK  1 : 2 (1 : 1)

Branky : J. Voráč – M.Šemberk, M. Beran

Rozhodčí: Pressl Václav. ŽK : 0:1.

Hrádek – Mrákov  2:2 (1:0)

Václav Hána

V dohrávce 14.kola začali utkání domácí dorostenci  nervózně a pustili hosty do dvou vyložených šancí, které nebyly proměněny. Poté převzali domácí iniciativu a ve 21. minutě po akci Matějky se v pokutovém území výborně prosadil David Šmiler 1:0. Do konce poločasu měli domácí ještě dvě vyložené šance - Matějka nastřelil z deseti metrů břevno a Kodýdek místo prázdné branky trefil obránce hostů.

Po změně stran domácí opět hosty přehrávali a ve 72. minutě po rychlé akci Koníř - Liška - Matějka 2:0. Domácí dorostenci se vedením 2:0 uspokojili a z letargie je nevyvedla ani vyložená šance hostů, kterou zlikvidoval brankář Skýpala. Až přišla 81. minuta, kdy po dlouhém centru do pokutového území domácích minuli balon Rada s Konířem a Skýpala neudržel slabou střelu hostů a útočník Růžek již neměl problém dorazit míč do prázdné branky 2:1. V 89. minutě opět po dlouhém centru před branku domácích, kdy zaspala celá obrana i s brankářem, útočních hostů Růžek vyrovnal ze čtyř metrů hlavou na konečných 2:2.

Poté co výborný rozhodčí Mazan z Klatov utkání ukončil, domácí dorostenci padli zklamaní na trávník, že nedokázali udržet vedení a v posledních deseti minutách inkasovali dva goly.

Branky: 21.Šmiler David 1:0, 72.Matějka Ondřej ,81. a 89.Růžek Michal

Rozhodčí: Mazán . ŽK 3:1.

1.  Postřekov     4   3   0   1   29:  4     9 (  0)

2.  Dyn.H.Týn     4   2   1   1   13:  6     7 (  1)

3.  Holýšov       3   2   1   0   10:  4     7 (  1)

4.  Nepomuk       4   2   1   1   10:  6     7 (  4)

5.  Pačejov       4   2   1   1    8:  5     7 (  4)

6.  Svéradice     4   2   1   1   10:  8     7 ( -2)

7.  Měčín         4   2   1   1    9:  7     7 ( -2)

8.  Nýřany        3   2   0   1    9:  5     6 (  3)