Krajský přebor, 1.A třída 5. kolo 6. – 7. 9. 2008

EXDIVIZNÍ SOUBOJ SKONČIL BEZ PŘEKVAPENÍ

Podruhé na podzim se Chanovice vrátily ze hřiště soupeře s plným bodovým ziskem. Po dvou prohrách v posledních kolech opět naplno bodovaly na hřišti nováčka v Nýřanech.  Vítězství je o to cennější, že v Nýřanech nechal dva body za remízu jeden z favoritů krajského přeboru Spartak Chrást.  Další z horkých favoritů , součastný lídr tabulky Senco Dobravka byl  v tomto kole hostem FK Horažďovice. Exdivizní souboj dopadl podle papírových předpokladů, ale v průběhu zápasu do na hřišti tak jednoznačné nebylo. Domácí dokonce do poločasu získali dvoubrankové vedení, ale zkušenější a hlavně hráčsky daleko kvalitnější tým dokázal otočit výsledek ve svůj prospěch.

Nýřany  - Chanovice 1 : 2 ( 0: 2)

Branky: Kočí - Kučera, Toman; ŽK: 1:2 . Diváků: 100

Horažďovice  - Senco Doubravka   2 : 4 (2 : 0)

Hosté prokázali svoje herní kvality a měli v průběhu zápasu herně navrch. Domácí hráli ze zadu a hrozili z rychlých protiútoků. V 18.minutě  Pavlík zařídil vedení když adresoval přihrávku na Jiříka a tomu nečinilo problém dopravit míč do prázdné branky. O sedm minut poději  Janouškovec po přehození brankáře zvýšil na 2:0. Po té tlak hostů narůstal, ale skóre se již do poločasu nezměnilo.V úvodu  druhé Sencu podařilo hlavičkou Krále ve 49.minutě snížit. V 54.minutě nařídil proti domácím rozhodčí  Štrincl za nastřelenou ruku přísnou penaltu  a z ní Vergl vyrovnal. Za nerozhodného stavu se domácí zvedli, vyrovnali hru, ale dvakrát chybovali  v obraně a to je stálo body.

Branky: 18. Jiřík, 25. Janouškovec, - 49. Král, 54. Veigl(PK), 79.Žák a 85.Šiml.

Rozhodčí: Štrincl. Diváků: 150. ŽK 2:2

Sestava domácích : Švehla – Stulík (60.Mourek), Michálek, Janouškovec, Wurczel, Šafanda, Pavlík, Jiřík, Kupec, Jůda a Sova.

Vedoucího domácího týmu sice ztráta bodů v  dobře rozehraném zápase Milana  Koželuha  rovněž jako hráče mrzí ,nicméně tým hostů  přesvědčil o svých nesporných kvalitách  : „ Kluci se v dnešním zápase vydali ze všech sil . Bojovali a favorizovaného soupeře  hodně potrápili“.

Staňkov – Bolevec  1 : 3

1.  Doubravka          5   5   0   0   21:  5    15 (  9)

2.  Chrást             5   4   1   0   20:  3    13 (  7)

3.  Holýšov            5   4   0   1   14:  6    12 (  3)

4.  Rokycany           5   4   0   1    6:  3    12 (  3)

5.  Koloveč            5   3   0   2   18:  6     9 (  3)

6.  Bolevec            5   3   0   2   12:  6     9 (  3)

7.  M. Touškov         5   3   0   2    7:  5     9 (  3)

8.  SK ZČE Plzeň       5   2   1   2   12:  7     7 ( -2)

9.  Chanovice          5   2   1   2    6:  6     7 (  1)

10.  Rapid Plzeň        5   2   0   3    4:  8     6 ( -3)

11.  Manětín            5   2   0   3    6: 21     6 ( -3)

12.  Přeštice           5   1   1   3    4:  8     4 ( -5)

13.  Staňkov            5   1   0   4    7: 14     3 ( -3)

14.  Horažďovice        5   1   0   4    7: 19     3 ( -3)

15.  Nýřany             5   0   1   4    6: 12     1 ( -8)

16.  Zbůch              5   0   1   4    2: 23     1 ( -8)

NÝRSKO V DERBY DEKLASOVALO ŽICHOVICE

Nýrsko, staronový účastník 1.A třídy  dokázal potvrdit zisk bodů v minulém kole ze Stříbra v pošumavském derby proti hostům ze Žichovic . O první podzimní výhře Okuly rozhodl již první poločas ve kterém padly všechny branky  . Sušice doma opět body  neuhrála, když v duelu dvou exúčastníků krajského přeboru kteří na jaře sestoupili  si vítězství odvezl součastný lídr tabulky do Horní Břízy. Luby nedokázaly doma navázat na dvě přecházející výhry se Žákovou na svém hřišti . Přestože došlo na dělbu bodů není to vzhledem k průběhu hry pro Start ztráta , ale spíše šťastně získaný bod. Tradičně neuspěla ani klatovská divizní rezerva  která je s jedním bodem  na samém dně tabulky. Ostatně ani Žichovice mající na svém kontě pouze o jeden bod více nemohou hovořit o tom, že dělají klubu   i Pošumaví  v druhé nejvyšší krajské soutěži dobrou reklamu.

Luby – Žákova   1 : 1 (0 : 0).

Domácí po dvou výhrách ve vzájemných zápasech  se tentokráte o body na domácím hřišti museli podělit. Na rozdíl od těch přecházejících vítězství  v tomto duelu to byl šťastně získaný bod. Hosté byli fotbalovější a měli ve svém středu nejlepšího hráče utkání Silovského  který mimo vyrovnávající branky byl velkým nebezpečím do domácí obranu. Naštěstí se zápas vydařil lubskému strážci svatyně Kalašovi který svůj tým podržel a zlikvidoval soupeři minimálně tři vyložené brankové příležitosti. Po bezbrankovém prvním poločase šly Luby do vedení v 60.minutě kdy skóroval Pavel Smolík z penalty opakovanou střelou, když tu první mu gólman hostů vyrazil. Za hosty srovnal v 75.minutě hlavou Silovský.

Branky : 60. P.Smolík(PK) – 75. Silovský .

Rozhodčí: Horáček. Diváků: 100. ŽK: 4:3

SKP OKULA Nýrsko – ŽICHOVICE  5 : 1  (5 : 1)

Milan Bílý

Domácí vstoupili do utkání s touhou po první domácí výhře a už v 6. minutě se ujali vedení po střele K.Presla.Ve 14.minutě po ruce soupeře proměnil PK T.Rubáš. Ten samý hráč pak v 17. a 36. minutě dovršil svůj čistý hattrick. Hosté snížili v 32.minutě Lávičkou. Pátý gól do sítě hostů si dopravil vlastní brankou ve 42.minutě Šimáček po střele K.Presla.Ve druhém poločase se diváci gólu nedočkali i když domácí měli několik dalších šancí včetně nastřeleného břevna.

Branky : 6.K.Presl, 14. (PK),17. a 36.  Rubáš, vlastní – 32. Lávička

Diváků : 100. ŽK : 2 : 3

Klatovy B - Město Zbiroh   0 : 5 (0 : 3)

Branky: Křištan 3,Bystřický,Marchal

Rozhodčí : Raznichenko. Diváků: 80. ŽK : 1:1.

Sestava Klatov:Riška,Fait,Popelka(46.Kováč)Hromada,Kotáb,Voráček,Dvořák,Votípka,Ježek, Havránek  (68 Lukeš)Kraus

Sušice  - HorNÍ Bříza   1 : 2 ( 1: 1)

Petr Kodýdek

O sušické pouti za trvalého deště vstoupili do utkání lépe domácí, když už v 9. minutě rozvlnil síť hostujícího gólmana dalekonosnou střelou kanonýr Pavel Hubáček. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu, protože po chybě domácí obrany přesně zamířil v 32. minutě hry Václav Beneš.Vítěznou branku utkání vsítil hned po změně stran Michal Chocholatý po krásné kolmé přihrávce. Domácí přes úpornou snahu vyrovnat nedokázali, nejblíže k tomu měl Pavel Hubáček, ale z přímého kopu z 20 m trefil pouze břevno svatyně Horní Břízy.Sestava domácích: Kindelman - Junek, Marek T., Sádek, Melka - Hupka (72.Chmelík), Hrach (C), Hubáček, Kysilka J. - Budil (63.Šablatura), Kočí

Branky: 9.Hubáček - 32.Beneš, 46.Chocholatý M.

Rozhodčí:Urban. Diváků : 250. ŽK: 3:1.

Bezdružice  - Stříbro 1: 2 ( 0: 1)

Branky: Blažek - Dyk R., Pelán; ŽK: 3:3

Blovice - Rozvadov 1: 2 ( 1: 1)

Branky: Loula - Bečvář, Horáček; ŽK: 1:2

Křimice  - Nepomuk 2: 2 ( 0: 1)

Branky: Grambal, Zapoměl J. - Kozák, Vosyka; ŽK: 1:2