KPD - 2.kolo, KSD – skupina A - 4.kolo 30. – 31.8. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

PŘIVEZLY BODY  Z PŘEŠTIC

Jediný zástupce Pošumaví v krajském přeboru dorostu  TJ Sušice vyšlo druhé kolo lépe. Hráči z města na Otavě získaly v Přešticích plný počet bodů a napravili tak neúspěch z úvodního kola  ve kterém získali ze dvou zápasů hraných doma s Doubravkou pouze jeden bod..

STARŠÍ   DOROST

TJ Přeštice  - TJ Sušice    0 : 2  (0:0)

Jaroslav  Staněk

Hosté měli po celé utkání mírnou převahu: Byli fotbalovější, ale dvě velké šance neproměnili. Domácí si vytvořili za celé utkání jedinou gólovou šanci,kterou zneškodnil brankář hostů. O výsledku pak rozhodli dvě krásné střely z hranice velkého vápna po standardních situacích.

Branky : 49 Šablatura, 70 Szedmák

Sestava TJ Sušice :  Gill, Kodýdek M, Lašek, Goby, Málek, Tuček, Chmelík, Šablatura,

Szedmák, Ludvar(72 Klíma), Fusch

1. Smíchov Plzeň       2   2   0   0    8:  2     6  (  3)

2. Vejprnice           2   1   1   0    8:  2     4  (  1)

3. Sušice              2   1   1   0    4:  2     4  (  1)

4. Doubravka           2   0   2   0    4:  4     2  ( -1)

5. Prazdroj Plzeň B    1   0   1   0    1:  1     1  (  1)

6. Horní Bříza         2   0   1   1    2:  5     1  ( -5)

7. Přeštice            1   0   0   1    0:  2     0  ( -3)

8. Košutka             2   0   0   2    1: 10     0  (  0)

MLADŠÍ  DOROST

TJ Přeštice  - TJ Sušice 0 : 2 (0:0)

Utkání bylo kopii staršího dorostu, hosté měli v prvním poločase o něco  více ze hry, ale nedařila se finální přihrávka. Ta se naopak těsně před přestávkou povedla domácím a jen díky včasnému  vyběhnutí brankáře hostí nepadl vedoucí gól. Po přestávce zahráli rychlou kombinaci, Trčan, Matějka a akci zakončil sám před brankářem Klíma, 0 : 1. Střelou z 20 m pak uzavřel výsledek na konečných 0:2 Jech. Domácím pak ještě chytil velkou šanci opět sušický brankář K. Gill.

Branky: 49 Klíma, 65 Jech

Sestava TJ Sušice: Gill, Trčan, Kalný, Kodýdek L, Koryťák, Jech, Halas ( 68´Szedmák),Raitmaier, Chudý, Matějka, Klíma,

1. Doubravka           2   2   0   0    6:  2     6  (  3)

2. Vejprnice           2   1   0   1   10:  2     3  (  0)

3. Prazdroj  B         1   1   0   0    5:  0     3  (  3)

4. Smíchov Plzeň       2   1   0   1    3:  3     3  (  0)

5. Sušice              2   1   0   1    3:  4     3  (  0)

6. Horní Bříza         2   1   0   1    3:  5     3  ( -3)

8. Košutka             2   0   0   2    0: 12     0  (  0)

SPOLEČNÁ TABULKA  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Smíchov Plzeň       4   3   0   1   11:  5     9  (  3)

2. Doubravka           4   2   2   0   10:  6     8  (  2)

3. Vejprnice           4   2   1   1   18:  4     7  (  1)

4. Sušice              4   2   1   1    7:  6     7  (  1)

5. Prazdroj  B         2   1   1   0    6:  1     4  (  4)

6. Horní Bříza         4   1   1   2    5: 10     4  ( -8)

7. Přeštice            2   0   0   2    0:  4     0  ( -6)

8. Košutka             4   0   0   4    1: 22     0  (  0)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

SPOKOJENOST  POUZE V PAČEJOVĚ

Druhé kolo krajské soutěže dorostu přineslo body pouze pro Pačejov. Po remíze v prvním kole v Hostouni  doma vyhráli přesvědčivě na H.Týnem a usadili se v tabulce na 2.místě. Na opačném pólu tabulky je Svatobor Hrádek  , který si vybrala druhou nováčkovsou daň v podobě prohry 6:1 v Nepomuku. Stejným výsledkem s půltuctem branek v síti Svéradic skončil zápas v Nýřanech .Luby po vítězství nad Kolovčí měly v tomto kole volno.

Pačejov -Horšovský Týn 3:0 (3:0)

V utkání 2.kola KS dorostu přivítali domácí na svém hřišti tým Horšovského Týna, který zdobila rekordní výhra 8:0 v úvodním kole nad celkem Dobřan. Domácí zahájili utkání aktivněji, ale žádná šance se neujala. Po 15 minutách se hra vyrovnala, ale do konce poločasu se diváci branky nedočkali. Teprve po změně stran se silně omlazený tým domácích začal prosazovat kombinační hrou a vytvořil si trvalou územní převahu. V 62.minutě trefil výborně hrající Václav Melka tyč, míč se odrazil k volnému Janu Cihlářovi, který otevřel skóre. Domácí kapitán Cihlář byl i u druhého gólu. V 77.minutě pronikl po pravé straně do vápna, našel přesnou přihrávkou nabíhajícího Michaela Formana, který zvýšil na 2:0. Další krásnou akci domácí předvedli v 88.minutě, kdy brankář Jan Lád našel výkopem Formana, ten hlavou prodloužil za obránce, kam si naběhl střídající Jan Kodýdek. Ten postupoval sám na brankáře a tvrdou střelou upravil na konečných 3:0. Hosté za celý zápas ohrozili domácí branku vážněji jen jednou, když střela z dálky skočila před brankářem, změnila nečekaně směr a gólman ji jen reflexivně vyrazil na břevno. Výhra domácích byla zasloužená, všichni hráči podali maximálně obětavý výkon na hranici svých možností.

Branky : 62.Cihlář J.,  77. Forman  M. , 88. Kodýdek J.

Rozhodčí : Požárek. Diváků: 40.  ŽK 1:1

Nýřany – Svéradice   6 : 1 (1 : 1)

Hostům chybělo oproti úvodnímu vítěznému duelu z různých důvodů 7 hráčů, přesto se ujali vedení a po vyrovnání domácích nerozhodný stav drželi až do 70.minuty, kdy Nýřany proměnili PK. V závěru pak domácí do otevřené obrany hostů přidali další čtyři branky.

Branka hostů: Kandra Jan

Rozhodčí: Nesvadba Karel

Sestava FK Svéradice: Krejčí - Prokopius, J.Polena, Nováček, Sivák - Chaloupka, Prokopec, Kandra, R.Jedlička - Dan.Vonášek, M.Polena

Nepomuk – Hrádek   6 : 1 (4 : 1)

Holýšov – Měčín     4 : 1  (2 : 0)

Jan Touš

Měčínští nezačali proti favoritovi špatně. Hned v úvodu nestačila obrana domácích a útočník hostů se objevil sám před brankářem domácích.Jeho střela skončila několik centimetrů vedle tyče.Hosté si v zápětí vytvořili několik slibných standardních situací,které bohužel nevyužili.Domácí kontrovali v 8.minutě,kdy po nedorozumění obrany hostů šli do vedení.dalších 20 minut měli navrch fotbalovější domácí,kteří znovu po hrubé chybě v obraně měčínských zvýšili na 2:0.Hosté se pak probudili a zbytek poločasu se odehrál především na polovině domácích.

Do druhého poločasu nastoupili měčínští hráči se snahou obrátit vývoj zápasu.Po deseti minutách se jim podařilo snížit Šlajchem na 1:2.V následujících minutách se hra odehrávala především ve středu hřiště.V 67.minutě zahrávali domácí přímý kop a hostující hráč si centr nešťastně srazil do vlatní branky.O několik minut později dali Holýšovští do otevřené obrany hostů čtvrtou branku a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Branky: 8.Forst,24.Balakovič,67.vlastní,73.Vrba - 54. Šlajch David

Rozhodčí : Kastl. Diváků: 50. ŽK: 1:3. ČK: 0:1

1. Nýřany              2   2   0   0    9:  1     6  (  3)

2. Pačejov             2   1   1   0    4:  1     4  (  1)

3. Dyn.H.Týn           2   1   0   1    8:  3     3  (  0)

4. Nepomuk             2   1   0   1    6:  3     3  (  0)

5. Koloveč             2   1   0   1    6:  3     3  (  0)

6. Holýšov             1   1   0   0    4:  1     3  (  0)

7. Postřekov           2   1   0   1    5:  4     3  (  0)

8. Luby                1   1   0   0    2:  1     3  (  0)