Krajský přebor, 1.A třída 4. kolo 30. – 31.8. 2008

ZÁSTUPCI POŠUMAVÍ  MAJÍ ZA SEBOU DALŠÍ ČERNÝ VÍKEND

Černý víkend mají za sebou dva zástupci Pošumaví v krajském přeboru . Chanovice po prohře v minulém kole v Přešticích tentokráte na body nedosáhly  ani doma v duelu s Rokycany.Chanos možnost bodovat odmítl , když neproměnil Prchlíkem ani pokutový kop. Po výhře v úvodním kole v Plzni na Rapidu v dalších třech kolech vyšly bodově naprázdno Horažďovice. Na hřiště rozjetého nováčka do Kolovče  odjížděly bez čtyř hráčů základní sestavy a to nevěstilo nic dobrého. Tyto obavy se potvrdily a po půlhodině hry se začalo hroutit sen o čestném výsledku a vyústilo to v půltuctový  brankový příděl.

Chanovice -  Rokycany  0 : 1 (0 : 1)

Štěrba Jiří

Velice nepřesný rozhodčí Urban zapískal 58. minutě ruku hostujícího hráče v pokutovém území. PK kopal Prchlík, brankář hostů Vild střelu vyrazil na roh. Tento PK rozhodl, že všechny tři body si odvezli hráči Rokycan.

Branky: 7.Jícha

Rozhodčí : Urban. Diváků: 100. . ŽK 3:2

Sestava Chanovice: Růžička, Šedivý, Nový, Švehla, Strakoš, Prchlík, Toman, Černohorský 67.min. Polena, Krch, Zdeněk, Pícka

Koloveč -  Horažďovice   6 : 0 (3 : 0)

Trenéru hostů Vašicovi v průběhu dopoledne před utkání nastali velké starosti aby do utkání připravil jedenáct hráčů, když v sestavě chyběli čtyři hráči distancovaný Kupec, Wurczell,, Brůha si zlomil ruku a z dovolené se pozdě vrátil Šafanda.  Jedenáctka  která vyběhla na hřiště rozjetého nováčka  neměla  a  Koloveč si zajistila bezpečně a po zásluze vysokou výhru. Hosté nastoupili do zápasu se snahou hrát co nejdéle na nulu . To se jim dařilo jen v úvodních 30.minutách. Ve 31.minutě  po centru Diepolda  dal Duchoň hlavou vedoucí branku. Ve 37.minutě po samostatné akci zvýšil Mifek a gólem do šatny ve 43.minutě upravil stav po prvním poločase  po samostatné akci Baxa.  V 54.minutě inkasoval brankář hostů Švehla branku z trestného kopu který zahrával Diepold a tvrdá střela  k tyči byla k kategorie těžko chytatelných. V 57.minutě domácí zvýšili Šperlem z penalty na 5:0 a půltuctový příděl branek uzavřel  po rychlé kombinační akci Duchoň.

Sestava Horažďovice : Švehla – Stulík, Mirvald, Janouškovec, Mach, Jiřík, Pavlík, Murek, Michálek, Jůda a Sova.

Branky : 31. a 66. Duchoň, 37.Mifek, 43.Baxa, 54.Diepold, 57.Šperl(PK) .

Branky: Bačkovský, Bednář, Lenk, Ulč, Vlček; ŽK: 4:2

1. Doubravka           4   4   0   0   17:  3    12  (  6)

2. Holýšov             4   4   0   0   14:  4    12  (  3)

3. Chrást              4   3   1   0   11:  3    10  (  4)

4. Koloveč             4   3   0   1   17:  3     9  (  3)

5. M. Touškov          4   3   0   1    7:  4     9  (  3)

6. Rokycany            4   3   0   1    4:  3     9  (  3)

7. Bolevec             4   2   0   2    9:  5     6  (  0)

8. Manětín             4   2   0   2    6: 12     6  (  0)

9. SK ZČE Plzeň        4   1   1   2    9:  6     4  ( -2)

10. Chanovice           4   1   1   2    4:  5     4  ( -2)

11. Přeštice            4   1   0   3    4:  8     3  ( -3)

12. Staňkov             4   1   0   3    6: 11     3  (  0)

13. Rapid Plzeň         4   1   0   3    3:  8     3  ( -3)

14. Horažďovice         4   1   0   3    5: 15     3  (  0)

15. Nýřany              4   0   1   3    5: 10     1  ( -5)

16. Zbůch               4   0   0   4    2: 23     0  ( -9)

V DERBY DOŠLO OPĚT NA DĚLBOU BODŮ

Již podruhé letos  k soutěžnímu zápasu v 1.A třídě zajížděly Luby do Žichovic. Stejně jako ten jarní který skončil remízou 3:3  se body dělily i v neděli s tím rozdílem že tentokráte neviděli diváci šest ale pouze dvě branky. Spokojenější byli hosté z Lub  kteří rozšířili svojí bodovou sbírku na sedm, zatím co domácí si po remíze doma s TJ Klatovy B připsali teprve druhý bod. Daleko úspěšnější je Nýrsko které po svém postupu do této soutěže  již dvakrát bodovalo na hřištích soupeřů. Po remíze v Nepomuku se připravily o překvapení kola nečekanou výhrou na hřišti účastníka minulého ročníku krajského přeboru ve Stříbře. Další exúčastník KP  TJ Sušice rovněž v tomto kole nebodoval, když nechal tři body na hřišti v Chlumčanech. Na body nedosáhla ani klatovská divizní rezerva v Žákavé  a jediný získaný bod ve čtyřech odehraných utkání   nestačí na lepší umístění než je předposlední místo v tabulce.

Stříbro -  Nýrsko     2: 3 ( 2: 1)

Milan Bílý

Nýrsko  bylo po celý zápas aktivnější než nervózní domácí. Chyby v prvním poločase však znamenaly stav 2:1 pro domácí.Vůle po úspěchu, vítězství a krásné góly Presla ze 30 metrů či Rubáše znamenaly zasloužené vítězství Okuly.

Branky 20. (PK) Jareš , 45. Šatan – 37. Steiner, 71.Presl, 88.Rubáš.

ŽK: 5:1; ČK: 0:1(90.Tykal). Diváků: 100.

Žákova -  Klatovy B   4: 2 ( 2: 1)

V zápase dvou soupeřů kteří měli na svém bodovém kontě po třech kolech pouze jediný bod se vedlo lépe domácím. Po předchozí domácí remíze s TJ Sušice v  dalším  duelu s týmem z Pošumaví si připsali první vítězství v tomto ročníku.

Branky: Váňa 2, Benedikt, Kasl - Dvořák, Voráček; ŽK: 0:2. Diváků: 180.

Sestava Klatov B:Herman,Hromada,Kováč,Fait,Kotáb,Voráček,Votípka,Kraus, Popelka, Dvořák, Havránek

Žichovice  - VD Luby 1: 1 ( 1: 0)

Po prvním poločase odcházeli do kabin k přestávce spokojenější domácí s jednobrankovým náskokem který jim zajistil kanonýr Šimanovský. Po zápase tím spokojenějším  kdo odcházel do kabin byli hosté  s vědomím že si zásluhou  vyrovnávající branky Hradeckého dobu vezou cenný bod.

Branky: Šimanovský - Hradecký; ŽK: 3:3 . Diváků: 120.

Sestava Žichovic : Kouba, Malík, Šiška, Chalupný, Šimáček (70. Harenčák), Lávička, Frýzek, Turek V. (85. Turek J.), Vonášek, Chod (80. Novotný), Šimanovský

Chlumčany -  Sušice 3: 1 ( 3: 1)

O konečném výsledku rozhodl již první poločas ve kterém si domácí zajistili dvoubrankové vedení a tento stav se již do konce zápasu nezměnil.

Branky: Havlíček 2, Milota - Hubáček; ŽK: 1:6; ČK: 0:2. Diváků: 100

Zbiroh  - Příkosice 3: 3 ( 1: 2)

Branky: Karfiol, Křišťan, Marchal - Krystl 2, Novák; ŽK: 3:2

Hor.Bříza -  Křimice 4: 0 ( 2: 0)

Branky: Chocholatý M. 2, Kožíšek 2; ŽK: 1:3

Nepomuk -  Blovice 1: 2 ( 1: 0)

Branky: Vosyka - Loula, Žežula; ŽK: 1:2

Rozvadov  - Bezdružice 3: 3 ( 2: 1)