OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 2. kolo 30. – 31.8. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

BEZDĚKOV SE PROSTŘÍLEL DO ČELA PŘEBORU

Deset branek v jediném utkání nejvyšší okresní soutěže se nevidí často z toho osm v síti domácího týmu. Stalo se tak v Horažďovicích kde silně kombinované domácí rezerva prohrála s Bezděkov. Hosté se zásluhou  této vysoké výhry a hattricku Valečky prostříleli do čela přeboru Pošumaví.  Důležité první vítězství v novém ročníku získaly doma Dešenice v derby nad Železnou Rudou. Také v tomto zápase bylo dosaženo hattricku a tím střelcem nebyl nikdo jiný než nejlepší kanonýr minulého ročníku Michal Poupa. Mezi překvapení kola patří výhra Dukly Janovice v Sušici.

Mochtín B - V. Hydčice    3 : 2 (1 : 1)

Souboj domácího mládí se zkušeností soupeře vyzněl lépe pro mochtínskou rezervu. Domácí vedli již 3:1, hosté korigovali až v poslední minutě tohoto duelu.

Rozhodčí: Cihlář J. Diváků: 60. ŽK: 2:1.
Branky: Břečka Miroslav, Kejha, Nový Luboš - Kropáček Ladislav(PK), Tyrpekl Vladimír

H. M. Boží - Měčín      2 : 4 (2 : 1)
Radek Bernard

Za krásného letního počasí vlétli v sobotu domácí hráči v nových a pěkných dresech na svého soupeře ve velkém stylu a jen do 7. minuty měli pět vyložených šancí. Dvě z nich byly přímo stoprocentní, když nejdříve Z.Hoffmann postupoval sám z levé strany pokutového území, ale hostující brankář reflexivně vyrazil jeho střelu. Podobně vystihl i záměr L. Bernarda, jenž se taktéž ocitnul osamocen před gólmanem Měčína. Bohužel ani jedna šance ze začátku zápasu se neujala i proto, že jedna střela skončila na břevně hostující branky a hosté posléze kontrovali prvním ohrožením domácí branky, když horský středopolař P. Halas dezorientován posunul nechtěně balón třem zapomenutým hráčům za horskou obranou a pro ně již nebyl problém obelstít domácího gólmana - 0 : 1. Po té se domácí nadále snažili o útočný fotbal, ale hosty držel především výborně chytající brankář. Vyrovnání však přišlo po sílícím tlaku ve 41. minutě, když po rohovém kopu J. Brabce vsítil svoji první branku pravý záložník T. Probst - 1 : 1. O chvilku později byla vidět další nádherná branka a spokojenost diváků, jelikož domácí opět zahrávali rohový kop, ale tentokráte si Brabec narazil míč se Z. Hoffmannem, který mu jej vrátil přímo k noze a ten odcentroval na zadní tyč, kde P.Halas nádherně hlavou zakončil do sítě Měčínské branky a odčinil tak svůj kiks - 2 : 1. Po I. poločase utkání musel být spokojen každý domácí fanoušek, i když mrzely nevyužité šance ze začátku utkání.

Ve II. poločase nastoupili domácí s jednou změnou a po brejku hostujícího útočníka do odkryté obrany bylo v 50. minutě vyrovnáno - 2 : 2.  Po té se hra přesouvala z jedné strany na druhou. Vítězná branka padla po další chybě domácí obranné linie v 75. minutě, když nekompromisně zakončoval hostující útočník k tyči Horejšovy branky 2 : 3. Po té horští fotbalisté otevřeli hru, dopředu šel podpořit útok i J. Brabec, ale žádná akce se neujala a domácí obdrželi 7 minut před koncem ještě jednu branku, když po chybě předstopera L. Svobody lehce zakončoval hostující útočník 2 : 4. Takže nakonec fanoušci i hráči opravdu litovali neproměněných šancí a umožnili tak soupeři zachovat si plný bodový počet. Teď se horští fotbalisté musí soustředit na dva venkovní zápasy, kde by měli bodovat kvůli ztrátě z domácí půdy.

Rozhodčí: Brůha Diváků: 80 ŽK: 2:0.
Branky: 41. Probst Tomáš, 43. Halas Pavel - Suchan K., Suchan K., Čejka Lukáš, Němec Dušan

Hrádek - Vrhaveč      1 : 1 (1 : 1)
Vyrovnané utkání skončilo spravedlivou remízou.

Rozhodčí: Blaheta. Diváků: 30.Hráno bez karet
Branky: Adamec Tomáš -  Jiřinec Pavel

Dešenice - Železná Ruda   4 : 2 (2 : 1)
První výhra domácích v tomto ročníku  které položil základ  svým hattrickem s chutí hrající Michal Poupa a navrátilec do sestavy zkušený Miloš Bartůněk.

Rozhodčí: Harmady Diváků: 70 ŽK: 1:1.
Branky: 3. Poupa Michal, 32. Poupa Michal, 42. Bartůněk Miloš, 66. Poupa Michal - 41. Hájek Vítězslav, 53. Greiner David

Veřechov – Nezamyslice   0 : 1 (0 : 1)

Bojovné, vyrovnané utkání  , na  obou stranách s několika nevyužitými brankovými příležitostmi  skončilo těsnou výhrou favorita .

Rozhodčí: Abraham Diváků: 120. ŽK: 1:4.
Branky: - 37. Aschenbrenner Jan

Sušice B – Janovice   1 : 2 (1 : 0)

Hosté dokázali po přestávce otočit výsledek, když o cenném tříbodovém zisku rozhodl tři minuty před koncem bývalý dlouholetý hráč Sušice nyní ve službách Dukly Václav Slivoň.

Rozhodčí: Javorský Diváků: 50. ŽK: 4:1
Branky: 6. Blažek Ladislav - 49. Urban Miroslav, 83. Slivoň Václav

Horažďovice B - Bezděkov 2 : 8 (1 : 5)
Hosté si na úkor domácích vylepšili výrazně skóre. Mezi střelci osmi branek hostů byl nejúspěšnější autor hattricku Václav Valečka.

Rozhodčí: Bureš Diváků: 20
Branky: 32. Lávička Miroslav, 70. Fremr Zdeněk - 8. Valečka Václav, 12. Valečka Václav, 22. Svoboda Zbyněk, 35. Šlegl Jan, 37. Hořejší Luděk, 45. Valečka Václav, 52. Ouda Pavel, 86. Ouda Jan

1. Bezděkov            3   3   0   0   16:  6     9  (  6)

2. Měčín               3   3   0   0   11:  4     9  (  6)

3. Nezamyslice         3   3   0   0    7:  3     9  (  6)

4. Hrádek              3   2   1   0    7:  5     7  (  1)

5. Mochtín  B          3   2   0   1    8:  9     6  (  0)

6. Vrhaveč             3   1   1   1    5:  3     4  (  1)

7. Dešenice            3   1   1   1    7:  7     4  ( -2)

8. Janovice            3   1   1   1    5:  5     4  (  1)

9. Sušice B            3   1   0   2    8: 10     3  ( -3)

10. H. M.  Boží         3   1   0   2    7:  9     3  ( -3)

11. Veřechov            3   1   0   2    3:  5     3  ( -3)

12. V. Hydčice          3   0   0   3    3:  7     0  ( -3)

13. Železná Ruda        3   0   0   3    6: 11     0  ( -3)

14. Horažďovice B       3   0   0   3    7: 16     0  ( -6)

STOPROCETNÍ JE JEN CHANOVICKÁ REZERVA

Staronový účastník III.třídy Chanos Chanovice B po suverénním prvenství  ve IV.třídě pokračuje  ve vítězném tažení v nové soutěži. Chanos je již jediným kolektivem, který pokračuje bez ztráty bodu. V těsném závěsu v tabulce má za sebou Žihobce a Kvasetice . Tyto dva týmy změřily síly ve vzájemném souboji v Žihobcích a rozešly se po bezbrankovém průběhu dělbou bodů .

Kolinec - Luby "B"  3 : 4 (2 : 2)

Kohout F.

Pro domácí smolný zápas. Po rychle vstřelené brance domácích se hosté herně zlepšili a skóre otočili ve svůj prospěch. Do kabin se ale šlo za nerozhodného stavu. Po změně stran se scénář takřka opakoval. Domácí opět vedli, ale jejich hru přibrzdilo vyloučení. Hosté svou početní převahu využili k vyrovnání. V závěru bylo k vidění na obou stranách vícero šancí. Šťastnějšími nakonec byli hosté, kteří vsítili v samotném závěru vítěznou branku.

Rozhodčí: Simbartl Diváků: 100. ŽK : 1:4. ČK: 2 :0. Kul Jan, Škarda Michal

Branky: 2. Dolejší Roman, 36. Joza Ladislav, 58. Hanus Josef - 14. Švec Radek, 26. Švec Radek, 71. Javorský Josef, 86. Lávička Petr

Žihobce - Kvasetice   0 : 0 (0:0)

Oboustranně nervózní utkání, plné faulů, divácky nepříliš pohledné.Přesto že si oba týmy vypracovaly slibné brankové příležitosti, skončilo utkání bezbrankovou, ale spravedlivou remizou.

Rozhodčí: Kurc Lubomír ŽK 1:4. Diváků: 60

Bolešiny – Myslív    2 : 0 (1 : 0)

Zkušenější hosté v úvodních minutách hru kontrolovali. Nervózní domácí vedoucí branka uklidnila, zdárně přečkali i první část druhé půle a v závěru již měli hru ve své režii.

Rozhodčí: Petrželka F. Diváků: 80. ŽK:  1:0.
Branky: 33. Ruža Pavel, 76. Kovanda Václav

Měcholupy - Neznašovy   2 : 0 (2 : 0)

O výsledku rozhodl první poločas ve kterém byli domácí lepším týmem. Po přestávce se hra vyrovnala. Oba týmy si vytvořily několik příležitostí , ale skóre již zůstalo nezměněné.

Rozhodčí: Husník Diváků: 50. Hráno bez karet.
Branky: 24. Dražka Petr, 44. Novák Petr

Hradešice B - Chanovice B   1 : 4 (0 : 2)

Ani ve druhém domácím zápase domácí rezerva neuspěla . Hosté byli lepší a když domácí nepodržel v závěru ani brankář  získali zaslouženě tři body..

Rozhodčí: Habada Vladislav Diváků: 70. ŽK:  0:1.
Branky: 76. Melka František - 33. Patsch Robert, 36. Brejcha Václav, 79. Pavlovský David, 90. Pavlovský David

Týnec - Malý Bor 3 : 2 (3 : 0)
Domácí vedli již o tři branky, nakonec  byli rádi že zůstali body doma.

Rozhodčí: Petržilka J. Diváků: 60. ŽK:  2:1.
Branky: Janoušek Karel 2, Kubový Petr - Heřman Josef 2.

Nalž. Hory - Velhartice 3 : 2 (0 : 1)

Duel dvou týmů kteří  usilovaly o první podzimní body. Ve vyrovnaném utkání  si je připsali domácí kteří dokázali v rozmezí mezi dvou minut   zlikvidovat  góly Antonína Podlešáka dvoubrankový náskok  hostů

Rozhodčí: Staněk Diváků: 40.Hráno bez karet.
Branky: 58. Podlešák Antonín, 60. Podlešák Antonín, 78. Jedlička Antonín - 34. Vilikovský Miroslav, 50. Vilikovský Miroslav

1. Chanovice B         3   3   0   0   10:  3     9  (  6)

2. Kvasetice           3   2   1   0   10:  4     7  (  4)

3. Žihobce             3   2   1   0    6:  3     7  (  1)

4. Luby B              3   2   0   1   11:  6     6  (  3)

5. Kolinec             3   2   0   1   11:  8     6  (  0)

6. Týnec               3   2   0   1    7:  9     6  (  0)

7. Bolešiny            3   1   1   1    5:  4     4  (  1)

8. Měcholupy           3   1   0   2    3:  4     3  ( -3)

9. Hradešice  B        3   1   0   2    6:  8     3  ( -3)

10. Malý Bor            3   1   0   2    3:  5     3  (  0)