OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 1. kolo 23. – 24.8. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

KDYŽ JE ŠTĚSTÍ JSOU I BODY

Po předehrávaném 13.kole se rozeběhla naplno nejvyšší fotbalová soutěž mužů v Pošumaví.  Mimo umění hráčů tentokráte o zisku bodů rozhodovalo pro ty úspěšnější štěstí . Ty týmy které v tomto utkání neobstály snad s výjimkou zápasu ve Vrhavči  kde dominovali domácí  měly také notnou dávku smůly. Platí to zejména o Dukle Janovice která doma doma kráčela k zasloužené výhře  v duelu s Dešenicemi nakonec  o dva  body přišla  v poslední minutě kdy se podařilo hostům šťastně vyrovnat. Sedm branek viděli diváci v Železné Rudě a v Nezamyslicích. Zatím co v Nezamyslicích  se favorizovaní domácí  dočkali vítězné branky až v závěru utkání  v Železné Rudě měli více štěstí v koncovce hosté z Hrádku. Po výrazném vítězství v úvodním kole na hřišti v Mochtíně  se doma Měčín  na plný bodový zisk nadřel. K dotažení jednobrankového vedení V.Hydčic mu pomohla branka z penalty a vítězství Měčínským  spadlo k nohám v 72.minutě kdy si hosté dali vlastní branku.

Janovice  - Dešenice     2 : 2 (0:1)

Abel Petr

Domácí svého soupeře zatlačili od úvodního hvizdu rozhodčího Kurce.Ale proměňování šancí bylo velmi žalostné.Vyložené gólové příležitosti postupně zahodili Urban,Sydorenko,Plíhal.Hosté se dostávali do ojedinělých akcí nakopáváním na svého nejlepšího střelce M.Poupu.Když v 30.minutě opět zahodil gólovou příležitost Sydorenko ,přišel trest ze strany hostí.Při svém dalším průniku byl v pokutovém území faulován M.Poupa a nařízený pokutový kop šel kopat sám faulovaný hráč. Domácí však podržel brankář Šperl,který pokutový kop M.Poupovi zneškodnil.Domácí pak nadále svého soupeře tlačili,ale zakončení bylo velmi žalostné.Když vypršel čas prvního poločasu tak na hranici pokutového území domácí obránci opět faulovali M.Poupu.K nařízenému trestnému kopu se postavil J.Hvězda a krásnou trefou přez zeď poslal hosty  do vedení.

Druhý poločas byl obrazem toho prvního,domácí neustále svého soupeře přehrávali ale koncovka byla velmi žalostná. K obratu zavelel kapitán mužstva K.Mareš který krásnou střelou k pravé tyči v 68.minutě srovnal stav na 1:1.V této chvíli se zdálo,že vstřelená branka probudí domácí střelce,ale bohužel se tak nestalo.Z mnoha akcí se ujala přízemní střela R.Holého v 83.minutě a domácí šli zaslouženě do vedení.Jenže v 91.minutě se k odraženému míči na hranici vápna dostal hostující J..Zavadil a jeho tečovaná přízemní střela vypadla domácímu brankáři z rukou a skončila za brankovou čárou.Hosté tak vytěžili z minima šancí maximum a domácí hráči mohli jen litovat řady neproměněných šancí.

Branky: 68. Mareš Karel, 83. Holý Radek – 45. Hvězda Jiří, 90. Zavadil Josef;

Rozhodčí: Kurc. ŽK: 3:3 . Diváků: 120.

Železná RUDA -  Hrádek   3 : 4 (1:3)

Ve  vyrovnaném utkání byli v přetahované o vítězství šťastnější hosté.

Branky: J. Lehečka, Hájek Vítězslav, vlastní - Holeček Václav 2, Pomela, Kutil Libor;

Rozhodčí: Lecjaks; ŽK: 2:6; ČK: 0:1 (Kodýdek Z.). Diváků: 50.

Vrhaveč  - Veřechov  3 : 0 (1:0)

Favorizovaní domácí přinutili svého soupeře se   téměř po celé utkání bránit a tak bylo jen otázkou jakým skórem tento duel skončí. .

Branky: 40. a 60. Hrach David , 75. Minařík Michal;

Rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 1:2  . Diváků :40.

Nezamyslice  - H. M. Boží   4 : 3 (1:2)

V Nezamyslicích se hrál oboustranně otevřený a útočný fotbal který se musel líbit. Diváci viděli sedm branek. Po brankové přestřelce mezi 18. a 20.minutou  bylo opět skóre srovnané . Hosty poslal dvě minuty před přestávkou do vedení úspěšnou hlavičkou Brabec. Další přetahovaná  o vítězství pokračovala i ve druhé půli. Domácím se podařilo vyrovnat a v 75.minutě Burda z penalty jim  zajistil vedení. O tři minuty později bylo opět srovnáno  na 3:3  po té kdy Brabec skóroval rovněž z pokutového kopu . O těsné výhře domácích rozhodla až Musilova přesná trefa do šibenice z trestného kopu .

Branky: 18. Ritter František, 60. Aschenbrenner Jan , 75. Burda Josef(PK), 84. Musil Ondřej, - 43.  a 78.(PK) Brabec Jiří , 20.  Halas Pavel;

Rozhodčí: Simbartl; ŽK: 1:5  . Diváků :50.

Měčín  - V. Hydčice   2 : 1 (1:1)

Problémy se sestavou nadělali nečekané starosti domácím kteří prohrávali od osmé minuty po střele z přímého kopu z Tyrpeklovy kopačky . Po vyrovnání Čejkou z penalty rozhodl o šťastné výhře Měčína vlastní gól hostů po rohovém kopu  z 72.minuty.

Branky: 31. Čejka Lukáš(PK),72.  vlastní – 8. Tyrpekl Vladimír;

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 3:4 . Diváků : 70.

Horažďovice B  - Mochtín B 2 : 4 ( 2: 2)

Domácí nastoupili v sestavě s pěti věkem ještě  mladšími dorostenci . Přestože dokázali otočit jednobrankové vedení hostů na 2:1 hosté ještě do poločasu srovnali a byliv tomto duelu zcela jasně lepším týmem.

Branky: 20. Lávička Miroslav, 25. Gregr,- 40.,65.  Nový Luboš , 5. Břečka Miroslav, 75.Kašpar Lubomír; Rozhodčí: Abraham; ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Bezděkov – Sušice B  5 : 3 (3 : 0)

První půle patřila jednoznačně domácím kteří si vypracovali do druhé části slibný náskok. Po přestávce se sušická rezerva zlepšila . Když v rozmezí pěti minut mezi 50. a 55. minutou  Mrázem snížila na 3:2 byly to pak do konce zápasu pro domácí nervy, aby zápas dotáhli dobře rozehraný duel  do vítězného konce.

Branky: 10. Šlegl, 35. a 89. Panuš Petr, 40. a 57. Bohatý Martin – 50. a 55. Mráz, 80. Nauš.

Rozhodčí: Petržilka Jiří. Diváků: 40. ŽK 2:4.

1. Měčín               2   2   0   0    7:  2     6  (  3)

2. Bezděkov            2   2   0   0    8:  4     6  (  3)

3. Nezamyslice         2   2   0   0    6:  3     6  (  3)

4. Hrádek              2   2   0   0    6:  4     6  (  3)

5. Vrhaveč             2   1   0   1    4:  2     3  (  0)

6. H. M.  Boží         2   1   0   1    5:  5     3  (  0)

7. Sušice B            2   1   0   1    7:  8     3  (  0)

8. Veřechov            2   1   0   1    3:  4     3  (  0)

9. Mochtín  B          2   1   0   1    5:  7     3  (  0)

10. Janovice            2   0   1   1    3:  4     1  ( -2)

11. Dešenice            2   0   1   1    3:  5     1  ( -2)

12. Horažďovice B       2   0   0   2    5:  8     0  ( -3)

13. Železná Ruda        2   0   0   2    4:  7     0  ( -3)

14. V. Hydčice          2   0   0   2    1:  4     0  ( -3)

KVASETICE DEKLASOVALY TÝNEC

Velice úspěšný vstup mají za sebou Kvasetice. Tým který v posledním jarním kole bojoval doma s Týncem a v prohra 2:3 ho stála medaile za třetí místo  dostal šanci se v prvním domácím zápase nového ročníku v duelu se stejným soupeřem se rehabilitovat. Odveta se Kvasetickým vydařila i s úroky a hostům na cestu domů přidali půl tuctový příděl branek. Po výhře v předehrávaném 13.kole mají Kvasetice plný počet bodů a jsou prvním celkem kterému se v této soutěži podařilo již po dvou zápasech překročit dvoucifernou  hranici vstřelených branek. Plný počet bodů mají za sebou také další účastníci III.třídy  a mezi nimi je i na jaře o záchranu bojující Kolinec a také exúčastník okresního přeboru TJ Žihobce . Problémy se sestavou odstavily prozatím v zisku bodů na jaře velice úspěšné Velhartice . Spokojenost po dvou domácích zápasech  určitě nevládne v Neznašovech  kde  místní fotbalisté vyválčili pouhé dva body  za plichty s SK Bolešiny a Myslívem.

Kolinec – Bolešiny  4 : 3 (2 : 2)

Hosté se rychle ujali vedení po zahrávaném rohu. Domácí však v zápětí skóre vyrovnali z pokutového kopu. Další branku vsítili domácí, ale soupeř ještě do poločasu vyrovnal. Rychlá akce s gólovým zakončením byla k vidění i na začátku druhého poločasu, režii měli domácí. Následně se povedlo Kolinci náskok zvýšit na dvě branky. V této části utkání domácí ovládali hru. Závěru však nechyběla dramatičnost. Hráči Bolešin dvě minuty před koncem snížili skóre na rozdíl jedné branky. Kolinec si však domácí vítězství nenechal utéct.

Branky: 3. Józa L.(PK), 18. Hájek O., 46. Dolejší Roman, 50. Kul J.- 2. Mazanec, 43. Hess Petr, 88. Růža. Rozhodčí : Václav Husník. Diváků : 120. ŽK : 4:3

Velhartice  - Žihobce   1 : 3 (0 : 1)

Domácí nastoupili v silně kombinované sestavě a neměli proti soupeři který prokázal větší hlad po vítězství příliš šanci na úspěšnější  výsledek.

Branky: 85. Beneš Radek13. a 50. Staněk Václav, 68. Šikl René;

Rozhodčí: Habada.  ŽK: 1:3. Diváků: 50.

Kvasetice  - Týnec    6 : 1 (2 : 0)

Nečekaně vysoká , ale zasloužená prohra třetího celku tabulky minulého ročníku o kterou se velkou měrou zasloužil autor hattricku Pavel Ballý.

Branky: 35.,48. a 77. Ballý Pavel , 36. vlastní, 46. Liška Petr a 86. Hanzlík Josef - ´74. Janoušek David;

Rozhodčí: Koura; ŽK: 2:0 . Diváků: 50.

Neznašovy  - Myslív    2 : 2 (0 : 1)

Ve vyrovnaném utkání hosté dvakrát vedli. Za domácí se podařilo podruhé vyrovnat na konečných 2:2 kapitánu týmu Víťovi Mayerovi.

Branky: 52. Uldrich Kamil , 62. Mayer Vít – 5. Novák Václav, 61. Bláha Michal;

Rozhodčí: Bošek; ŽK: 1:2. Diváků : 40.

Chanovice B -  Měcholupy 3: 1 ( 3: 0)

Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním si domácí vynutili převahu a získali tříbrankové vedení. Druhý poločas patřil hostům kteří měli po několika závarech před chanovickou brankou možnost skórovat, ale prosadili se pouze jednu v závěru utkání kdy vstřelil  jejich čestný úspěch dvě minuty před koncem Gašpar.

Branky:  14. a 31. Brejcha Václav 12. Polena Michal – 88. Gašpar Ivan;

Rozhodčí: Staněk; ŽK: 5:0. Diváků: 60.

Malý Bor - Hradešice "B"  0 : 2 (0 : 2)

Slušně hrané utkání ve kterém hosté z Hradešic domácí předčili ve všech herních činnostech a zaslouženě si odvezli tři body.

Branky : 31.Starec Oldřich,40.Řezáč Pavel

Rozhodčí : Cihlář Jan. Diváků: 120. ŽK: 1:1.

Luby B – Nalžovské Hory   5 : 0 (1 : 0)

Domácí  vysokým vítězstvím potvrdili roli favorita .

Branky:   20.,76. a 80. Göndör René 3, 47. Hála, 87. Vandrovec

Rozhodčí: Bureš Jiří. Diváků: 60. ŽK: 0:2

1. Kvasetice           2   2   0   0   10:  4     6  (  3)

2. Kolinec             2   2   0   0    8:  4     6  (  3)

3. Chanovice B         2   2   0   0    6:  2     6  (  3)

4. Žihobce             2   2   0   0    6:  3     6  (  3)