DIVIZE - skupina A 3. kolo 23. – 24.8. 2008

D I V I Z E   „ A “

KLATOVŠTÍ FOTBALISTÉ V TŘEBONI NEULOVILI ŽÁDNÉ DIVIZNÍ BODY

YVETTA MUSÍLKOVÁ

Třeboň, S prázdnou se vrátili včera z Třeboně po utkání třetího kola divizní skupiny A fotbalisté Klatov. Ti podali hlavně v první půli zápasu velice špatný výkon, a zkušení hráči domácí Jiskry tak ještě před poločasovou přestávkou rozhodli o tom, že všechny  body zůstanou na jihu Čech. I když  Klatovy po změně stran přidaly, stačilo to jen na čestný střelecký úspěch.

.

Třeboň – Klatovy  3 : ´1 (3 : 0)

Už ve druhé minutě hry otevřel skóre zápasu domácí Tůma, který si nikým neatakován  nejvýše vyskočil na rohový kop a pohodlně hlavou míč dopravil za  Jarolímova záda. Pak třeboňští hráči udávali jasně tempo hry a své hosty pustili nanejvýš k vápnu,  což jim ale proti s velkým respektem hrajícím Klatovanům nedalo velkou práci. Ve 36. minutě domácí po trestném kopu zvýšili Hačkou na 2:0. Čtyři minuty před přestávkou domácí potrestali hrubku Klatov ve středu hřiště  a po úniku Bezemka už hosté prohrávali 0:3. Po bouřce v kabině sice ve druhé půli Klatovy přidaly, ale  úsilí jim vyneslo pouze čestný úspěch. O ten se postaral  mladíček Meszáros, který z trestného kopu překvapil domácího brankáře.

Branky: 2. Tůma, 36. Hačka, 41. Bezemek – 67. Meszáros.

Rozhodčí: Dobrý – Fišer, Vaňkát. ŽK: 3:0.Diváků: 150.

Sestava Klatov:  Jarolím –  Bouberle (46. Rendl), Viktora, Hovorka, Bušta – Matějka (84. Vacovský), Pavlík (71. Mirga), Zedník, Meszáros, Cihlář – Beneš.

ŘEKL PO BOJI

Jiří Toman, trenér divizních fotbalistů TJ Klatovy :„Naše vystoupení v Třeboni bylo tragické. Snad jen druhý poločas, kdy se hráči po domluvě o přestávce v kabině trochu probrali, snese parametry divizního fotbalu. Ale v prvním poločase to byla z naší strany hrůza. Přestože jsme jeli na jih Čech s tím, že tam nemáme co ztratit,  hráli jsme s až příliš velkým respektem ze soupeře. Z naší viditelné bojácnosti pak vyplývaly nepřesnosti, dopouštěli jsme se  individuálních  chyb. Domácím jsme tak hodně sami usnadňovali práci a ti bez problémů naši jakoukoliv snahu  zastavovali ještě před velkým vápnem. Naopak my jsme nechávali domácím příliš mnoho prostoru. I když jsem před zápasem upozorňoval na nebezpečnost standardních situací v podání třeboňského týmu, který těží před bránou především z výškové převahy svých hráčů, nebylo to nic platné.  Domácí právě z těchto situací včera vytěžili dva  góly.“