OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 13. (předehrávané) . kolo 16.-17.8. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

O PŘEKVAPENÍ NEBYLA NA ÚVOD  NOUZE

V úvodním předehrávaném  13.kole  nového soutěžního ročníku okresního  přeboru nebyla nouze o překvapivé výsledky. Nespokojenější byli určitě Hory Matky Boží které připravili na domácím hřišti překvapivou porážku druhému týmu minulého ročníku  Sokolu Vrhaveč. Úspěšně si vedl i Veřechov který oslavil svůj návrat mezi elitu okresu vítězstvím nad exúčastníkem  1.B třídy . Naopak se nečekala  výrazná porážka staronového účastníka OP Sokola Mochtín B. Suverén uplynulého ročníku III.třídy  na svém hřišti inkasoval od Měčína pět branek. Na neúspěšné výsledky v závěru jara navázaly Dešenice domácí prohrou s Bezděkovem.

Mochtín B -  Měčín 1:5 (0:3)

K.Šot

Děravá obrana domácího nováčka umožnila Měčínu jít do rychlého vedení, když další šance jim ještě gólman  Mochtína Šot vychytal. Po přestávce se domácí zlepšili, měli několik gólovek, ale hosty podržel brankář Šůs. Zkušení hosté pak přidali další góly , vedli již 5:0. Čestný gól Mochtína zaznamenal až v 73.minutě Luboš Nový.

Branky: 73. Nový Luboš – 4. a 15. Němec Dušan , 69.Čejka Lukáš(PK), 70. Štampach Jakub, 33. vlastní;

Rozhodčí: Blaheta . Hráno bez karet. Diváků:40

V. Hydčice -  Nezamyslice 0:2 (0:2)

Kotrba

V tradičním derby začali lépe hosté , když v 10 min. potrestal chybu domácí obrany Soutor a hosté se ujali vedení 0:1. V prvním poločase byli aktivnější hosté a znovu trestali domácí obranu po centru z pravé strany hlavou zvýšil na konečných 0:2 ve 27.min. Burda. Ve druhém poločase byli aktivnější domácí ale mnoho šancí si nevytvořili , a když už byli na dostřel tak nedokázali své šance proměnit.

Branky: 10.Soutor Martin, 27. Burda Josef

Rozhodčí: Harmady; ŽK: 2:2. Diváků:  50

H. M. Boží -  Vrhaveč   2 : 1 (0:1)

R.Bernard

První branku vstřelili po zaváhání domácí obrany hosté po standartní situaci, když zakončoval Vrhavečský útočník hlavou z malého vápna - 0 : 1. Posléze se snažili domácí vyrovnat, ale na dostřel hostující branky se dostali především při zahrávání přímých kopů, přičemž hosté hrozili z rychlých brejkových situací. Do II. poločasu vyběhli nabuzení domácí fotbalisté ve velkém stylu a dostávali se do slibných šancí. Vyrovnání zařídil při svém důrazu staronový horský hráč V. Vojta v 55. minutě - 1 : 1. O 5 minut později využil své dravosti opět Vojta, který tvrdě vystřelil a vyražený balón pohodlně zasunul P. Halas do branky hostů - 2 : 1. Na zbytek zápasu se hosté znovu probudili a zatlačili domácí před jejich šestnáctku, ale ti odolávali až do konce a snažili se ohrozit hostující branku při brejkových situacích. Domácí obrana pod vedením zkušeného J. Brabce pracovala spolehlivě a horský tým několikrát podržel i brankář Horejš. Po závěrečném hvizdu rozhodčího zavládla na Horách velká radost po vítězství nad silným soupeřem, které se určitě stalo nečekaným překvapením 1. kola OP.

Branky: 55. Vojta V.,60.  Halas Pavel – 11. Hrach Václav;

Rozhodčí: Abraham; ŽK: 2:2. Diváků: 60

Hrádek -  Janovice  2 : 1 (0:0)

Zasloužené vítězství domácích v utkání ve kterém měli trvalou převahu . Hosté si vytvořili prakticky jedinou příležitost ke skórování po chybě gólmana Svatoboru.

Branky: Holeček Radek(PK), Král Tomáš - Plíhal Martin;

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 3:3. Diváků:  80

Dešenice  - Bezděkov 1 : 3 (1:1)

V prvním poločase byli lepší domácí kteří se ujali vedení ve 34.minutě nejlepším kanonýrem minulého ročníku přeboru Michalem Poupou. Hosté ve 41.minutě Hořejším srovnali skóre. Ještě před odchodem do kabin k přestávce  nastřelili domácí  Tilbergerem tyč. Po přestávce se herně prosadili hosté . V 67.minutě opět Hořejším šli do vedení a šest minut před koncem vítězství pečetili Netalem.

Branky: 34.Poupa Michal – 41. a 67. Hořejší Luděk , 84. Netal Miroslav;

Rozhodčí: Habada; ŽK: 3:2.  Diváků: 50.

Veřechov – Železná Ruda  3 : 1 (1 : 0)

Domácí staronový účastník nejvyšší okresní soutěže svůj návrat mezi elitu okresu oslavil cennou výhrou nad exúčastníkem 1.B třídy. Svého zkušenějšího soupeře předčil zejména v bojovnosti a nasazení. V prvním poločase domácí plně ovládli hru. Druhá část zápasu patřila hostům kteří měli více ze hry , ale v koncovce měl navrch opět Veřechov a když přečkal i brankovou přestřelku samotném závěru mohl se radovat ze třech bodů.

Branky: 10. Šatra R., 51. Šimko, 88. Brabec J. – 85. Hájek V.

Rozhodčí: Bošek, DS Lecjaks. Diváků: 80. ŽK:  1:0.

Sušice B – Horažďovice B  4 : 3 (2:1)

Hosté odehráli celý zápas oslabeni o deseti  a úvod naznačil, že tento duel obou rezerv bude probíhat jednoznačně ve prospěch domácích. Ti získali rychlé dvoubrankové vedení . Když po  změně stran zvýšil dvěma góly Kočí na 4:1 domácí polevili a hosté zásluhou Lávičky který dal hattrick ještě zápas zdramatizovali.

Branky : 49. a 55. Kočí, 9. Mráz, 15. Lerch – 30.,78. a 83. Lávička.

Rozhodčí: Bureš Jiří. Diváků:  40. Hráno bez karet.

1. Měčín               1   1   0   0    5:  1     3  (  3)

2. Bezděkov            1   1   0   0    3:  1     3  (  3)

3. Veřechov            1   1   0   0    3:  1     3  (  0)

4. Nezamyslice         1   1   0   0    2:  0     3  (  3)

5. Sušice B            1   1   0   0    4:  3     3  (  0)

6. H. M.  Boží         1   1   0   0    2:  1     3  (  0)

7. Hrádek              1   1   0   0    2:  1     3  (  0)

8. Horažďovice B       1   0   0   1    3:  4     0  (  0)

9. Janovice            1   0   0   1    1:  2     0  (  0)

10. Vrhaveč             1   0   0   1    1:  2     0  (  0)

11. Železná Ruda        1   0   0   1    1:  3     0  (  0)

12. Dešenice            1   0   0   1    1:  3     0  ( -3)

13. V. Hydčice          1   0   0   1    0:  2     0  ( -3)

14. Mochtín  B          1   0   0   1    1:  5     0  ( -3)

NOVÁČKOVÉ VENKU BODOVALI

Úspěšný vstup do III.třídy měli oba nováčkové, kteří přestože hráli na hřištích soupeřů dokázali bodovat. Bolešiny ve svém historickém startu v této soutěži uhrály v Neznašovech remízu a Chanovická rezerva dokonce z horké půdy z Myslíva přivezla plný počet bodů. Nalžovské Hory zakončovaly minulý ročník na jaře zápasem v Kolinci kde podlehly těsně po velkém boji. Tentokráte v domácím prostředí podzimní část zahajovaly a opět na body s Kolincem  nedosáhly .

Neznašovy  - Bolešiny  0 : 0 (0:0)

Nováček z Bolešin si odvezl cenný bod z duelu se šancemi na obou stranách. Domácí byli blíže k vítězství ,  nastřelili Kalivodou tyč a Martin Mudl orazítkoval  jejich břevno.

Rozhodčí: Koura . Diváků:  80

Myslív  - Chanovice B  1 : 3 (0:1)

Hosté zvítězili díky lepší koncovce a větší fotbalovosti.

Branky: 53.  Novák Václav – 59. a 89. Pavlovský David 29.  Klásek Vojtěch;

Rozhodčí: Husník; ŽK: 0:6; ČK: 0 : 1 (89. Klásek Vojtěch)

Diváků: 50

Měcholupy  - Malý Bor 0 : 1 (0:0)

Vyrovnaný duel ve kterém domácí neměli štěstí v koncovce . To se usmálo na hosty v 82.minutě kdy ze závaru před domácí svatyní se střelecky prosadil zkušený kanonýr  Vaněk.

Branky: 82. Vaněk Luděk;.

Rozhodčí: Simbartl . ŽK: 1:1.  Diváků:  50

Žihobce  - Luby B  3 : 2 (0:0)

Luboš Peleška

Na těžkém podmáčeném hřišti měli lepší vstup do zápasu hosté, ale vytvořenou herní převahu nedokázali brankově zúročit. Pak domácí vyrovnali hru a také se dostali do brankových příležitostí.

První branky se však diváci dočkali až ve druhém poločase.Nejprve se po rohu hlavou trefil hostující Josef Javorský.Tato branka domácí více nabudila, zpřesnili rozehrávku, přidali bojovnost a výsledkem bylo otočení zápasu během 8.minut.První skóroval v 62.minutě  z hranice velkého vápna Martin Lemberger, když prodloužil střelu V.Staňka.V 67.minutě  ze standardní situace  René Šikl přesně trefil vzdálenější šibenici branky hostů.

Třetí gól přidal z úctyhodné dálky Michal Nemrava, když místo centru zapadl míč opět do vzdálenější šibenice.Závěrečný tlak hostů domácí ustáli ,i když ještě inkasovali v nastaveném čase a to z PK, kterou zkušeně zahrál hostující Josef Javorský.

Branky: 62. Lemberger Martin, 67. Šikl René, 70. Nemrava Michal – 49. a 91.(PK)Javorský Josef.

Rozhodčí: Bala; ŽK: 3:0 . Diváků:  60

Týnec – Velhartice  3 : 1 (0 : 1)

Den po místních oslavách založení fotbalového klubu nastoupil Týnec v boji o body proti týmu který na jaře patřil dosaženými výsledky  mezi nejlepší. Hosté byli po polovině utkání blíže k vítězství, ale domácím se po přestávce podařilo výsledek otočit a body zůstaly na  hřišti třetího celku minulého ročníku této soutěže.

Branky :  Janoušek D., Václavíček, Aška K. – Pruner M.

Rozhodčí: Veverka. Diváků: 100. ŽK : 1:0.

Nalžovské Hory – Kolinec   1 : 4 (0 : 0)

Po bezbrankovém poločase hosté získali střed hřiště , s přibývajícím časem plně ovládli hru a zcela zaslouženě i vítězství.

Branky : 48. Jedlička A. – 54. Flosman J., Javorský Š., Kul Jan.

Rozhodčí: Staněk L.. Diváků: 50. ŽK: 1:0.

Hradešice B – Kvasetice  3 : 4 (1 : 2)

Trestuhodná ztráta vyhraného zápasu potkala domácí  hráče kteří za stavu 3:2 nevyžili Starcem dvě vyložené šance a zápas si prohráli v samotném závěru sami. Dovolili hostům v 90.minutě nejen vyrovnat, ale o minutu později otočil výsledek vítěznou trefou  k radosti hostů jejich kanonýr Pavel Ballý .

Branky : 6. Pivnička, 61. Křesák, 65. Kodýdek – 22.Ballý M., 38. a 90. Hanzlík Josef, 91. Ballý P.

Rozhodčí: Kalista. ŽK : 2:4. Diváků: 100.

1. Kolinec             1   1   0   0    4:  1     3  (  3)

2. Chanovice B         1   1   0   0    3:  1     3  (  3)

3. Týnec               1   1   0   0    3:  1     3  (  0)

4. Kvasetice           1   1   0   0    4:  3     3  (  3)

5. Žihobce             1   1   0   0    3:  2     3  (  0)

6. Malý Bor            1   1   0   0    1:  0     3  (  3)

7. Neznašovy           1   0   1   0    0:  0     1  ( -2)

8. Bolešiny            1   0   1   0    0:  0     1  (  1)

9. Hradešice  B        1   0   0   1    3:  4     0  ( -3)