Krajský přebor, 1.A třída 2. kolo 16.-17.8. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR

DOMÁCÍ PREMIÉRA NEVYŠLA

Příjemný start do krajského přeboru měly Chanovice výhropu ve Zbůchu a Horažďovice si stejně vedly v Plzni na Rapidu.  Druhé kolo již tolik radosti oběma zástupcům Pošumaví přestože měli výhodu domácího prostředí nepřineslo. Chanovice přestože nastoupily v silnější sestavě výsledkem příliš nepřesvědčila. Dělba bodů s plzeňskými energetiky kteří v prvním kole doma prohrály s Touškovem je pro chanovické optimisticky naladěné příznivce zklamáním. Daleko větší zklamání připravily v  nedělní sváteční atmosféře o místní pouti Horažďovice. Doma si odbyly  nevydařenou premiéru v duelu  ve kterém podlehly nečekaně vysoko í s Manětínem.

Chanos Chanovice -  ZČE Plzeň  1 : 1 (0 : 0)

Domácí měli celý zápas mírnou převahu a  hlavně v prvním poločase zahodili několik tutovek. Tu největší měl v 45. minutě Švehla, který z malého vápna hlavičkoval  mimo branku. Co se nepodařilo v závěru první půle se povedlo dvě minuty po přestávce Strakošovi který poslal Chanos do vedení. Na vyrovnávající branku Vlčka z 69.minuty  již domácí závěrečný nápor žádnou radost  svým příznivcům nepřinesl a tak došlo na dělbu bodů.

Branky: 47. min. Strakoš - 69. min. Vlček

Rozhodčí : Maroušek. Diváků : 100. ŽK : 3 : 2

Sestava domácích: Růžička, Šedivý, Nový, Hnídek, Toman/59.min.Kučera/, Strakoš, Prchlík/83.min.Krch/, Švehla, Černohorský, Kislinger, Zdeněk,

ŘEKLI PO BOJI

„Nejsem v žádném případě spokojený s výsledkem a ani s  námi předvedenou hrou. Především v prvním poločase utkání se nám hra vůbec nedařila, dopouštěli jsme se řady nepřesností.  Po změně stran jsme se sice trochu zlepšili, ujali jsme se vedení, ale vyrobili jsme hrubku v obraně a inkasovali jsme vyrovnávací branku,“ řekl trenér Chanosu Chanovice Miroslav Rambousek, který  neúspěch v podobě dělby bodů před domácím publikem přičítal na vrub značné přemotivovanosti hráčů.

Horažďovice – Manětín   2 : 5 (1 : 3)

Úvod patřil domácím kteří se již ve druhé minutě radovali z vedoucí branky kterou vsítil po centru  Sovy Jůda. Ve 4.minutě stálo při domácím brankáři Švehlovi štěstí když střela Dobrého zastavilo břevno jeho svatyně. Pak šel sám na brankáře hostů Janouškovec, ale zakončil střelou nad branku. Tentýž hráč měl další šanci skórovat ve 25.minutě , ale jeho pokus  přelobovat gólmana hostů nebyl úspěšný. Nedáš, dostaneš se potvrdilo  i v tomto duelu. PO chybě Stulíka  ve 30.minutě Spal střelou k tyči  po zemi vyrovnal. Ve 39.minutě Manětín z rychlého protiútoku po vydařené kombinační akci Prusíkem otočil skóre ve svůj prospěch  a když ve 42.minutě po chybě Jůdy zvýšil  opět umístěnou střelou k tyči Spal odcházeli hosté do kabin s dvoubrankovým náskokem. Druhý poločas začali domácí náporem . První velkou možnost skórovat měl Jiřík který sám před brankářem nedokázal  skórovat, Další důležitý pro vývoj zápasu byla neproměněná penalta za fal na Jiříka v 60.minutě kterou jehoi exekutor Pavlík dal do brankáře. O čtiři minuty po té byli úspěšnější hosté kteří krásnou střelou do vinglu Švehlovy svatyně zvýšili  Strakou na 1:4.  Domácím svitla naděje v 72.minutě kdy po centru Stulíka prodloužil Jůda na Wueczlla který snížil na 2:4.  Horažďovice ve snaze zachránit výsledek hru odevřely  a přišel další trest z rychlého protiútoku  kdy zakončil svojí individuální akci  v 83.minutě  Spal a pátou brankou v domácí síti zakončil svůj hattrick .

Branky : 2. Jůda, 72. Wueczll – 30.,42. a 83. Spal, 39. Prusík, 64. Straka.

Sestava Horažďovice : Švehla – Stulík(75.Forman), Mirvald, Janouškovec, Wueczll, Šafanda, Pavlík(), Mourek, Kupec(46.Jiřík) , Jůda, Sova(80.Mach).

Diváků: 350. Rozhodčí: Stöckl, ŽK: 2:2.

Zápas jsme měli dobře rozehraný. Vedli jsme, jenomže pak jsme neproměnili  dva samostné úniky. A to bylo  klíčovým pro další vývoj  utkání. Naopak hosté se střelecky prosadit dokázali,“ uvedl trenér FK Horažďovice Luboš Vašica,  který po stránce bojovnosti nemůže prý svým svěřencům nic vytknout. „Kluci zápas odjezdili naplno, na hřišti nechali všechno. Ale zkušený soupeř z Manětína, v jehož dresu nám nejvíc potíží dělal Pleyer, nám ukázal, jak využívat příležitostí. Naši hráči se přesvědčili, že každá chyb je potrestána,  a zároveň,  že se musí i trestat,“ dodal Vašica.

„Tato prohra nám jen potvrdila, že mladý kolektiv který má naší  velkou důvěru ještě na sobě musí hodně zapracovat a s postupem času uplatňovat získané zkušenosti v této soutěži. O našem  neúspěchu rozhodly nevyužité šance a hlavně  hrubé chyby.Dvakrát jsme  inkasovali po zbytečné ztrátě míče a  také nevyužité šance Janouškovce který mohl zvýšit na 2:0 ,  gólovky v úvodu Jiříka , neproměněná penalta na tohoto hráče ještě naší domácí premiéru opepřila. A když nevyšla ani závěrečná hra vabank o zkorigování  výsledku byl konečný výsledek pro nás až příliš krutý. Vrátil nás znovu na zem a naší snahou bude udržet  si příznivce dalšímu úspěšnějšími výsledky   doplnil trenéra Horažďovic vedoucí  týmu Milan   Koželuh .

Ostatní výsledky

Doubravka -  Rapid 2: 1 ( 2: 0)

Branky: Vaigl, Šimr - Lambor; ŽK: 2:3; ČK: 0:1 . Diváků 150.

Bolevec -  Nýřany 3: 2 ( 3: 2)

Branky: Greif 2, Došlý - Kočí, Liška; ŽK: 3:1 . Diváků: 200

Chrást  - Rokycany 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Bezdička 2; ŽK: 0:4 . Diváků: 280.

M.Touškov  -  Přeštice 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Královec, Nosek; ŽK: 2:3. Diváků: 150.

Holýšov – Zbůch   7 : 1 (2:0)

Branky: Tlustý 3, Hamerník, Jeniš, Lukáš, Urban - Hrdlička; ŽK: 0:5; ČK: 0:1 . Diváků:350.

Koloveč - Staňkov 2: 1 ( 1: 0) 820

Branky: Milota, Šperl - Janka; ŽK: 1:3 . Diváků:

1. Holýšov             2   2   0   0    9:  2     6  (  0)

2. Manětín             2   2   0   0    6:  2     6  (  3)

3. Doubravka           2   2   0   0    6:  2     6  (  3)

4. Chrást              2   2   0   0    5:  1     6  (  3)

5. M. Touškov          2   2   0   0    5:  2     6  (  3)

6. Chanovice           2   1   1   0    4:  2     4  (  1)

7. Bolevec             2   1   0   1    3:  3     3  (  0)

8. Koloveč             2   1   0   1    3:  3     3  (  0)

9. Horažďovice         2   1   0   1    4:  5     3  (  0)

10. Rokycany            2   1   0   1    1:  2     3  (  0)

11. SK ZČE Plzeň        2   0   1   1    3:  4     1  ( -2)

12. Staňkov             2   0   0   2    1:  3     0  (  0)

13. Rapid Plzeň         2   0   0   2    1:  4     0  ( -3)

14. Nýřany              2   0   0   2    3:  7     0  ( -3)

15. Přeštice            2   0   0   2    1:  5     0  ( -3)

16. Zbůch               2   0   0   2    2: 10     0  ( -3)

1. A  T Ř Í D A

V 1.A TŘÍDĚ TO BYL ÚSPĚŠNÝ VÍKEND

Svůj první mistrovský bod po návratu do 1.A třídy získalo Nýrsko . Remízou v Nepomuku ze hřiště odkud se body snadno nevozí tak Nýrští  překvapili nejen své fandy. S prázdnou se nevracela ani Sušice ze Žákavé  a sobotní úspěšné vystoupení zástupců Pošumaví v této soutěži dovršili na svém hřišti vítězstvím Luby které dokázaly porazit přemožitele klatovské divizní rezervy z úvodního kola. Druhé kolo ukončilo  nedělní pošumavské derby  v Žichovicích kde se střetly dva týmy které vyšly v minulém kole bodově naprázdno a o body se podělily.

Luby – Příkosice   2 : 1 (1 : 0)

Na úvod nového soutěžního ročníku se hrál  v Lubech zásluhou obou týmů poměrně kvalitní  fotbal .  Nováček z Příkosic potvrdil , že jeho vítězství v prvním kole nad klatovskou rezervou nebylo dílem náhody. Hosté za stavu 2:0 otevřeli hru a dali tak daleko větší prostor k útokům do jejich otevřené obrany. Domácím se tak nabídly další šance na zvýšení, ale Sůs ani Hodl který nastřelil břevno ale již  brankáře hostů nepřekonali a tak se Luby nakonec musely o výsledek v závěru obávat.

Branky : Papay, Šůs – vlastní.

Rozhodčí: Šimek, diváků 80, ŽK 2:1.

Nepomuk -  Nýrsko 3: 3 ( 3: 2)