DIVIZE - skupina A 30. kolo 21. – 22.6. 2008

D I V I Z E

KLATOVY V DIVIZI ZŮSTÁVAJÍ, HORAŽĎOVICE JÍ OPOUŠTĚJÍ

Již před posledním  kolem bylo rozhodnuto o tom, že Klatovy se ziskem bodu v divizi udržely a naopak Horažďovice po předcházejícím hodně nepovedeném jarním průběhu tuto soutěž opouštějí. Zatím co Klatovy na  losování nového ročníku zamíří  do Prahy, funkcionáři z Horažďovic  se musí spokojit s účastí na losování nového ročníku krajského přeboru v Plzni. Pro Klatovy je ale důležité to, že sobotní výhrou nad týmem ze Strakonic  se kterým v domácím prostředí měly vždy problémy  dokázali svěřenci trenéra Pavla Bělouška, že do této fotbalové soutěže patří. O Horažďovicích se toto po letošní sezóně napsat nedá. A pokud se týká komunikace při získávání výsledků z divize , byla daleko lepší spolupráce s kluby z nejnižších soutěží  než s FK Horažďovice , ta byla  nulová!

Klatovy - SK Strakonice 1908  4 : 1 (1 : 0)

RADMILA NAGOVSKÁ

Oba týmy začaly vzájemným oťukáváním se, ale uběhlo pouhých pět minut a už mohli klatovští fanoušci jásat poprvé. To když strakonického gólmana Charváta překonal domácí Tafat. Pak viděli diváci vlažnou hru až do 32. minuty, kdy se pokusil o srovnání skóre hostující Káník. O tři minuty později přihrál centr Šlechta Hanzlíkovi, ale ten hlavičkou v malém vápně minul. Do šatny tak šli Klatovští s jednobrankovým náskokem.

Ve druhém poločase začali domácí aktivněji. Hned v úvodu měl šanci Mužík, v 57. minutě zachytil míč autor prvního gólu Tafat, ale tentokrát mířil hostujícímu gólmanovi do nohou. Jen o pár vteřin později minul branku hostů po přímém volném kopu Šlechta. Podruhé jásali diváci v 60. minutě, to když po chybě strakonické obrany zachytil míč Beneš, nahrál Hanzlíkovi a ten se nemýlil – 2:0. Třetí branku utkání, ovšem svoji první divizní, přidal v 68. minutě Viktora z pokutového kopu. Uběhly dvě minuty a tentokrát to byli hosté, kdo se mohli radovat z branky – na 3:1 snížil Křivanec. V 75. minutě měl spoustu práce domácí gólman Jarolím, který musel likvidovat střelu Jiříka, jemuž se podařilo s míčem na kopačkách překonat dva domácí obránce. V závěru utkání měli domácí ještě dvě střelecké šance, ale pokaždé jim chybělo zakončení. Na konečných 4:1 upravil skóre Pavlík.

Branky: 5. Tafat, 60. Hanzlík, 68. Viktora (PK), 87. Pavlík – 70. Křivanec.

ŽK: 1:1. Rozhodčí: Svoboda – Pospíšil, Navara. Diváků: 250.

Sestava TJ Klatovy:  Jarolím – Viktora, Hovorka, Cihlář, Šlechta, Kopp, Hanzlík, Brejcha (46. Pavlík), Mužík, Aubrecht (46. Beneš), Tafat (68. Rejthar).

Kapitán Viktora dal v divizi svůj první gól

Spokojeností zářil po skončení sobotního divizního utkání trenér klatovských divizních fotbalistů Pavel Běloušek. Jeho svěřenci se s fanoušky a také s jarní částí fotbalové soutěže rozloučili tím nejlepším způsobem – vyhráli nad soupeřem ze Strakonic 4:1.

„Samozřejmě jsem rád za výhru. Musím ale kriticky poznamenat, že jsme opět nevyužili tři čtyři šance, které doslova volaly po gólu,“ řekl po utkání Běloušek. „Nicméně čtyři góly jsme dali, ty se rozhodně nedávají každý zápas, takže spokojenost je opravdu na místě,“ dodal klatovský kouč, který se spolu s hráči po skončení utkání jaksepatří rozloučili se sezonou. Radost udělal Bělouškovi zvláště kapitán Michal Viktora, který si v posledním divizním utkání sezony připsal svůj první gól v této fotbalové soutěži.

V posledním utkání se trenér musel obejít bez Lisého a Zedníka, kteří mají svalová zranění. „Nicméně dostali v zápasu šanci klatovští fotbaloví dorostenci a také hráči z lavičky. Svým výkonem museli ukázat, zda se s nimi může v příštím roce počítat v sestavě,“ dodal trenér.

Horažďovice – Motorlet    3 : 4  (1 : 0)

Domácí se s divizí rozloučili porážkou o které bylo prakticky rozhodnuto již v prvním poločase.

Branky : 31. Pícka, 65.Horváth(PK) – 5. a 27. Mašanský, 7. a 43. Honka. Rozhodčí: Váňa. Diváků: 100. ŽK: 2:2, ČK 1:1 (56.Beránek – 65.Kučera)

FK Horažďovice: Mako – J. Baloušek, Kukol, L. Pícka, Zámeček – M. Šafanda (46. Koudela), T. Jůda, V. Beránek (ČK 56), Janouškovec (46. Ulč) – O. Stulík, P. Horváth.

Doubravka        - Votice            1 :  4  (  1 :  1)

Vejprnice        - Vikt. Žižkov B    4 :  2  (  3 :  1)

T. Prachatice    - FC Písek          2 :  6  (  0 :  2)

Králův Dvůr      - FK Admira         2 :  0  (  1 :  0)

Horažďovice      - SK Motorlet         :     (    :   )

Třeboň           - Domažlice           :     (    :   )

Bzová            - Jankov            5 :  0  (  0 :  0)

Klatovy          - SK Strakonice     4 :  1  (  1 :  0)