OKRESNÍ PŘEBOR , 26. kolo 21. – 22.6. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

VRHAVEČ JDE DO BARÁŽE  O POSTUP DO 1.B TŘÍDY

Soutěžní ročník 2007/2008 v nejvyšší okresní soutěži je již minulostí. Poslední kolo mělo dát odpověď na to jaké barvy medailí získají fotbalisté Sokola Nezamyslice a Sokola Vrhaveč. Tu cennější získala Vrhaveč , bronz Nezamyslice. Konečná bilance právě skončeného přeboru hovoří o tom, že  do 1.B třídy postupuje vítěz OP  FK Svéradice. Mimo to je tu ještě jeden velký bonus a příležitost rozšířit řady účastníků 1.B třídy. Tuto  šanci má druhá v tabulce Vrhaveč, která  nebude chybět mezi účastníky baráže o postup do 1.B třídy. Vrhaveč si možnost zahrát baráž vybojovala jako třetí nejúspěšnější tým s největším  počtem bodů z celků v  Plzeňském kraji,  které se umístnily v OP na druhém místě!!  Se sestupem do III.třídy  byly  již před tímto  kolem smířeny Žihobce které doprovodí do této soutěže dlouholetý účastník přeboru Start Luby B.

Měčín -  H. M. Boží 4 : 2 ( 2 : 0)

Mladý rozhodčí Koura měl v tomto duelu svojí premiéru v roli hlavního arbitra  utkání dvou týmů  kteří v srpnu předehrávkou posledního podzimního kola tento  ročník OP vzájemným zápasem odstartovali. Domácím se podařilo svému soupeři vrátit podzimní prohru , když první impuls k tomu dal zkušený Dušan Němec v 19.minutě kdy z penalty otevřel skóre. Tentýž hráč ve 38.minutě z velkého vápna uzavřel brankový účet první půle. Po přestávce zvýšil v 50.minutě po samostatné akci Lukáš Čejka. O deset minut později to již bylo po centru Němce který zakončil hlavou Šlais  4:0. V závěru hosté výsledek korigovali , když v 77.minutě po rohovém kopu úspěšně hlavičkoval Jaroslav Karásek a v 92.minutě  po úniku Zdeňka Hoffmana  upravili na konečných 4:2.

Branky: 19.(PK) a 38.  Němec Dušan , 50. Čejka Lukáš 60., Šlais František, - 77. Karásek Jaroslav, 92. Hoffmann Zdeněk;

Rozhodčí: Koura; ŽK: 3:1 . Diváků  : 70

Nezamyslice  - V. Hydčice 4 : 1 ( 2: 0)

Domácím se  v posledním zápase jarní sezóny dařilo, vycházela jim kombinační hra a k ještě výraznějšímu vítězství  chyběla přesnější koncovka. Platí to zejména o Soutorovi, kterému sezóna příliš střelecky nevyšla a výjimkou nebyl ani tento duel ve kterém spálil nejméně tři gólovky. Po vyloučení brankáře Martina Ritera musel do branky hráč z pole Josef Burda. Ten kapituloval pouze jedenkrát z pokutového kopu, když nejprve penaltovou střelu Svobody vyrazil a až opakovaná střela skončila za jeho zády.

Branky: 19. Aschenbrenner Jan, 38. Pánek Jaromír, 46. Mašek Petr, 81. Rejšek Karel – 79.(PK) Svoboda Pavel;

Rozhodčí: Petrželka F.; ŽK: 0:1; ČK:  1 : 0(Ritter Martin ) . Diváků  : 70

Vrhaveč  -  Dešenice 3 : 0 ( 2: 0)

Hosté nastoupili pouze s devíti hráčích a tím značně domácím ulehčili jejich cíl zvítězit a tím si pojistit stříbrné medaile. Dešenice se trvale usadily na své polovině hřiště trvalá   hra na jednu branku domácím vynesla  tři branky, což bylo minimum z vytvořených šancí.

Branky: 3. Minařík Michal, 31. Hrach David, 82. Vejskal Tomáš;.

Rozhodčí : Kurc Lubomír.  ŽK: 2:2 .  Diváků  : 60

Bezděkov  - Žihobce 3 : 2 ( 1: 0)

Až příliš tvrdě hrané utkání jen zásluhou zkušeného rozhodčího Josefa Javorského  bylo dohráno za převahy domácích  pouze s postihem  sedmi žlutých karet, z toho čtyři uviděli  hráči z týmu hostů .

Branky: 12. Ponocný Jiří, 52. Svoboda Zbyněk, 62. Teska Ondřej –50. Šimáček Jaroslav,  86. Šikl René,

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 3:4 . Diváků  :  40

Janovice  - Horažďovice B 2: 2 ( 1: 1)

Obě družstva nastoupila pouze s deseti hráči. Navíc bv brance domácích musel zaskakovat jinak hráč z pole Miroslav Čuba. Hosté  se ujali vedení již ve 13.minutě po střele Miroslava Lavičky . Domácím se podařilo po dalších dvou minutách hry srovnat Jadošem  střelou k tyči  na 1:1. V dalším průběhu předvedli hráči Dukly  co všechno se dá z vyložených brankových příležitostí neproměnit. Hosté z ojedinělého protiútoku  deset minut po změně stran šli opět do vedení, když  proti Mazuchově střele pod břevno byl Čuba v domácí brance bezmocný. Když další vyložené příležitosti  v provedení Petrušky, Urbana a Janoše v síti hostů neskončily ujala se až v 77.minutě   střela Janoše , který se uvolnil na hranici pokutového území a jeho střela k tyči znamenala vyrovnání na  2:2.V 89.minutě  mohl tentýž hráč z vyložené šance vsítit vítězný gól, ale pálil pouze do brankáře.

Branky: 15. a 77. Jandoš Václav  - 13. Lávička Miroslav,  54. Mazuch Jiří.

Rozhodčí: Habada; ŽK: 0:2  . Diváků  : 60  .

Luby B – Svéradice   0 : 3  (0 : 1)

Na hřišti nebylo znát že se spolu hrají dva týmy z nichž domácí míří z důvodu sestupu do III. třídy a hosté naopak o soutěž výš do 1.B třídy.  Výsledek neodpovídá průběhu hry, neboť lubská rezerva byla  líru tabulky  nejméně vyrovnaným soupeřem. Vytvořila si brankové příležitosti , nejméně tři z nich měl Javorský, ale ani jedna z nich v síti hostů neskončila. Hosté byli v koncovce přesnější a  jednobrankové vedení z 11.minuty zvýšili až v samotném závěru dvěma slepenými góly.

Branky:  11. Šrámek, 88. Prokopec, 89. L. Soukup.

Rozhodčí: Bureš Jiří. Diváků: 80. Hráno bez karet.

TJ Sušice"B"-Svatobor Hrádek   6 : 3 (4 : 0)

Podrobnosti nehlášeny

Branky : Potužák 2,Holý,Kotrba,Lerch,Chmelík Branky-hoste : Holeček R.,Jánský,Prexl

Rozhodčí : Dolejš. Diváků : 80. ŽK 1:2.