1. B TŘÍDA - skupina B 25. kolo 14. – 15.6. 2008

DLOUHÁ VES SI PŘIBOCHLA BARÁŽOVÁ VRÁTKA

Oprávněnost návratu po roční přestávce zpět od 1.A třídy potvrdila Okula Nýrsko remízou ve Švihově. Okula dokázala ve 12 posledních zápasech v 1.B třídě v deseti bodovat  a již tato bilance podtrhuje oprávněnost zisku prvního místa v tomto soutěžním ročníku. K postupuji Nýrsku blahopřejeme.

Tři poslední vzájemné zápasy v 1.B třídě mezi Dlouhou Vsí a Hradešicemi  skončily vždy jednobrankovým vítězstvím  Tatranu. Také sobotní duel v Dlouhé Vsi nebyl výjimkou a skončil těsnou výhrou jednoho ze soupeřů, ale tentokráte kdo se radoval byli hosté. Domácí  kteří k tomto zápasu nastoupili v silně kombinované sestavě bez sedmi hráčů  základního kádru a prohrou si přibouchli vrátka do baráže o postup do 1.A třídy.

Definitivní jistotu pro týmy z Pošumaví které jsou účastníky okresních soutěží a od počtu sestupujících  z 1. B třídy se obvijí počty sestupujících v těchto soutěžích daly Švihov a Pačejov, které ziskem bodu potvrdily teoretické předpoklady, že z krajské soutěže do OP sestupuje pouze Železná Ruda.

Dlouhá Ves – Hradešice  1 : 2 (1 : 1)

Josef Krůs

První poločas začal velice poklidně,jako by se čekalo na chybu soupeře.Ta přišla nejprve u hostů,když obdržel pěknou přihrávku na levou stranu Jan Hubený od Ronna a po pěkné individuální akci nedal šanci brankáři soupeře a tvrdou a navíc umístěnou střelou skóroval.Hosté odpověděli bleskově.Po pěkně kopnutém rohovém kopu a chybě domácí obrany umístil šikovně míč do branky hráč hostů J.Melka snad přímo z brankové čáry.

Ve 56.minutě dosáhli hosté druhé branky, když se lehký míč v závaru mezi hráči a brankářem domácích se dostal do jejich branky, když posledním který s ním hrál byl M.Florian . V ubíhajícím čase se trochu přiostřilo.Domácí se snažili vyrovnat, ale v sestavě, kde chybělo 7 hráčů základního kádru, se proti dobře hrajícím Hradešicím asi víc udělat nedalo.

Branky : 37. Hubený Jan – 39. Melka Jakub , 56. Florian Martin

Rozhodčí : Štěpán. Diváků : 110. ŽK : 4:2.

St.Plzenec  - Ž.Ruda 1: 1 ( 1: 1)

Branky: Engelmaier - Mareš; ŽK: 1:3. Diváků: 50.

Pačejov  - Předenice  1 : 1 (0 : 1)

Domácí celek si prakticky účast v dalším ročníku 1.B třídy vybojoval už před týdnem výhrou na Starým Plzencem, ale ke 100% jistotě potřeboval získat ještě bod. Na druhé straně Předenice musely hrát na výhru. Tato skutečnost se plně promítla do hry v prvním poločase, kdy se ukázalo, že motivace hostů byla silnější. Domácí se dlouho nemohli dostat ke své kombinační hře. Ve 42.minutě centroval do pokutového území Týmr a k překvapení všech se míč od tyče odrazil do Bořovy branky a hosté odcházeli do šaten s jednogólovým náskokem. Po změně stran oživil hru domácích střídající dravý Vašek Korda a domácí rychle vyrovnali. To se na hranici pokutového území uvolnil kanonýr Míra Hlaváč a nechytatelnou střelou k tyči srovnal skóre. Poté se hrál oboustranně aktivní fotbal. Hosté se pochopitelně snažili strhnout vítězství na svou stranu, ale domácí obrana skvěle dirigována kapitánem

Petrem Pavelcem už další změnu skóre nepřipustila.
Sestava domácích:Boř - Pavelec - Hromádka - Němec - Fiřt - Hlůžek - Brůha - Bokr - Marek - Mrázek – Hlaváč. Střídali: Korda - Barborka - Strolený

Branky: 50. Hlaváč – 42. Tymr.

Rozhodčí:  Nesvadba. ŽK : 1:2. Diváků : 120.

Strážov -  Chlumčany  B   3 : 1 (1 : 1)

Domácí nastoupili v kombinované sestavě i s hráči Milanem Preslem a Jirkou Mikinou,  kteří již zanechali aktivní činnosti. Přesto  si v úvodních dvaceti minutách dokázali vytvořit výraznou převahu a  nejméně šest gólových příležitostí . Hosté se zmohli pouze na dva rohové kopy se kterými si domácí obrana poradila. První velkou šanci měl Štěpán Presl, z rychlého brejku mohl skórovat Janka, v zápětí se dostal do šance Vítovec, jeho střela našla náruč chlumčanského gólmana. V 15.minutě našel Tomáš Matějka v pokutovém území hostů  Jirku Mikinu , ten si míč zpracoval ,  z otočky vystřelil, ale ten skončil těsně vedle pravé tyče . V 17.minutě to zkoušel Mikina střelou z 20 metrů,tentokráte mířil zase příliš vysoko nad svatyni hostů. Následoval střelecký pokus  Petr Presl, ale  brankové se prosadil až Janka v 19.minutě , který  nedal brankáři hostů šanci 1:0.  O minutu po té  se dostal do gólové šance opět Štěpán Presl, ale mířil opět mimo tyče. Ve 27.minutě po samostatném uniku v tváří v tvář s brankářem , ten jeho střelu vyrazil,  míče se opět zmocnil Janka obešel brankáře , po té  přihrál před opuštěnou branku,  ale ani jeden z dobíhajících spoluhráčů  Š.Presl či Mayer nedokázali míč dopravit za brankovou čáru a hosté odvrátili tuto nebezpečnou situaci za cenu rohového kopu. Ve 35.minutě měli Chlumčanští šanci z ohrozit stárce domácí svatyně Nového  z přímého kopu, jedovatá střela jen těsně minula jeho pravou tyč. Ve 38.minutě putoval míč po ose  Matějka- Š.Presl- P.Presl  a na konci této kombinační akce byl Mayer , jeho střele však opět  chyběla přesnost.. Ve 40.minutě došlo k prvnímu vážnějšímu nedorozumění v  domácí obraně ze kterého  naštěstí pro Strážov vytěžili pouze rohový kop . Vzápětí přesto přišel trest, kdy přízemní střela Tomáška zapadla za pravou tyč  za záda Nového a bylo vyrovnáno 1:1. Za tohoto stavu  nastolovaly oba kolektivy do druhé půle.

V jejím úvodu domácí podržel brankář Nový,  který kryl jedovatou dělovku hostů vyslanou z hranice šestnáctky. Hosté viditelně ve snaze strhnou vedení na svojí stranu příliš hru otevřeli a to se jim vymstilo. V 50.minutě opět zaznělo sborově  góóól, když na konci pohledné kombinační akce byl Vítovec . Ten prokázal, že má na jaře střeleckou formu a přízemní střelou propálil  vše co mu stálo v cestě  2 : 1. tentýž hráč v 67.minutě zkoušel znovu své střelecké štěstí ,jeho jedovatou střelu stačil  ale výborný brankář hostů krýt. Vzápětí si poradil gólman hostů i s umístěnou dělovkou Janky , ale v 70.minutě se za střelou která minula jeho tyč z kopačky Tomáše Matějky jen poohlédl. V 76.minutě stálo při domácích štěstí když střela hostů skončila na spojnici Nového branky. V závěrečné čtvrthodince hosté hráli hru vabank .Z každé jejich akce se před domácí brankou zatahovalo, jejich akce byly velice nebezpečné , ale z mráčků naštěstí pro Strážov  nezapršelo . Naopak definitivní tečku za utkáním udělal Stěpán Presl v 90.minutě, který  umístěnou střelou z trestného kopu z 22 metrů  upravil výsledek na konečných 3:1.

Branky :  19. Janka, 50. Vítovec, 90. Š.Presl  -   40. Tomášek

Sestava Strážov :  Nový J. - Michel, Presl M. Čížek, - Vítovec,Presl P., Mayer, Matejka T.,Mikina(50. Rejko)-  Janka , Presl Š.

Rozhodčí: Walter. ŽK :  0 : 1. Diváků: 130.

Švihov -  Nýrsko 2: 2 ( 2: 0)

Branky: Špaténka, Čížek - Kadlec 2; ŽK: 1:2; ČK: 1:1. . Diváků : 80.

Merklín Záhoří 4: 1 ( 2: 0)

Branky: Grünner, Hrádek, Liška, Minkof - Jiránek; ŽK: 1:1 . Diváků : 100.

Přeštice B -  Mochtín 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Brada, Butas; ŽK: 2:0. Diváků: 50.