Krajský přebor, 1.A třída 29. kolo 14. – 15.6. 2008 + foto Luby-Křimice a foto Klatovy B - Stříbro

KRAJSKÝ PŘEBOR

SMUTNÁ BILANCE POŠUMAVÍ JE ZPEČETĚNA

I přes cenné vítězství TJ Sušice na horké půdě plzeňského Rapidu předposlední kolo krajského přeboru potvrdilo již předpokládaný sestup  týmu z města na Otavě z nejvyšší krajské soutěže. Tento fakt je o to smutnější, že týmy z Pošumaví vyklízí pozice  mezi v kraji což dokresluje již dlouho známý fakt, že krajský přebor byl  nad síly divizní rezervy Klatov která společně s TJ Sušice  míří do 1.A třídy.Sušici možná tento sestup pomůže neboť jí čeká generační výměna stráží kterou již trenér Karel Kalivoda zahájil, ale v situaci kdy se hraje celý rok o záchranu se tým jen velice těžko přebodovává za pochodu. Na to musí být čas a ten Sušice bude  mít a vzhledem k dostatku fotbalových talentů jí čeká po sestupu další vzestup.  Jedinou útěchou je, že  Chanovice nebudou přece jen v KP sami, neboť je podpoří účastí  po svém sestupu z divize další tým z Pošumaví FK Horažďovice.

Chanovice – Přeštice  0 : 0 (0 : 0)

Chanovice uhrály bod, který jim s téměř jistotou zaručuje setrvání v krajském přeboru.

Rozhodčí : Kožár Ondřej.Diváků: 100. ŽK: 2:2.

Sestava domácích: Daněk, Šedivý, Hnídek, Varga, Strakoš, Hausleitner, Kučera /56min. Pavlovský,/ Toman, Krch /46. min.Votava/, Zdeněk, Kocour,/

Rapid - Sušice 0: 1 ( 0: 0)

Sušice opět prokázala že se jí na hřišti Rapidu daří. Po dvou bezbrankových remízách a poslední dělbě bodů 1:1 tentokráte zásluhou branky Hubáčka z 77.minuty získala tři body.

TJ Sušice: P. Kindelmann – P. Kodýdek, V. Klíma, S. Vítovec, M. Prchlík – F. Hrach, J. Cihlář, Kyselka (80. Tuček), P. Hubáček (87. Goby), Procházka – R. Kočí.

Branky: 77. Hubáček; ŽK: 3:4 . Diváků :  60

Klatovy B  - Stříbro 1: 3 ( 0: 1)

Hosté usilující alespoň o šanci zahrát si baráž o záchranu se ke svému cíli dostali před nařízenou penaltu v 75.minutě kterou proměnil Jareš a o pět minut tentýž hráč jistil vytouženou výhru , která znamenala konec teoretickým nadějím sušickým fotbalistům.

Branky: 50. Kraus – 5. Bednář, 75.(PK) a 80. Jareš 2; ŽK: 2:0. Diváků: 80.

TJ Klatovy B: Herman – Vacovský, Hromada, Kotáb Z., Veselka – Janda, Mészáros, Popelka (40. Voráček), Ježek – Lukeš, Kraus.

Klatovský Karel Veselka a Dominik Bednář ze Stříbra (v zeleném)

Smutný gólman Klatov Jan Herman

Klatovský Karel Veselka a kapitán Stříbra Václav Uhlíř

Klatovský Martin Janda a stříbrský Dominik Bednář

Zbůch  - Holýšov 1: 5 ( 0: 3)

Branky: Mrázek - Dlouhý, Hadraba, Hamerník, Lukáš, Procházka; ŽK: 1:1 . Diváků: 200:

Tabulka po  29. kole

1. Tachov             29  23   6   0  100: 21    75  ( 33)

2. Chrást             29  18   9   2  102: 35    63  ( 18)

3. Holýšov            29  17   5   7   58: 30    56  ( 14)

4. Rokycany           29  12  10   7   53: 34    46  (  4)

5. M. Touškov         29  13   6  10   49: 50    45  (  0)

6. Bolevec            29  12   6  11   50: 54    42  ( -3)

7. Rapid Plzeň        29  13   3  13   54: 60    42  ( -3)

8. Manětín            29  12   5  12   82: 67    41  ( -4)

9. Zbůch              29  12   4  13   51: 59    40  ( -5)

10. SK ZČE Plzeň       29  11   4  14   40: 45    37  ( -5)

11. Chanovice          29   9   9  11   53: 50    36  ( -9)

12. Přeštice           29   9   5  15   32: 51    32  (-10)

13. Stříbro            29  10   2  17   54: 86    32  (-10)

14. Sušice             29   7   7  15   42: 70    28  (-14)

15. Horní Bříza        29   7   7  15   39: 68    28  (-14)

16. Klatovy B          29   1   4  24   25:104     7  (-38)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

1. A  T Ř Í D A

LUBY  I  ŽICHOVICE VYŠLY BODOVĚ  NAPRÁZDNO

Žádný bod nezůstal lubským fotbalistům po jejich návštěvě z Křimic. Hosté  se už v prvním poločase zápasu I.A třídy ujali vedení, které sice dokázali domácí po obrátce smazat. Ovšem vyrovnaný stav  vydržel jen chvilku a Křimičtí dalšími dvěma góly rozhodli o svém vítězství. Těžkou úlohu obstát měly Žichovice na půdě exúčastníka KP ve Staňkově , neboť domácí usilují účastí v baráži o svůj návrat do KP. Před posledním kolem se stalo to co jsme si nepřáli,  aby v přímém souboji mezi sebou  na hřišti v Žichovicích  oba zástupci Pošumaví si vzali body navzájem  v době kdy oběma hrozí s největší pravděpodobností  účast v baráži o sestup z 1.A třídy!

VD Luby  - Křimice 1: 3 ( 0: 1)

YVETTA MUSÍLKOVÁ

Úvod zápasu byl herně vyrovnaný, příliš práce neměli ani oba muži mezi třemi tyčemi.  Ve 28. minutě zahrozili domácí, Krotký z přímého kopu nastřelil břevno křimické svatyně. Pak se  Lubští přesvědčili o pravdivosti rčení nedáš dostaneš. Hned o minutu později totiž z rychlého protiútoku otevřel skóre zápasu hlavou hostující Marek Rada. Křimičtí fotbalisté po vedoucím gólu byli aktivnější, u všeho byli dřív než domácí hráči. Lubští se hledali, míč jim odskakoval od nohou.  Křimice se pouštěly na výpravy do otevřené a často děravé obrany Lub, ve 37. minutě mohly zvýšit, ale J. Rada pálil těsně nad Kodešovu bránu. Ale stav se do poločasové přestávky už neměnil a domácí šli do kabiny s jednobrankovým mankem.

To očividně chtěli ve druhé půli smazat a s obrovským odhodláním se do hostů pustili po změně stran. Jenomže ve 49. minutě nedokázali překonat ani na třikrát křimického gólmana z nepřehledného závaru. V 60. minutě naopak domácí gólman Kodeš musel zažehnat nebezpečí po hrubé chybě lubské obrany. V 64. minutě se domácí dočkali, na míč Krotkého z přímého kopu, který hlavní sudí nařídil za nedovolený zákrok na kapitána Lub Hradeckého, si nejvýš vyskočil Havlovic a vyrovnal. Jenomže hosté už po dalších třech minutách hry odpověděli, když střelou pod břevno nedal Kodešovi v bráně Lub šanci Marek Rada. Křimickým druhý gól vnesl na kopačky více klidu a  lubští bojovníci nedokázali na jejich hru najít platný recept.  V 74. minutě přidali hosté pojistku v podobě třetí branky, když se hlavou prosadil nepříliš urostlý Zapoměl. Luby se ale nevzdávaly, jenomže času už mnoho nezbývalo.  Hosté neměli v úmyslu připustit drama, takže své hostitele nepouštěli do žádných nebezpečných akcí. Za zmínku snad stojí jen hlavička Krotkého, které však chyběla přesnost.

Branky: 64. Havlovic – 29. a 67. M. Rada, 74. Zapoměl.

Rozhodčí: Horáček – Štrincl, Lukáš. ŽK: 1:3. Diváků: 100.

Sestava Lub: Kodeš – Papay, Vejskal, V. Smolík (35. Vandrovec), Krotký, Hradecký, Ceplecha (66. Hodl), P. Smolík, Havlovic, Šůs, Švec.

Na snímku jsou lubský Petr Hodl a křimický Jaroslav Rada (vlevo).

Na snímku je souboj křimického Jana Zapoměla a lubského Martina Ceplechy (vpravo)

Vlevo je lubský Radek Švec, vpravo Marek Rada.

V akci je křimický Jan Zapoměl a na zemi ležící Jaroslav Krotký.

Křimického Martina Klementa obtěžuje lubský Radek Švec (vlevo).

Míč před lubským Vladislavem Smolíkem (vlevo) odkopává křimický Martin Švehla.

Staňkov -  Žichovice 4: 0 ( 4: 0)

Místo bodu potřebného k udržení naděje na přímou záchranu přivezly Žichovice ze Staňkova nadílku v podobě 4 gólů. Do utkání vstoupili hosté  tragicky a již ve druhé minutě jsme sami vybídli domácí ke skórování..Vzápětí mohl sice F. Švehla vyrovnat, ale místo hlavičky volil zakončení nohou, bohužel míč netrefil. Z následného protiútoku domácí zvýšili na 2:0.To domácí nakoplo, hýřili aktivitou,naopak Hostům scházela přesnost v přihrávkách, ztráceli zbytečně míče . Ve 32.minutě domácí zvýšili na 3:0 a to nevypadalo pro hosty dobře a obzvláště, když ještě těsně před odchodem do kabin opět inkasovali počtvrté.  Po domluvě v kabině a po příchodu zkušeného Harenčáka se hra  hostů po přestávce zlepšila, vytvořili si i několik dobrých příležitostí. Tu největší měl v 57. minutě Chalupný, když po kombinaci s Robertem Šimanovským, postupoval zcela sám na brankáře domácích, ale ten bohužel jeho střelu vyškrábl na roh. Pěknou příležitost měl také Radim Šiška, ale i jeho střela byla tečována na rohový kop. Útočná aktivita Žichovic nadále pokračovala ale bez kýženého efektu a  domácím stačilo držet, pro ně lichotivý, výsledek. Na nepohledný fotbal se nevydržel dívat ani hlavní rozhodčí a s prvními údery dešťových kapek pro hosty jeden z nepovedených zápasů ukončil.

Trenér Žichovic Josef Chalupný : „ Do utkání jsme vstoupili nekoncentrovaní a kupili jsme trestuhodné chyby, po kterých soupeř pohodlně skóroval. Hráči jako by zapomněli, že hrajeme na hřišti jednoho z aspirantů na postup do krajského přeboru a velice málo mysleli na obranné povinnosti, takže často ponechávali Rudu Němce aby ukázal co umí. Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, ale to již bylo pozdě na to, abychom s výsledkem něco udělali. Nezbývá než se důstojně rozloučit v posledním kole v utkání se Startem Luby a řádně se připravit na baráž“.

Branky: Trhlík 2, Dolejš, Janka; ŽK: 1:4. Diváků: 110

Chotíkov  - Sl.Mýto 3: 1 ( 3: 0)

Branky: Laňka, Marek, Šulan - Veselý; ŽK: 2:4 . Diváků : 70

Chlumčany A -  VS Plzeň 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Havlíček, Holý; ŽK: 3:3 . Diváků : 30

Blovice  - Nýřany 4: 1 ( 2: 0)

Branky: Jílek, Loula, Rous, Žežula - Cvachouček . Diváků : 100

Nepomuk Koloveč 0: 3 ( 0: 1)