OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 25. kolo 14. – 15.6. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

DAVID HRACH  POSUNUL  VRHAVEČ  JEŠTĚ BLÍŽ KE STŘÍBRU

Předposlední 25.kolo OP rozhodlo to tom, že dvojici týmů které sestoupí z nejvyšší okresní soutěže mužů tvoří Start Luby B a TJ Žihobce.

Další krůček k zisku stříbrných medailí udělala Vrhaveč vítězstvím ve Velkých Hydčicích, když výrazným způsobem k tomuto úspěchu přispěl autor obou branek hostů David Hrach. Naděje na druhé místo se ještě nevzdaly Nezamyslice , které dokázaly po bezbrankovém poločase v Horách Matky Boží pokořit domácí pěti góly v jejich síti. Porážku domácích zmírnil Jiří Brabec čtyři minuty před koncem  z pokutového kopu. Start  Dešenice opět vysoko prohrál , jeho pozice v tabulce již nemůže být ohrožena, ale v závěru přeboru utrpěla prestiž týmu který patřil k příjemným překvapením OP třeba i tím, že na jeho kontě se změnilo aktivní skóre  po prohře s Bezděkovem na  pasivní .

.

Dešenice -  Bezděkov 2: 6 ( 1: 2)

Po vyrovnaném prvním poločase domácí  herně odpadli . Hosté jen potvrdili, že jejich vysoká výhra nad celkem z V.Hydčic doma  svědčí o tom, že dokáží chyby soupeře trestat.

Branky:  24. Poupa Michal, 75.Pytel Václav- 31.Ouda Jan, 43.Netal Miroslav, 66.Valečka Václav, 72.Hořejší Luděk, 83.Bače Petr, 89.Tuček Jindřich;

Rozhodčí:  Javorský Josef. ŽK: 2:1 . Diváků : 50

V. Hydčice  - Vrhaveč 1: 2 ( 0: 1)

Druhá polovina jarní části sezóny domácím vůbec nevyšla , když pouze jediné ze sedmi zápasů dokázali dotáhnout do vítězného konce. Hosté z Vrhavče si vytvořili zásluhou autora obou branek Davida Hracha dvoubrankový náskok který domácí korigovali až v poslední minutě gólem Zábranského.

Branky: 90. Zábranský František – 33. a 54.Hrach David

Rozhodčí: Špindlerová; ŽK: 3:1 . Diváků : 30

H. M. Boží -  Nezamyslice 1: 5 ( 0: 0)

Radek Bernard

Před posledním domácím utkáním horských fotbalistů v letošní soutěži předal, při příležitosti 65. narozenin sekretáře oddílu pana Beneše, zástupce pošumavského sdružení pan K. Šot, diplom za jeho dlouholetou činnost v okresním fotbale. Po té bylo zahájeno za slušného počasí a na dobře připraveném terénu zajímavé utkání s kvalitním soupeřem. V prvním poločase bylo vidět hned několik příležitostí na obou stranách, ale střelci byly ve všech případech bezzubí. Domácím chyběly 3 opory ze základní sestavy, a tak musel nastoupit od prvních minut M. Prokeš v zadních řadách domácího týmu.Počínal si ovšem velmi dobře, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.Ve druhé půli nejprve Z. Hoffmann nevyužil 100% gólovku, když osamocen ve vápně hostů trefil zhruba z pozice PK jen dobře postaveného brankáře. Po té musel odstoupit po zranění právě M. Prokeš a hned po jeho vystřídání po nedorozumění domácí obrany padla první branka do sítě horáků - 1 : 0.  V ten moment hostům začalo vycházet na co sáhli a za nedlouho vstřelili Nezamysličtí další dvě slepené branky. Domácí v ten moment rezignovali, jelikož tušili, že dobrý výsledek je již v niveč a ačkoliv byla hra prakticky vyrovnaná museli spolknout první jarní porážku na domácím trávníku. Hosté přidali po zaváhání gólmana i šťastnou 4. branku. Až chvilku před koncem zápasu vsítil J. Brabec čestný úspěch z PK. Na tuto branku ještě zareagovali hosté parádní brankou z přímého volného kopu, když zkušený stoper vymetl pavučinu horské branky. Hosté zvítězili spravedlivě, ale rozdíl scóre určitě neodpovídal průběhu utkání na hřišti. Domácí si tudíž nevylepšili náladu pro dokopnou, která se uskutečnila v klubovně po zápase.I tak bylo hodnocení celé sezóny kladné, jelikož udrželi soutěž OP i pro příští ročník.

Sestava HMB:Waldmann - Brabec, Hoda, Prokeš (65´ Majer), Svoboda (K), Hoffmann, L.,Bernard, Chmelík,  Probst, Murcko, Valenta (75´ Pretl).

Branky: 86. Brabec Jiří (PK)-  68. a 81. Aschenbrenner Jan ,62. Vinický Radek, 70. Ritter František, 89. Burda Josef

Rozhodčí: Dolejš; ŽK: 1:1. Diváků : 80

Sušice B – Měčín  0  :  4 ( 0 : 1)

Domácí podali tragický výkon, hráli bez zájmu a tak i když hosté nepředvedli nijak oslnivý výkon dosáhli zaslouženě na vítězství, které pro  ně znamená udržení v soutěži. Hrstka přítomných diváků se statečně nudila  celých devadesát minut.

Branky:   15.  (PK) a 90. Čejka Lukáš,  58. a 61. Němec Dušan

Rozhodčí: Pressl. Hráno bez karet . Diváků: 50.

Svéradice -  Hrádek 4: 0 ( 1: 0)

Václav Dušek

V rozlučkovém utkání na domácí půdě s okresním přeborem si svéradičtí hráči utkání od úvodních minut užívali a proti soupeři, který několik klíčových hráčů nechal doma z důvodu výpomoci vlastní rezervě, si od úvodních minut začali vytvářet brankové příležitosti. Do poločasu se však prosadili pouze jedinkrát, když Červený po půlhodině hry uvolnil Šrámka, který si se zakončením věděl rady. Hned v úvodu druhého poločasu skóroval Šrámek znovu a po dalších dvou trefách Makovce bylo po hodině hry rozhodnuto. Závěr utkání se již jen dohrával za převahy domácích. Hosté se dostali do vážnějšího zakončení pouze jednou, ale Vomelův pokus Soukup zneškodnil. Za zmínku tak stojí pouze úspěšný pokus hostujícího Václava Holečka snížit ztrátu v tabulce hříšníků soutěže na svéradického lídra Pavla Marka, když v rozhodnutém utkání nejdříve obdržel žlutou kartu za podražení a o pár minut později byl po 2.ŽK vyloučen, za protesty proti výroku slečny rozhodčí, která se prezentovala velmi dobrým výkonem.

Branky: 31.Šrámek Karel, 49.Šrámek Karel, 52.Makovec Stanislav, 58.Makovec Stanislav

Rozhodčí: Špindlerová; ČK: 0 : 1  - Holeček Václav . Diváků: 120

Horažďovice B -  Luby B 3: 2 ( 2: 2)

Tak jako již v průběhu jarní části několikrát zachraňoval pro domácí rezervu nepříznivý stav kanonýr Pavlík, který svým hattrickem otočil výsledek a již před posledním kolem poslal hostující Start do III.třídy.

Branky: 40.,42. a 62. Pavlík Jiří  - 22. Hodl Petr; 43. (PK) Ceplecha Martin,

Rozhodčí: Blaheta; ŽK: 3:2 . Diváků: 70

Žihobce  - Janovice 1: 3 ( 1: 0)

Luboš Peleška

I když šli domácí brzy do vedení, paradoxně to nabudilo tým hostů, jehož herní projev byl více fotbalovější. Naprosto skvěle jim vyšel úvod druhého poločasu, kdy se ji podařilo po dvou standardkách otočit na 1:2. Hosté pak v následující dvacetiminutovce ještě spálili dalších 5 šancí, ujala se jen střela M.Urbana po samostatném úniku. Domácí se ještě snažili v závěru zápasu zvrátit nepříznivý výsledek, ale jejich koncovce bylo moc nepřesností, a tak si janovičtí zaslouženě odvezli tři body.

Branky: 11.Lemberger Martin -   47. Petruška Patrik, 49. Míšek Lukáš, 58.Urban Miroslav;

Rozhodčí: Kurc; ŽK: 1:2. Diváků: 50

Tabulka po  25. kole

1. Svéradice          25  21   1   3   72: 19    64  ( 25)

2. Vrhaveč            25  14   7   4   43: 28    49  ( 13)

3. Nezamyslice        25  15   2   8   74: 40    47  ( 11)

4. Dešenice           25  12   2  11   69: 71    38  ( -1)

5. Janovice           25  11   3  11   38: 51    36  (  0)

6. Hrádek             25   9   7   9   42: 40    34  ( -5)

7. Sušice B           25  10   4  11   44: 44    34  ( -2)

8. Bezděkov           25  10   3  12   45: 51    33  ( -3)

9. V. Hydčice         25   9   5  11   46: 47    32  ( -7)

10. Horažďovice B      25  10   2  13   43: 57    32  ( -7)

11. H. M.  Boží        25   7   7  11   37: 59    28  (-11)

12. Měčín              25   7   6  12   44: 51    27  ( -9)

13. Luby B             25   5   6  14   31: 52    21  (-15)

14. Žihobce            25   5   5  15   36: 54    20  (-19)

III.   T Ř Í D A

DRUHÝM POSTUPUJÍCÍM  JE VEŘECHOV

Pokud něco předposlední kolo III.třídy vyřešilo pak je to odpověď na otázku kdo doprovodí vítězný kolektiv Sokol Mochtín B  jako druhý postupující do okresního přeboru. Tím šťastným je Sokol Veřechov, který sice může být ještě teoreticky dostižen bodově Sokole Týnec, ale pro Veřechov hovoří lepší bilance vzájemných zápasů.

Velký balvan zatížil závěrečné kolo v podobě dořešení  rébusu týkajícího se dvou týmů , které sestoupí do IV.třídy. Místo toho,  aby se situace na konci tabulky rozuzlila se ještě před závěrečným kolem ještě více zamotala. V ohrožení sestupu je pětice týmů  Hrádek B, Strážov B, Kolinec , N. Hory a také Sokol Měcholupy.  Pikantní na posledním kole bude to, že se v něm v přímém souboji střetnou z této pětice čtyři týmy. Hrádek B zajíždí do Měcholupy a N. Hory přijedou jako hosté do Kolince. Teoreticky dokonce může dojít k tomu,že tato pětka ohrožených může mít po 26.kole shodný počet 29 bodů a pak by o dvojici sestupujících rozhodla až minitabulka sestavená ze vzájemných zápasů . Variant se nabízí několik a  jen jediná bude správná a vše mají mna svých kopačkách aktéři závěrečného kola.

Hradešice B  - Kvasetice 1: 1 ( 0: 0)

Branky: 85. Melka František – 65. Hanzlík Josef; ŽK: 0:1 . Diváků: 60

Veřechov -  Myslív 1: 4 ( 1: 1)

Branky: 32.Hodánek Josef -  84. a 90. Kubala Jiří, 28. Bláha Michal, 77. Matas Jakub;

Rozhodčí: Bošek Petr. ŽK: 0:1 . Diváků: 60

Velhartice -  Strážov B 2: 2 ( 1: 1)

Branky: 10. Poledník Pavel, 78. Pilík Luboš - 12Janda Václav(PK), 82. Matějka Václav;

Rozhodčí: Habada .  ČK:  1 : 0 (Pilík Luboš) . Diváků: 100

Nalž. Hory  - Malý Bor 4: 0 ( 1: 0)

Branky: 11.,54. a 74. Štěch Petr , 66.  Podlešák Antonín;

Rozhodčí: Javorský  . Diváků: 60

Mochtín B  - Kolinec 3: 2 ( 2: 0)

Branky: Nový Luboš, Tománek Karel, Kolárik Lukáš - Holeček Michal, Javorský Štěpán;

Hrádek B  - Neznašovy 5: 1 ( 2: 1)

Branky: Hošek Daniel 3, Moravec, Prexl Jaroslav - Ponocný Pavel; Rozhodčí: Simbartl; ŽK: 3:2  . Diváků: 40

Týnec  - Měcholupy 3: 0 ( 1: 0)

Branky: Frous Michal 2, Aška Karel; Rozhodčí: Husník; ŽK: 1:2  . Diváků: 50

1. Mochtín B          25  17   6   2   67: 29    57  ( 18)

2. Veřechov           25  13   4   8   60: 45    43  (  4)

3. Týnec              25  11   7   7   66: 45    40  (  1)

4. Malý Bor           25  11   6   8   62: 45    39  (  3)

5. Kvasetice          25  11   6   8   56: 44    39  (  3)

6. Myslív             25  10   6   9   47: 45    36  (  0)

7. Hradešice B        25   9   6  10   41: 40    33  ( -6)

8. Neznašovy          25  10   3  12   46: 64    33  ( -3)