OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 24. kolo 7. – 8.6. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

DEŠENICE OPĚT DOSTALY V JANOVICÍCH NÁŘEZ

Janovice jsou na jaře jediným týmem v výraznou odchylkou  výsledků doma a venku . K utkáním na hřiště soupeřů zajíždí často s menším počtem hráčů, což má za následek výrazné prohry , když  v posledních čtyřech zápasech venku má Dukla průměr obdržených branek na zápas 5 branek ! Doma s výjimkou prohry  s Vrhavčí si to však všechno vynahrazuje  . V tomto kole to odnesly Dešenice, které připojily k předcházejícím prohrám v Janovicích  4:0 a 6:0 tentokráte  další výprask 5:1.V tomto zápase na sebe podruhé v posledních dvou zápasech na tomto hřišti upozornil domácí Jandoš, který po hattricku s H.M.Boží přidal svůj další hattrick a to se v soutěžních zápasech tak často neopakuje. .

Souboj o druhé místo v tabulce je dvě kola před koncem okresního přeboru stále otevřen. Druhý tým tabulky Sokol Vrhaveč  si chtěl  stříbrnou příčku pojistit a odčinit doma poslední vysokou prohru v Nezamyslicích. Vrhavečtí měli průběh utkání pod kontrolou, získali v něm  trvalou převahu, ale branka hostů  pro ně byla zakletá. Horáci v koutku duše  počítali s bodem potřebným k téměř definitivní záchraně a toto přání  se jim také s velkou dávkou štěstěny podařilo naplnit.

Další aspirant na druhé místo Sokol  Nezamyslice  měl těžkou úlohu v zápase v Měčíně proti týmu , který  si zkomplikoval závěr  soutěže trestuhodným výsledkovým propadákem v první polovině jarní části . Po remíze na hřišti jistého vítěze přeboru ve Svéradicích dokázali konečně Měčínští naplno bodovat i v duelu s třetím celkem tabulky a jsou tak zase o krůček blíže na cestě k záchraně. Dělbou bodů v duelu Luby B – Žihobce dvou  největších aspirantů na sestup Lubech si ani jeden z nich nepomohl  a naopak tento výsledek dalšímu kandidátu Sokolu Měčín jen nahrál.

Měčín  - Nezamyslice 3: 2 ( 3: 1)

Vyrovnaný zápase ve kterém měli domácí více ze hry a dokázali si vytvořit více brankovým příležitostí. Další dvě vyložené šance Šlaisovi brankář hostů vychytal. Na vedoucí branku hostů z 20.minuty kterou dal František Ritter  odpověděli domácí deset minut později kdy srovnal skóre Čejka. Odpovědnost za výsledek na sebe vzal jeden z nejzkušenějších domácích hráčů Dušan Němec : ten se zřejmě  rozpomněl na svá nejlepší střelecká léta a dvěma rychlými góly mezi 40. a 44 minutou rozhodl o tom, že důležité body zůstaly doma. Nic na tom již nezměnila kontaktní branka Ondřeje Musila z 80.minuty která ale závěr tohoto důležitého duelu hodně zdramatizovala. Zápas velmi dobře zvládl  rozhodčí Habada z Plánice.

Branky: 40. a 44. Němec Dušan , 30. Čejka Lukáš – 20. Ritter František, 80.Musil Ondřej;

Rozhodčí: Habada; ŽK: 2:2 . Diváků : 60

Vrhaveč -  H. M. Boží 0: 0 ( 0: 0)

Domácí hodně chtěli odčinit poslední vysokou prohru v Nezamyslicích. Průběh utkání měli plně pod kontrolou, měli trvalou převahu, ale branka hostů  jim byla zakletá.Pro hosty je to šťastně získaný bod.

Rozhodčí: Blaheta. Diváků : 40. Hráno bez karet.

Janovice -  Dešenice 5: 1 ( 3: 1)

Petr Abel

Úvod utkání vyšel lépe hostům.Již ve 13.minutě se nejlepší střelec hostů Michal Poupa prosadil po individuální akci kdy obešel dva  obránce a s přehledem překonal domácího gólmana. Obdržená branka domácí probudila ke zlepšení herní činnosti a začali svého soupeře přehrávat.Jejich snaha byla odměněna ve 29.minutě kdy Keřlík křížnou střelou k tyči překonal hostujícího golmana.Domácí měli po vyrovnání více ze hry a zaslouženě šli v 36.minutě Jandošem do vedení.Svoji snahu korunovali ještě ve 45.minutě,kdy nejmladší hráč na hřišti Miroslav Urban obdržel  ve vápně přesnou přihrávku od Goldschmida ,obešel hostujícího gólmana a upravil stav poločasu na 3:1 pro domácí.I ve druhém poločase měli více ze hry domácí hráči a vytvářeli si jednu brankovou příležitost za druhou.Z mnoha šancí se ujali dvě střely Jandoše a to v 70.a 72.minutě a  tím završil již svůj druhý hattrick na domácím hřišti.Za rozhodnutého stavu se již dohrávalo utkání ve velmi poklidném tempu.

Branky: Jandoš Václav 3, Urban, Keřlík Václav - Poupa Michal;

Rozhodčí: Dolejš; ŽK: 0:2. Diváků :  100.

Sušice B – Svéradice    2  :  6 ( 0 : 2)

Utkání hráno na těžkém, podmáčeném terénu. Domácí zaspali nástup hostů, ti se snadno dostali do dvoubrankového vedení což poznamenalo další vývoj utkání. Lídr tabulky  předčil domácí ve všech činnostech ,  zaslouženě zvítězil a potvrdil  svojí skvělou jarní formu.

Branky:   56. Blažek,  68. Kotrba  -  49.,  64.,  93. Prokopec,  7. Šrámek,  24. Soukup,  61´.Sova

Rozhodčí:  Simbartl  . ŽK: 3 : 3. ČK: 1 : 1 (71. Hanula – 71. Marek). Diváků: 50

Bezděkov  - V. Hydčice 7: 1 ( 2: 0)

V utkání  hraném pod taktovkou domácích kteří šli od úvodních minut  za svým cílem , neponechat nic náhodě a již v tomto zápase si pojistit záchranu v přeboru .

Branky: 79. a 87. Dulka Josef, 19. a 55. Ponocný Jiří , 70. Valečka Václav, 85.Tuček Tomáš, 8. Bohatý Miroslav – 72. Kropáček Ladislav;

Rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 1:3. . Diváků: 40.

Luby B  - Žihobce 2: 2 ( 0: 1)

I přes velkou územní převahu musela domácí rezerva pouze dotahovat náskok soupeře, který kontroval z rychlých protiútoků . dělba bodů pro oba týmy které jsou v tabulce na posledních dvou místech spíše uškodila a oba jsou nejvíce namočeni v sestupových vodách.

Branky: Smolík Vlad., Havlovic Marek - Lemberger Martin, Drobný Milan;

Rozhodčí: Pressl; ŽK: 0:4 . Diváků: 60

Hrádek  -  Horažďovice B 4: 2 ( 3: 0)

Svatobor zastihl závěr tohoto ročníku v pohodě a to se projevilo i v jejich vzestupu do horních pater tabulky.

Branky: 36. a 84. Vomela Lukáš , 5.  Adamec Tomáš, 43. Holeček Václav – 51. a 80. Pavlík Jiří .

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 4:4. . Diváků: 100.

Tabulka po  24. kole

1. Svéradice          24  20   1   3   68: 19    61  ( 25)

2. Vrhaveč            24  13   7   4   41: 27    46  ( 10)

3. Nezamyslice        24  14   2   8   69: 39    44  (  8)

4. Dešenice           24  12   2  10   67: 65    38  (  2)

5. Hrádek             24   9   7   8   42: 36    34  ( -5)

6. Sušice B           24  10   4  10   44: 40    34  (  1)

7. Janovice           24  10   3  11   35: 50    33  ( -3)

8. V. Hydčice         24   9   5  10   45: 45    32  ( -4)

9. Bezděkov           24   9   3  12   39: 49    30  ( -6)

10. Horažďovice B      24   9   2  13   40: 55    29  ( -7)

11. H. M.  Boží        24   7   7  10   36: 54    28  ( -8)

12. Měčín              24   6   6  12   40: 51    24  (-12)

13. Luby B             24   5   6  13   29: 49    21  (-15)

14. Žihobce            24   5   5  14   35: 51    20  (-16)

III.   T Ř Í D A

TÝNEC DOSTAL V NEZNAŠOVECH BŮRA

Dvě nečekaná klopýtnutí  Týnce v Neznašovech který zde dostal od domácích“ bůra“ a Kvasetic v podobě dělby bodů doma se Sokolem Měcholupy daly velkou šanci pro Veřechov a Malý Bor které si mohou v případě úspěchu výrazně posílit naděje na postup do OP z druhého místa.  Zatím co Veřechov vhozenou rukavici zvedl a výhrou v Hradešicích si zřejmě vytvořil čtyřbodový náskok a pokud v předposledním kole doma dotáhne do vítězného konce zápas s Melivem, pak může po skončení tohoto duelu slavit návrat do okresního přeboru ! Situace na ´konci tabulky se ještě více zdramatizovala.  Kdo to bude ze  čtveřice možných aspirantů na sestup  který III.třídu opustí, bude to Hrádek B, Strážov B, nebo Sokol Nalžovské Hory  či dokonce Kolinec ?   Odpověď  na tuto otázku můžeme možná najít  třeba již po skončení následujícího  předposledního kola.

Myslív-Velhartice  3 : 3 (1 : 1)

Jiří Moravec

Oba týmy produkovaly celý zápas útočný fotbal, který se divákům musel líbit. Hosté se dostali do vedení po chybě domácího brankáře, kterou využil Pruner, ale o tři minuty později po sólovém úniku vyrovnal Kubala. Myslívští si v úvodu druhé půle vypracovali převahu i více šancí, ale po špatném odkopu L. Bláhy  dal Pruner svůj druhý gól. Na druhé straně kontroval opět Kubala, který hlavou vyrovnal v 80. minutě. Hosté se ještě jednou dostali do vedení po penaltě za faul Maršíka. Spravedlivou remízu zajistil v 90. minutě Novák,  po Beníškově přesné přihrávce za hostující obranu.

Branky: 39., 80. Kubala, 90. Novák  - 36.,66. Pruner, 85. Poledník

Rozhodčí : Lecjaks. Diváků : 80. ŽK: 1:3.

Kvasetice  - Měcholupy 2 : 2 ( 2: 1)

Hosté využili určitého podcenění ze strany favorita a  v 9.minutě se ujali vedení. Domácí sice do odchodu k poločasové přestávce ještě stačili otočit skóre ve svůj prospěch. To bylo z jejich strany vše a naopak zkušený Petelík  pojistil vyrovnávající brankou zisk důležitého bodu jistoty záchrany.

Branky: 44. Hanzlík Josef, 41. Kubaň Aleš(PK) – 9. Blahuš Lukáš , 76. Petelík Radek;

Rozhodčí: Husník . ŽK:  1:2.  Diváků : 40

Neznašovy  -  Týnec 5 : 0 ( 2: 0)

Hosté jako kozla zbavení, domácí naopak našli střeleckou mušku a za tížilo konto  jednoho z favoritů na druhé postupové místo pěti góly !

Branky: 65. a 88. Voráček Pavel,  22.Mundl Martin, 41. Voráček Václav, 73. Liška Jiří,;

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 0:2 . Diváků : 30

Kolinec  - Hrádek B 0 : 2 ( 0: 1)

Podrobnosti nehlášeny .

Malý Bor – Mochtín  "B"  2 : 9 (1 : 5)

Hosté z Mochtína vrátili domácí zpět do reality a ukázali jak hraje mužstvo postupující do okresního přeboru z prvního místa.Domácí propadli ve všech herních fázích a ukázalo se, že sobotní "dýchánky" není to pravé ořechové před nedělním utkáním.

Branky: 8.Chodl František, 51.Sluka František – 9.,17.,72.Břečka Miroslav,9. a 77.Vítovec Daniel, 32.Nový Luboš, 39.Babka Tomáš, 47.Dolejš Jiří, 75.Tománek Karel.

Rozhodčí : Petrželka František. Diváků: 100. ŽK 2:0.

Strážov B  - Nalž. Hory 5 : 3 ( 1: 1)

Když se domácí hned z prvního útoku ve 43 vteřině ujali Lorencovou brankou  vedení , málo kdo předpokládal, že by mohl další průběh zápasu může nabídnout drama až do samotného konce. V souboji dvou týmů ohrožených sestupem podali hosté i po té, kdy domácí do druhé půle výrazně posílili statečný, bojovný výkon. V jejich brance se překonával  František Stulík, který musel dvakrát čelit pokutovým kopům, z toho ten druhý v 78.minutě kryl a byl překonán dorážkou jeho exekutora Václavem Jandou . To šli  domácí do vedení na 3:2. Hosté kteří dohrávali od 68.minuty bez vyloučeného Podlešáka zahráli úspěšnou hru vabank a v 88.minutě vyrovnali. Jejich radost byla ale velice krátká. Poslední slovo měl střídající Michel, který svůj brejk ve stejné minutě úspěšně zakončil a vrátil domácím zpět vedení (4:3). Tři body pro domácí rezervu definitivně jistil v nastaveném čase opět Lorenc, který skóre tohoto důležitého zápasu otevřel a pohotovým zakončením  také uzavřel.

Branky: 52. a 78. Janda Václav (obě PK), 1. a 90. Lorenc Jan , 86. Michel – 32. Podlešák Antonín, 85. Štěch Petr, 58. Štěpánek Jindřich;

Rozhodčí: Hájek; ŽK 2 : 4. ČK: 0  : 1 (68. Podlešák Antonín) . Diváků: 100

Foto z utkání   Strážov B - Nalžovské Hory                                     Foto Radmila Nagovská

Foto  Radmila   Nagovská

Hradešice B  - Veřechov 0 : 2 ( 0: 0)

Druhý tým tabulky v nedělním duelu v Hradešicích  svou  velkou šanci  postoupit do okresního přeboru vzal velice vážně,  zabojoval  a  následně i zabodoval . O zisku bodů rozhodly po hodině hry dvěma slepenými góly v průběhu čtyř minut.

Branky: 60. Raška Pavel, 64. Podzimek Josef;

Rozhodčí: Bošek; ŽK: 2:4. Diváků : 80.

1. Mochtín B          24  16   6   2   64: 27    54  ( 18)

2. Veřechov           24  13   4   7   59: 41    43  (  7)

3. Malý Bor           24  11   6   7   62: 41    39  (  3)

4. Kvasetice          24  11   5   8   55: 43    38  (  2)

5. Týnec              24  10   7   7   63: 45    37  (  1)

6. Myslív             24   9   6   9   43: 44    33  ( -3)

7. Neznašovy          24  10   3  11   45: 59    33  ( -3)

8. Hradešice B        24   9   5  10   40: 39    32  ( -4)