1. B TŘÍDA - skupina B 24. kolo 7. – 8.6. 2008

ŽELEZNÁ RUDA SE LOUČÍ S 1.B TŘÍDOU

Dvě kola před koncem 1.B třídy je rozhodnuto o prvním sestupujícím . S 1.B třídou se loučí tým Železné Rudy, který tak v průběhu dvou let zažívá po sestupu z 1.A třídy nyní sestup do okresního přeboru. Opačným směrem do 1.A třídy má již oběma nohama nakročeno Nýrsko a to přesto, že očekávané derby dvou zástupců z Pošumaví v Nýrsku mezi první domácí Okulou a druhým Tatranem Dlouhá Ves  vítěze nepřineslo a diváci se nedočkali ani branek. Bezbranková remíza  nahrává Sokolu Mochtín, který tak srovnal s Tatranem body a o tom, kdo postoupí do baráže ze druhého místa rozhodnou až závěrečná dvě kola . Šance obou jsou vyrovnané a snad jen los by mohl nahrávat Mochtínu který sice jede do Přeštic ale v posledním kole má doma Starý Plzenec, zatímco D.Ves po domácím duelu se Sokolem Hradešice ještě musí o další body usilovat na hřišti v Přednicích.

Pačejov - Starý Plzenec 2 : 1 (0 : 1)

Utkání v Pačejově se hrálo netradičně už od 14 hodin kvůli utkání české reprezentace na EURU. Oba celky si byly vědomy důležitosti utkání, a proto začaly opatrně. Od 15.minuty si však domácí vytvořili postupně až  drtivý tlak a nikdo by se nemohl divit, kdyby do poločasu vedli 5:0. Brankář Plzence Dušan Kudera doslova čaroval, některé jeho zákroky byly vyloženě reflexivní, a když už byl překonán, pomohlo mu břevno. A tak přišlo to, čeho se pačejovští fanoušci obávali. Z náhodné akce se k tyči trefil ve 44.minutě Adam Forejt a hosté šli do šaten s jednogólovým náskokem. Po změně stran se Plzenec zatáhl do obrany a spoléhal na brejky svého nejnebezpečnějšího hráče - mladého Jana Duspivy.
Pačejov však trpělivě čekal na další příležitosti a dočkal se jich. Během jediné minuty otočil výsledek. Nejprve se v 65.minutě z dobrých 27 metrů krásně trefil do horního růžku Jirka Fiřt a hned nato pronikl po křídle Jirka Mrázek a jeho přihrávku proměnil nabíhající Petr Bokr ve vítěznou branku. Výhra domácích byla plně zasloužená. Utkání s přehledem řídil
rozhodčí Milan Schingler.
Brank
y : 65. Fiřt, 67. Bokr  -  44. Forejt

Rozhodčí Schingler, ŽK 1 : 0. Diváků: 100.
Sestava domácích: Boř - Pavelec - Korda - Fiřt - Hromádka - Ticháček - Brůha - Bokr - Marek - Mrázek – Hlaváč. Střídali: Němec - Hlůžek - Panuška

Mochtín – Merklín  5 : 2 (3 : 2)

Zápas bohatý na branky vidělo přes 100 diváků. V 5. minutě si dali hosté vlastní gól., ve 13. minutě vedli domácí již 3:0, když se trefili Mareš a Černý. Hosté však nerezignovali . Nejdříve nastřelili břevno, pak se hlavou prosadil urostlý Liška (3:1). Vlastenec Mareše ve 41.minutě uzavřel poločasové skóre na 3:3. Domácí tým však po přestávce výhru nepustil. Hrál aktivně dopředu a jen špatnou koncovkou se připravil  o ještě větší výhru. V 52.minutě dal čtvrtý gól kapitán Černý, na konečných 5:2 upravil Jaroslav Mareš, který touto brankou  oslavil své třicáté narozeniny.

Branky: Černý 2, Mareš 2, vlastní – Liška, vlastní .

Rozhodčí:  Walter . Diváků: 120. ŽK 2:6.

Předenice  - Hradešice 3: 3 ( 2: 2)

Branky: Kasl, Minařík, Štrunc - Florián 2, Kotiš; ŽK: 2:1; ČK: 0:1 . Diváků: 50.

Chlumčany B  - Švihov 3: 5 ( 1: 3)

Branky: Vlček 2, Gleisner - Brož 2, Biedermann, Špaténka, Čížek; ŽK: 1:1. Diváků: 30.

Nýrsko- Dl.Ves 0: 0 ( 0: 0)

ŽK: 2:1 . Diváků: 120.

Záhoří  - Strážov 1: 0 ( 1: 0)

Branky: Pelouch; ŽK: 0:2 . Diváků: 50.

Ž.Ruda  - Přeštice B 1: 5 ( 0: 2)

Branky: Loos - Šindelář 3, Bouc, Rajchart J.; ŽK: 3:2. Diváků: 150