Krajský přebor, 1.A třída 28. kolo 7. – 8.6. 2008

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ ZÁPAS SUŠICE NEZVLÁDLA

Tři kola před koncem tohoto ročníku  hrála družstva z Pošumaví na hřištích soupeřů. Nejostřeji sledovaný zápas o čest bodů dvou týmů bezprostředně ohrožených sestupem  Horní Bříza – Sušice skončil vítězstvím 4:1 ve prospěch domácích a pro Sušici z reálné naděje na záchranu již zbyla pouze teoretická naděje. Chanovice získaly  bod v Rokycanech a prakticky by se baráži o záchranu měly vyhnout. Podruhé na jaře venku bodovala  rezerva TJ Klatovy, která po zisku bodu v Holýšově dokázala remizovat v tomto kole v Přešticích, nicméně jeden inkasovaný  gól byl již v tomto ročníku  v pořadí již 101 v síti klatovského béčka.

Horní Bříza -  Sušice  4 : 1 ( 3 : 0)

Branky: 7. Dolejš,  17. (PK) a 44. Vrla,  65. Chocholatý P. , - 69. Kočí; ŽK: 3:3; ČK: 0:1. Diváků: 200:

Sestava Sušice : Kindelman- Kodýdek, Klíma (74.Goby), Vítovec, Prchlík(82.Kysilka), Hrach, Cihlář, Hubáček, Procházka, Tuček,(46.Bešta).

Rokycany  - Chanovice 2: 2 ( 0: 0)

Branky: Fiala, Javůrek - Hausleitner 2; ŽK: 0:1. Diváků : 140.

Přeštice -  Klatovy B 1: 1 ( 0: 0)

Branky: Cápal - Votípka; ŽK: 0:3; ČK: 1:1 . Diváků : 100.

Rozhodčí : Liškutín

Sestava Klatov:Herman,Vacovský,Hromada,Kotáb,Moser,Veselka(68 min.Sýkora,Meszáros(72 min.Zahradník)Janda,Ježek,Kováč,Lukeš(60 min.Votípka)

SK ZČE -  Bolevec 2: 4 ( 1: 0)

Branky: vlastní, Švec - Došlý 2, Pelnář, Šiml; ŽK: 3:0 . Diváků : 150.

Tachov -  Manětín 5: 1 ( 2: 1)

Branky: Bečvář 2, Machač, Malý, Čížek - Spal; ŽK: 3:0 . Diváků : 250.

Chrást  - Zbůch 5: 2 ( 3: 1)

Branky: Bezdička 3, Komárek, Tyr - Plahs, Schejbal; ŽK: 0:1. Diváků : 200.

Stříbro Rapid 1: 0 ( 1: 0)

Branky: Jareš; ŽK: 2:3. Diváků:  100

Holýšov  - M.Touškov 3: 0 ( 3: 0)

Branky: Kaas 2, Tlustý; ŽK: 1:3. Diváků:  170

Tabulka po  28. kole

1. Tachov             28  22   6   0   97: 19    72  ( 30)

2. Chrást             28  18   8   2  100: 33    62  ( 20)

3. Holýšov            28  16   5   7   53: 29    53  ( 11)

4. M. Touškov         28  13   5  10   49: 50    44  (  2)

5. Rokycany           28  11  10   7   51: 33    43  (  1)

6. Bolevec            28  12   6  10   48: 51    42  (  0)

7. Rapid Plzeň        28  13   3  12   54: 59    42  (  0)

8. Manětín            28  12   5  11   81: 65    41  ( -1)

9. Zbůch              28  12   4  12   50: 54    40  ( -2)

10. SK ZČE Plzeň       28  11   3  14   40: 45    36  ( -6)

11. Chanovice          28   9   8  11   53: 50    35  ( -7)

12. Přeštice           28   9   4  15   32: 51    31  (-11)

13. Stříbro            28   9   2  17   51: 85    29  (-13)

14. Horní Bříza        28   7   6  15   37: 66    27  (-15)

15. Sušice             28   6   7  15   41: 70    25  (-17)

16. Klatovy B          28   1   4  23   24:101     7  (-35)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

LUBY VYŠLY STŘELECKY NAPRÁZDNO

Ani v závěru soutěže se fotbalisté A týmu Startu nevyhnuli velkým výkyvům ve hře a s tím  související střelecké produktivitě. Zatím co v předcházejících třech zápasech zatěžkali jejich lubští střelci brankové konto soupeřů  dvanácti góly v posledním domácím duelu s celkem ode  dna tabulky Tatranem Chodov nejen neskórovali, ale naopak  čtyřikrát  inkasovali. Obdobná situace s čekáním na branku v síti soupeřů se před tím opakovala rovněž  mezi 22. a 24.kolem  včetně dohrávky 17.kola kdy ve čtyřech zápasech zůstalo brankové konto soupeřů v duelem s Luby čisté.

Luby stejně jako Žichovice které doma se o body s Nepomukem dělily v tomto kole sice  ztratily . Přesto mají jednu jistotu, přímý sestup již jim nehrozí! Jsou ale stále v bezprostředním ohrožení že o další účast v novém ročníku budou muset bojovat v baráži o záchranu. K tomu aby se tak nestalo mají dvě kola ve kterých se musí pokusit o maximální bodový zisk.

Luby – Chodov   0 : 4 (0 : 2)

Velké zklamání připravili domácí fotbalisté svým příznivcům. Po nevydařeném výkonu podlehli hostům kteří mají na kahánku sestup do 1.B třídy.

Branky:  Šot J. 3, Pfeifer

Diváků: 80.  ŽK: 1:1 .

Žichovice  - Nepomuk 1: 1 ( 1: 0)

(komentář převzat z webových stránek TJ Žichovice )

Zápas z kategorie smolovatých jsme sehráli s mužstvem Nepomuka, ač jsme byli po celý zápas lepším celkem utkání skončilo nespravedlivou remízou 1:1.

Po počátečním oťukávání začaly postupně přicházet šance našich hráčů, když v 6. minutě uvolnil po trestném kopu V. Turek Petra Vonáška, ale míč skončil mimo. V minutě 13. postupoval sám z úhlu proti brankáři hostí Robert Šimanovský, ale ten jeho pokus vytěsnil na roh. Totéž se opakovalo v minutě 17., když si dvakrát vyměnili míč Vonášek s V. Turkem, ale i v tomto případě byl úspěšnější gólman hostí. V minutě 25. po rohu Šimanovského, hlavičkoval Olda Chod těsně vedle pravé šibenice.<!--more--> V minutě 27. otřel míč o tyč P Vonášek, když jej přihrávkou našel Chalupný. První příležitost ze strany hostí a zároveň poslední, přišla ve 30. minutě, ale Rackova střela skončila naštěstí jen na tyči Němcovi branky. Ve 36. minutě jsme se již radovali z vedení 1:0, to faulovaný Pišta Lávička nakrátko rozehrál trestný kop V. Turkovi a ten centrem našel na malém vápně Petra Vonáška, který svojí nechytatelnou pumelicí málem protrhl síť. Do kabin jsme odcházeli spokojeni nejen s hrou, ale i s výsledkem.

Podobný průběh, jako poločas první, měl i ten druhý. Ve 49. minutě prověřil pozornost nepomuckého brankáře střelou z úhlu Chod. V 56. pálil z dvaceti metrů Šimanovský, ale brankář opět vytlačil na roh a o minutu později tentýž hráč postupoval zcela sám na nepomuckého brankáře, ale ten jej opět vychytal. V 74. vyslal tečovanou střelu Olda Chod a ta skončila jen těsně mimo nepomucké branky. V 77. minutě při závaru v šestnáctce Nepomuka napáli Pišta Lávička z plného běhu jen obránce stojícího na malém vápně. V nhásledné minutě srazil ve vlastní šestnáctce ho stující obránce centrovaný míč rukou, ale píšťalka hlavního rozhodčího zůstala němá. Ne však tak v 82. minutě, kdy hostující hráč nastřelil ruku Zbyňka Malíka (přímo na tělě) a z následné penalty Herout vyrovnal na 1:1. Následovalo 8 minut vytrvalého tlaku, z něhož jsme vytěžili pouze tyč nastřelenou F. Švehlou. Závěrečný hvizd nám opět vzdálil vidinu přímé záchrany v 1.A třídě. Skvělí fanoušci i tak potleskem odměnili naše kluky za předvedený výkon.

Slovo trenéra  Josefa Chalupného TJ Žichovice:”Ve velice nervózním utkání jsme byli lepším celkem, ale bohužel jsme neproměnili vytvořené příležitosti a to se nám nakonec vymstilo. Když jinak velice přesný rozhodčí Kratochvíl nestejně posoudil dvě velice podobné situace ve prospěch hostí. Nám tím bohužel sebral vidinu přímé záchrany v 1.A třídě a hosty naopak posunul do klidných vod středu tabulky. Přesto ve zbývajících dvouch kolech uděláme vše proto, abychom soutěž pro Žichovice zachránili. Děkuji všem hráčům a samozřejmě našim skvělým fandům, kteří vytvořili nádhernou atmosféru.”

Losiná  - Koloveč 1: 8 ( 0: 3)

Branky: Votípka-Šperl 2, Homolka, Mareš, Souček, Šlajs, Černohorský, Částek; ŽK: 2:0. Diváků:100

Křimice  - Staňkov 0: 4 ( 0: 3)

Branky: Homolka 2, Janka, Poslední; ŽK: 3:3 . Diváků: 45

Nýřany - Zbiroh 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Mašek; ŽK: 1:1 . Diváků: 70

VS Plzeň-  Blovice 3: 4 ( 2: 0)

Branky: Hrdlička, Liška, Pavlíček - Žežula 2, Rous, Segmüller; ŽK: 1:1. Diváků: 80

Sl.Mýto  - Chlumčany A 2: 1 ( 2: 0)

Branky: Kalčic, Šobáň - Holý; ŽK: 2:4. Diváků: 150.

Žákava  - Chotíkov 5: 0 ( 1: 0)

Branky: Váňa 3, Drohobetskyý, Silovský; ŽK: 1:1. Diváků: 120

1. Koloveč            28  24   3   1  100: 22    75  ( 33)

2. Nýřany             28  18   5   5   69: 42    59  ( 17)

3. Žákava             28  15   2  11   57: 49    47  (  5)

4. Staňkov            28  13   6   9   54: 36    45  (  3)

5. Blovice            28  12   7   9   41: 35    43  (  1)

6. Chlumčany          28  11   6  11   49: 48    39  ( -3)