DIVIZE - skupina A 28. kolo 7. – 8.6. 2008

D I V I Z E

V DERBY SE BODY DĚLILY

Hosté z Domažlic si přijeli pro další tři body do tabulky, stejně tak domácím Klatovanům, pokud se chtějí udržet v divizní soutěži, velela povinnost vyhrát. S tímto odhodláním vstoupili v sobotu do vzájemného utkání dva zástupci Plzeňského kraje. Oba se však museli spokojit s remízou, po níž přibyl do tabulky každému týmu pouhý bod. Hůře dopadl druhý reprezentant Pošumaví v divizi. Horažďovičtí v domácím prostředí nevyužili svojí poslední šance ještě promluvit souboje o záchranu. V  kombinované sestavě  bez čtyř hráčů základu  s náhradním brankářem proti  čtvrtému celku tabulky a v pohodě hrajícímu Písku si prakticky podřízli větev znamenající nejen sestup na předposlední místo v tabulce , ale sestup z divize.

Klatovy – Domažlice  2 : 2 (0 : 1)

RADMILA NAGOVSKÁ

V prvním poločase předváděli domácí ospalý výkon. To se jim vymstilo, když ve 20. minutě poslal svůj tým do vedení domažlický Bublík. Klatovští si však vzali k srdci slova svého trenéra během přestávky a do druhého poločasu nastoupili jako vyměnění. Diváci tak mohli vidět pohledný fotbal plný střeleckých šancí. Nejprve hlavičkou vyrovnal Mužík v 51. minutě na 1:1. O pět minut později Tafat nastřelil z boku, ale dvojice domácích před bránou se nedokázala domluvit a svou šanci promarnili. S míčem na kopačkách si ve velkém vápně neporadil ani Aubrecht. Šanci spálil také Hanzlík, jehož dělovku nejprve odrazil hostující gólman Mleziva, ale vzápětí Hanzlík zachycený míč poslal hlavičkou příliš vysoko. Nařízenou penaltu sice domácí gólman Jarolím vyrazil, ale odražený míč zpracoval úspěšně za jeho záda Šot a hosté se opět dostali do vedení. Domácí se pokoušeli využít posledních minut k tomu, aby alespoň vyrovnali. Ani hosté však nezůstávali pasivní a hlavně díky šikovnosti Šota si mohli z Klatov odvézt vítězství. Jenže domácím kryl výborně záda gólman Jarolím. Na vyrovnávací branku si diváci museli počkat až do 84. minuty, kdy se po skrumáži před bránou hostů uvolnil Beneš a dělovkou z dálky se postaral o konečné skóre  2:2.

Branky: 51. Mužík, 84. Beneš – 20. Bublík, 71. Šot.

Rozhodčí: Chládek – Kučka, Aubrecht. Diváků: 560. ŽK:  2:2. ČK:  0:0.

Sestava: Klatovy: Jarolím – Lisý, Viktora, Boubrle (78. Pavlík), Cihlář, Kopp, Hanzlík, Brejcha (78. Beneš), Mužík, Zedník, Tafat.

Z utkání Klatovy - Domažlice  (foto Radmila  Nagovská)

Trenéři :    Remíza byla zasloužená

Po skončení sobotního divizního utkání mezi fotbalisty Klatov a Domažlic se trenéři obou celků vzácně shodli: Remíza byla zasloužená.

„Tvrdím, že musíme vyhrávat. Ale vzhledem k tomu, že jsme po celý zápas jeho výsledek vždy jen dotahovali, remízu beru,“ řekl kouč klatovského týmu Pavel Běloušek. Přiznal, že jeho svěřenci předvedli v prvním poločase ospalý výkon a byli zakřiknutí. „Do druhého ale nastoupili s odhodláním, což vzápětí dokázali vyrovnáním na 1:1,“ popisuje Běloušek klíčové okamžiky utkání. Poukazuje ale i na Hanzlíkovu stoprocentní zmařenou šanci. I když soupeř dostal domácí znovu na kolena po nařízené a vzápětí proměněné penaltě, Klatovští se nevzdali a svou bojovností nakonec dokázali vyrovnat.Klatovský trenér se musel v sestavě obejít bez Šlechty, který dostal stopku za červenou kartu, a také bez Hovorky. Naopak nováčkem v týmu byl Boubrle, který se podle slov kouče své role zhostil nad očekávání dobře.

Horažďovice – Písek  0 : 2 (0 : 1)

Domácí nevyužili svojí poslední šance ještě promluvit souboje o záchranu. V  kombinované sestavě  bez čtyř hráčů základu  s náhradním brankářem proti  čtvrtému celku tabulky a v pohodě hrajícímu Písku si prakticky podřízli větev znamenající nejen sestup na předposlední místo v tabulce , ale sestup z divize.

Branky : 21. Holan, 68. Zušťák. Rozhodčí: Hlaváč. ŽK : 2:3. Diváků: 110

Sestava Horažďovice : Baloun – Baloušek, Kukol, Grunt, Stulík – Janouškovec(67.Ulč), Šafanda, Jůda, Koudela – Beránek, Horváth.