Krajský přebor, 1.A třída 27. kolo 31.5. – 1.6. 2008

SUŠICE VYKŘESALA NADĚJI

V existenčním zápase o šest  bodů Sušice svého soupeře ze Stříbra herně zcela předčila a odměnou je vítězství,které mohlo být daleko vyšší.Již od úvodních minut se hrálo výhradně na branku hostí a zákonitě přišly i brankové příležitosti a jejich proměňování ve kterém vynikl domácí ostrostřelec ,autor hattricku Kočí. Stínem utkání bylo těžké zranění nejlepšího hráče v sušickém dresu Petra Pohořala.

Chanovicím se proti Tachovu v předcházejících zápasech o mistrovské body dařilo. Tentokráte ale s lídrem tabulky neuspěly . Chanos nebyl spokojen s výkonem rozhodčího Štokla, který byl k hostům daleko více nápomocný a Tachov si tak ziskem třech bodů za výhru 4:0 prakticky s definitivní jistotou zajistil postup do divize. Definitivní to mají již dlouho před skončením tohoto ročníku TJ Klatovy B že sestoupí  a prohra v domácím prostředí 6:1 s hosty z Rokycan jen potvrzuje, že divizní rezerva Klatov na  krajský přebor v současnosti herně nemá . Není jistě od věci připomenout, že její působení v nejvyšší krajské soutěži  bylo spíše ostudnou záležitostí které dělalo fotbalu v Klatovech špatnou reklamu.

Chanovice – Tachov  0 : 4 (0 : 1)

Jiří Štěrba

Za vydatné pomoci rozhodčího utkání dotáhli hosté do vítězného konce a postupují do divize.

Branky: 10. Rulf, 43. Viterna, 70. Malý(PK), 80. Malý

Rozhodčí : Štokl. Diváků : 100: ŽK: 2 : 0.

Chanos Chanovice: Z. Daněk – V. Votava, R. Hnídek, Strakoš, Hausleitner – P. Kučera (68. Frýzek), Toman, L. Černohorský, V. Krch – J. Malý, S. Kocur.

TJ Sušice - FO Baník Stříbro  5 : 3 (5 : 2)

Petr Kodýdek

V existenčním zápase o 6 bodů Sušice svého soupeře herně zcela předčila a odměnou je vítězství,které mohlo být daleko vyšší.Již od úvodních minut se hrálo výhradně na branku hostí a zákonitě přišly i brankové příležitosti.Kočí,Pohořal ani Hubáček ovšem neuspěli.Na gól se tedy čekalo až do 21.minuty ,kdy se do černého trefil Radek Kočí.Hosté hru otevřeli a výsledkem byly další čtyři branky v síti gólmana Stříbra.Do kabin se šlo za stavu 5:2 pouze proto,že korigování stavu připustil nepřesný hlavní rozhodčí.V druhé půli si sušičtí skóre pohlídali,trefil se pouze stříbrský Jareš opět z pokutového kopu.Střelecky se zaskvěl autor hattricku Kočí.Stínem utkání bylo těžké zranění nejlepšího hráče v sušickém dresu Petra Pohořala.

Branky : 21.,29.,45.Kočí,34.Cihlář,36.Prchlík - 31.a 64.Jareš(obě z PK),43.Hřebík

Rozhodčí : Legát .Diváků: 180 ŽK : 5:1

Sestava Sušice:Kindelman-Klíma Vl.,Procházka,Vítovec(71.Tuček),Kodýdek-Cihlář,Hrach, Hubáček (54.Kysilka J.), Prchlík-Kočí(89.Goby),Pohořal

Nejlepší hráči:Petr Pohořal-Michal Petraška

Klatovy B  - Rokycany 1 : 6 ( 0 : 1)

Žádné informace k utkání od TJ Klatovy nebyly dodány. Základní údaje převzaty z jiného zdroje.

Branky: 79. Voráček – 50. a 60. Blecha , 40. a 90. Fiala , 73. Hereit, 81. Tobrman;

Rozhodčí: Kračmer. ŽK: 2:0. Diváků: 80.

Sestava TJ Klatovy B: Herman – Vacovský, Hromada, Rendl (43. Voráček), Janda – Mészáros, Pavlík, Kotáb Z., Ježek – Lukeš, Kraus.

M.Touškov -  Chrást 6: 3 ( 0: 1)

Branky: Führbacher 2, Zaoral 2, Holý, Čechura - Mojžíš 2, Bezdička; ŽK: 1:2 . Diváků : 320.

Bolevec  - Holýšov 2: 5 ( 1: 3)

Branky: Došlý, Pelnář - Tlustý 2, Jeniš, Lukáš, Procházka . Diváků : 100.

Manětín  - SK ZČE 0: 2 ( 0: 2)

Branky: Roud, Švec; ŽK: 1:1. Diváků: 200.

Rapid - Přeštice 2: 1 ( 1: 0)

Branky: Hrdina 2 - Cápal; ŽK: 4:4; ČK: 1:0 . Diváků:80.

Zbůch Hor.Bříza 2: 1 ( 2: 1)

Branky: Schejbal, Steinbach - Chocholatý; ŽK: 4:4. Diváků: 200.

Tabulka po  27. kole

1. Tachov             27  21   6   0   92: 18    69  ( 30)

2. Chrást             27  17   8   2   95: 31    59  ( 20)

3. Holýšov            27  15   5   7   50: 29    50  ( 11)

4. M. Touškov         27  13   5   9   49: 47    44  (  2)

5. Rokycany           27  11   9   7   49: 31    42  (  3)

6. Rapid Plzeň        27  13   3  11   54: 58    42  (  0)

7. Manětín            27  12   5  10   80: 60    41  ( -1)

8. Zbůch              27  12   4  11   48: 49    40  ( -2)

9. Bolevec            27  11   6  10   44: 49    39  ( -3)

10. SK ZČE Plzeň       27  11   3  13   38: 41    36  ( -3)

11. Chanovice          27   9   7  11   51: 48    34  ( -8)

12. Přeštice           27   9   3  15   31: 50    30  ( -9)

13. Stříbro            27   8   2  17   50: 85    26  (-13)

14. Sušice             27   6   7  14   40: 66    25  (-17)

15. Horní Bříza        27   6   6  15   33: 65    24  (-15)

16. Klatovy B          27   1   3  23   23:100     6  (-36)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

OD LÍDRA DOSTALY  VÝPRASK

Los sedmadvacátého  kola  1.A třídy přiřkl oběma zástupcům Pošumaví teoreticky nejtěžší soupeře kteří mají již jistý postup do krajského přeboru . Zatím co Luby si na svém hřišti nečekaně snadno poradily s druhým týmem tabulky z Nýřan které porazily 3:1, Žichovice dopadly na hřišti první Kolovče daleko hůře .Po podzimní těsné prohře doma 2:3 tentokráte byla na cestu domů zatížena sedmi obdrženými góly. Poslední tři kola budou ještě z pohledu boje o záchranu zajímavá. Pokud budeme počítat  reálnější variantou  sestupu dvou týmů z Plzenského kraje z divize  pak z 1.A třídy sestoupí do 1.B třídy přímo 4 družstva a další tři čeká baráž o udržení  s týmy ze skupin 1.B třídy které skončí v konečné tabulce na druhém místě. Z tohoto pohledu se  zdá , že  Luby i Žichovice  by sestup měl minout, ale co se týče baráže o udržení nemají oba nic  jisté !

Luby – Nýřany  3 : 1 (2 : 0)

Zasloužené vítězství domácích proti  soupeři který z druhého místa má svůj postup  do krajského přeboru jistý .Z  tohoto pohledu také přistoupili hosté  k utkání na hřišti kde se mu pšenka ani v předchozích zápasech pšenka nekvetla.

Branky : Šůs 2, Smolík P. – Kováč. ŽK: 2:1. Diváků: 150

Koloveč  - Žichovice 7: 0 ( 5: 0)

(převzato z webových stránek TJ Žichovice)

Zdecimované torzo týmu, který v posledních kolech kráčel bez porážky I.A třídou,  odjelo dnes k utkání se suverénně vedoucím a již jistě postupujícím mužstvem z  Kolovče. Na sraz se nedostavili zranění junioři - Vonášek a Turek a ani v  posledních zápasech v pohodě hrající Kája Brož. Do samotného utkání nastoupili  se sebezapřením brankař Ruda Němec, Petr Lávička a Lukáš Mourek. Přijet nemohl  ani Martin Heimlich, kterému to neumožnily  pracovní povinnosti.  Přesto jsme proti  po dlouhé době kompletnímu suverénu I.A třídy začali velice sympaticky a ve 3.minutě se po hlavičce F. Švehly dostal do pěkné pozice Olda Chod, ale bohužel předčasně vystřelil do náruče připraveného brankaře domácích. O minutu později se zcela sám řítil na branku R. Šimanovský, ale ani on neuspěl, když brankař domácích s námahou jeho střelu vyškrábl těsně mimo pravou tyč.  Pravidlo  "nedáš-dostaneš", se prokázalo i tentokrát, když míč odražený od drnu přeskočil  stopéra Malíka a domácí s pomocí tyče překonali bezmocného Rudu Němce poprvé. Na  naše kopačky se vloudila jak nervozita, tak i nejistota a domácí byli najednou u  všeho dříve. Bylo jen otázkou času, kdy svoji převahu zúročí i gólově. Ve 14. minutě jsme nabídli příliš mnoho času záložníkovi domácích a ten nedal opět R. Němcovi možnost zasáhnout. Ve 23. minutě si útočník Kolovče pomohl faulem k  tomu, aby odzbrojil Z. Malíka, což mu hlavní rozhodčí prominul a on pohodlně  zvýšil na 3-0. Úvodní smršť a vedení 4-0 přišlo po další šťastné střele  domácích. Poločasový výsledek 5-0 stanovili Kolovečtí ve 45. minutě, když  doklepli do sítě míč, který vypadl R. Němcovi. Do 2. poločasu jsme vstoupili přece jen obezřetněji a více jsme se věnovali  obranné hře, takže jsme domácí nepouštěli do výraznějších šancí. Naopak ve 49.minutě hledal pěknou přihrávkou J. Chalulpný Roberta Šimanovského, ale tomu  brankař domácích včasným vyběhnutím příležitost zmařil. V 75. minutě Šiškův  trestný kop jen těsně minul pravý roh kolovečské branky. V 82. minutě obrana  nechala chvíli více prostoru při pravé lajně a domácí okamžitě trestali  průnikem a gólem na 6-0. Korigovat výsledek jsme mohli v 87. minutě, ale Jirka Šimáček neproměnil penaltu za ruku domácího obránce. Poslední slovo měli v  minutě následující Kolovečtí, kteří uzavřeli skóre na konečných 7-0 po rychlé  akci středem hřiště.

Slovo trenéra TJ Žichovice Josefa Chalupného :“ V opravdu kombinované sestavě, když chyběli zkušení Vonášek s Turkem, navíc s  několika zraněnými jsme těžko mohli být důstojným soupeřem domácím suverénům I.A  třídy, kteří se pro změnu po dlouhé době sešli kompletní. Navíc nám ani nepřála  Štěstěna. Jsem rád, že máme duel za sebou a pevně věřím, že do utkání s  Nepomukem se naše marodka alespoň částečně vyprázdní a že výprask z Kolovče  nezanechá žádné následky na psychice mužstva. Klukům bych chtěl poděkovat „

Branky: Šperl 2, Černohorský 2, Částek 2, Milota; ŽK: 2:3. Diváků : 200.

Sestava Žichovice: Němec, Malík, Šiška, Mourek, Lávička (55. Turek J.), Šimáček, Harenčák, Chod, Chalupný, Šimanovský (75. Bala), Švehla

Chotíkov  - Losiná 0: 1 ( 0: 1)

Branky: Veleman; ŽK: 2:5; ČK: 0:1 . Diváků: 60.

Blovice  - Sl.Mýto 2: 1 ( 1: 0)

Branky: Žežula 2 - Kříž; ŽK: 2:1 . Diváků: 100.

Nepomuk - Křimice 2: 0 ( 1: 0)

Branky: Vosyka, Švec; ŽK: 4:3; ČK: 1:0 . Diváků: 100

Chlumčany A -  Žákava 4: 2 ( 1: 1)

Branky: Milota 2, Noller, Vlček - Váňa 2; ŽK: 4:2 . Diváků:120

Zbiroh  - VS Plzeň 9: 2 ( 4: 0)

Branky: Jaroš 4, Dibus 2, Konětopfský, Staněk O., Staněk P. - Pavlíček 2 . Diváků:110.

Staňkov -  T.Chodov 2: 1 ( 1: 1)

Branky: Bezděch, Janka - Fischer; ŽK: 3:3. . Diváků: 70.

1. Koloveč            27  23   3   1   92: 21    72  ( 30)

2. Nýřany             27  17   5   5   68: 42    56  ( 17)

3. Žákava             27  14   2  11   52: 49    44  (  5)

4. Staňkov            27  12   6   9   50: 36    42  (  0)

5. Blovice            27  11   7   9   37: 32    40  ( -2)

6. Chlumčany          27  11   6  10   48: 46    39  ( -3)

7. Nepomuk            27  12   2  13   43: 52    38  ( -4)

8. Luby               27  11   3  13   45: 54    36  ( -3)