DIVIZE - skupina A 27. kolo 31.5. – 1.6. 2008

D I V I Z E

Z PRAHY SE VRÁTILY BEZ BODŮ.

Ve 27.kole hrály oba týmy z Pošumaví své zápasy v Praze. V sobotu zajížděly Klatovy  na  Motorlet, který se v sestupových vodách a potřeboval body jako sůl.  Klatovy oslabeny  distancovaného Šlechtu a Hovorku nastoupily v základní sestavě s dorostencem Moserem, pro kterého to byla divizní premiéra mezi muži. Vítězstvím  si domácí Motorlet oddálil pád  divize,  pro Klatovy tato prohra znamená, že musí k definitivní pojistce záchrany ještě nějaký ten bodík přidat. Snad se to podaří již následujícím kole doma kdy hostí v derby sousední Domažlice. V neděli proti favorizované rezervě ligové Viktorie Žižkov neuspěly ani Horažďovice , které si přivezly sedmibrankový příděl.Týmy z Pošumaví tak nezískaly do souboje o záchranu ani bod , nedaly ani branku a dohromady by si vystačily součtem skóre na dvouciferný výsledek.

Motorlet – Klatovy    3 : 0 (1 : 0)

Karel Zedek

Zápas se hrál ve velice horkém počasí a na hráčích to bylo znát. Úvod zápasu byl vyrovnaný bez šancí na obou stranách. První příležitost měli domácí ve 20.min. Z 25.metrů zahrával Honka standardní situaci a míč přes zeď zapadnul překvapenému Jarolímovi do sítě. Potom spálil dvě šance domácí Patera. Ve 40.min se zranil Hanzlík a musel být střídán pro roztrženou tvář. Ve 42.min se do vápna dostal domácí Rezek ,ale Jarolíma tentokrát nepřekonal. Ve 45.min přišla rychlá akce po ose Beneš,Mužík a Tafat, který zakončoval těsně vedle branky.

Druhý poločas začal lépe pro hosty a standardní situaci Zedníka musel brankář vytěsnit na roh. V 50. minutě opět osamocený Patera ve vápně hlavičkoval těsně nad. V 52. minutě zahrávali domácí standardní situaci. Přetažený míč na delší tyč vrátil domácí hráč před branku a Honka hlavou pohodlně zvýšil na 2:0. V 57. minutě orazítkoval břevno Tafat a v 61.minutě domácí Honka tyč. V 64.minutě zapomněla obrana hostů na zadní tyči na Honku a Pateru, který vyraženou střelu Honky zasunul za záda Jarolíma. Klatovští se snažili, ale opět doplatili na neproměňování šancí. V 82.minutě byl pěstí sražen hostující Cihlář, ale domácí hráč uviděl pouze žlutou kartu. V závěru se do šance dostal ještě Beneš, ale trefil pouze dobře postaveného domácího brankáře.

Branky: 20,52.min Honka, 64. Patera. Rozhodčí: Novotný Josef

Sestava Klatov:Jarolím–Kopp,Viktora,Mores,Cihlář– Brejcha, Lisý,Mužík,Zedník(75.Aubrecht)– Tafat, Hanzlík(42.Beneš)

Viktorie Žižkov B – Horažďovice  7 : 0 (3 : 0)

Po prvních dvaceti minutách domácí  vedoucí tým divize vedl 3:0 a bylo tím rozhodnuto nejen o výsledku, ale také o dalším průběhu zápasu,  který stejně jako úvod byl zcela v režii ligové rezervy Žižkova.

Branky: 14. a 17. Bukač, 21- Walter(PK), 51.Novotný, 74. a 85. Novák, 81. Stoszek.

Sestava FK Horažďovice: Baloun – O. Stulík, Kukol, Grunt (46. Janouškovec), L. Pícka – Zámeček, Koudela, T. Jůda (78. Ulč), M. Šafanda – V. Beránek, P. Horváth.