OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 23. kolo 31.5. – 1.6. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

ILUZE ZAHRÁT SI BARÁŽ  SE  ROZPLYNULY

Ve 23.kole se odehrál v Nezamyslicích souboj dvou celků které si dělají ambice na druhé místo. I přes vysokou prohru je o bod blíže k této příčce Vrhaveč, která ale s největší pravděpodobností přišla i šanci případným druhým nejvyšším možným počtem získaných bodů  z účastníků OP v rámci kraje si zahrát baráž o postup do 1.B třídy. Na konci tabulky nedošlo ani přes neúspěch v  brankové přestřelce lubské rezervy v Dešenicích ke změnám . Poslední příčka stále patří TJ Žihobce které se mohly radovat ze zisku bodů v domácím duelu s Hrádkem pouze devatenáct minut . Radost jim vzal srovnáním skóre na konečných 1:1  ostřílený kanonýr Svatoboru  Radek Holeček . Měčín opět potvrdil, že si situaci na konci tabulky zkomplikoval sám, když koncovka je na jaře velkou slabinou  tohoto týmu. Tentokráte sice rovněž branku nedal, ale přivezl si cenný bod ze hřiště lídra tabulky a ten může mít v závěrečném účtování třeba i hodnotu záchrany.

Žihobce -  Hrádek 1: 1 ( 0: 0)

Luboš Peleška

Domácí tým bojoval, snažil se hrát útočně, hosté hrozili rychlými protiútoky.Přestože si domácí vytvořili mnohem více šancí, skórovat se ji podařilo stejně jako hostům jen jednou.Ke vstřelení první branky měli blíže hosté v 55.minutě, kdy Adamec nastřelil břevno.O 2 minuty později prokličkoval obranou hostů domácí Šikl a střelou, která olízla tyč, otevřel skóre.Vyrovnání měl na kopačce už za pár minut Holeček, kdy z přímého kopu trefil nejprve zeď a při opakované střele tyč domácí branky.

V 75 minutě  kopali domácí roh, po kterém se k odraženému míči dostal Staněk. Jeho nepříjemnou střelu Ryba nejprve skvěle vyrazil a vzápětí si ještě lépe poradil s dorážkou Lemberegra. O minutu později si na druhé straně také při rohu vedl mnohem lépe kapitán hostů Holeček, který zkušeně technickou střelou srovnal na konečných 1:1.

Branky: 57.Šikl René – 76.Holeček Radek;

Rozhodčí: Dolejš; ŽK: 1:2 . Diváků: 75.

Dešenice  - Luby B 4: 3 ( 2: 1)

Vyrovnané otevřené utkání se zajímavými situacemi před oběma brankami . Po bezbrankové úvodní čtvrthodince  padly v průběhu dalších jedenácti minutách tři branky z toho dvě do sítě hostů. Hostům se podařilo vyrovnat a výsledek visel až do konce zápasu na vlásku. Domácím se tři minuty před koncem brankou kterou dal Švec podařilo strnout vítězství na svojí stranu.

Branky: 26. ,67.(PK)Poupa Michal, 16. Mičko Milan, 87.Švec Svatopluk – 22.Vandrovec Adam; 50.(PK), 77.Javorský Josef,

Rozhodčí: Pastyřík. ŽK: 3:3 . Diváků:  60.

H. M. Boží -  Bezděkov 4: 0 ( 3: 0)

Domácí podali zodpovědný výkon a zaslouženě tentokráte plně bodovali. O Výsledku zápasu dvou sousedů v tabulce bylo prakticky rozhodnuto již v první části zápasu ve kterém si domácí dokázali vytvořili  bezpečný tříbrankový náskok.

Branky: 21. a 86. Hoda , 7. Bernard Luděk, 39. Hoffmann Zdeněk;

Rozhodčí: Habada; ŽK: 1:3; ČK: 0:1 .  Diváků:  60.

Nezamyslice - Vrhaveč 6: 2 ( 3: 0)

Milan Janda

Nezamyslice nastoupily proti druhému celku tabulky s odhodláním oplatit soupeři podzimní porážku na jeho hřišti. Trenér Janda provedl několik změn v sestavě a ty se hned v úvodu utkání osvědčily . Po sedmi minutách  hry byl stav 2:0, když hosté nestačili bránit pěkné akce domácích útočníků. Další šance domácí zahazovali až do 34. minuty  kdy se probudil ze zimního spánku kanonýr Martin  Soutor a pravým angličákem  stanovil  výsledek prvního poločasu 3:0. I ve druhém poločase se bylo na co koukat a padali krásné branky. Domácí v závěru trochu polevili a toho hosté využili ke snížení hrozivého debaklu dvěma góly Minaříka po chybách domácí obrany.

Branky: 34.,50. a 82. Soutor M. , 7.,63. Ritter František, 3. Aschenbrenner Jan – 56. a 82. Minařík Michal

Rozhodčí: Petržilka; ŽK: 3:3 . Diváků: 60.

Velké Hydčice -  Janovice 6 : 0 (2 : 0)

Kotrba

Hosté přijeli v 10 hráčích , a tak od počátku domácí naopak po dlouhé době nastoupili v plné sestavě a utkání měli pod kontrolou. Domácí také vstřelili po, dlouhé době více branek a to hlavně díky Kropáčkovi Ladislavovi , který dnes vstřeli 3 branky .

Branky: Kropáček Lad.  3 , Hejpetr Lad. , Tyrpekl Miroslav , Šatra Jiří

Rozhodčí : Bošek. Diváků : 40. ŽK : 1:2

Horažďovice B  - Sušice B 3: 3 ( 1: 3)

Branky: 62. a 65. Pavlík Jiří , 4. Mazuch Jiří -  7.vlastní,  12. Kotrba Martin,  17. Potužák Radek;

Rozhodčí: Lecjaks; ŽK: 2:1. Diváků: 70.

Svéradice – Měčín  0 : 0 (0 : 0)

Rozhodčí: Javorský Josef. Diváků: 80. ŽK: 1:1.

Tabulka po  23. kole

1. Svéradice          23  19   1   3   62: 17    58  ( 22)

2. Vrhaveč            23  13   6   4   41: 27    45  ( 12)

3. Nezamyslice        23  14   2   7   67: 36    44  (  8)

4. Dešenice           23  12   2   9   66: 60    38  (  2)

5. Sušice B           23  10   4   9   42: 34    34  (  4)

6. V. Hydčice         23   9   5   9   44: 38    32  ( -4)

7. Hrádek             23   8   7   8   38: 34    31  ( -5)

8. Janovice           23   9   3  11   30: 49    30  ( -3)

9. Horažďovice B      23   9   2  12   38: 51    29  ( -7)

10. Bezděkov           23   8   3  12   32: 48    27  ( -6)

11. H. M.  Boží        23   7   6  10   36: 54    27  ( -9)

12. Měčín              23   5   6  12   37: 49    21  (-12)

13. Luby B             23   5   5  13   27: 47    20  (-13)

14. Žihobce            23   5   4  14   33: 49    19  (-17)

MOCHTÍNSKÁ REZERVA SE VRACÍ DO OKRESNÍHO PŘEBORU

Tři kola před koncem si zajistila mochtínská rezerva postup  , respektive návrat do okresního přeboru do kterého se po jednoročním půstu opět vrací. Na jedné straně radost, na druhé smutek, neboť jejich soupeř , strážovská rezerva si po prohře na hřišti lídra tabulky již přibouchla dvířka za záchranou . Jejich potencionální soupeři se kterými na dálku Strážov B  soupeří o záchranu jim odskočili tři kola před koncem na čtyři body a to se již zázraky nedají očekávat. Přes naději kterou ještě Svatobor Hrádek B vykřesal vítězstvím v minulém kole na hřišti ve Strážově si téměř definitivně podřezal sestupovou větev domácí prohrou s Malým Borem.

Týnec -  Kolinec 5 : 1 ( 5 : 0)

Favorizovaným tým domácích  zatížil v prvním poločase brankové konto Kolince pěti góly. Hosté po přestávce zbytečně přitvrdili což odnesl nepříjemným zraněním domácí Vlastimil Knotek .

Branky: Frous Michal 2, Knotek Vlastimil, Šťastný Ondřej, Havránek Lukáš - Kohout František; Rozhodčí: Diviš; ŽK: 0:3 . Diváků: 35.

Měcholupy  - Neznašovy 2 : 1 ( 1 : 0)

Domácím se podařilo zabodovat v pravý čas a minimalizovat tím v závěru sestupové starosti.

Branky: 29. Johánek Jiří, 63. Valečka Miroslav – 75. Voráček Václav;

Rozhodčí: Koura Radim. ŽK: 1:2. Diváků: 50.

Veřechov -  Kvasetice 3 : 2 ( 2 : 1)

Na utkání III. třídy se hrál velice kvalitní, bojovný a pohledný fotbal. Domácí se vydali ze všech sil a udělali pro vítězství na hřišti ,  které jim dává šance na postup maximum.

Branky: Raška Pavel, Šimko Anton, Podzimek Josef - Hanzlík Josef, Batěk Pavel;

Rozhodčí: Habada; ŽK: 3:0 . Diváků:  80.

Velhartice  - Hradešice B 2 : 1 ( 1 : 1)

Petr Pavlík

V horkém odpoledni předvedli všichni borci výkon na hranici možností. Hosté byli v prvním poločase výrazně lepším týmem a zaslouženě se ujali vedení. Domácí zahrozili pouze ze tří brejků, druhý však dokázal Pilík proměnit.Domácí výrazně podržel svým výkonem brankář Vláčil. Ve druhém poločase se situace na hřišti otočila a domácí svým nástupem hradešické zatlačili a dokázali hned v úvodu proměnit šanci v gól. Až do konce utkání pak byli lepším týmem a vyjma dvou střel Karla Pivničky soupeři nic nedovolili. Zaslouženě zvítězili a připsali si tři důležité body.

Branky: 48. Valdman Vl., 41. Pilík Luboš - Pivnička Karel;

Rozhodčí: Petrželka F.; ŽK: 1:2 . Diváků:  80.

Nalž. Hory  - Myslív 3 : 2 ( 1 : 1)

Domácím cenné tři body potřebné k boji o záchranu zajistil v době kdy již hosté dohrávali o deseti bez vyloučeného J.Sládka (2 ŽK) devět minut před koncem vítěznou brankou Jindřich Štěpánek.

Branky: 36. Jedlička Antonín, 73. Podlešák Antonín, 81. Štěpánek Jindřich –  14. Sládek Jan(PK), 68. Kubala Jiří;

Rozhodčí: Husník; ČK: 0:1(Sládek Jan). Diváků:  50.

Mochtín B – Strážov  B   4 : 1 (1 : 1)

Domácí byli lepším mužstvem, ale od 14.minuty prohrávali 0:1, když se trefil za hosty Robert Kalista. Na 1:1 srovnal ve 20.minutě Růžek. Obrat přišel  po přestávce. Tlak domácích se zvyšoval, během šesti minut pak přidali další tři branky.

Branky :20.,53.  Růžek, , 55. a 58.  Nový   – Kalista Robert.

Rozhodčí: Lubomír Kurc. ŽK : 0:1.

Hrádek B – Malý Bor  1 : 3 (0 : 2)

Domácí od začátku byli aktivnější,ale můžou litovat neproměněných šancí,kterých si vytvořili několik v celém zápase.V 10 min po falu z přímého kopu hosté trefili břevno následná dorážka Pavla Heřmana znamenala vedení hostů.V 16. po chybě v obraně hosté opět trestali a následovalo i střídání zraněného gólmana.Na jeho pozici se musel postavit kapitán domácích Dáňa Hošek.Hosté moc šancí neměli ,ale stačilo jim pouze pět střel na bránu ,aby skórovali.Třetí gól padl v 89.minutě  z trestného kopu,kdy Heřman Josef se postavil k míči a přestřelil gólmana.Domácí skórovali průnikem stopera Pavla Průši a po narážečce s R. Holečkem snížil na konečných 1:3.

Branky: 84. Průša Pavel – 10.Heřman Pavel,16,89.Heřman Josef

Rozhodčí : Šafránek Jan. Diváků: 100. ŽK:  2 : 1.