1. B TŘÍDA - skupina B 22. kolo 24. – 25.5. 2008

1. B  T Ř Í D A  - skupina  B

V ZÁHOŘÍ NEUSPĚL DALŠÍ ADEPT NA POSTUP

Ani další adept na postup Tatran Dlouhá Ves  v Záhoří neuspěl a stejně jako před dvěma týdny proti Nýrsku zůstaly body za nejtěsnější výhru na hřišti týmu který  bojuje o záchranu. Zaváhání dlouhoveských fotbalistů využil Mochtín, který vyhrál doma derby se Švihovem a vrátil se na druhé místo v tabulce. Mochtínští své vítězství věnovali svému trenérovi Jaroslav Cihlářovi kterému se ziskem třech bodů dali to nejlepší blahopřání k padesátým narozeninám.Důvod k oslavě měli i v Pačejově kde domácí vyhráli důležitou bitvu z pohledu zachování příslušnosti v 1.B třídě i pro další rok o šest bodů s Merklínem a jsou jednou nohou zaháněni. Naopak boj o záchranu si zkomplikovaly doma  na jaře velmi dobré Předenice domácí prohrou s lídrem tabulky Okulou Nýrsko za kterou se dvakrát zapsal do listiny střelců sedmnáctiletý Ondřej Prodan. Nýrsko tak zvýšilo svůj bodový náskok na čtyři body a vzhledem ke kvalitním soupeřům které hostí doma si může nechat postup vzít snad jen vlastní vinou.

I v tomto kole se dařilo dalším dvěma týmům Sokolu Hradešice a SK Strážov na hřištích soupeřů. Oba kolektivy bodovaly i tentokrát a zaokrouhlily svůj letošní  bodový zisk venku na deset bodů.

Mochtín -  Švihov  3 : 1 (1 : 0)

Domácí fotbalisté zvládli derby lépe , výhru věnovali svému  trenérovi Jaroslavu Cihlářovi , který slavil padesátku. Skóre otevřel ve 20.minutě Křivánek, vzápětí mohl vedení pojistit Dolejš, ale z pěti mětrů trefil břevno. Hosté hráli v poli velmi dobře, ale v koncovce byli bezzubí. Ve 49. a 57.minutě skóroval domácí kapitán Petr Černý, Mochtín vedl již 3:0. Hostům patřil závěr utkání , ale podařilo se jim upravit výsledek jen jediným gólem, který v 80.minutě vstřelil střídající Kuchák.

Branky : 49. a 57. Černý , 20. Křivánek

Rozhodčí: Blaheta Josef. Hráno bez karet. Diváků: 60.

Pačejov  - Marklín  3 : 2 (2 : 0)

Důležité utkání "o 6 bodů" zahájili domácí excelentně. Hned ve 2.minutě po kopu z rohu otevřel skóre přesnou hlavičkou kanonýr Miroslav Hlaváč. Poté se hra vyrovnala a hosté ukázali, že nepřijeli prodat svou kůži lacino. V 15.minutě hořelo před domácí brankou a gólman Miloš Boř po závaru doslova čaroval, když dvakrát vyrazil střelu z bezprostřední blízkosti. Ve 44.minutě poslal Jiří Mrázek míč do krásné české uličky a Hlaváč gólem do šatny zvýšil na 2:0. Po změně stran dostal hosty rychle zpět do zápasu Jaromír Liška. Hosté získali půdu pod nohama a v těchto fázích zápasu měli více ze hry. V 53.minutě domácí ještě zachránila tyč, ale v 66.minutě po zaváhání domácí obrany vyrovnal Jakub Hrádek na 2:2. Poté se hrál oboustranně výborný fotbal, neboť oba celky potřebovaly vyhrát. Hrálo se "nahoru-dolu", tvrdě, ale bez zákeřných faulů. Rozhodčí Václav Červený hru pouštěl a hráči toho nezneužili. Tento způsob rozhodování rozhodně uvítali, neboť hra měla ten správný náboj, tempo a dramatičnost. Oba celky totiž chtěly hrát fotbal a diváci si rozhodně přišli na své! O tom, že všechny tři důležité body zůstanou  v Pačejově rozhodla 77.minuta. Pronikající Václav Brůha byl v pokutovém území nedovoleně zastaven a Miroslav Hlaváč se z pokutového kopu nemýlil a završil svůj hattrick. V nervy drásajícím závěru už domácí těsné cenné vítězství uhájili.

Branky : 2., 44. a 77.(PK) Hlaváč M., - 47.  Liška J. , 66. Hrádek J.
Sestava domácích:Boř - Pavelec - Panuška - Hromádka - Němec - Brůha - Bokr - Ticháček - Marek - Mrázek – Hlaváč .Střídali: Kolářík - Hlůžek - Korda

Rozhodčí: Červený. Diváků: 150.

Záhoří -  Dl.Ves 1 : 0 ( 0: 0)

Filip Pelouch

Od začátku zápasu se hrálo sice v tempu, ale hlavně mezi šestnáctkami a bez větších šancí. Za zmínku tak stojí Raškova střela, kterou brankář hostů s problémy vytěsnil na roh, a Jiránkův přímý kop, který skončil těsně nad, za hosty pak byl největším nebezpečím Ronn, ale jeho dvě šance ukončil praporek asistenta. S ojedinělými střelami si Pechr bez větších problémů poradil. Ve druhém poločase se hra více otevřela, ale přesto brankáři neměli moc práce. Do vedení nás mohl dostat Petr Milota, ale jeho střela z 25 metrů skončila na tyči a následně se odrazila do brankáře, a Šimek, který po rohu na malém vápně hlavou míč pořádně netrefil. Hosté několik nadějných brejků většinou ukončili sami zbytečnými přihrávkami před vápnem. Rozhodnutí tak přišlo ve druhé minutě nastaveného času, kdy střídající V. Švec převzal Šimkův pas, ve vápně se zbavil obránce a nekompromisně zavěsil.

Branky: Švec; ŽK: 0:4 . Diváků: 75

Sestava Záhoří : Pechr - Pelouch - Šampalík, Šperer Jakub, Prokopius - Šlehofer (Gaži), Kovář, Jiránek, Šimek, Raška (Švec V.) - Milota Petr

Chlumčany B -  Hradešice 2 : 6 ( 1: 2)

Bližší podrobnosti nehlášeny.

Branky: Fořt, Janoušek - Kopal 2, Novák 2, Merta, Řezáč;

ŽK: 2:3; ČK: 1:0 . Diváků: 50.

Ž.Ruda -  Strážov 2 : 2 ( 1: 2)

Ani ve svém čtvrtém letošním zápase venku nevyšel Strážov bodově naprázdno a ke třem výhrám si tentokráte získal z horké půdy kde v minulém kole prohrála Dlouhá Ves alespoň bod.

Trenér Strážova Petr Presl  nám k utkání  uvedl : „ V průběhu celého utkání  jsme měli herní převahu a přestože jsme nastoupili v nekompletní sestavě a nedobrém zdravotním stavu několika opor, dokázali jsme si v obou poločasech vytvořit neuvěřitelné množství brankových příležitostí, které jsme bohužel dokázali stejně neuvěřitelně zahazovat.Skóre utkání nenarůstalo a naopak po zbytečném zaváhání v 45.minutě domácí korigovali výsledek a v druhém poločase z darované penalty za nastřelenou ruku v pokutovém území srovnali stav. Pro svalové  zranění musel odstoupit J.Franc a dalších několik šancí v závěru už branku do domácí sítě nepřineslo.Bohužel k úrovni utkání tentokrát příliš nepřispěl rozhodčí utkání, který po téměř bezchybně řízené první půli ve druhé části předvedl s domácím asistentem na lajně , který mu zdatně pomáhal, že to dokáže i jinak.“

Branky: Duda, Greiner - Presl, Čížek; ŽK: 3:3. Diváků : 120.Rozhodčí: Dušek.

Sestava Strážova : Javorský,Michel,Čížek,Franc ( 75.Hosnedl M.), Kalista K., Vítovec, Matějka T. Mayer, Rejko,Janka, Presl Š.

Předenice -  Nýrsko 0 : 3 ( 0: 1)