Krajský přebor, 1.A třída 26. kolo 24. – 25.5. 2008

OD LÍDRA DOSTALI DESÍTKU

Bez bodů a bez jediné vstřelené branky se vrátily ne 26.kole  všechny tři celky z Pošumaví ze hřišť soupeřů i bez bodového zisku. Již podruhé  v tomto soutěžním ročníku viděli diváci v Tachově  dvouciferné vítězství lídra tabulky. Po Horní Bříze která zde prohrála neuvěřitelným skóre 13:0 skončil zápas  ve kterém domácí hostili poslední celek tabulky z Klatov který nastoupil oslabený v kombinované sestavě o deseti hráči  výsledkem 10:0! Chanovice zajížděly do Plzně na hřiště energetiků na Petřín. Zastavit se jim  rozjetý domácí ZČE nepodařilo a ti si k předcházející sérii pěti výher za sebou připsali na úkor Zisk  tříbrankového vedení jim ještě ulehčily dvě branky v posledních  patnácti minutách kterými jistili výhru z pokutových kopů  a na vrub Chanosu si domácí připsali již šesté jarní vítězství. Chanovice mají v posledních pěti kolech naopak velice slabou bilanci kdy z patnácti možných bodů získaly pouhé dva body za domácí plichty se Zbůchem a Holýšovem . Sušici pět kol  před koncem  svitla po domácí výhře nad Rokycany naděje na záchranu. Ta vedla přes případné vítězství na hřišti v Přešticích. Nestalo se tak a místo bodů se dostavil ještě další propad v tabulce na předposlední místo a to vzhledem k losu v posledních čtyřech kolech je hodně  špatná zpráva.

Přeštice Sušice 1 : 0 ( 1: 0)

Branky: 18. Benedikt; ŽK: 3:2  . Diváků 120.

Sestava TJ Sušice : Kindelmann - Kodýdek, Bešta, Procházka, Hubka - Cihlář, Hrach, Vítovec, Sládek (49. Prchlík) - Hubáček, Kočí (68. Tuček)

Tachov Klatovy B 10 : 0 ( 4: 0)

Branky: Habart 2, Hutta 2, Machač, Malý, Pták, Rulf, Čížek Ladislav, Čížek Lukáš; ŽK: 0:1  . Diváků : 150

Sestava TJ Klatovy B : Herman - Vacovský, Veselka, Kotáb Z., Popelka - Votípka, Zahradník, Ježek, Kováč – Lukeš

SK ZČE Chanovice 3 : 0 ( 1: 0)

Branky: 34. Šiml , 75.Levý(PK), 82.Votípka(PK),; ŽK: 4:6; ČK: 0:2  . Diváků : 150

Chanos Chanovice : Daněk - Votava, Strakoš, Hausleitner, Kučera - Toman, Černohorský, Krch, Malý - Zdeněk, Kocur (78. Růžička)

Rokycany -  Rapid 3: 0 ( 1: 0)

Branky: Schweinert J., Schweinert M., Tobrman; ŽK: 0:4; ČK: 0:2  . Diváků : 120

Chrást  - Bolevec 2: 3 ( 1: 2)

Branky: Mojžíš, vlastní - Brejcha, Greif, Šiml; ŽK: 1:2 . Diváků : 250

Hor.Bříza  -  Stříbro 5: 2 ( 2: 2)

Branky: Chocholatý M. 2, Beneš, Chocholatý P., Vrla - Kasl, Slába; ŽK: 3:2 . Diváků : 180

Holýšov  - Manětín 1: 2 ( 0: 2)

Branky: Lukáš - Dlouhý 2; ŽK: 2:1 . Diváků:  300

Zbůch -  M.Touškov 0: 1 ( 0: 1)

Branky: Holý; ŽK: 2:2. Diváků: 250

Tabulka po  26. kole

1. Tachov             26  20   6   0   88: 18    66  ( 27)

2. Chrást             26  17   8   1   92: 25    59  ( 20)

3. Holýšov            26  14   5   7   45: 27    47  (  8)

4. Manětín            26  12   5   9   80: 58    41  (  2)

5. M. Touškov         26  12   5   9   43: 44    41  (  2)

6. Rokycany           26  10   9   7   43: 30    39  (  0)

7. Bolevec            26  11   6   9   42: 44    39  (  0)

8. Rapid Plzeň        26  12   3  11   52: 57    39  (  0)

9. Zbůch              26  11   4  11   46: 48    37  ( -2)

10. Chanovice          26   9   7  10   51: 44    34  ( -5)

11. SK ZČE Plzeň       26  10   3  13   36: 41    33  ( -6)

12. Přeštice           26   9   3  14   30: 48    30  ( -9)

13. Stříbro            26   8   2  16   47: 80    26  (-13)

14. Horní Bříza        26   6   6  14   32: 63    24  (-15)

15. Sušice             26   5   7  14   35: 63    22  (-17)

16. Klatovy B          26   1   3  22   22: 94     6  (-33)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

VÍTĚZNÁ BITVA O POZICE NA HŘIŠTÍCH SOUPEŘŮ

Vítěznou bitvu o pozice, které znamenají umístění mimo přímý sestup v Losiné a v Plzni svedla obě družstva z Pošumaví . Žichovice ač oslabeni bez Petra Vonáška  i Luby které zajížděly na hřiště vodníků posilněni zlepšeným výkonem po přestávce domácího duelu s Mýtem dokázaly ze hřiště soupeřů přivést cenné body které budou mít svou váhu až po skončení celého soutěžního ročníku.

Losiná Žichovice 1 : 2 ( 1: 1)

(Převzato z webových stránek TJ Žichovice)

Hosté  vstoupili do utkání aktivně a již ve druhé minutě se po  dlouhém autu  Brože dostal míč až k Chalupnému, ale ten hlavou z malého vápna trefil jenom náruč brankaře domácích. Ve 3. minutě se ocitl sám v šestnáctce domácích  Šimanovský, když mu pěkně namazal Olda Chod, ale bohuže přestřelil. V 19. minutě však zahřmělo na druhé straně, když stopéři  signalizovali ofsajd a na chvilku přestali hrát, čehož využil útočník domácích a  překonal bezmocného Rudu Němce. Naštěstí pro hosty v té samé minutě zahrál trestný  kop do šestnáctky V. Turek a  Šimáček z voleje bombou po zemi zahrál na housle brankaři domácích - 1 : 1. Ve 33. minutě poslal do samostatného úniku  Šimanovského V. Turek, ale  bohužel jeho střela šla mimo. V 37. minutě přišel další problém, neboť v souboji při lajně se zranil a Brož.  Ve 40. minutě se po přihrávce Oldy Choda opřel do střely V. Turek a ta  skončila nad brankou Losiné. Tak skončil i 1. poločas.

Hned na začátku poločasu druhého - v 52. minutě předvedl Robert Šimanovský, že se mu v Losiné  obzvlášť daří a po krásné individuální akci doplněné houslovým extempore  udělal z brankaře domácích pouze statika - 2 : 1.  To bylo ze Strany Žichovice  na dlouhou dobu vše a následovala nervy drásající bitva o  udržení náskoku. Nejprve útočník domácích postupoval zcela sám na osamoceného  Němce, ale ten jej bravurně vychytal, poté přišlo vyloučení Jirky Šimáčka,  které bylo z kategorie hloupých(druhou  žlutou kartu obdržel za to, že si  zapomněl v kabině chrániče). Paradoxem je, že na toto nepřišli rozhodčí, ale sám Jirka si přiběhl na střídačku pro chrániče a lavička domácích rozhodčího  upozornila. Poté následoval neplodný tlak domácích, který končil vždy na zformované  obraně hostů a s ubývajícím časem i stoupající nervozita, která vyústila vyloučením domácího hráče za řečnění.  Domácí se stále snažili dobýt žichovickou i branku, ale  hosté také nelenili a podnikali nebezpečné protiútoky , bohužel bez gólového efektu. Až v 85. minutě  přeloboval Olda Chod  vyběhnuvšího brankaře, ale i branku domácích.  To již hráli domácí vabank, ale pevná obrana hostů nedopustila  žádnou změnu  stavu.

Trenér Josef Chalupný :  Výsledek je pro nás odměnou za 90-ti minutový boj, při kterém se kluci opravdu  vydali ze všech sil. Všichni bez rozdílu zaslouží poděkování za předvedenou  práci. Přitom vše začínalo velice smolovitě. Po rozcvičení se hlásili oba  "junioři", že nemohou nastoupit pro zranění. S obrovským sebezapřením šel do hry  Petr Pišta Lávička a s ním i Venca Turek, navíc se v první půli zranil Kája Brož  a v začátku půle druhé byl vyloučen Jirka Šimáček. Dalo se očekávat, že udržet  vedení 2 : 1 bude víc než těžké, ale kluci šli tvrdě za vítězstvím. Byl to velice důležitý krok k našemu cíli. Výborná byla podpora našich fandů, perfektní # práci odvedla trojice rozhodčích. Všem děkuji. “

Branky: Šilhánek - Šimanovský, Šimáček; ŽK: 6:7; ČK: 1:1 . Diváků : 220.

VS Plzeň  - VD Luby 1 : 4 ( 0: 0)

Branky: Pavlíček - Šůs 3, Smolík; ŽK: 2:1 . Diváků : 80

Křimice Koloveč 0: 0 ( 0: 0)

ŽK: 3:2 . Diváků : 80

T.Chodov  - Nepomuk 3: 1 ( 1: 1)

Branky: Pfeifer 2, Konop - Noháček; ŽK: 4:2 . Diváků : 150

Nýřany  -  Staňkov 1: 0 ( 0: 0)