DIVIZE - skupina A 26. kolo 24. – 25.5. 2008

D I V I Z E

V POŠUMAVÍ SE OPĚT NAPLNO BODOVALO

Přes tři stovky fanoušků vidělo v sobotu na hřišti v Klatovech velmi vypjaté fotbalové divizní utkání mezi domácím týmem a pražskou Admirou. Během devadesáti minut rozdal hlavní rozhodčí tři červené karty a kvůli celé řadě spálených tutovek byli nakonec Klatovští rádi, že výhru 2:1 udrželi.

Po  nevydařené sérii čtyř proher za sebou poprvé od 19.dubna si do tabulky připsali další body, tentokráte za druhou jarní výhru  fotbalisté FK Horažďovice. Znovu se tak dostali alespoň do teoretické roviny naděje na záchranu. V domácím prostředí Horažďovice tentokráte nenechaly nic jakékoliv náhodě vyplývající ze hry. Na svého favorizovaného soupeře od úvodních minut  domácí borci vlétli  a o svém zaslouženém zisku důležitých třech bodů rozhodli v úvodní dvacetiminutovce kdy získali tříbrankový náskok.

Klatovy -  FK Admira Praha   2 : 1 (1 : 0)

RADMILA NAGOVSKÁ

Oba týmy začaly aktivně a domácí předváděli v prvním poločase pohledný fotbal. V 19. minutě kopal Brejcha roh, míč nahrál na hranici velkého vápna stojícímu Zedníkovi, ten ale hlavičkou poslal míč do rukou hostujícího gólmana Michala. Ve 25. minutě spálil šanci Hanzlík, když běžel sám na bránu, ale pražský gólman opět statečně uhájil čisté konto. V 29. minutě se špatně domluvila hostující obrana s gólmanem a toho využil Hanzlík, který chytajícího Michala překonal poprvé. Do konce prvního poločasu viděli diváci ještě několik šancí na obou stranách, to když trefil mimo Tafat a na druhé straně nůžkami přestřelil břevno klatovské brány hostující Kejha. Tafatův gól těsně před hvizdem ohlašujícím odchod do šaten rozhodčí neuznal pro ofsajd.

Do druhého poločasu vstoupili domácí poněkud vlažněji a soupeř toho vzápětí využil několika střelami, s nimiž měl brankář Jarolím plné ruce práce. Od 58. minuty hráli hosté jen v deseti, za červenou kartu odešel do sprch Ondrik. Ale i v oslabení dokázali hosté v 62. minutě srovnat skóre. Po ruce nařídil hlavní rozhodčí penaltu a jejího proměnění se úspěšně zhostil kapitán domácích Zedník. Opět se červenalo v 75. minutě, a to na obou stranách hřiště. Pražský Dolista tvrdým zásahem zfauloval domácího gólmana, za což dostal druhou žlutou a následně i červenou kartu. Jenže domácí Šlechta neudržel nervy na uzdě a šel si s protihráčem tvrdý úder vyřídit po svém. Za hrubé nesportovní chování, úmyslné vražení do soupeře v nepřerušené hře, dostal i on červenou kartu. V 85. minutě minul prázdnou bránu Admiry Hanzlík, o dvě minuty později mohl skórovat i Mužík. V nastaveném čase pak natřikrát prověřili domácího gólmana hosté.

Branky: 29 min.Hanzlík,64 min.Zedník (PK) -  62.Kejha

Rozhodčí : Krčín. Diváků : 350. ŽK 1:4. ČK : 1:2 (Šlechta - Onrik,Dolista)

Sestava Klatov:Jarolím,Lisý,Viktora,Cihlář,Šlechta,Hanzlík(90 min.Pavlík)Brejcha,Mužík,Zedník, Tafat (77 min.Aubrecht)

Horažďovice – Votice   3 : 2 (3  : 1)

Domácí na svého favorizovaného soupeře od úvodních minut  vlétli  a o svém zaslouženém zisku důležitých třech bodů které je udrželi stále v teoretické rovině ve hře o záchranu  rozhodli v úvodní dvacetiminutovce kdy získali rozhodující náskok.

Branky : 6. Beránek, 16.Šafanda, 18. Stulík – 41.Filinger, 82. Budil M.

Rozhodčí:  Isper. ŽK:  2:3. Diváků:  200.

Sestava FK Horažďovice : Mako (80. Baloun) - Baloušek, Kukol, Grunt, Zámeček (70. Pícka) - Šafanda, Stulík (68. Janouškovec), Jůda, Koudela - Beránek, Horváth

Doubravka         - T. Prachatice          3 :  1  (  0 :   1)

Králův Dvůr       - Vejprnice              5 :  3  (  1 :   2)

Horažďovice       - Votice                 3 :  2  (  3 :   1)

Třeboň            - Vikt. Žižkov B         1 :  2  (  1 :   1)

Bzová             - FC Písek               3 :  1  (  1 :   0)

Klatovy           - FK Admira              2 :  1  (  1 :   0)

SK Strakonice     - SK Motorlet            1 :  1  (  0 :   1)