OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 22. kolo 24. – 25.5. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

MĚČÍN HERNĚ DRUHÝ TÝM PŘEHRÁL , PŘESTO NEBODOVAL

Jako zakletý je průběh jarní části okresního přeboru pro Sokol Měčín. Tým který v drtivé většině zápasů se minimálně herně je svým soupeřům vyrovnaným protivníkem, přesto letos pouze bodově paběrkuje. Ještě více si Měčínští svůj boj o záchranu zkomplikovali ve 22.kole kdy v domácím prostředí podali kvalitní výkon, ale body si odvezl druhý tým tabulky . Vrhaveč si tak pojistila své výborné druhé místo v tabulce. Není to ale žádné překvapení, neboť na tomto místě také přezimovala po podzimní části ročníku, který již po odehrání zbývajících čtyř kol  bude patřit historii  . Prohrou Měčína svitla reálná šance na záchranu Startu Luby B a boj o sestup se tak v závěru hodně zdramatizoval.

Měčín -  Vrhaveč 1: 2 ( 1: 0)

Po prvním vyrovnaném poločase odcházeli spokojenější do kabin domácí, kteří získali vedení již v 6.minutě kdy skóroval ze závaru před brankou hostů Kodýtek. Druhá půle se hrála za režie o záchranu bojujícího Měčína. Přestože si dokázali domácí vytvořit převahu byli to pouze hosté kteří skórovali.  V 53.minutě po centru Davida Hracha  vyrovnal Marek Lorenc a v 60.minutě vstřelil vítěznou branku Petr Reitmajer.

Branky: 6. Kodýtek Jan –53. Lorenc Marek, 60.  Reitmajer Petr,.

Rozhodčí: Kurc. ŽK: 1:1. Diváků:  60

Janovice -  H. M. Boží 4: 1 ( 2: 0)

Petr Abel

Velmi slušně hrané utkání.Domácí po pěti předcházejících utkáních byly kompletní a na jejich výkonu to bylo poznat.Od úvodních minut měli domácí více ze hry,ale soupeř velice dobře bránil a domácím nedovolil skórovat.Naopak první velkou brankovou příležitost měli hosté,když v38.minutě z přímého kopu domácímu brankáři míč vypadl z rukou a skončil ke štěstí domácích těsně vedle brány.Domácí svůj tlak zužitkovali v závěrečných 5.minutách ,kdy se po individuálních akcích prosadil ve 41.minutě Jandoš a ve 44.minutě Goldschmid a upravil stav poločasu na 2:0 pro domácí.Druhá půle byla plně v režii domácího týmu.Z mnoha brankových příležitostí se dvakrát prosadil Jandoš a v72.minutě zvyšoval na 4:0 a zakončil tím svůj hattrick.Hosté za svůj sympatický výkon se dočkali korigování výsledku v 89.minutě Halasem.

Branky: 41.,61. a 72. Jandoš Václav, 44. Goldschmid Josef – 89. Halas Pavel;

Rozhodčí: Pastyřík; ŽK: 1:2 . Diváků:  100

Hrádek  - Dešenice 5: 0 ( 2: 0)

Domácí pokračovali ve zlepšených výkonech z posledních kol a svého soupeře přesvědčivým způsobem převálcovala.

Branky: Holeček Radek 2, Prexl Jaroslav, Kodýdek Zdeněk, Matějka Ondřej;

Rozhodčí: Špitalský; ŽK: 1:2. Diváků:  150

TJ Sušice"B"-TJ Žihobce  0 : 0 (0 : 0)

Rozhodčí : Jiří Dolejš. Diváků: 100. 2 ŽK:1.

Luby B -  V. Hydčice 1: 0 ( 0: 0)

Vydřené vítězství domácí rezervy která i přes výraznou převahu se střelecky prosadila pouze jednou, když v 62.minutě jim Radek Pikhart zajistil plný počet bodů které  je udržuje v šanci na konečnou záchranu.. Hosté v první půli vystřelili na domácí branku pouze jednou a ještě nepřesně. Domácí v první půli nastřelili břevno a v druhé tyč hydčické svatyně.

Branky: 62. Pikhart Radek;

Rozhodčí: Hájek; ŽK: 0:1 . Diváků:150

Svéradice  - Horažďovice B 5: 0

Václav Dušek st.

Domácí fotbalisté byli od prvních minut aktivnější a zatlačili hosty do defenzivy, ti hrozily z ojedinělých brejků hlavně zásluhou Pavlíka, ale ten byl ve své snaze osamocený a dostal se pouze k zahrávání několika standartek. První změna skóre přišla ve 32. minutě, kdy rychlý Standa Makovec zakončil svoje sólo umístěnou střelou k tyči. O pět minut později se z levé strany prosadil Sova a jeho nadýchaný centr zakončil hlavičkou do prázdné branky svéradický střelec Karel Šrámek. Druhá půle se odehrávala čistě v režii domácích fotbalistů a o konečný výsledek se úspěšnými  střelami postarali postupně Sova (56. minuta), znovu Karel Šrámek  (67. minuta) a nakonec Tomáš Červený (86. minuta). Tímto vítězstvím jsou Svéradice na 99 % účastníkem příštího ročníku krajské 1.B třídy.

Branky: Šrámek Karel 2, Makovec Stanislav, Červený Tomáš, Sova Jiří;

Rozhodčí: Simbartl; ŽK: 5:4. Diváků: 120

Bezděkov -  Nezamyslice   2 :  0 (0 : 0)

Zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním měli daleko více ze hry i brankových příležitostí hosté. Kdyby byl stav po této části hry 0:3 by se nikdo nedivil. Po přestávce Bezděkov zmobilizoval svoje síly  a v 60.minutě  dal Bače vedoucí branku. Hosté ve snaze vyrovnat otevřeli hru , hráli vabank a tři minuty před koncem po spolupráci  s Bohatým zvýšil na 2:0 Ponocný.

Branky : 60. Bače, 87. Ponocný

Rozhodčí: Blaheta. ŽK 0:2. Diváků: 50

Tabulka po  22. kole

1. Svéradice          22  19   0   3   62: 17    57  ( 24)

2. Vrhaveč            22  13   6   3   39: 21    45  ( 12)

3. Nezamyslice        22  13   2   7   61: 34    41  (  8)

4. Dešenice           22  11   2   9   62: 57    35  (  2)

5. Sušice B           22  10   3   9   39: 31    33  (  3)

6. Hrádek             22   8   6   8   37: 33    30  ( -6)

7. Janovice           22   9   3  10   30: 43    30  ( -3)

8. V. Hydčice         22   8   5   9   38: 38    29  ( -4)

9. Horažďovice B      22   9   1  12   35: 48    28  ( -5)

10. Bezděkov           22   8   3  11   32: 44    27  ( -6)

11. H. M.  Boží        22   6   6  10   32: 54    24  ( -9)

12. Měčín              22   5   5  12   37: 49    20  (-13)

13. Luby B             22   5   5  12   24: 43    20  (-13)

14. Žihobce            22   5   3  14   32: 48    18  (-15)

KVASETICE DOHNALY  LÍDRA TABULKY

Jak je uvedeno v titulku nejde o žert, ale o skutečnost. Ne umíme počítat a na čele tabulky má mochtínská rezerva suverénní a bezpečný devítibodový náskoka ten Kvasetice určitě nedoženou. Jeden z adeptů na druhé postupové místo ale Mochtín dohnal  v postu vstřelených branek. Ten nejvyšší sice stále drží velký rival Sokola Kvasetice  Týnec, ale i 51 dosažených branek svědčí o střeleckých individualitách tohoto týmu. V utkání  se Sokolem Neznašovy byl nejlepší z nich Josef Hanzlík nejen autorem hattricku, ale také padesáté branky v tomto ročníku svého týmu. Jubilejní branku padesátou za Mochtín B dal v Myslívě odchovanec holýšovské kopané, bývalý hráč Strážova a nyní kanonýr mochtínského béčka Miroslav Růžek. V zápase o šest bodů v domácím prostředí úplně propadlo béčko Strážova , které s dosud téměř beznadějně posledním  Svatoborem  Hrádek B  prohrálo vysoko 1:5 . I když výsledek neodpovídá průběhu hry znamená to pro Strážov B  pokles v tabulce na sestupové předposlední místo. Hrádecká rezerva přestože N.Hory neméně překvapivě vyhrály derby v Hradešicích ještě stále není bez šance při příznivé shodě okolností se dokonce i ve III.třídě zachránit.

Kvasetice -  Neznašovy 6: 1 ( 1: 0)

Domácí měli více ze hry . Po té když zvýšili na 3:0 hosté zcela rezignovali . Další tři branky a čistý hattrick si připsal Josef Honzík a po té odešel na lavičku když ho nahradil střídající spoluhráč.

Branky: Hanzlík Josef 3, Ballý Pavel 2, Ballý Michal - Ponocný Pavel;

Rozhodčí: Dušek. ŽK: 2:1 . Diváků:  50.

Kolinec  - Měcholupy 1: 0 ( 1: 0)

O výsledku rozhodla branka v 17.minutě  po zbytečném faulu v rohu pokutového území z pokutového kopu který Joza proměnil. V dalším průběhu se domácí předháněli v neproměňování brankových šancí a proto k další změně skóre v jejich prospěch nedošlo.

Branky: 17.Joza Ladislav(PK);

Rozhodčí: Javorský; ŽK: 3:1 . Diváků:  120

Myslív -  Mochtín B 2: 5 ( 1: 3)

Jiří Moravec

Hosté byli od počátku zápasu lepší a domácí pouze dotahovali. Na rychlou kombinační hru Mochtína  nedokázali včas reagovat a zaslouženě prohráli první poločas 1:3. V druhé půli myslívští přidali a po snížení na 2:3 hosty přehrávali a vyrovnání bylo na krajíčku. Zkušený tým Mochtína ale plně využil brejkových příležitostí do otevřené obrany Myslíva a dvěma góly pojistil své vítězství.

Branky: 24.Kubala, 56. Moravec - 15., 32. Petr Bláha, 49. Kolárik, 85. Růžek, 91. L. Nový

Rozhodčí: Habada; ŽK: 0:4; ČK: 0:1. Diváků:  80

Malý Bor – Týnec  5 : 1 (3 : 0)

Faltys

Rozhodčí byl na domácí  nesrovnatelně přísnější , což při stejné barvě dresu s dresy které měli hosté nepůsobilo dobře. Ani tento přísný trend na domácí nepomohl oslabeným hostům o své hlavní opory odvézt ani bod.

Branky : 20.Sluka František, 23. a 73.Heřman Josef, 45. a 86.Heřman Pavel-

51.Ryba Tomáš(PK).

Rozhodčí : Husník Václav. Diváků: 120. ŽK 4:0

Strážov B  - Hrádek B 1: 5 ( 0: 3)

Totální propadák domácích,  kteří téměř ve stejné sestavě dokázali v minulém kole přivést body z Týnce . Hosté  hráli uvolněně , nevynechali jedinou příležitost k protiútokům a ty na rozdíl od domácích dokázali úspěšně zakončit. Svatobor vedl již 0:5 a to  jim ještě domácí gólman Vaněk nejméně stejný počet dalších vyložených šancí vychytal! Ve výborném světle se představil i jeho protějšek v brance hostů kterého domácí s přibývajícím časem rozchytili  a  překonali až  v 86.minutě kdy  vstřelil Lorenc čestný úspěch svého týmu.

Branky: 86. Lorenc Jan – 25.,39. Hošek Daniel , 22.,62.Jánský Luboš ,54. Vinický Pavel;

Rozhodčí: Bošek; ŽK : 2 : 5. ČK: 0 : 1 (77. Gazdík Denis) . Diváků: 80.

Hradešice B  -  Nalž. Hory 1: 2 ( 0: 1)

Po předcházejících nevýrazných výsledcích se zrodilo v Hradešicích  překvapivé vítězství hostů v místním derby.

Branky: 75. Gabriel Jan –25. Jedlička Antonín(PK), 85.Bouzek Václav,;

Rozhodčí: Lecjaks; ŽK: 1:3 . Diváků: 70.

Veřechov  - Velhartice 4: 1 ( 2: 1)

Pohledné , velice kvalitní utkání ve kterém domácí  měli ještě na víc, ale i přesto si vítězství nad soupeřem který na jaře podává velmi dobré výkony cení vysoko.

Branky: Podzimek Josef, Otáhal Vlastimil, Šatra Roman, Želíska Jan - Ruda Pavel.

Rozhodčí: Staněk . ŽK : 1 : 5 . ČK 0 : 1 (Hrdlička Petr).   Diváků: 100.

1. Mochtín B          22  14   6   2   51: 24    48  ( 15)

2. Veřechov           22  11   4   7   54: 39    37  (  4)

3. Kvasetice          22  11   4   7   51: 38    37  (  4)

4. Malý Bor           22  10   6   6   57: 31    36  (  3)

5. Týnec              22   9   7   6   58: 39    34  (  1)

6. Hradešice B        22   9   5   8   39: 35    32  ( -1)

7. Myslív             22   9   5   8   38: 38    32  ( -1)

8. Neznašovy          22   9   3  10   39: 57    30  ( -3)

9. Velhartice         22   7   5  10   40: 46    26  ( -7)