ČESKÁ DIVIZE DOROSTU – starší , mladší 21. kolo 17. – 18.5. 2008

ČESKÁ DIVIZE  DOROSTU – skupina   A

PRODLOUŽILI VÍTĚZNOU SÉRII NA SEDM ZÁPASŮ

Druhý tým divizní tabulky starší dorost zajížděl k utkání 25.kola do Strakonic. Domácím se na svém hřišti daří a tak nečekal hosty z Klatov ve snaze bodovat  lehký úkol. Navíc potkala Klatovy v úvodu zápasu starších dorostenců smůla, když musel po velmi tvrdém souboji s hráčem domácích již ve čtvrté minutě být vystřídán brankář Ryška. I přesto se podařilo zápas dotáhnout do úspěšného konce a prodloužili vítěznou sérii na sedm zápasů ve kterých získali 21 bodů . Nyní je čeká v domácím prostředí vedoucí tým tabulky a v případě úspěchu by snížili bodovou ztrátu na lídra tabulky na pouhé tři body ! Dařilo se tentokrát i mladším dorostencům kteří po dlouhém bodovém půstu na  hřiště soupeře konečně bodovali.

STARŠÍ   DOROST

SK Strakonice Klatovy 1: 2  (0 : 0)

Jiří Toman

Ve 4.minutě šel nešetrně do souboje  domácí hráč s brankářem Ryškou a ten musel být střídán náhradním brankářem Lorencem. Hosté byli v začátku aktivnější,velkou šanci nedal v 16.min.D.Matějka jehož střelu k tyči domácí brankář chytil.Strakoničtí  hrozili hlavně ze standardních situací,ty však domácí obrana a brankář Lorenc vyřešili.Poločas tak skončil bez branek.V 55.min.skončila hlavička Jandy těsně nad a v 70.min.tentýž hráč v brejkové situaci našel přihrávkou Pavlíka ten posunul na Meszárose jehož střele chyběla razance.Domácí se stále více tlačili do předu,čehož hosté využili v 75.min.kdy si naběhl do volného prostoru Lávička,Jehož centr uklidil Gyorgy 0:1.V 80.min.nejkrásnější akci utkání předvedl Bouberle,který z pozice obránce vybojoval balon,vytáhl ho do předu, kde našel volného Pavlíka,který ho centrem našel ve vápně,ten si zpracoval balon a střelou k tyči zvýšil na 0:2. Domácí snížili v nastaveném čase Hanáčkem na konečných 1:2. Rozhodčí Řezáč  . ZK 1:1. Diváků :  50.

Branky: Horáček - Bouberle, György

Sestava Klatov :Riška (4.Lorenc) - Lávička,Rendl,Moser,Boubele - Sýkora,Janda,Meszáros, Gyorgy, D.Matějka  (29.Voráček)-Pavlík(90.Zahradník)

Tabulka po  21. kole

1. Meteor Praha       21  15   1   5   44: 24    46  ( 13)

2. Klatovy            21  13   1   7   45: 32    40  ( 10)

3. T. Prachatice      22  12   0  10   35: 28    36  (  0)

4. Rokycany           21  10   3   8   40: 32    33  (  3)

5. SK Strakonice      22  10   3   9   38: 26    33  (  0)

6. SK Benešov         21   9   4   8   44: 35    31  (  1)

7. SK Motorlet  B     21   9   3   9   34: 30    30  (  0)

8. SK ZČE Plzeň       21   9   1  11   30: 36    28  ( -5)

9. Vejprnice          21   8   4   9   37: 36    28  ( -2)

10. Spartak Příbram    21   8   3  10   33: 43    27  ( -3)

11. FK Tábor           21   7   4  10   26: 38    25  ( -5)

12. Libuš              21   7   4  10   20: 32    25  ( -8)

13. Slavoj Podolí      21   6   6   9   26: 37    24  ( -9)

14. Prazdroj Plzeň     21   4   5  12   27: 50    17  (-16)

Václav Zahradník

K utkání do Strakonic odjížděl mladší dorost ve velice kombinované sestavě , pouze s dvanácti hráči.Nakonec musel pomoci i Martin Janda, který byl připraven na lavičce, přestože měl v nohou celé utkání staršího dorostu. Domácí byli po jarních výsledcích hostů favoritem. Začátek utkání tomu i nasvědčoval,protože hosté se dostali pod mírný tlak tím, že hlavně středová řada nehrála tak jak by měla . Domácí však tuto převahu nedokázali po celý první poločas využít. Hosté se osmělovali jen ojediněle z protiútoků. Po jednom takovém zahrávali v 17´ rohový kop z pravé strany a osamocený Křížek u zadní tyče netrefil odkrytou část domácí branky. Do druhého poločasu však nastoupilo úplně jiné mužstvo hostů.Střídajícího Jandečku nahradil Tokár, který se postavil do obrany a do zálohy se posunul Kološ.Hosté začali opatrně vystrkovat růžky . Domácí sice šli v 55´ dorážkou k tyčce po rohovém kopu Bálkem do vedení , ale hosty to nezlomilo.Martina Brože vystřídal v záloze Martin Ja  nda. Záloha začala hrát a zásobovat Šneberka a Křížka v útoku jednou dobrou přihrávkou za druhou .V 62´ ideálně poslal Kološ do brejku po pravé straně Křížka a ten obhodil vybíhajícího brankáře. Konečně byla protržena několik zápasů trvající branková absence. V 64´ vyslal Kejha dopředu Jandu a také on nezaváhal . Hosté se dostali na koně,zvedla se jim sebedůvěra,kterou celé jaro postrádali .Domácí hráči znervózněli a začali hrát agresivněji,bohužel bez odezvy všech arbitrů. Po jedné rychlé akci kopali domácí v 73´ rohový kop , po kterém nastal závar před brankou. Hostující brankář Kašpar po zákroku seděl na zemi a měl míč pod nohama . Hosté však neuhlídali domácí hráče, kteří doslova z pod brankáře míč " vykopali " a po dalším biliáru dostali do branky , bylo vyrovnáno . Domácí trenéři sami přiznali, že zákrok na našeho brankáře se nechal pískat , ale píšťalka rozhodčího Řezáče zůstala němá .Ke stejnému závaru došlo v 75´ ,ale na opačné straně, kdy domácí vykopávali míč na b  rankové čáře .Hosté ještě přitlačili a v následující 76 ´byl Šneberk sám proti domácímu brankáři , ale jeho střela šla vedle. V 80´ šel opět sám Křížek na brankáře, ale v poslední chvíli mu stačil domácí hráč ukopnout míč na roh.Ihned po rohovém kopu bylo utkání ukončeno.

Trenér Václav Zahradník : „Po důrazné domluvě o poločasové přestávce a přechodem Kološe do zálohy jsme začali konečně domácí dostávat pod tlak.Ten ještě zesílil příchodem Martina Jandy. Bohužel nám nebylo přáno ve Strakonicích zvítězit. Přesto musím dnes všechny do jednoho pochválit za předvedený výkon, zvláště ve druhém poločase.Byl to dosud nejlepší výkon na jaře, přestože jsme postrádali Čiperu, Schwarze, Šnoura, Vlčka a Brože J.

Branky : 55´- Bálek Michal, 73´- Hoch  Karel . Branky-hoste : 62´- Křížek Karel, 64´- Janda Martin

Rozhodčí : Řezáč, Hájek, Procházka. Diváků : 40. ŽK 1:0.

Sestava 1 poločas:Kašpar - Faltín, Kazmirčík, Kejha, Kološ - Uruba, Skala, Brož M.,Jandečka - Šneberk, Křížek

Sestava 2 poločas : Kašpar - 41´-Tokár, Kazmirčík,Kejha, Faltín - Uruba, Skala,Brož M.(55´- Janda),Kološ- Šneberk, Křížek

1. Meteor Praha       21  14   6   1   57: 13    48  ( 15)

2. SK Motorlet  B     21  14   5   2   47: 15    47  ( 17)

3. Slavoj Podolí      21  14   3   4   41: 20    45  ( 12)

4. Vejprnice          21  13   5   3   48: 22    44  ( 14)

5. T. Prachatice      22  11   5   6   42: 28    38  (  2)

6. Libuš              21  10   3   8   30: 40    33  (  0)

7. Rokycany           21   8   3  10   36: 37    27  ( -3)

8. SK Benešov         21   8   2  11   43: 46    26  ( -4)

9. FK Tábor           21   7   3  11   27: 43    24  ( -6)

10. SK Strakonice      22   5   7  10   25: 26    22  (-11)