1. B TŘÍDA - skupina B 21. kolo 17. – 18.5. 2008

PŘÍMÝ SOUBOJ O DRUHÉ MÍSTO VYHRÁL DLOUHOVESKÝ TATRAN

Jednadvacáté kolo 1.B třídy skupiny B přineslo přímý duel o druhé místo které v konečném pořadí znamená účast v baráži o postup do 1.A třídy. Dlouhoveský Tatran v něm porazil na svém hřišti hattrickem nejlepšího střelce soutěže Davida Ronna Sokol Mochtín a stejně jako v minulém ročníku sahá po šanci znovu hrát o postup do vyšší soutěže.  Přímý postup má nejblíže pět kol před koncem na dosah  Okula Nýrsko, ale má před sebou ještě náročné soupeře  když hraje v Přednicích , ve Švihově , jede do Hradešic a doma má Dlouhou Ves a Strážov. Úspěšný start v v A týmu Strážova měl nadějný útočník Jan Lorenc,který v sobotu stačil za strážovské béčko dat dva góly  do sítě Sokola Týnec a o den později vsítil dvě premiérové branky v krajské soutěži do svatyně hostů z Pačejova.

Dlouhá Ves – Mochtín  3 : 2 (1 : 1)

Josef Krůs

Než jsme se rozkoukali vedli hosté po dlouhém kopu z vlastní poloviny až na domácí obránce 1:0.To možná i trochu povzbudilo domácí hráče, kteří se snažili skóre srovnat, což zařídil David Ronn, který po pěkné přihrávce ze zálohy postupoval neohroženě na branku soupeře,mazácky si pokryl míč,až si u obránce soupeře vynutil faul a PK,který sám proměnil a bylo srovnáno.

Do druhého poločasu se nastupovalo za stavu 1:1 a domácí se snažili o vylepšení poměru branek ve svůj prospěch.Hosté však byli proti a tak se ujala až střela Davida Ronna v 70.min. po pěkných kombinacích a postupném útoku po levé straně, kdy H.Hubený dohrával akci až na brankové čáře a odtud,ač tísněn obráncem přesně přihrál Ronovi ,který poslal míč asi ze 2 m do odkryté brány.To už se na ploše trochu přitvrdilo a diváci čekali na další pěknou akci,která by domácí  potěšila.

Dočkali se v 83.min.,kdy chyboval domácí obránce,který nezpracoval vysoký centr a míče se zmocnil opět Ronn, který se uvolnil a postupoval na brankáře sám.Dovolil si malou taškařici-udělal kličku brankáři, kterého nechal za sebou a pomalu došel s míčem až do brány a tak si to spolu s diváky řádně vychutnal.Hosté se však nevzdávali a bojovali do poslední chvíle.A to se jim vyplatilo- po chybě dom. obrany v 88.min. skóruje ještě D.Dvořák, ale na víc už nezbyl čas a tak i tentokrát byli domácí úspěšní.

Branky: 24.(PK), 70. a 83. Ronn David – 1. Černý Petr, 88. Dvořák Dalibor.

Rozhodčí : Lažánek Lukáš. Diváků: 120. ŽK 4:2.

Hradešice -   Záhoří   3 : 1 (2 : 0)

František Melka

Hosté přijeli do Hradešic s hodně defenzivní taktikou, ale již v 7.min se dokázal prosadit přes zhuštěnou obranu J. Kopal a tvrdou střelou poslal domácí do vedení. Hosté ani po inkasované brance nezměnili svůj herní projev a domácí je měli doslova zamčené na jejich polovině. Těžko se ale proti úporně bránícím hostům prosazovali, a tak přidal druhou branku až ve 43.min Z. Chmelík.

Druhý poločas začal jak první skončil. Domácí se tlačili do útoku, ale byli to hosté, kteří z ojedinělé akce dokázali vstřelit kontaktní branku. Domácí ale žádné drama nepřipustili a v 76.min zvýšil na rozdíl dvou branek M. Florián a stanovil tak konečný stav zápasu.

Trenér František Melka : „ Dnes jsme získali povinné tři body, ale proti soupeři který bránil v deseti lidech, to nebylo vůbec jednoduché. Kluci byli ale trpěliví, snažili se hodně kombinovat a nakonec zaslouženě zvítězili.

Branky : 7.Kopal, 43.Chmelík, 76.Florián .- 52.Michálek

Rozhodčí Tyc.  Diváků : 100. ŽK 2:3.

Sestava domácích - V. Forejt, P. Lávička, M. Hlaváč, M. Šmrha, P. Řezáč, J. Kopal, F. Šašek/85.min J. Hnojský/, Z. Chmelík, Z. Frančík, P. Křesák/60.min M. Florián/, D. Novák /85.min L. Melka/

Strážov  - Pačejov   3 : 1 (1 : 0)

Favorizovaní domácí zahrozili poprvé Jankou jehož střelu k tyči v 10.minutě brankář Boř vyrazil na roh. Domácí z mírné převahy v prvních třiceti minutách vytěžili pouze šest rohových kopů. V době kdy se hra vyrovnala a hosté se tlačili více do útoku přišel rychlý protiútok domácích , před hranicí velkého vápna se k míči dostal Vítovec a jeho prudká umístěná střela k tyči nedala brankáři hostů šanci 1:0. Ve 42.minutě po sérii rohových kopů vypálil z otočky Janka a míč skončil těsně vedle levé tyče pačejovské branky. V protiútoku se před brankou domácích ocitl zcela nekrytý Marek a na straně domácích stáli všichni svatí když míč z jeho hlavičky mířil do zámezí.

Do druhé půle vstoupili hosté s očividnou snahou pokusit se co nejdříve vyrovnat. V 52.minutě k tomu měl blízko dirigent hry hostů Hlaváč po rohovém kopu , ale přestřelil. V 55.minutě po rychlém přenesení hry na levou stranu se dostal do brejku střídající Hlůžek, kterému kdy napřahoval ke střele vypíchl míč skluzem Čížek na rohový kop. Hosté namlsaní získáním optické převahy příliš otevřeli hru a to se jim v dalších minutách nevyplatilo. Na svojí šanci z brejků čekali hbité hroty Lorenc , který do druhé půle vystřídal Mayera a Janka. V 58.minutě si vyměnil míč na vlastní polovině Čížek s Helmem který poslal dlouhý míč po pravé straně na nabíhajícího Tomáše Matějku, ten se uvolnil od pronásledujícího obránce odcentroval před branku na Lorence  který zachoval klidnou hlavu a s přehledem zvýšil na 2:0.  O devět minut později přišla velká paráda Lorence po levé straně unikl obraně, vyhrál kličkou souboj s vybíhajícím brankářem hostů  a míč nad hlavou vracejícího pačejovského  obránce  skončil pod břevnem od kterého se odrazil na zem a skončil za brankovou čarou 3:0. Brakář Boř v dalším minutách zlikvidoval dva střelecké pokusy střídajícího Štěpána Presla , když jednou vyrazil míč do zámezí na roh a podruhé skončil na jeho hrudi. Hosté nevynechali jedinou příležitost k zaútočení. Dařil se jim rychlý přechod do útočné fáze kam se celý tým mimo brankáře přemístil na polovinu domácích. V 84.minutě  za svojí iniciativu sklidili úspěch. Hlaváč z přímého kopu umístěnou ranou pod břevno přinutil Javorského míč vyrazit a poněkud spící domácí obrana nechala pohodlně  nabíhajícího Pavelce usměrnit míč do sítě 3:1.  Hosté  v samotném závěru se ještě snažili o další zkorigování výsledku, ale  jejich útočná snaha vyzněla již naprázdno. Slibný výkon v dresu domácích předvedl mladý Jan Lorenc který nastoupil v druhém poločase stačil dát své premiérové branky za první tým Strážova.

Branky :  36. Vítovec, 58. a 67. Lorenc  - 84. Pavelec  .

Rozhodčí: Walter. ŽK 1:2. Diváků 120.

Sestava Strážov : Javorský – Helm, Čížek, Chaluš, Michel – Matějka T.(76.Presl Š.), Matějka V., Vítovec, Franc(17.Šlégl),  - Mayer (46:Lorenc) , Janka.

Sestava Pačejov : Boř – Němec(84.Štěpán), Marek, Hromádka, Pavelec, Brůha, Mrázek, Kolařík(61. Hlůžek)  Hlaváč, Panuška, Ticháček

Trenér Petr Presl : „S komplikovaně skládanou sestavou a několika zdravotně indisponovanými hráči jsme předvedli slušný výkon a hlavně dobrý výsledek utkání. Musím pochválit střelce důležitých branek v posledních několika utkáních Zbyňka Vítovce a všechny mladíky v sestavě -  M.Chlauše i M.Šlégla, terý nahradil v úvodu zraněného J. France a určitě i J.Lorence, který zastoupil i střelecky v druhém poločase zraněného B.Mayera. Všichni odvedli velmi  slušný výkon a jsou pro klub příslibem do dalších sezón.

Švihov -  Ž.Ruda 3: 3 ( 2: 2)