DIVIZE - skupina A 25. kolo 17. – 18.5. 2008

D I V I Z E

VÝSLEDKY JAKO PŘES KOPÍRÁK  BODY NEPŘINESLY

Po prohraném podzimním duelu  v Klatovech  2:3  neuspěli divizní hráči z města karafiátů s Pískem ani na jejich hřišti . Přestože měl trenér Běloušek k dispozici kompletní kádr klatovský tým do třetice za sebou neporušil   jarní zápasový rituál na hřištích soupeřů  kdy po dvou  prohrách a dvou výhrách (Horažďovice, Prachatice) přijdou další dvě utkání  ve Voticích a v Písku bez bodů. Také v případě Horažďovic se opakoval v krajském derby ve Vejprnicích  rituál výsledků ve vzájemných zápasech, kdy na svém hřišti  vždy vítězí domácí tým. Oba zástupci v divizi z Pošumaví dosáhly shodných výsledků  psaných jako přes kopírák se kterými si své postavení ve spodních patrech tabulky opět  přitížili. Toho naopak využil nováček z Domažlic a  společně se Slávií Vejprnice si třemi získanými body mohou být jako jediní dva z Plzeňského kraje jisté účastí v divizi i v dalším ročníku.

FC Písek – Klatovy   3 : 0 (2 : 0)

Karel Zedek

Hostům se vůbec nepovedl první poločas a již v 15.min inkasovali. Ve vápně si s obranou pohrál Kuchař, uvolnil se přes dva hráče a střelou k tyči otevřel skóre utkání. První střelu hostů vyslal Tafat ve 22.min, ale brankář Kučera byl pozorný. Za domácí nastoupil i nám dobře známý Zdeněk Staroba. Ve 26.min se prezentoval tvrdou střelou z dálky, která jen těsně minula branku Jarolíma. Ve 40.min nechali hosté Starobu odcentrovat z pravé strany. Míč letící na zadní tyč tečoval Holan a ten zapadl do branky.

Druhý poločas začal lépe pro domácí. Holan poslal dlouhý centr z pravé strany do vápna, ten se stočil a o zadní tyč se odrazil za záda překvapného Jarolíma. Klatovy zlepšily hru a vytvořily si i velmi slibné šance. V 53. min  poslal do vápna pěkný centr Zedník a Hovorkovu hlavičku k tyči kryl brankář. Ještě do větší šance se dostal v 68.min sám Zedník.. Brejcha poslal  ideální centr do malého vápna a Zedník hlavou netrefil branku. I když měly Klatovy po celý druhý poločas fotbalově navrch, nedokázaly proměnit šance a výsledek zkorigovat.

Branky: 15. Kuchař, 40. 49. Holan

Rozhodci : Šístek Lukáš. Diváků : 250. ŽK 0:1, ČK 1:0 (Hovorka)

Sestava  Klatovy: Jarolím - Šlechta,Viktora,Hovorka,Kopp – Aubrecht (46.Brejcha), Mužík, Lisý  ,Zedník -Tafat(46.Cihlář), Hanzlík(75.Beneš)

Vejprnice – Horažďovice  3 : 0 (2 : 0)

Domažlice         - Doubravka     2 :  0  (  2 :   0)

SK Motorlet       - Jankov        3 :  0  (  2 :   0)

FK Admira         - SK Strakonice 3 :  0  (  2 :   0)

FC Písek          - Klatovy       3 :  0  (  2 :   0)

Vikt. Žižkov B    - Bzová         3 :  0  (  1 :   0)

Votice            - Třeboň        1 :  3  (  1 :   2)