OKRESNÍ PŘEBOR , III. TŘÍDA 21. kolo 17. – 18.5. 2008

O K R E S N Í      P Ř E B O R

HORAŽDOVICKÁ REZERVA  JE ZNEJHORŠÍHO VENKU

Dva důležité zápasy týmů ohrožených sestupem se hrála v Horažďovicích a v Horách Matky Boží. Nečekaný průběh měl duel na hřišti Na Lipkách v Horažďovicích kde domácí svého soupeře z Měčína i přes výraznou převahu porazili vítěznou trefou kanonýra Pavlíka  až dvě minuty před koncem.  Lubská rezerva v Horách M.Boží měla možnost v případě vítězství a očekávané prohře předposledního celku  Žihobce s lídrem  tabulky se odpoutat ode dna tabulky, což se jim ale nepodařilo .Luby B a Žihobce které po sedmi zápasech ve kterým doma bodovaly vyšly tentokráte bodově naprázdno patří společně k velmi vážným kandidátům na sestup. Do konce soutěže ještě chybí odehrát pět zápasů, v sázce je patnáct  bodů a stát se může cokoliv. Žihobce ale svoje nejdůležitější zápasy v minulém kole v Horažďovicích kde prohrály a doma remizovaly v utkáních s H.M.Boží i Bezděkovem  a to jsou duely které měly skončit jejich vítězstvím. Zajíci se ale počítají až po honu a tak uvidíme jak to bude vypadat po posledním 26.kole. Nejvíce branek dvanáct v tomto kole viděli diváci v Nezamyslicích , kam přijela Dukla Janovice s devíti hráči a takové oslabení  jí stálo nepříjemný výprask.

Velké Hydčice- Hrádek  0 : 3 (0 : 3)

P.Kotrba

Hosté byli v prvním poločase aktivnější a vytvořené šance narozdíl od domácích dokázali proměnit. Ve druhém poločase měli územní převahu domácí, ovšem vytvořené šance opět nedokázali proměnit, a tak si vítězství odvezli hosté.

Branky : 22.Vojta Václav, 32., 37.Prexl Jaroslav

Rozhodčí : Petrželka František. Diváků: 30. ŽK 1:2.

Dešenice  - Sušice B 1: 4 ( 1: 4)

Domácí doplatili na rozpačitý začátek ve kterém se podařil hostům získat již čtyřbrankové vedení . Snaha domácích po změně stran i z vyložených šancí které měli Švec a Michal Poupa nic již nevytěžili.

Branky: 36.Bartůněk Miloš – 4. Šlais Martin , 22. a 26.Lerch Zdeněk, 34.  Potužák Radek,;

Rozhodčí: Simbartl. ŽK: 2:2. Diváků:  50

H. M. Boží   - Luby B 3: 3 ( 2: 2)

Horáci  při výhodě domácího prostředí si nedokázali s posledním týmem tabulky zajistit plný počet bodů k jistotě záchrany.

Branky: Brabec Jiří 2, Karásek Jaroslav - Juřina Roman, Hodl Petr, Lávička Adam;

Rozhodčí: Bureš; ŽK: 2:1 . Diváků: 30

Nezamyslice  -  Janovice 9: 3 ( 2: 2)

Hosté nastoupili v utkání pouze s děvíti hráči. I přes toto oslabení se jim dařilo po prvním poločase udržet nerozhodný stav. Ve druhé části se již převaha domácích projevila i v narůstání skóre a zápas nakonec skončil pro Duklu debalkem.

Branky: Burda Josef 2, Mašek Petr 2, Vinický Radek 2, Kubovec V., Musil Ondřej, Aschenbrenner Jan - Mareš Karel, Goldschmid Josef, Petruška Patrik;

Rozhodčí: Dolejš; ŽK: 2:1 . Diváků: 50

Vrhaveč -  Bezděkov 2: 1 ( 2: 1)

Vyrovnané utkání kterému by spíše slušela zasloužená dělba bodů.

Branky: 5. Pacner Jindřich, 28. Hrach Václav – 25. Ouda Pavel;

Rozhodčí: Habada; ŽK: 1:1. Diváků: 80

Horažďovice B  - Měčín 4: 3 ( 0: 1)

Po prvním poločase na počet šancí to bylo 10:1 pro domácí, ale přesto jediná na straně hostů stačila k jednobrankovému vedení, když domácí Pavlík nevyužil ani ke skórování nařízený pokutový kop. V druhém poločase  domácí střeleckou smůlu protrhli a vzhledem k průběhu zápasu je výsledek pro hosty z Měčína až příliš lichotivý. .

Branky: 57. a 63.Beneš Jiří,  54. Lávička Miroslav, 88.Pavlík Jiří – 6. Němec Dušan, 47. Kodýtek Jan, 67. Čejka Lukáš; Rozhodčí: Harmady; ŽK: 1:2 . Diváků 50.

Žihobce  -  Svéradice 1: 4 ( 0: 2)

Loboš Peleška

Hosté začali velkým náporem, byli důraznější a dobře napadali rozehrávku domácích což se jim vyplatilo již v 8'.minutě  skóroval Karel Šrámek.

Další branku přidal ze standardní  z hranice šestnáctky Jiří Sova. Poté co musel již před koncem poločasu pro dvě žluté karty  pod sprchy domácí O.Nemarava měli hosté cestu k povinným 3 bodům ještě snazší.Domácí hráli ve 2.pol. vabank, dostávali se i do šancí, ale hostující gólman byl pro ně tentokrát nepřekonatelný dokonce i ze značky pokutového kopu...

Branky: Matějovic Václav – 8. Šrámek Karel, 73. Červený Tomáš, 52.Prokopec Zdeněk, 28.Sova Jiří;

Rozhodčí: Špindlerová, Pressl, Hájek; ŽK: 3:4; ČK: 1 : 0 (41.Nemrava Oldřich  2x ŽK). Diváků: 100.

Tabulka po  21. kole

1. Svéradice          21  18   0   3   57: 17    54  ( 24)

2. Vrhaveč            21  12   6   3   37: 20    42  (  9)

3. Nezamyslice        21  13   2   6   61: 32    41  (  8)

4. Dešenice           21  11   2   8   62: 52    35  (  2)

5. Sušice B           21  10   2   9   39: 31    32  (  5)

6. V. Hydčice         21   8   5   8   38: 37    29  ( -4)

7. Horažďovice B      21   9   1  11   35: 43    28  ( -5)

8. Hrádek             21   7   6   8   32: 33    27  ( -6)

9. Janovice           21   8   3  10   26: 42    27  ( -3)

10. Bezděkov           21   7   3  11   30: 44    24  ( -6)

11. H. M.  Boží        21   6   6   9   31: 50    24  ( -9)

12. Měčín              21   5   5  11   36: 47    20  (-10)

13. Žihobce            21   5   2  14   32: 48    17  (-16)

14. Luby B             21   4   5  12   23: 43    17  (-13)

ANI PĚT KOL PŘED KONCEM ŽÁDNÁ JISTOTA

Ani 21.kolo III.třídy nepřineslo žádné výrazné rozuzlení na čele i konci tabulky. Jedinou téměř jistotu může mít vedoucí Mochtín B kterému nehrozí nic aby nepostoupil do okresního přeboru z prvního místa. O to druhé postupové se situace po toto kole ještě více zamotala zvláště po té když doma nečekaně prohrál Týnec se strážovským béčkem usilující o záchranu. Další tonoucí ve spodních vodách tabulky Sokol N.Hory doma neuspěly o postup bojujícím Veřechovem a hodně si situaci na cestě za záchranou Horáci zkomplikovali. Naopak se na jaře daří ARBO Velhartice . Tým který po podzimu  uzavíral tabulku dokázal z osmi letošních zápasů v sedmi bodovat a je na výborné cestě k záchraně. Faktem je, že družstva v tabulce do sedmého místa mají možnost zasáhnou do souboje o druhé postupové místo a minimálně od desátého místa se hraje o záchranu.

Týnec -  Strážov B 1: 3 ( 0: 3)

Branky: Frous Michal - Lorenc Jan 2, Kalista Karel;

Rozhodčí: Husník; ŽK: 0:5. Diváků: 50

Měcholupy  - Malý Bor 1: 1 ( 0: 0)

Branky: 88.Jakubec David – 54.Vaněk Luděk; ŽK  2:1. ČK: 1:0(Gašpar Ivan po skončení utkání).  Rozhodčí: Cihlář. Diváků: 50

Neznašovy -  Kolinec 1: 5 ( 0: 3)

Branky: 72.Mundl Martin(PK) – 73. a 82.Javorský Štěpán , 25. Dolejší Radoslav, 44. Kul Jan, 45. Vondřiška J. 73. a 82.Javorský Štěpán ; ŽK: 2:1.

Rozhodčí: Petržilka Jiří. Diváků: 50

Velhartice  - Kvasetice 2: 1 ( 0: 0)

Branky: 68. Pruner Milan,  77. Vaněk Václav, – 82. Ballý Pavel;

Rozhodčí: Bošek; ŽK: 1:3 . Diváků: 80.

Nalž. Hory -  Veřechov 0: 3 ( 0: 1)

Domácí bez svých opor brankáře Stulíka, Podlešáka a Štěcha nepodali proti kvalitnímu soupeři očekávaný výkon a to je stálo tři body které jim budou při konečném účtování o záchranu možná chybět.

Branky: 30. a 56. Raška Pavel , 51. Šimko Anton;

Rozhodčí: Abraham; ŽK: 1:1. Diváků : 30.

Hrádek B -  Myslív  2 : 1 (2 : 1)

Vyrovnané utkání.

Branky : Jánský Luboš,Hošek Daniel -  Bláha Michal

Rozhodčí : Habada. Diváků : 50. ŽK 2:1.

Mochtín B – Hradešice   3 : 0 (0 : 0)

I přes deštivé počasí  viděli diváci zásluhou obou družstev velice kvalitní zápas.  O vítězství rozhodli domácí úspěšným proměňováním standardních situací  ze kterých byly dosaženy všechny branky.

Branky : Holiš, Kolárik L. a Nový.

Rozhodčí: Pastyřík. ŽK 2:1. Diváků: 50.

1. Mochtín B     21  13   6   2   46: 22    45  ( 12)

2. Týnec         21   9   7   5   57: 34    34  (  1)

3. Veřechov      21  10   4   7   50: 38    34  (  4)

4. Kvasetice     21  10   4   7   45: 37    34  (  4)

5. Malý Bor      21   9   6   6   52: 30    33  (  3)

6. Hradešice B   21   9   5   7   38: 33    32  (  2)

7. Myslív        21   9   5   7   36: 33    32  (  2)

8. Neznašovy     21   9   3   9   38: 51    30  ( -3)