OP ŽÁKŮ - STARŠÍ, 7. kolo 17. – 18.5. 2008

OKRESNÍ PŘEBOR   ŽÁKŮ

ŠVIHOVSKÉ ZAVÁHÁNÍ NAHRÁLO MOCHTÍNU

K překvapení v pořadí 5.kola přeboru žáků  došlo na hřišti největšího konkurenta Mochtína v souboji o první místo ve Švihově. Domácí v duelu s Plánicí  zaspali začátek utkání a po dvou hrubých chybách v obraně prohrávali o dvě branky. 2:0. Do druhé půle Švihovští přeskupili sestavu , vyrovnali, ale další slibné  akce již domácí  neskončily vstřelením  vítězného gólu.Poprvé zavládla spokojenost také na jaře ve Velharticích . Diváci zde viděli hezké utkání, ve kterém se hosté z Bolešin během prvních dvaceti minut získali dvoubrankového vedení, ale domácí do konce poločasu otočili na konečných  3:2.Vedoucí Mochtín doma v duelu s Dlouhou Vsí nezaváhal a zvýšil svůj slibný náskok již na pět  bodů.

Mochtín - Dlouhá Ves 4 : 0 (2 : 0)

Stanislav Bejvl

Domácí od začátku diktovali tempo hry.V prvních minutách si Mochtín vytvořil několik slibných příležitostí.Svoji snahu korunovali ve čtvrté minutě,kdy Jakub Bejvl pěknou  zpětnou nahrávkou vybídl ke skórování  Jana Moreho.Když v 15 minutě přidal druhý gol Smolík vypadalo to na hezký debakl hostí.Jenže domácí se  nechali ukolébat rychlým vedením a i když celou první půli hráli na polovině soupeře již se jim skórovat nepodařilo.Druhý poločas již měli domácí  zcela ve své režii.Po brance na 3:0 (Milan Matoušek)trenér domácích  postupně vystřídal všechny hráče ze střídačky .V závěru se tak ještě stihl prosadit střídající Martin Škoda.

Branky: 4 .More Jan,15 .Smolík Zbyněk,39 .Matoušek Milan,70+3.Škoda Martin

Rozhodčí : Švátora Petr, Diváků : 30. ŽK 0:1

Sestava Mochtín:Kardoš-Potužník,Kloupar,Matoušek,Tengler(60 min.Zajíc)-Smolík,Bláha, Kučera 50.Škoda),More  J.-Matoušek R.(60.Hájek),Bejvl (45.More P.)

FC Švihov – Plánice  2 : 2 (1 : 2)

Václav Palivec

Švihovští opět zaspali začátek utkání a než pochopili,že opět po pauze nastoupili k zápasu,prohrávali po dvou hrubých chybách v obraně 2:0.Nutno podotknout,že oba góly hostujícího týmu byly po získání míče velice chytře zahrané.Do druhé půle domácí tým nastoupil s upraveným rozestavením hráčů a to se projevilo daleko větší útočnou aktivitou a následně i vyrovnáním.Bohužel další slibné akce již domácí nedokázali dotáhnout ke vstřelení vítězného gólu.

Branky : 16.Pek Richard;45.Kadlec Jan – 7.Plánička Lukáš;9. Maršík Zdeněk

Rozhodčí : Jarka Josef. Diváků: 30. hráno bez karet.

Velhartice – Bolešiny   4 : 2 (3 : 2)

Petr Pavlík

Hezké utkání, ve kterém se hosté během prvních dvaceti minut dostali do dvoubrankového vedení, ale domácí do konce poločasu otočili na 3:2. V 50 minutě pak Matějček druhým gólem stanovil konečnou podobu výsledku.

Branky : Matějka F.2, Matějček M. 2 -  Babka O., Frána J.

Rozhodčí: Švůgr Tomáš. Diváků: 30. ŽK 1:1.