Krajský přebor, (+dohrávka 19.kola)1.A třída + foto Luby-Mýto 25. kolo 14., 17. – 18.5. 2008

SUŠICE TO NA ROKYCANY DOMA UMÍ

Hráči TJ Sušice příkladnou bojovností předvedli divákům,že záchrana krajského přeboru nemusí být pro ně nereálná. Vítězstvím nad Rokycany v domácím prostředí opět dokázali, že na tohoto soupeře doma umí. Ve třech posledních vzájemných zápasech v Sušici dokázali vždy  vyhrát bez obdržené branky a  stejně tomu bylo i v nedělním duelu. Chanovice bez pěti hráčů základní sestavy se ctí soupeřily  doma s třetím týmem tabulky z Holýšova se kterým se rozešly dělbou bodů.  Po remíze v minulém kole právě v Holýšově byli blízko k dalšímu bodovému úspěchu hráči divizní rezervy Klatov. V domácím prostředí nakonec vyšli bodově naprázdno, když rozhodčí  Kožár v nastaveném čase v 94.minutě dal energetikům z Plzně výhodu v podobě penalty  za nastřelenou ruku  a plzeňský tým tuto šanci dokázal využít ve vstřelení vítězné branky.

Chanovice – Holýšov  1 : 1 (0 : 1)

Chanovice bez 5 hráčů základní sestavy vybojovali ze  třetím celkem krajského přeboru alespoň bod

Branky : 82.Kocour – 13.Tlustý - trestný kop

Rozhodčí : Kračmer. Diváků: 150. ŽK 2:4. ČK 0:1 (brankář Janča za oplácení).

Klatovy B - SK ZČE Plzeň  0 : 1 (0 : 0)

Utkání jen průměrné úrovně rozhodl PK v 94 min.po nastřelené ruce.

Branky: Rout.Rozhodčí : Kožár. Diváků 60. ŽK 5:3. ČK : 1:0( 75. po 2x ŽK Kraus)

Sestava Klatov:Herman,Vacovský,Rendl,Kotáb,Zahradník(46.Tafat)Popelka (46 .Mužík)Cihlář, Beneš, Ježek, Lukeš,Kraus

TJ Sušice-FC Rokycany  1 : 0 (1 : 0)

Petr Kodýdek

Za stálého deště se na sušickém stadionu hrál svižný fotbal se šťastným koncem pro domácí borce.

V první půli byli domácí lepším celkem a po zásluze šli do vedení.Po nádherné kombinaci Vítovec-Kočí se neomylně trefil kanonýr Jarda Cihlář-1:0!

Ve druhém poločase se Rokycany tlačily před golmana Kindelmana ve snaze o vyrovnání.Naštěstí jejich úsilí skončilo pouze na břevně sušické brány po střele Mračka v 80.minutě hry.

Branky : 31.Cihlář

Rozhodčí : Liškutín-Turková,Čermák . Diváků : 120 . ŽK 4:1.

Nejlepší hráči:všichni-Mraček

Sestava TJ Sušice:Kindelman-Bešta(75.Chmelík),Procházka,Vítovec,Kodýdek-Hupka (87.Tuček),  Hubáček, Hrach,Cihlář-Sládek,Kočí(90.Goby)

Ostatní výsledky

M.Touškov  - Hor.Bříza 4: 0 ( 2: 0)

Branky: Svoboda 2, Karbusický, Zaoral; ŽK: 1:1 . Diváků : 130

Bolevec  - Zbůch 4: 1 ( 4: 0)

Branky: Šiml 3, Pelnář - Steinbach; ŽK: 1:3 . Diváků : 150.

Manětín  - Chrást 3: 3 ( 3: 2)

Branky: Dlouhý 2, Spal - Bezdička, Král, Mojžíš; ŽK: 0:2 . Diváků : 200  .

Rapid -  Tachov 0: 4 ( 0: 2)

Branky: Rulf 3, Malý; ŽK: 3:2. Diváků : 100.

Stříbro -  Přeštice 4: 3 ( 3: 1)

Branky: Andrle 2, Jareš 2 - Benedikt, Turek, Švarc; ŽK: 2:5; ČK: 0:1. Diváků: 100

Dohrávka   14.5. :

Klatovy B – Manětín  3 : 5 (2 : 3)

Branky : Kraus 2x,Beneš - Pleyer 2x,Dlouhý,Štolka,Spal

Rozhodčí : Křen. Diváků: 50. ŽK 2:2.

Sestava Klatov:Herman,Rendl,Bouberle,Jakubec(8 in.Kotáb)Votípka(84 min. Popelka)Aubrecht,Beneš,Mészáros,Ježek,Kováč(46 min.Lukeš)Kraus Trenér Lužný byl vykázán z lavičky.

Tabulka po  24. kole

1. Tachov        25  19   6   0   78: 18    63  ( 27)

2. Chrást        25  17   8   0   90: 22    59  ( 23)

3. Holýšov       25  14   5   6   44: 25    47  ( 11)

4. Rapid Plzeň   25  12   3  10   52: 54    39  (  0)

5. Manětín       25  11   5   9   78: 57    38  ( -1)

6. M. Touškov    25  11   5   9   42: 44    38  ( -1)

7. Zbůch         25  11   4  10   46: 47    37  (  1)

8. Rokycany      25   9   9   7   40: 30    36  (  0)

9. Bolevec       25  10   6   9   39: 42    36  ( -3)

10. Chanovice     25   9   7   9   51: 41    34  ( -5)

11. SK ZČE Plzeň  25   9   3  13   33: 41    30  ( -6)

12. Přeštice      25   8   3  14   29: 48    27  ( -9)

13. Stříbro       25   8   2  15   45: 75    26  (-13)

14. Sušice        25   5   7  13   35: 62    22  (-17)

15. Horní Bříza   25   5   6  14   27: 61    21  (-15)

16. Klatovy B     25   1   3  21   22: 84     6  (-33)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

LUBY UNIKLY  HROBNÍKOVI  Z LOPATY

V důležitém zápase o šest bodů hostily  o záchranu bojující Luby poslední tým tabulky.Na hodinách byla šestá minuta a na ukazateli skóre 0:2 . Takový začátek si domácí nepředstavovali a do konce první půle se jim skóre nepodařilo korigoval. To se podařilo až po změně stran kdy Luby na nohy znovu postavil hattrick zkušeného fotbalového harcovníka Hradeckého a Krotký se Šůsem dvěma góly  se postarali o vítězství v druhém poločase 5:0  a napomohli k tomu, aby nakonec body  zůstaly v doma!

Čtyři vítězství  a jedna remíza v posledních pěti kolech přinesly  o záchranu bojujícím fotbalistům TJ Žichovice další postup v tabulce na 11.místo s jednobodovým náskokem před dvanácté Luby. V tomto kole dokázali Žichovice doma porazit Sokol Křenice. Po třech gólech v minulém kole v Chodově dokázal dvakrát skórovat  kanonýr týmu Šimanovský . Ten jak se zdá má stejně jako vloni v závěru soutěžního ročníku  mimořádnou střeleckou úspěšnost , když  v posledních třech  kolech dokázal v každém zápase dát po dvou brankách.

Zdeněk Hradecký se blýskl hattrickem

Luby – Slavoj Mýto   5 : 2 (0 : 2)

YVETTA MUSÍLKOVÁ

Nepříznivý stav dokázali v sobotním utkání I.A třídy proti Mýtu zvrátit fotbalisté lubského Startu. K poločasové přestávce šli Lubští s dvoubrankovým mankem. Jenomže  zbraně nesložili a po obrátce rozvlnili k obrovské radosti svých příznivců síť hostujícího Mýta celkem pětkrát. Zaslouženě se tak radovali z velmi důležitých bodů.Mýto je poslední a od Lub  je dělilo šest bodů. Po prohře v Lubech je jejich šance na záchranu pouze na úrovni teorie. Luby dokázaly dvakrát přivézt z  Mýta po třech bodech, soupeř si zase jezdil  pro body do Lub. Tentokrát v zápase o šest mistrovských bodů Luby  „porušily“ tradici  a  dotáhly důležitý duel do vítězného konce.

Hned v první minutě  si naběhl na rohový kop hostující Veselý a hlavou poslal svůj tým do vedení. O pět minut později opět Veselý zvýšil po brejku vedení Mýta na rozdíl dvou gólů.  Branková sprška ale domácím fotbalistům vítr z plachet nevzala. Míč měli častěji na svých kopačkách, ale  svoji územní převahu nedokázali brankově vyjádřit. Ve 31. minutě Voráček poslal uličkou do šance Šůse, ale jeho pokus postrádal razanci. Ve 34. minutě Šůs nedoskočil na dlouhý centr Papaye, a když ve 41. minutě z ideální pozice Voráček pálil vedle, šli domácí k poločasové přestávce s dvoubrankovým mankem. Po změně stran nedokázali Lubští nic vytěžit ze série rohových kopů, v 62. minutě  šel sám na bránu Mýta  domácí Šůs, ale pálil jen do gólmana Špicla. Mračna domácí začali rozhánět o tři minuty později. Šůs vybojoval míč u lajny a na jeho centr si naběhl Hradecký a snížil na 1:2. V 68. minutě Papay pěknou střelou z dálky protáhl hostujícího gólmana. Na druhé straně vzápětí úspěšně zažehnal nebezpečí lubský Vejskal, který zblokoval pokus hostující Kříže. A hned  další, velmi pěkná kombinační akce, na jejímž konci byl Krotký,  přinesla vyrovnávací gól. V 73. minutě se poprvé v utkání domácí zásluhou Hradeckého ujali vedení. A když  bojovník Hradecký v 77. minutě završil svůj hattrick, Luby vedly 4:2 a z jejich kopaček jakoby mávnutím proutku zmizela nervozita. V 81. minutě to v publiku jen zašumělo, protože teč Havlovice po Pikhartové přímém kopu přímo spadla do náručí mýtského gólmana. V 83. minutě  ještě sporadicky zahrozili hosté, ale míč po Křížově hlavičce putoval nad  Kodešovu bránu. Konečný účet zápasu v 85. minutě podtrhl lubský Šůs, který se dostal k míči po dlouhém pasu a mazácky přeloboval vybíhajícího gólmana hostů.  Pak si ještě na  Šůsův centr od rohového praporku slibně naběhl  Hradecký, ale protože jeho pokusu hlavou chyběla přesnost, skóre se už nezměnilo.   ´

Branky:  65., 73. a 77. Hradecký, 71. Krotký, 85. Šůs – 1. a 6. Veselý. Rozhodčí: Plzák – Kostelník, Malinčák. ŽK: 2:3. Diváků: 100.

Sestava Lub: Kodeš – Papay, Novák, Vejskal, V. Smolík (60. Švec), Krotký, R. Pikhart, Hradecký (88. Vacovský), Voráček (70. Havlovic), P. Smolík, Šůs.

„Konečně jsme protrhli střelecké trápení, vždyť v posledních čtyřech zápasech jsme nedali ani jeden gól. Bylo to velmi důležité vítězství, ale  pro mne nervydrásající. Vždyť jsme prohrávali o dva góly, jsem rád, že si hráči vzali má poločasová slova k srdci a zabojovali. Kdybychom totiž nebodovali, nevypadalo by to ani na baráž.  Velmi špatně se hraje proti zataženému týmu, ale naše obrovská touha po vítězství rozhodla. Byla to kolektivní práce, pochvalu  ale  zaslouží neúnavný bojovník Hradecký a dobrý kus práce odvedl Voráček,“ řekl po zápase trenér fotbalistů Startu VD Luby Karel Šůs.

Žichovice – Křimice   3 : 0 (2 : 0)

Branky: Šimanovský 2, Lávička. ; ŽK: 0:1  . Diváků : 100

Sestava: Němec, Šiška, Malík, Mourek, Brož, Lávička (65. Švehla), Vonášek (70. Harenčák), Turek V. (85. Heimlich), Chalupný, Šimanovský, Chod (80. Turek J.)

Chlumčany A -  Losiná 0: 1 ( 0: 1)

Branky: Veleman; ŽK: 3:2  . Diváků :  100

Blovice -  Chotíkov 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Heřman; ŽK: 1:1  . Diváků : 80

Nepomuk  - Nýřany 1: 2 ( 0: 2)