DIVIZE - skupina A 24. kolo 10. – 11.5. 2008

D I V I Z E

S LÍDREM UHRÁLI KLATOVŠTÍ REMÍZU

Soupeře z čela divizní tabulky, FK Viktorii Žižkov B, přivítali v sobotu na domácím hřišti fotbalisté Klatov. Po vydařeném prvním poločase, kdy domácí dokázali hostujícího brankáře překonat hned dvakrát, se nakonec museli spokojit s jedním bodem za remízu. Hosté totiž během druhých pětačtyřiceti minut dokázali zápas otočit a dvěma góly, z nichž druhý padl v 90. minutě, vyrovnat. Otázkou po tomto kole je jak se budou vyrovnávat s další tříbodovou ztrátou na domácím hřišti fotbalisté FK Horažďovice kteří se touto prohrou s Tatranem Prachatice dostaly mezi nevíce ohrožené týmy sestupem! Zajímavostí je, že všechny jarní prohry na hřišti Na Lipkách skončily shodným výsledkem 0:1 pro hosty . Domácí se cítí poškozeni tím, že jim byl po přestávce neuznán regulérní gól  a na to, že jejich snahu o vyrovnání zmařila obě  přísná vyloučení v 77.Beránka a v 88. Pondělíka.

Klatovy  - Viktoria Žižkov B  2 : 2 (2 : 0)

RADMILA NAGOVSKÁ

Už první minuty zápasu ukázaly, že brankáři na obou stranách si na nudu stěžovat nebudou. Hrál se pohledný fotbal, v němž se už v 9. minutě poprvé usmálo štěstí na domácí. To když kapitán Klatov Zedník otevřel skóre. Hosté se snažili vyrovnat, jenže většinu jejich otevřených střeleckých kombinací dokázali Klatovští úspěšně přerušovat. Ve 20. minutě se o druhou branku domácích mohl postarat Brejcha, který využil zaváhání žižkovské obrany. Jenže vzápětí se situace otočila a nebezpečná akce hostů skončila blokací míče ve velkém vápně. Pořádně horko bylo ve 30. minutě domácímu gólmanovi Jarolímovi, to když musel odrážet míč během tří za sebou jdoucích rohových kopů hostů. Ještě než se obě mužstva rozešla do šaten, zvýšil skóre domácích Tafat. Ten zachytil na hranici velkého vápna  Hanzlíkovu nahrávku a nemýlil se – 2:0.

Na začátku druhého poločasu se hodně hrálo v obraném pásmu domácích, ale ani ti nezůstávali soupeři nic dlužni. V 61. minutě se s míčem na kopačkách ocitl před žižkovským gólmanem Kolářem Hanzlík, jenže Kolář míč chytil do rukou. O čtyři minuty později se hosté radovali poprvé. To když míč poslal překvapenému Jarolímovi poprvé za záda Knobloch. V 70. minutě přišla pěkná kombinační akce Hanzlíka s Lisým, ale míč těsně minul břevno žižkovské branky. Naprázdno vyšla i následná souhra Cihláře se Zedníkem. Pět minut před závěrečným hvizdem se domácí fanoušci pomalu připravovali k oslavě třetího gólu, to když sám na bránu šel Cihlář, ale jeho střela těsně minula žižkovskou svatyni. Během posledních minut utkání vyvinuli hosté neuvěřitelný tlak na domácí a svoji herní kombinaci využili v 90. minutě přesně mířenou trefou posily z áčkového týmu Švancary.

Branky: 9. Zedník, 41. Tafat – 64. Knobloch, 90. Švancara. ŽK: 3:1. ČK: 0:0. Rozhodčí: Stančík – Pešek, Henych. Diváků: 320.

Sestava Klatov: Jarolím – Lisý, Viktora, Hovorka, Šlechta, Kopp, Hanzlík, Brejcha (75. Aubrecht), Mužík (61. Cihlář, 90. Beneš), Zedník, Tafat.

Horažďovice – Prachatice  0 : 1 (0 : 1)

O tom, že domácí na jaře odejdou z domácího hřiště potřetí bez bodového zisku vždy po shodné prohře 0:1  se postaral gólem do šatny v závěru první půle autor jediné branky Kováčik. Domácí si stěžovali, že jim byl po přestávce neuznán regulérní gól . Jejich snahu o vyrovnání zmařila obě  přísná vyloučení v 77.Beránka a v 88. Pondělíka.

Branky : 44. Kováčk. Rozhodčí: Bacík,:ŽK 6:2. ČK: 2:0(77.Beránek, 88.Pondělík). Diváů: 200.

Śestava Horažďovice : Mako - Baloušek, Grunt, Pícka, Zámeček (46. Janouškovec) - Koudela, Stulík, Jůda (46. Pondělík), Šafanda (46. Ulč) - Beránek, Horváth

Doubravka         - Králův Dvůr            1 :  3  (  1 :   0)

Horažďovice       - T. Prachatice          0 :  1  (  0 :   1)

Třeboň            - Vejprnice              1 :  1  (  0 :   0)

Bzová             - Votice                 1 :  2  (  0 :   0)

Klatovy           - Vikt. Žižkov B         2 :  2  (  2 :   0)

SK Strakonice     - FC Písek               0 :  0  (  0 :   0)

Jankov            - FK Admira              0 :  2  (    :    )

Domažlice         - SK Motorlet            3 :  1  (  2 :   1)