Krajský přebor, 1.A třída+ dohrávky 8.5. 24. kolo 10. – 11.5. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR

KLATOVSKÉ BÉČKO ZÍSKALO  VENKU  NA JAŘE PRVNÍ BOD

Podruhé v průběhu třech posledních kol se vrátily Chanovice ze hřiště soupeře s pětibrankovým přídělem. Po prohře v Manětíně 5:1 dostaly nepopulárního bůra  také na  hřišti o prvenství v KP bojujícím Chrástu. Bez velkých nadějí na úspěch nezajížděla Sušice na hřišti největšího favorita na postup  do divize do Tachova . Tyto prognózy se naplnily  a Sušice zůstává i přes cennou remízu ve čtvrteční dohrávce na Bolevci na předposledním místě v tabulce a společně s poslední divizní rezervou Klatov jsou šest kol před koncem nejvážnějšími kandidáty na sestup. Přesto to byla kupodivu klatovská rezerva která v tomto kole zachraňovala čest týmů z Pošumaví překvapivou bezbrankovou remízou na horké půdě v Holýšově . Pro klatovský tým  to znamená v jeho hubené  šestibodové bodové bilanci  první jarní bod získaný na hřišti soupeře.

Chrást -  Chanovice 5: 0 ( 3: 0)

Branky: Fiala, Haidlmayer, Křen, Sadílek, Tyr; ŽK: 0:3 . Diváků  250

Tachov -  Sušice 3: 1 ( 2: 1)

Hosté e po rychlém vedení domácích v úvodní čtvrthodině hry vrátili v závěru první půle brankou Procházky zpět do hry o výsledek. Vítr z plachet jim vzal zlepšený výkon domácích po změně stran kdy v 55.minutě zvýšil svým druhým gólem v tomto zápase Chada a domácí si si dvoubrankové vedení již pohlídali.

Branky: 5. a 55. Chada, 13.Rulf - 39.Procházka; ŽK: 3:0   . Diváků  220

TJ Sušice : Kindelmann - Kodýdek (77. Blažek), Holý, Vítovec, Prchlík - Hrach, Cihlář, Sládek, Hubáček - Procházka, Kočí (32. Klíma)

Holýšov -  Klatovy  0 : 0 (0 : 0)

Průběh hry a jeho úroveň dvoustovku diváků příliš nenadchla a to té kdy nevydělili za devadesát minut žádnou branku se jim rozplynula i naděje, že uvidí zcela jasné vítězství domácích  nad zcela beznadějně posledním celkem tabulky.Pro oba týmy je bezbranková remíza první v tomto soutěžním ročníku a pro hosty to znamená v jejich hubené bodové bilanci  první jarní bod získaný na hřišti soupeře.

Rozhodčí : Dusil. Diváků : 150., hráno bez karet.

Sestava Klatov:Herman,Rendl,Matějka J,Jakubec,Aublecht,Beneš,Mužík.Ježek(80 min.Kotáb Zd) Kováč, Kraus,Votípka (85 min.Popelka)

Rokycany  - Stříbro 4: 0 ( 3: 0)

Branky: Blecha, Scheinherr J., Scheinherr M., Tobrman; ŽK: 1:1 . Diváků 150.

Zbůch  - Manětín 3: 0 ( 2: 0)

Branky: Straka 2, Brož; ŽK: 3:1. Diváků 300.

DOHRÁVKY   8.5. :

Klatovy B - ZKZ Horní Bříza  1 : 3 (0 : 0)

Branky : Beneš -  Dolejš, Vrla

Rozhodčí : Ulrych Josef, Diváků : 80

Bolevec Sušice 1: 1 ( 0: 1)

Branky: Pelnář - Hrach

Rozhodčí: Duda, Homr, Reznichenko; ŽK: 2:0. Diváků 150

Tabulka po  24. kole

1. Chrást             24  17   7   0   87: 19    58  ( 22)

2. Tachov             23  17   6   0   71: 16    57  ( 21)

3. Holýšov            24  14   4   6   43: 24    46  ( 10)

4. Rapid Plzeň        24  12   3   9   52: 50    39  (  3)

5. Zbůch              24  11   4   9   45: 43    37  (  1)

6. Rokycany           23   9   9   5   38: 26    36  (  3)

7. M. Touškov         24  10   5   9   38: 44    35  ( -1)

8. Manětín            23  10   4   9   70: 51    34  ( -2)

9. Chanovice          24   9   6   9   50: 40    33  ( -3)

10. Bolevec            24   9   6   9   35: 41    33  ( -3)

11. SK ZČE Plzeň       24   8   3  13   32: 41    27  ( -9)

12. Přeštice           24   8   3  13   26: 44    27  ( -9)

13. Stříbro            24   7   2  15   41: 72    23  (-13)

14. Horní Bříza        24   5   6  13   27: 57    21  (-15)

15. Sušice             24   4   7  13   34: 62    19  (-17)

16. Klatovy B          23   1   3  19   19: 78     6  (-27)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

1. A  T Ř Í D A

HATTRICKU  ŠIMANOVSKÉHO SI ŽICHOVICE CENÍ

Po záchranu hrající Žichovice čekal v sobotu křest ohněm. Na hřišti v Chodově kde ještě před rokem domácí hráli krajský přebor  a nyní bojují o záchranu v v 1.A třídě  se hrálo o šest bodů. Žichovičtí tento duel dokázali dotáhnout do vítězného konce a  jsou šest kol před koncem na dobré cestě k záchraně. Výrazně k tomuto vítězství  přispěl svým hattrickem jediný autor všech branek Robert  Šimanovský. Luby se již po šesté za sebou v tomto ročníku vrátily z utkání na hřištích soupeřů bez bodů  a jejich součastné umístění na třetím místě od konce tabulky znamená , že by o svém dalším působení v 1.A třídě musely bojovat v baráži o záchranu.

T.Chodov  - Žichovice 1 : 3 ( 0: 2)

(převzato a upraveno  z webových stránek  TJ Žichovice)

Vítězstvím 3:1 na horké půdě v Chodově prodloužili Žichovice šňůru bodových zisků na 10 a nutno dodat, že to bylo  vítězství  zcela zasloužené. Od 1. minuty bylo jasné, kdo je pánem na hřišti a bylo jen otázkou času, kdy svoji převahu hosté vyjádří i gólově. Domácí se zmohli pouze na odkopávání míčů a občasné rušové protiútoky.¨První vážné ozhrožení chodovské branky přišlo v 15. minutě, ale Robert Šimanovský těsně minul. Ve 22. minutě prošel Karel Brož po pravé straně a jeho prudká střela byla ztečována na roh. V 27. minutě vypálil dělovku pro změnu z levého křídla Jirka Šimáček, ale jeho ránu brankař domácích zlikvidoval. V 31. minutě Pišta Lávička pěkně uvolnil Roberta Šimanovského, ten byl sražen v šestnáctce a následnou penaltu s přehledem proměnil - 0:1. V minutě 38. si naběhl na Lávičkův centr Jirka Šimáček, zpracoval na prsa a po otočce jen těsně minul chodovskou branku. Na 0:2 zvýšil opět Robík Šimanovský, když ho ideálně uvolnil kolmou přihrávkou Vašek Turek.

Do 2. poločasu vstoupili opět aktivnější Žichovice. Ve 46. minutě postupoval sám na brankaře Petr Vonášek, ale bohužel po kontaktu s brankařem zůstala píšťalka hlavního rozhodčího němá. Poté bylo k vidění řada pěkných akcí hostů, ať už to bylo v 62. minutě, kdy Vonášek  poslal krásně Oldu Choda, ten nabil Robertu Šimanovskému, ale tentokráte nezapršelo.V 68. minutě pro změnu Robert Šimanovský přihrál Vonáškovi a ten z úhlu jen těsně minul. V 77. minutě se radovali hosté potřetí. R. Šimanovský završil hattrick, když Olda Chod vybojoval míč na půli, vyslal Petra Vonáška a ten předložil Robertovi gólovou přihrávku. Poté se domácí pokusili několikrát zahrozit, ale  obrana Žichovic  byla proti. V 90. minutě se rozhodl stopér Radim Šiška z blízka podívat, jak vypadá brankář Chodova a po průniku přes celé hřiště jej nechal při souboji z očí do očí vyniknout. V 93. minutě se podařilo chodovským sebrat Rudovi Němcovi nulu, když se hlavička domácího útočníka odrazila od levé tyče za brankovou čáru.Hlavní rozhodčí zápas ukončil a nechal propuknout naši radost.

Branky: Holar - Šimanovský 3; ŽK: 4:1 . Diváků  80

Trenér Josef Chalupný  byl po utkání spokojený, neboť jeho doběh byl  podle jeho gusta : „ Hráči dokázali, že s dobrými výsledky se zvyšuje i sebedůvěra a tak nedali ani na chvíli domácím pomyslet na jakýkoliv bodový zisk. Je znát, že na rozdíl od podzimních bojů jsme všichni zdrávi a v psychické pohodě. Kluky musím pochválit za perfektní práci a nasazení po celých 90 minut. Náš boj o záchranu I. A třídy začíná dostávat reálnou podobu a budou-li se nám nadále vyhýbat zranění a vydržíme-li v nasazeném tempu, neměl by být tento cíl nedostižný. Můj dík patří samozřejmě početné skupině našich fandů. Výsledek je určitě dobrou pozvánkou na další zápas, ve kterém na svém hřišti přivítáme mužstvo z Křimic“.

Žákava  - VD Luby 3: 0 ( 1: 0)

Start se již po šesté za sebou v tomto soutěžním ročníku vrátil ze hřiště soupeře bez bodového zisku a opět si ve svém umístění po tomto kole  ve spodních patrech tabulky pohoršily.

Branky: Žák 2, Silovský; ŽK: 4:1 . Diváků 150

VS Plzeň  - Nepomuk 2: 3 ( 1: 1)

Branky: Liška, Žilák - Vosyka 2, Racek; ŽK: 1:1 . Diváků 50.

Chlumčany A -  Blovice 1: 1 ( 1: 1)

Branky: Voller - Herman; ŽK: 0:1. Diváků 70.

Losiná  - Křimice 2: 2 ( 1: 1)

Branky: Mysař, Šilhánek - Klement, Švehla; ŽK: 0:3 . Diváků  150

Nýřany -  Koloveč 3: 1 ( 2: 0)

Branky: Kováč 2, Louda - Šperl; ŽK: 3:2; ČK: 0:3 . Diváků  200

Sl.Mýto  - Staňkov 1: 6 ( 1: 2 )

Branky: Huml - Janka 2, Gust, Homolka, Poslední, Výrut; ŽK: 3:2    . Diváků  110

Chotíkov  - Zbiroh 0: 0 ( 0: 0)

Diváků  80 . ŽK: 4:2

Nepomuk VD Luby 2: 0 ( 0: 0)

Branky: Mareš, Švec;

Rozhodčí: Maroušek ŽK: 2:3 .Diváků 100.

Chodov Chotíkov 2: 1 ( 0: 0)

Branky: Kuboušek, Pfeifer - Karlovec;

Rozhodčí: Kulhánek,  ŽK: 4:5; ČK: 1:1 Diváků 150