1. B TŘÍDA - skupina B+dohrávka 8.5. 20. kolo 8.-11.5.

V DERBY SE BODY DĚLILY, STRÁŽOV PŘIVEZL TŘI BODY

Ke třetímu jarnímu derby s týmy z Pošumaví nastupovaly Hradešice na hřištích  soupeřů .Po výhře ve Strážově a v Pačejově i na hřišti druhého celku tabulky v Mochtíně nevyšly bodově naprázdno a přivezly si cenný bod. Ještě úspěšnější je venku na jaře Strážov, který vyhrál v D.Vsi v Merklíně a tři body přivezl v tomto kole ze Starého Plzence! Další derby se hrálo v Pačejově. Domácí měli v tomto týdnu náročný program. Ve čtvrteční dohrávce se jim podařilo přivést tři body z derby ze Záhoří , ale tentokráte na svém hřišti se  o body se Švihovem dělili.Čtvrteční soupeř v dohrávce Záhoří si na domácím hřišti vyšlápl na lídra tabulky z Nýrska a ten se vrátil domů překvapivě bez bodů Stejný osud potkal o druhý tým soutěže Tatran Dlouhou Ves který musel nechat v utkání bohatém na branky body na hřišti posledního celku tabulky v Železné Rudě.

Mochtín – Hradešice 1 : 1 ( 0 : 1)

Oba celky hrály v neúplných sestavách. Diváci viděli derby jen průměrné úrovně bez velkých šancí na obou stranách. Hosté šli do vedení ve 20.minutě tečovaných střelou , kterou z 18 metrů vyslal ze své kopačky František Šašek.

Po změně stran měli více šancí na vstřelení branky domácí fotbalisté a to hlavně po standardních situacích . Jejich koncovka však byla žalostná. O remíze nakonec rozhodl  pokutový kop, který proměnil ve vyrovnávající gól  domácí Jiří Dolejš v 89.minutě nařízený za ruku hostů ve vlastním pokutovém území .

Rozhodčí: Nesvadba z Nýřan. ŽK 3:3. Diváků 60.

Branky : Dolejš – Šašek.

Pačejov  -   Švihov  2 : 2  (1 : 1)

Cihlář Tomáš

Velice náročný program měli v závěru týdne pačejovští fotbalisté. Po čtvrteční úspěšné dohrávce v Záhoří je pouhé dva dny nato čekal další těžký soupeř - FC Švihov. Úvod utkání patřil domácím, ale střela a hlavička Miroslava Hlaváče se neujaly. A tak šli do vedení hosté, když se v 16.minutě střelou od tyče prosadil Oulík. Ve 35.minutě pěkně uvolnil Josef Ticháček Hlaváče a ten konečně protrhl svou střeleckou smůlu z posledních zápasů. Do šaten šla obě družstva za nerozhodného stavu
1 : 1. I po změně stran se hrál oboustranně pěkný fotbal. V 65.minutě po přihrávce Hlaváče Václav Brůha z 8 metrů přestřelil. "Nedáš - dostaneš" se opět vzápětí potvrdilo, když Zdeněk Biedermann dostal hosty znovu do vedení. Poté se domácí nadechli k mohutnému závěru a v 82.minutě Hlaváč krásnou střelou z 20 metrů opět vyrovnal. Týž hráč mohl v 86.minutě rozhodnout zápas, ale zblízka přestřelil úplně prázdnou branku hostů. Nejvýstižněji glosoval utkání bezprostředně po jeho skončení správce hřiště Jiří Švec slovy: "Mohli jste mít chlapci tři body, ale taky žádnej!" A to platilo  nejen pro domácí, ale i pro hosty. Zbývá podotknout, že líbivé, bojovné, ale korektně hrané utkání velmi dobře řídil rozhodčí Václav Král. Na tom se shodli všichni aktéři zápasu.

Branky :   2  Hlaváč, - Oulík, Biedermann,

Rozhodčí Václav Král. Diváků 150. ŽK 3:2.

Starý Plzenec – Strážov   1 : 3 (1 : 2)

Již ve druhé minutě se  zásluhou strážovského  Vítovce  poprvé měnilo skóre 0:1. Tato branka v síto domácích jako by naznačila jakým směrem se průběh utkání bude vyvíjet.  Hosté působili sebevědomým dojmem. Domácí se ještě nestačili vzpamatovat a v 15.minutě pro ně přišla další ledová sprcha. Janka  vybojoval míč  a pak již předvedl jeden ze svých úniků ze kterého zvýšil na  0:2. Domácí do přestávky  kontrovali brankou z přísně nařízeného pokutového kopu za na střelenou ruku . Agilní Janka znamenal pro obranu Plzence největší nebezpečí  a byl to také on, který byl u třetí branky hostů kdy přihrál Mayerovi a ten upravil na konečných 1:3. Ještě před vystřídáním Mayer mohl přidat svůj druhý gól, ale orazítkoval pouze tyč domácí svatyně.  Závěr zápasu dohrávaly oba týmy z důvodu udělení dvou ŽK o deseti, když na straně hostů odešel předčasně pod sprchy hrající kouč Petr Presl..Strážov je zatím na jaře venku stoprocentně úspěšný

Branky : Dolák - Vítovec, Janka, Mayer. ; ŽK: 3:4; ČK: 1:1. Diváků 100.

Sestava Strážov : Javorský – Michel, Čížek, Chaluš, Helm – Matějka V.(75.Šlégl), Matějka T., Presl P., Vítovec – Mayer (85.Presl Š.), Janka.

Hrající kouč Strážova Petr Presl měl po skončení radost ze zisku třech bodů , kterou na druhé straně  narušilo vnitřní rozladění z udělené druhé ŽK z 82.minutě  pro kterou musel předčasně jako kapitán opustit svojí loď těsně před doplutím do přístavu : „ Utkání průměrné úrovně jsme zvládli po bleskovém úvodu a dvou brankách nás přibrzdil rozhodčí velmi přísně nařízenou penaltou ve prospěch domácího celku . Také v dalším průběhu předvedl hlavní arbitr řadou dalších nepřesných i obrácených rozhodnutí ve prospěch zachraňujících se domácích. Kromě několika rohových kopů se však na zvrat utkání soupeř nezmohl, naopak  každý náš brejk  hrozil brankou a z tohoto pohledu je skóre pro domácí ještě lichotivé .

Záhoří -  Nýrsko 1: 0 ( 0: 0)

Branky: Milota; ŽK: 0:4 . Diváků 60.

Ž.Ruda – Dlouhá Ves 4: 3 ( 2: 2)

Branky: Göndör 3, Greiner - Ronn 2, Frýda; ŽK: 4:0; ČK: 1:0  . Diváků 100.

Přeštice B  - Merklín 1: 4 ( 0: 1)

Branky: Brada - Liška J., Liška M., Minko, Šalom; ŽK: 0:1. . Diváků 150.

Předenice -  Chlumčany B 0: 1 ( 0: 0)

Branky: Kulhánek . Diváků 100. Hráno bez karet

Dohrávka  8.5. :

Záhoří Pačejov 0: 2 ( 0: 1).

V důležité dohrávce 1.B třídy se konečně štěstěna přiklonila na stranu pačejovských hráčů. Utkání dvou sousedů nejen z tabulky se hrálo v Záhoří za krásného slunečného počasí před velkou diváckou kulisou, kterou tvořili minimálně z poloviny výborní fanoušci z Pačejova. V prvním poločase se hrálo prakticky na jednu branku, ale z množství brankových příležitostí se ujala jen hlavička Petra Bokra po přesném  centru Zdeňka Marka v 18.minutě. Neuvěřitelnou smůlu potvrdil hostující Miroslav Hlaváč, který ve třetím utkání po sobě hraném již pošesté trefil břevno nebo tyč! Po změně stran domácí museli začít hrát aktivněji a na hřišti se hrál již vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. Hosty několikrát podržel spolehlivý brankář Miloš Boř. Hektický byl samotný závěr utkání. V 88.minutě střídající a nikým neatakovaný Václav Korda zblízka jen nastřelil domácího brankáře. O minutu později vytvořili domácí před pačejovskou brankou neuvěřitelný závar, míč se několikrát odrazil od obránců, vyrovnávací gól v těchto chvílích opravdu visel na vlásku. V 90.minutě pak vše rozhodl uzdravený Václav Brůha, který technickou střelou k tyči zpoza šestnáctky rozhodl o tom, že důležité tři body poputují do Pačejova. Vítězství hostů bylo naprosto zasloužené. Utkání řídila trojice rozhodčích - hlavní Malinčák, na čarách mu asistovali otec a syn Zdeněk a Jiří Požárkovi.
Branky: Bokr, Brůha;

Rozhodčí: Malinčák, Požárek Z., Požárek J.; ŽK: 1:2. Diváků 150 .

Sestava hostů:Boř - Pavelec - Panuška - Hromádka - Fiřt - Bokr - Brůha - Ticháček - Marek - Mrázek – Hlaváč . Střídali: Kolářík a Korda