KPD (starší , mladší) , KSD – skupina A 18.(20.) kolo 10. – 11.5. 2008

KRAJSKÝ PŘEBOR   DOROSTU

POTVRDILY SE PAPÍROVÉ PŘEDPOKLADY

Předehrávané utkání 18.kola 8,.května v Sušici porvrdilo papírové předpoklady podle umístění týmů v obou věkových kategorií v krajském přeboru. Starší dorost TJ Sušice který je v tabulce na šestém místě podlehl druhému v pořadí KP  Tachovu. Situace v mladším dorostu byla zcela opačná. Domácí Sušice vede přesvědčivě s náskokem osmi bodů krajský přebor a do sítě devátého týmu tabulky hostům z Tachova dala sedm branek. Ve společné tabulce obou dorosteneckých kategoriií krajského přeboru ztrácí Sušice na vedoucí Domažlice již 15 bodů a drží s náskokem devíti bodů  druhé místo před TJ Přeštice  .

STARŠÍ   DOROST

Sušice – Tachov     0 : 5 (0 : 2)

Branky : Štec 2, Kaše, Svoboda, Habart

Rozhodčí: Petržilka, ŽK 0:1, diváků 50.

Tabulka po  18. kole

1. Domažlice          18  17   0   1   87:  9    51  ( 24)

2. Tachov             17  15   0   2   54: 19    45  ( 21)

3. Prazdroj Plzeň B   18  10   1   7   55: 42    31  (  4)

4. Doubravka          17   9   2   6   41: 31    29  (  2)

5. Přeštice           18   9   2   7   38: 34    29  (  2)

6. Sušice             18   9   1   8   41: 38    28  (  1)

7. Holýšov            18   8   2   8   42: 40    26  ( -1)

8. Horní Bříza        18   7   3   8   35: 37    24  ( -3)

9. Blovice            18   4   4  10   25: 46    16  (-11)

10. Vejprnice B        18   5   1  12   31: 53    16  (-11)

11. 1.FC Plzeň         18   3   3  12   25: 56    12  (-15)

12. Staňkov            18   1   1  16   24: 93     4  (-23)

Branky : Králík 3,  Vrhel, Kodýdek, Kandara

1. Sušice             18  16   0   2   59: 13    48  ( 21)

2. Domažlice          18  13   1   4   77: 25    40  ( 13)

3. Přeštice           18  12   2   4   77: 29    38  ( 11)

4. Prazdroj Plzeň B   18  11   2   5   39: 27    35  (  8)

5. Horní Bříza        18   9   3   6   49: 34    30  (  3)

6. 1.FC Plzeň         18   8   4   6   39: 42    28  (  1)

7. Vejprnice B        18   7   1  10   25: 56    22  ( -5)

8. Blovice            18   6   2  10   23: 41    20  ( -7)

9. Holýšov            18   5   2  11   26: 33    17  (-10)

10. Tachov             17   4   1  12   19: 65    13  (-11)

11. Staňkov            18   3   2  13   25: 59    11  (-16)

12. Doubravka          17   1   4  12   22: 56     7  (-20)

Společná tabulka  :   STARŠÍ - MLADŠÍ

1. Domažlice          36  30   1   5  164: 34    91  ( 37)

2. Sušice             36  25   1  10  100: 51    76  ( 22)

3. Přeštice           36  21   4  11  115: 63    67  ( 13)

4. Prazdroj Plzeň B   36  21   3  12   94: 69    66  ( 12)

5. Tachov             34  19   1  14   73: 84    58  ( 10)

6. Horní Bříza        36  16   6  14   84: 71    54  (  0)

7. Holýšov            36  13   4  19   68: 73    43  (-11)

8. 1.FC Plzeň         36  11   7  18   64: 98    40  (-14)

9. Vejprnice B        36  12   2  22   56:109    38  (-16)

10. Doubravka          34  10   6  18   63: 87    36  (-18)

11. Blovice            36  10   6  20   48: 87    36  (-18)

12. Staňkov            36   4   3  29   49:152    15  (-39)

KRAJSKÁ  SOUTĚŽ  DOROSTU -  skupina  A

Po dohrávce 8.května mezi Mochtínem a Luby ve kterém domácí si nechali odvést tři body v místním derby do Lub absolvoval Mochtín úspěšně a očekávanou výhrou nad Slavojem Koloveč  se vrátil zpět v tabulce na druhé místo. V důležitém okresním derby Pačejov – Švihov  se z vysokého vítězství radovali domácí, i když je konečný výsledek pro hosty více než krutý. Měčín dokázal přivést body z H.Týna, ale body získané v dohrávce v Mochtíně prohospodařily Luby doma  prohrou s Nepomukem. O záchranu bojující Svéradice v zápase o šest bodů doma zvítězily přesvědčivě s dalším celkem hrajícím o záchranu z Nýřan a udělaly tak další krůček k záchraně.

Pačejov  - Švihov  5 : 0 (3 : 0)

V důležitém okresním derby se z vysokého vítězství radovali domácí, i když je konečný výsledek pro hosty více než krutý. Především v prvním poločase předváděli totiž velmi pěkný fotbal, ale bohužel bez gólového efektu. Domácí naopak vyučovali z efektivity. Účet zápasu otevřel v 8.minutě Jan Cihlář. Ve 38.minutě zvýšil Stanislav Soukup a gól do šatny přidal ve 45.minutě Josef Hlůžek, jehož centr si hostující obrana srazila do vlastní sítě. Po změně stran už hosté působili poněkud odevzdaným dojmem, hlavné poté, co v 54.minutě skóroval Václav Melka na 4:0. Poslední branku vsítil v 58.minutě Soukup. Poté se už utkání dohrávalo jen z povinnosti.

Branky:8. Cihlář, 38. a 58. Soukup 45. S., Hlůžek J. , 54. Melka V.

Rozhodčí : Král, Diváků 20. ŽK 1:1

Mochtín – Koloveč  2 : 1 (0 : 0)

Jan Voráč

V zápase,do kterého domácí nastoupili bez několika hráčů základní sestavy, se odehrával první poločas ve středu hřiště bez výrazných šancí. Ve druhé půli se prosadil dvakrát z úhlu Pavel Zoubek, hosté stačili už jen korigovat na závěrečných 2-1 pro Mochtín. Domácí se tak vrátili na druhou příčku tabulky.

Branky : Zoubek 2 – Rakovský. Rozhodčí : Blaheta. Diváků 20. ŽK 1:0.

Dohrávka  15.kola (8.5.)

Mochtín – Luby  1 : 2 (1 : 2)

Jan Voráč

Derby dvou v popředí hrajících celků začalo oboustranně opatrně. Oba celky více bránily, než tvořily a spoléhaly se na zajištěnou obranu.Mochtín se ujal vedení po závaru před soupeřovou brankou ve 31. minutě, když se nejlépe orientoval Maršálek. Hosté však v dalších pěti minutách kontrovali dvěma brejky, které zakončili Opatrný a Kovařík.

Do druhé půle domácí nastoupili s enormní snahou o zvrat. Ani nejvyloženější šance však neskončily v brance. Po nastřelené tyči a několika dalších nadějných akcích zastavil jejich úsilí rozhodčí Lehečka. V jedné minutě stačil přehlédnout dvě jasné ruce ve vápně hostů, následné vzájemné napadení pak řešil dvěma červenými kartami pro domácí! Paradoxem je , že domácí dohrávali od 64. minuty, kdy k údajnému vyloučení došlo, oslabeni jen o jednoho! hráče. I přes oslabení domácí zatlačili svého soupeře, ale zahodili vše, co mohli. Včetně sporné penalty v 85. minutě. Hosté si odváží tři body, otázkou zůstává, jestli by nemohl poměrně vyhrocený zápas pískat někdo z kvalitnějších arbitrů.

Branky : Maršálek - Opatrný, Kovařík

Rozhodčí : Lehečka ; Diváků 60 ; ŽK 3:2; ČK 2:0.

Luby – Nepomuk  1 : 3 (1 : 1)

Podrobnosti nebyly hlášeny

Svéradice – Nýřany  2 : 1 (1 : 1)

Horšovský Týn – Měčín   0 : 3 (0 : 0)

Jan Touš

První poločas utkání přinesl fotbal nevalné úrovně,když domácí vyrukovali s taktikou dlouhých nakopávaných míčů do trestného území.Hosté se tomuto stylu přizpůsobili a tak až na dvojí zaváhání měčínské obrany,které mohlo přinést změnu skóre toho nebylo mnoho k vidění.

Ve druhém poločase hosté zpřesnili hru,začali hrát více kombinačně a odměnou jim byli 3 góly v domácí síti.V závěru utkání domácí odpadli fyzicky a jen díky štěstí neinkasovali další branky z příležitostí,které si hosté vytvořili.Utkání řídil naprosto přesně a s přehledem rozhodčí Plzák.

Branky : 50.,80.-Jan Touš,72.Martin Vladař. Rozhodčí:  Plzák , Diváků: 30. ŽK : 1:2