1. B TŘÍDA - skupina B 19. kolo 3. – 4.5. 2008

VÍKEND VE ZNAMENÍ DERBY

Na třech hřištích v Pošumaví se střetlo v derby šest týmů z této oblasti. Nesledovanější byl  duel Nýrsko – Mochtín na hřišti Okuly  ve kterém byla  pro vítěze  připravena pomyslná cena v podobě zisku prvního  místa v tabulce. Zápas skončil až nečekaně vysokou porážkou hostů a to i přestože k tomuto zápasu přijeli roli prvního celku tabulky a i poslední výsledky je pasovali do role favorita. V sobotním duelu v Dlouhé Vsi  domácí vrátili nováčkovi z Pačejova jeho podzimní vítězství 3:1 na domácí půdě a budou vyčkávat  ze druhého místa jak dopadne duel v Nýrsku. Odveta z podzimu se rovněž vydařila Starému Plzenci , tentokráte  na vrub Švihova pro který to je již  třetí jarní domácí prohra ze čtyř zápasů! Na hřiště do Strážova  a Hradešic přijely  týmy ohrožené sestupem  a tak podle předpokladů získaly body za vítězství oba týmy mající výhody domácího prostředí.

Dlouhá Ves – Pačejov  3 : 0 (1 : 0)

Josef Krůs

Tentokrát nechtěli domácí ponechat nic náhodě a začali docela svižně hned od začátku.K překvapení pro domácí měli hosté první gólovou šanci po chybě dom.brankáře.Jeho špatný odkop nevyužili útočníci hostů a střelu poslali těsně vedle levé tyče.Další minuty 1.pol.se hrál pohledný fotbal,na čemž měli zásluhu obě mužstva.Větší četnost šancí byla na straně domácích a z jedné z nich se zrodila penalta,kterou "zařídil" D.Rón,který po pěkném zpracování se dostal do šance v PÚ a soupeři nezbývalo,než hráče dom.zastavit faulem asi metr ve vápně.Sám David provedl bezchybně exekuci a bylo 1:0. V 52.min. opět úřaduje David.Po pěkné přihrávce,zpracovává míč mezi host.obránci a přes chybujícího pravého obránce se dostává do šance,kterou využívá.Střelu chladnokrevně umisťuje k pravé tyči vedle vyběhnuvšího brankáře.- 2:0 V 65.min.dochází k 1.nevynucenému střídání u dom. a brzy na to odstupuje zraněný M.Krejčí.Domácí potom střídají i další hráče,ale to se už opět změnil stav zápasu.Ke slovu přichází T.Frýda, který předvádí divákům fotbalovou nádheru.Zpracuje přihrávku,projde mezi beky a končí lahůdkovou gólovkou na kterou brankář hostí nemůže dosáhnout.

Druhý poločas se zbytečně přiostřuje a hráči nevyužívají možnost zahrát si pěkný fotbal v rozhodnutém zápase.Přesto se po několika zajímavých akcích na obou stranách zápas v klidu dohrává a 140 spokojených diváků má o čem při pouťovém pivu povídat. Děkujeme oběma mužstvům za pěkný sportovní zážitek.

Branky: 4.(PK), 52. D.Rón, 69. T.Frýda

Rozhodčí : Kříž Petr. Diváků 140. ŽK 2:3.

Švihov  - Starý Plzenec 0: 4 ( 0: 0)

Hosté bojují o záchranu a ze  Švihova odjeli se splněným přáním  vzít si  zpět ztracené body z podzimu kdy s domácími prohráli na svém hřišti  2:3.

Branky: Skála 2, vlastní, Šilhánek; ŽK: 1:1,. Diváků : 80.

Strážov -  Přeštice B   2 : 0 (0 : 0)

Desátý tým tabulky se v utkání ve Strážově představil ve velmi dobrém světle a  snažil se v průběhu zápasu být domácím vyrovnaným soupeřem. Strážov si dokázal v úvodních dvaceti minutách vytvořit čtyři výborné brankové příležitosti. V 15.minutě unikl Janka po  levé straně, ocentroval před branku na Mayera, který byl podražen a  rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Tam si míč postavil Lukáš Helm, ale jeho střelu výborným zákrokem brankář  Frančík vyrazil a ze závaru Matějka vracel míč do branky , ale ten od tyče skončil v zámezí.  V úvodu druhého poločasu si domácí oddechli, když brankář Javorský vyrazil míč směřující k jeho tyči  a to byla šance hostů která zaváněla brankou. Domácí příznivci se dočkali v 67.minutě kdy překvapivá přízemní střela 25 metrů Vítovce zapadla k pravé tyči branky hostů 1:0. V 87.minutě mohl zvýšit  Janka ale jeho dělovka skončila těsně nad soupeřovou brankou. V 91.minutě dobíhal tentýž hráč míč, byl faulován brankářem Frančíkem . Nařízenou penaltu bezpečně Čížek proměnil a  pojistil tak pro svůj tým k radosti diváků tři body.

Branky : 67. Vítovec , 91. Čížek (PK). Rozhodčí Žumpách. Diváků 130. ŽK  3 : 5.

Sestava Strážova: Javorský – Helm, Čížek, Chaluš, Franc – Matějka V., Vítovec, Presl P.(77. Rejko), Matějka T. – Janka, Mayer(84. Lorenc).

Nýrsko –Mochtín   6 : 0  (3 : 0)

Jiří Vondra st.

Zápas začal svižně. Akce se střídali před oběma branky. Pak přišla 8. minuta a hodně diskutovaný okamžik zápasu. Po rohovém kopu šel do výskoku domácí Rubáš a vsítil branku. Hosté vehementně reklamovali, že gól byl dosažen rukou, ale branka byla nakonec uznána.  Hosté mohli srovnat skóre již v 11. minutě když měli výhodu penalty po faulu Korschinského, ale nedokázali využít ani této příležitosti. Naopak slabší chvilku si vybral hostující brankář, který pustil za svoje záda střelu Rubáše z téměř nulového úhlu.  Ale ani po této brance se hosté nevzdávali, ale zcela vyhořeli v koncovce. Nedokázali trefit ani prázdnou branku z pěti metrů. Naopak domácí udeřili ještě v 39.minutě kdy se individuálně prosadil Bošek a upravil poločasový výsledek na 3:0 pro Nýrsko.

Do druhého poločasu opět smolně vkročil hostující brankář a po jeho špatném výkopu zvyšuje domácí veterán Jirka Kadlec na 4:0. Ještě v 59. minutě mohl skóre zkorigovat hostující Černý, ale trefil jenom tyč. A tak domácí svoje galapředstavení dovedli až do konečné exhibice. V 77. minutě vstřelil Grolmus. A v 86. minutě završil skóre svým třetím gólem v utkání Rubáš. Utkání prospěla i přítomnost tří rozhodčí, kteří rozhodně svým výkonem přispěli ke kvalitě utkání.

Branky: 8,18,86. Rubáš, 39. Bošek, 49. Kadlec, 77.Grolmus.

Rozhodčí: Požárek – Sirotek, Brož., ŽK 2:2, ČK 0:1 (78.Troch)

Sestava Nýrsko: Pudlo – Smolík, Bošek(64.Prodan), Pavlík Ivan, Valenta, Kadlec(68.Grolmus), Pavlík Jaroslav(Bastl), Presl, Rubáš, Korschinský, Malý(15.Šlehofer).

Hradešice – Železná  Ruda  4 : 2 ( 3: 1)

František Melka

Rozhodující moment v utkání přišel již v 7.min, kdy hostující obránce nedovoleně zastavil pronikajícího M. Floriána a musel předčasně pod sprchy. Domácí využili přesilovky již v 15.min, kdy se dokázal prosadit Z. Chmelík. Na rozdíl dvou branek upravil ve 30.min P. Lávička a o 6.min později vstřelil třetí branku M. Florián. V té chvíli se zdálo, že je o utkání rozhodnuto, jenže hostům se podařilo vstřelit v 45.min branku do šaten a utkání tak trochu zdramatizovat.

Druhý poločas nezačali domácí dobře, hosté bojovali a měli možnost snížení na rozdíl jediné branky, ale výhodu pokutového kopu nevyužili. Domácí tento moment probudil a svůj zlepšený výkon korunovali v 51.min, kdy se dokázal opět prosadit Z. Chmelík. Jenže hostům se podařilo v 65.min vstřelit druhý gól a navíc byl za nesportovní chování vyloučen domácí brankář. Na zvrat už ale hosté neměli, byli to naopak domácí, kdo mohl vstřelit další branku, ale pěknou střelu J. Kopala zastavilo břevno hostující branky. Hodně nervózní utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím domácích.

Branky:  15.,51. Z. Chmelík, 30. P. Lávička, 36. M. Florián - 45. Lehečka Jakub, 65. Lehečka Tomáš ŽK - 2:2 ČK - 1:1 Diváků - 130 . Rozhodčí - Brůha

Sestava domácích: M. Šůs/65.min L. Ryba/, P. Lávička, M. Hlaváč, P. Řezáč, M. Šmrha/55.min M. Melka/, Z. Frančík, Z. Chmelík, F. Šašek, P. Křesák/80.min J. Kopal/, V. Hlaváč/70.min D. Novák/, M. Florián

Trenér So Hradešice František Melka : „ Dnes jsem spokojen se ziskem třech bodů, ale kluci úplně propadli v disciplinovanosti. Zbytečně se nechali vyprovokovat k oplácení a soustředili se více na osobní souboje než na hru celého týmu. To soupeři, který neměl co ztratit vyhovovalo a my na to doplatili vyloučením našeho brankáře. Myslím, že hodně vyhecované utkání dobře odřídil rozhodčí Brůha“.

Milan Hlaváč (Hradešice černobílý dres) – David Greiner.

Zdeněk Frančík (Hradešice v bílém) – Jaroslav Chalupský.