Krajský přebor, 1.A třída 23. kolo 3. – 4.5. 2008

SUŠICI BY POMOHLY BODY Z BOLEVCE

Jeden z důležitých zápasů jarní části krajského přeboru z pohledu boje o záchranu pojmenovaných sportovní terminologií z kategorie utkání o šest bodů sehráli doma hráči z města na Otavě. O osudu duelu Sušice – ZČE Plzeň se rozhodlo velice rychle , když domácí v průběhu mezi 17. a 20.minutou třikrát inkasovali . Přesto se Sušici podařilo snížením na tohoto náskoku na rozdíl jediné branky podařilo zápas zdramatizovat, ale na bodový zisk to nestačilo. Sušici by tak z hrozivé situace ztrátu kontaktu s dalšími soupeři ohroženými baráží či sestupem alespoň z části pomohla úspěšně zvládnutá dohrávka v Plzni na Bolevci která se hraje 8.května.

Fotbalisté Chanovic se v sobotu doma rozdělili o body se svými sousedy v tabulce přeboru Plzeňského kraje  ze Zbůchu.  Hosté  se velmi brzy ujali vedení, domácí, kteří byli v první půli lepší,  zápas sice otočili, ale  Zbůch potrestal hrubku Chanovic a vyrovnal.

Na poslední tým tabulky rezervu divizních Klatov v jejich prostředí stačil nejlepší kanonýr přeboru a Chrástu Bezdička, autor čtyř z pěti branek součastného lídra tabulky KP.

Chanovice -  Zbůch 2 : 2 (1:1)

YVETTA MUSÍLKOVÁ

Hostující Straka  už ve čtvrté minutě hry po zaváhání chanovické obrany otevřel skóre zápasu. Domácím ale gól vítr z plachet nevzal a  v 16. minutě  jim úsilí přineslo ovoce v podobě vyrovnávací branky, jejímž autorem byl Toman.  Záhy se mohli domácí, kteří  měli míč častěji na svých kopačkách, dostat do vedení, ale po centru Koucoura Hausleitner nastřelil jen břevno hostující svatyně. I pak se hrálo pod taktovkou domácích, ale jejich slibným akcím chybělo přesnější zakončení. Ve 34. minutě  mohli strhnout vedení na svoji stranu i hosté, když  chanovický gólman Růžička faulem zastavil ve vápně kapitána hostů Schejbala. Ten ale  míčem ze značky pokutového kopu orazítkoval pouze břevno chanovické brány. Slibně vypadala i první akce domácích po změně stran. Toman dal míč do běhu Hausleitnerovi, ten nacentroval před bránu, ale Černohorského gólman Zbůchu Grundl vychytal. Domácí se ale přece jen dočkali v 55. minutě, kdy je poslal do vedení Toman, který proměnil v gól svůj brejk.  Jenomže pak doplatili na hrubku, kterou v 63. minutě potrestal hostující Steinbach, jenž prošel středem chanovické obrany a nikým neatakován přeloboval gólmana Růžičku. Hosté poté ožili, ale další branky se už publikum nedočkalo.

Branky: 16. a 55.  Toman – 4.  Straka, 63. Steinbach.

Rozhodčí:  Janoch –  Kulhánek,  Homr. ŽK: 2:2.  Diváků: 150.

Sestava Chanovic:  Růžička – Šedivý, Frýzek, Hnídek, Strakoš, Hausleitner (86. Votava), Kučera, Toman, Cernohorský, Zdeněk, Kocour (80. Srb).

Rozčarovaný a zároveň velmi smutný byl po sobotním utkání přeboru Plzeňského kraje mužů trenér fotbalistů Chanosu Chanovice Miroslav Rambousek. Jeho svěřenci se o mistrovské body s hosty ze Zbůchu po remíze 2:2 rozdělili.

Doplatili jsme na hrubé, doslova školácké chyby,“ vysvětlil své rozčilení  kouč. „Sice jsme od čtvrté minuty prohrávali, ale pak jsme po celý první poločas zápasu byli lepším týmem. Povedlo se nám vyrovnat,  ale ještě řadu dalších šancí jsme nedokázali proměnit v góly,“  pokračoval chanovický lodivod, který zároveň připomněl, že  nakonec i štěstí stálo při jeho svěřencích. „To, když měli hosté výhodu pokutového kopu a  trefili jen břevno,“ oddechl si Rambousek. „Ve druhé půli jsme se dokonce ujali veden,í o které jsme se však opět po  hrubce, kterou Zbůch potrestal, sami připravili,“ dodal trenér. „Pokud se budeme dál dopouštět takových školáckých chyb, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledky,“ je jasné  Rambouskovi.

Klatovy B – Chrást  1 : 5 (0 : 2)

Nejlepší střelec krajského přeboru obávaný kanonýr součastného lídra tabulky Bezdička stačil na rezervu divizních Klatov,  které nasázel do jejich svatyně čtyři z pěti branek .

Branky : Vacovský (PK)  - Bezdička 4, Sadílek

Rozhodčí : Mokrusch. Diváků 110. ŽK 1:2

TJ Sušice - SK ZČE Plzeň   2 : 4 (0 : 3)

Petr Kodýdek

O osudu celého utkání,ve kterém se hrálo o 6 bodů,bylo rozhodnuto již po 20.minutách,kdy odevzdaní domácí prohrávali 0:3.

Ve druhé půli se hra ze strany sušických výrazně zlepšila a po brankách Prchlíka a Cihláře bylo zaděláno na drama.Další vyložené gólové příležitosti ovšem zůstaly ze strany hráčů TJ Sušice nevyužity,naopak na druhé straně potvrdil vítězství SK ZČE Plzeň z penalty Vlček,nejlepší hráč na hřišti.

Branky : 62.Prchlík,65.Cihlář - 17.a 87(PK)Vlček,13.Sulek,20.Votípka

Rozhodci : Štrincl. Diváků : 180 . ŽK : 4:1 .

Tabulka po  23. kole

1. Chrást             23  16   7   0   82: 19    55  ( 22)

2. Tachov             22  16   6   0   68: 15    54  ( 21)

3. Holýšov            22  13   3   6   41: 23    42  (  9)

4. Rapid Plzeň        23  12   3   8   52: 47    39  (  3)

5. Manětín            22  10   4   8   70: 48    34  ( -2)

6. Zbůch              23  10   4   9   42: 43    34  (  1)

7. Chanovice          23   9   6   8   50: 35    33  ( -3)

8. Rokycany           21   8   9   4   33: 24    33  (  6)

9. Bolevec            22   9   5   8   34: 38    32  ( -1)

10. M. Touškov         23   9   5   9   36: 44    32  ( -1)

11. Přeštice           23   8   2  13   24: 42    26  (-10)

12. SK ZČE Plzeň       23   7   3  13   29: 41    24  ( -9)

13. Stříbro            23   7   2  14   41: 68    23  (-13)

14. Sušice             22   4   6  12   32: 58    18  (-18)

15. Horní Bříza        22   4   5  13   22: 54    17  (-16)

16. Klatovy B          21   1   2  18   18: 75     5  (-25)

Další informace

» Los soutěže

» Tabulky celkem, ...

» Všechny výsledky

ŽICHOVICÍM SE PODAŘIL HUSARSKÝ KOUSEK

Husarský kousek se podařil  o záchranu bojující TJ Žichovice. Nováček 1.A třídy je vedle suveréna soutěže Slavoje Koloveč jediným týmem, který se může v tomto ročníku pyšnit tím, že se mu podařilo porazit druhý celek tabulky  v domácím prostředí. Nýřany prohrály venku pouze jednou. Bylo to  30.září minulého roku v Kolovči, když v dalších deseti zápasech na hřištích soupeřů šestkrát vyhrály a čtyřikrát remizovaly. Žichovice tak krůček po krůčku dělají vše pro to,  aby se zachránily od přímého sestupu a pokud budou pokračovat v úspěšných jarních výsledcích není vyloučeno, že se mohou vyhnout i další hrozbě účastni v baráži o sestup. Naopak do baráže  se po dělbě bodů doma v tomto kole s Chotíkovem může dostat druhý zástupce Pošumaví v této soutěži Start Luby  na který ztrácí Žichovice již pouhé dva body. Pro Luby hovoří ještě naděje vylepšit své bodové konto ve vyrovnané tabulce   v odloženém zápase hraném 8.května v Nepomuku v duelu s domácím týmem který nemá také bodů na rozdávání.

Luby – Chotíkov  0  : 0

Rychlé bojovné , vyrovnané utkání  s nasazením hráčů na obou stranách skončilo spravedlivou remízou.

Rozhodčí: Hanilec, ŽK 2:2. Diváků 90.

Žichovice – DIOS Nýřany    4 : 1 (3 : 0)

Domácím se podařilo zlomit odpor favorizovaného druhého celku tabulky po prvním poločase ve kterém  si vytvořili tříbrankový náskok. . Nováček 1.A třídy je vedle suveréna soutěže Slavoje Koloveč jediným týmem, který se může v tomto ročníku pyšnit tím, že se mu podařilo porazit druhý celek tabulky  v domácím prostředí. Žichovicím se tak podařila úspěšná odveta za podzimní vysokou prohru  3:7  v Nýřanech.

Branky: Vonášek 2, Chod 2

Sestava TJ Žichovice : Němec, Šiška, Malík, Mourek, Brož (60. Švehla), Lávička (55. Chalupný), Vonášek (80. Heimlich), Turek V., Šimáček, Šimanovský, Chod